Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Żelazko
2011-04-27, 23:30
Cosplay - zdjęcia, filmiki, opinie
Autor Wiadomość
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-07-16, 10:32   

No jak ludki przebierają się za jakichś bishonenów z pięciometrowymi mieczami, w postawionych na całą tubkę żelu włosach i nie wiem jakimi jeszcze udziwnieniami to ja się nie dziwię, że ludzie to traktują jak bajki.

Cytat:
pokaz cosplayowy nie ma urzeczywistniać dane postacie z anime czy mang, tylko poprzez kreatywność rozbawić publikę.
Nie wszyscy cosplay'owcy występują w jakichś pokazach. Część przychodzi po prostu "ot tak", jak na bal przebierańców. Może to tylko ja, ale zwyczajnie nie pojmuję tej całej idei gothic lolitek czy innych nerdów poprzebieranych za postacie z Naruto. A i sorry, bo kiedy widzę ludzi przebranych za postacie na przykład z takiego Code Gayass to automatycznie wyrabiam sobie zdanie o takiej osobie - niekoniecznie pozytywne. Nie wiem, może zwyczajnie nie są to moje klimaty, ale bale przebierańców to się odprawiało w przedszkolu. Tutaj nie widzę po prostu zastosowania czegoś takiego. Gdyby to jeszcze jakoś wyglądało, bo sam przyznam, że widziałem trochę naprawdę ładnych cosplay'ów, ale taka amatorszczyzna powoduje u mnie tylko zakłopotanie - śmiać się czy płakać. No sorry, ale nikt w prawdziwym świecie nie będzie wyglądał "kozacko" trzymając w ręku dwumetrowy styropianowy miecz itp.



Brrrrr...

Obejrzałem też zapodane przez Was filmiki. Sorry, ale rozbawiło mnie to tak samo jak klaun w cyrku - miało z założenia, podczas gdy ja siedziałem zażenowany. Przykro mi, ale nie wiem jak garstka ludków udających, że się biją wielkimi kosami ma rozbawić publiczność.

Aha, zanim ktoś spróbuje usilnie udowodnić mi, że nie mam racji wrzucając jakieś "kawaii azjatki" niech się upewni czy nie mamy do czynienia z photoshopem ;) . Poza tym wyjątek potwierdza regułę - większość cosplay'ów to niestety crap.


Może i trochę przesadzam z tą krytyką - rozumiem, że zabawa i w ogóle - ale naprawdę Cosplay powinien być moim zdaniem albo kreatywny i elegancji, gdzie widać włożony trud i staranność, lub też jajcarski w jakiś sposób - nawet absurdalny. Jeśli jednak po takich konwentach lata zgraja nerdów, którzy kupili sobie opaskę Naruto na wyprzedaży to sorry, ale nie widzę zastosowania czegoś takiego. Bo albo coś robisz dobrze/ciekawie, albo nie robisz tego wcale. Warto mieć bowiem na uwadze, że strój to jedno, ale ostateczny efekt to drugie, czego przykładem niech będzie wcześniejszy przykład gościa przebranego za najgorszą postać gier wideo. Pewnie będę miał dziś koszmary.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-07-16, 11:47   

Suavek napisał/a:
czego przykładem niech będzie wcześniejszy przykład gościa przebranego za najgorszą postać gier wideo.

No co? Czyż wprost nie masz ochoty dać mu buziaka? xD

Dla mnie cosplay to jakieś dyrdymały dla nerdów pokroju tych, którzy zapisują się do zakonu Jedi w UK itp. - jak sobie chcą, to niech robią z siebie pajaców, ale szczerze mówiąc mam to głęboko w kropie.
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-07, 00:23   

Ta sama postać cosplayowana 2 razy.
Skoro nie widać różnicy...

 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-11-25, 20:01   

http://fundir.org/gallery...u,2647,0,0.html - trzymajcie, naiwni maniacy azjatek i/lub cosplay'ów.
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2010-11-25, 21:07   

Profesjonalny lifting, nawet zakrzywień czasoprzestrzeni nie ma wokół ciała, chociaż przemiana nie powiem ... groteska ;D

W niektórych zdjęciach to już kompletna przesada ...
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kwiatek1993 2010-11-25, 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-11-25, 21:10   

Większość to chyba Niemki ;)

Ale na poważnie, cosplaye mają być tylko dobrą zabawą dla fanów anime, wątpię by ktoś się z tym utożsamiał tak na poważnie. Fakt, że ktoś nie nadaje się na przebieranki, a mimo to robi z siebie pajaca, albo przerabia w fotoszopie, to już inna sprawa :)
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group