Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadki
Autor Wiadomość
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-06-23, 00:25   

Numeracja nie odzwierciedla poziomu trudności zagadek. Po prostu wypisuję wszystkie te, które napsuły mi najwięcej krwi:
1. Zagadka z fortepianem z SH1. Rozwaliłem ją, ale ile pracy w to włożyłem!
2. Sejf w SH 2. Koszmar! No i zagadka z monetami i biurkiem! Aaaa! I jeszcze zagadka z zegarem... Zapomniałbym o zagadce z tą rzeźbą w muzeum... :oops:
3. Łóżka z SH 3...

To chyba tyle...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2010-06-24, 05:04   

Mam pytanie o jedną zagadkę. Mam na myśli tą z SH2 na 3 piętrze Brookheaven Hospital. Jak wpisujemy kod by otworzyć drzwi do korytarza z izolatkami. Odpowiedź to 1328 A podpowiedź jaka jest nam dana brzmi:

W tym miesiącu kod to "T". W poprzednim był "X" a dwa miesiące temu był "Z" Jaki zrobią za miesiąc skoro tylko tyle liter mają a liczb musi być 4 ?

Reszta to jakieś nic nie mające wspólnego z zagadką pieprzenie. Moje pytanie jest takie: Dlaczego odpowiedź jest taka, a nie inna?

Wczoraj rozkminiając szło to tak: Pierwsza myśl: numer litery w alfabecie.

Od początku:

T = 20
X=24
Z=26

Od końca:

T = 7
X = 3
Z = 1

(W języku angielskim alfabet ma tylko 26 liter) Więc tak: 20 - 7 = 13 , 20+7 = 27 ~ 1327

Więc skąd to 1328? Wczoraj próbowałem wszystkie kombinacje aż w końcu zerknąłem na Gejmfaksa. Wytłumaczy mi ktoś na jakiej zasadzie działa ta zagadka?
Ostatnio zmieniony przez Plazior 2010-06-24, 05:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2010-06-24, 11:59   

Wystarczy "nałożyć" literę na klawiaturę i próbować wpisywać kody według linii jakie tworzy.
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2010-06-24, 16:37   

Wow. No to podpowiedź że tak powiem dali mi po ch88u w lewo :/ Tak czy siak dzięki następnym razem to się zesram na rzadko a zrobię zagadkę sam, bo już wyrzuty sumienia że zerknąłem na gejmfaksami żyć nie dadzą :lol:
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-06-24, 16:45   

Hmm... Z tego co pamiętam, to tą zagadkę stosunkowo szybko wykminiłem. Cóż, jak to mawiają - najprostsze rozwiązanie najczęściej słuszne. xD
 
 
Say 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 133
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-06-25, 13:47   

Rany, ilekroć sobie przypomnę męczarnie z przechodzeniem SH:2 na najtrudniejszej konfiguracji zagadek, to mi się mózg przegrzewa. Niby nie jakieś ultra trudne, ale dało się przyciąć na dłużej.

Nie będę ukrywał, że najbardziej podobają mi się wszelakie "tekstowe" łamigłówki, w których trzeba w pierwszej kolejności odpowiednio zinterpretować tekst, a o strzelaniu nie ma nawet mowy. Ranking wyznaczony właśnie pod kątem nie stopnia trudności, ale pomysłowości i frajdy z rozwiązywania:

1. Biórko z monetami (SH:2).
2. Pianino (SH)
3. Karty tarota (SH:3)
4. "Wisielce" (SH:2)
5. Krematorium (SH:3)


Z kolei za najgłupszą, najbardziej idiotyczną zagadkę w serii uważam tą, w której trzeba wstukać odpowiedni kod na panelu na drzwiach (w szpitalu z SH:2). "Zagadka" tym zabawniejsza, że podpowiedź którą znajdujemy na kartce nie dość, że nie pomaga, to nawet wręcz utrudnia jej rozwiązanie...ale żeby nie było - w końcu, po ładnych kilku godzinach rozkminiania udało mi się ją zrobić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group