Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyczyny upadku serii Silent Hilll
Autor Wiadomość
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-02-28, 20:56   Przyczyny upadku serii Silent Hilll

Ostatnio zastanawiałem się nad tym co mnie najbardziej denerwuje w nowych Silent Hill'ach i trudno mi było się zdecydować, ale chyba w końcu doszedłem do wniosku, że zmienianie struktury miasta Silent Hill, to właśnie to, co najbardziej mnie wkur**a. Chodzi też naturalnie o zmienianie specyfikacji placówek takich jak Alchemilla Hospital. Mapa miasta z Silent Hill: Homecoming mnie totalnie zszokowała - skąd się wzięło Toluca Lake Water and Power, Overlook Penitentiary i kościół w Central Silent Hill? No bez przesady - dwa więzienia w jednym mieście? 3 kościoły tak niedaleko siebie? Dlaczego wschodnia część Sagan St. na mapie z Homecoming wygląda na ślepą uliczkę?

To przebija obecność Pyramid Head'a w Silent Hill: Homecoming, która to jest u mnie na drugim miejscu, jeśli chodzi o najbardziej wkurzające wady nowych części.

A Was co najbardziej zdenerwowało w dwóch ostatnich produkcjach z pod znaku Silent Hill, które zostały stworzone, przez studia z poza Japonii?
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-02-28, 21:17   

W Sh Origins:poziom trudności gry.Było za ciężko,potworów było dużo a apteczek jak na lekarstwo.
Save pointy były za rzadko rozstawione przez co musiałeś się wracać do save`a sprzed godziny jak cię potwór zabił.
No i według mnie bronie palne i większa ilość amunicji pojawiły się trochę za późno.

W SH Homecoming:ogólna jakość konwersji gry.
Nie dosyć że jest multum błędów to jeszcze te wymagania.Grafika kompletnie nie usprawiedliwia wymagań gry.
Z jakiej racji ta gra wymaga karty minimum 512 mb to ja nie wiem.
_________________

 
 
 
HoochMaster 
Wall Man



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 212
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-03-01, 21:51   

SH: Homecoming wkurza mnie najbardziej z tego powodu, że jest to, jak to ktośtam gdzieśtam trafnie zauważył, gra na podstawie filmu na podstawie gry.

Z tych wszystkich filmowych wtrętów najbardziej drażniły mnie:
- pałętający się PH (design oczywiście z filmu) ochrzczony "Boogeymanem". Po prostu ręce opadają. Szkoda, że jeszcze nie wyskakiwał z szafy albo spod łóżka,
- żołnierze Zakonu ubrani w te durne stroje górnicze,
- ogólnie amerykański sposób prowadzenia fabuły.

Wymieniłbym jeszcze z 50 punktów, ale dwa pierwsze tak mnie wykończyły psychicznie, że nie mam już siły ;)
_________________
Do you really love her? In sickness and in health? If you truly love her, then you must act.
It all depends on how hard you fight for her. Whatever happens, don't give up.
And if it comes to it, you must be willing to protect her with your very life.
After all, true love means a willingness to sacrifice.
Be true to your heart and with luck, things will work out in the end.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-03-20, 10:44   

Mnie wkurza, podobni jak w więksości dzisiejszych gier wypluwanych na rynek, komercjalizacja serii. Nawet SH nie ominęła marketingowa sieczka no i zrobili z serii maszynkę do robienia kasy (przynajmniej próbowali, Homecuming jakoś nie widać, żeby święcił triumfy ;) ). Przykra sprawa. Nic już dzisiaj nie jest robione z pasji, tylko dla kasy. Nieliczni jeszcze próbują się wybić z tego mainstreamu i stworzyć cos oryginalnego, ale przeważnie mało o takich grach słychać i szybko o nich zapominają (vide Farenheit, słyszałem, że jego twórca szykuje kolejny ambitny projekt).
 
 
Jerichoo 
Cockroach


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 17
Wysłany: 2009-04-04, 22:18   

Wkurza mnie to że tylko pierwsze 3 części były dobre ... Każda nowsza część traci coraz bardziej swoją magie i klimat ...
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-04-05, 01:39   

Jerichoo napisał/a:
Wkurza mnie to że tylko pierwsze 3 części były dobre ... Każda nowsza część traci coraz bardziej swoją magie i klimat ...

Nie można się nie zgodzić (choć osobiście uważam, że The Room zamyka serię dobrych SH). Z Silent Hillami jest tak, jak z artystami, którym nagle uderza do głowy woda sodowa. Najpierw nagrywają ambitne płyty, a jak już osiągną sukses artystyczny, coś im odbija i chcą osiągać suckces ;) komercyjny. Wiem, jedno nie wyklucza drugiego, ale przesadna prostota fabuły w Hołmkuming obraża mnie jako człowieka myślącego. Zresztą, nie tylko o to się tu rozchodzi... Wydaje mi się, że Team Silent jest już trochę znudzony własnym dzieckiem, na tyle, że wybiera niańki, które nie do końca umieją się dziećmi zajmować. Może w tym tkwi cały problem.
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Devil 
Cockroach



Wiek: 30
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2009-04-06, 21:52   

Problem tkwi e tym, że Team Silent nie ma nowych pomysłów i dlatego nie robią nowych Silentów. A co do HC to wkurza mnie (jak już zostało powiedziane) zbyt dosłownie wprowadzona fabuła. Choć może nowy system walki i kamera umilają rozgrywkę to do udanych części nie można tego zaliczyć. Mam tylko nadzieje, że Team Silent zaskoczy nas jeszcze! ;)
_________________
Gry
 
 
 
Undertaker 
Mumbler



Wiek: 31
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 144
Skąd: Katowice/Death Valley
Wysłany: 2009-04-07, 14:16   

Zaratul napisał/a:

W SH Homecoming:ogólna jakość konwersji gry.
Nie dosyć że jest multum błędów to jeszcze te wymagania.

Nie miałem nic do czego mógłbym się przyczepić jeśli chodzi o konwersje,nie miałem żadnego,najmniejszego błędu,wszystko śmigało tak jak miało.

W Origins nie grałem i prawdopodobnie już nie zagram ale co do HC to denerwowało mnie wstawienie tam na chama Pyramid Head i to że już nie czułem tej magii klimatu...za to czułem w niektórych momentach amerykańską tandete.
_________________
...::: Let's Play ::: Recenzje ::: Poradniki :::...
https://www.youtube.com/user/ChristopherFalcon
 
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-01-19, 19:14   

Najbardziej mnie wkurza, że zrobiono Silent Hilla, który nie jest remakiem, sequelem, prequelem i nie jest częścią kanoniczną serii. Mowa oczywiście o SH Shattered Memories, która jest zupełnie inną historią. Nie żebym tej gry nie lubił, tylko po prostu to chyba mnie najbardziej wkurza i ogólnie nie lubię takich zagrań.

Jak to się mówi: urodziłeś się to już sobie żyj.....albo ja wiem.....albo dobra żyj sobie.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group