Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Recenzja Ico
Autor Wiadomość
Cloud 
Mumbler


Wiek: 27
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 108
Skąd: South of Hell
Wysłany: 2010-03-03, 16:02   Recenzja Ico

Postanowiłem napisać recenzję o ile można to tak nazwać gry Ico, jeżeli się komuś spodoba czy coś to postaram się napisać więcej- oczywiście krytyka mile widziana. Wiem że trochę za krótko, ale to moje początki :lol-sweat:

"Ico" to imię głównego bohatera i zarazem tytuł tej wspaniałej gry, pewnie wielu z was pierwszy raz spotyka się z tym tytułem, tak jak ja do niedawna.

Historia
Jedną z najważniejszych rzeczy dla mnie w grze jest fabuła i historia, po około godzinie grania wiedziałem że ta gra mi się spodoba, bo czy opowieść o chłopcu z rogami który został wygnany przez obywateli miasteczka tylko z powodu swojej odmienności, do starego zamczyska gdzie miał umrzeć nie jest chociażby ciekawa?
Tak, dla mnie owszem ale wiadomo nie każdy lubi takie rzeczy, dlatego też chcę Cię drogi czytelniku zachęcić do tej gry.

Ogólnie
W tej grze raczej nie obejrzymy stert cut-scenek, albo częstych dialogów ale to czyni tą gre właśnie oryginalną. Jeżeli słyszeliście o Shadow Of Collosus i spodobała się wam ta produkcja, możecie sięgnąć po Ico bez wachania.
Za wiele muzyki w tej grze nie ma, aczkolwiek wystarczy szum wiatru, ćwierkanie ptaków i odgłosy kroków Ico i Yordy (dziewczyny, którą chłopiec wyciągnął z wiszącej klatki) nadają lepszego klimatu niż nie jeden Soundtrack.
Gra mimo swoich lat wygląda pięknie, chociaż na dzisiejsze standardy może się wydawać że to gra na starego, dobrego szaraka (PSX'a jeżeli ktoś nie rozumie). Ale nadrabiają to realistyczne ruchy postaci i więź pomiędzy chłopcem a dziewczyną, Yorda mówi w niezrozumiałym języku więc Ico nie może zbytnio dogadać się z nową przyjaciółką, ale mimo to zrobi wszystko żeby jakieś dziwne cienie, nie porwały jej.
Ta gra jest zdecydowanie przygodową ale i zarazem logiczną, walk zbyt wielu tutaj nie będzie, a zagadki wymagające dobrego namysłu będą tutaj dość często. Więc jeżeli wolisz slasher'y typu seria DMC odradzam tą gre. Lecz jeżeli masz zamiar poczuć świetny klimat, śmiało na pewno się nie zawiedziesz, oczywiście nie musisz się sugerować tą "recenzją" ależ skąd, wiadomym jest że warto spróbować mimo różnych opinii.

Plusy:
+Klimat
+Fabuła
+Yorda

Minusy:
-Gra zdecydowanie za krótka
-Niestety produkcja nie dla wszystkich
Ostatnio zmieniony przez Cloud 2010-03-03, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-03-03, 16:39   

I czym to się różni od przeciętnego wpisu przeciętnego użytkownika na przeciętnym forum? Bo rozumiem, że Ty tak na poważnie z tą "recenzją"?

Wybacz, że tak bezpośrednio, ale krytyka wszystkiego zajęłaby zbyt dużo czasu jeśli faktycznie zaczęlibyśmy analizować elementy charakterystyczne dla recenzji, więc skupię się na pozytywach - było krótkie, więc nie musiałem za dużo czytać aby odpowiedzieć ;>.

Sorry, ale nie widzę powodu, dla którego wpis ten powinien istnieć jako osobny temat w dziale o twórczości - ludzie dłuższe wypociny umieszczają w sekcji o grach, w dodatku o wiele bardziej przejrzyste i czytelne. Zacznij może od tego typu postów, na których potrenujesz język i styl, w międzyczasie poczytaj jak powinna wyglądać prawdziwa recenzja oraz jakie elementy zawierać, a dopiero potem zabierz się za tworzenie. Jeśli faktycznie masz ambicje pisarskie to sugeruję też założyć sobie bloga czy coś w tym stylu i tam publikować tego typu teksty. Zwróć uwagę, że niejeden użytkownik tego forum posiada właśnie tego typu stronę, na której znajdziesz dużo, ale to dużo bardziej wyczerpujące i ciekawe wpisy. Zakładanie osobnych tematów raczej mija się z celem.
 
 
Cloud 
Mumbler


Wiek: 27
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 108
Skąd: South of Hell
Wysłany: 2010-03-03, 17:17   

Cóż...na poważnie tego nie brałem, bo ja raczej w muzyce siedze. No ale mimo wszystko dzięki za krytyke ^^"
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-03-03, 17:26   

Wiesz, od czegoś trzeba zacząć, ale skoro sam nie brałeś tego na poważnie to zadaj sobie teraz pytanie - czy taki temat był aby potrzebny i czy nie lepiej by było wrzucić wypowiedź jako zwykłego posta? Nie wiem czy temat o grze już istnieje. Jeśli nie, to nawet mógłbyś go tym samym założyć. Jednak jeśli chodzi o twórczość to średnio to się nadaje do tego działu. Jak już wspomniałem tego typu tekstowe recenzje pisze coraz więcej osób, w tym ja sam, ale publikowane one są albo na blogach, albo w ramach zwykłych postów. Nikt nie chwali się każdym kolejnym tekstem zakładając mu osobny temat - to zwyczajnie nie ma sensu.

Ewentualnie można zrobić jeden ogólny temat, gdzie posiadacze tego typu stron podzieliliby się adresami i opisali pokrótce tematykę. Wtedy to by miało jakiś sens i zarazem lepszą reklamę, a nie tylko sygnaturka/link w profilu.
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-03-03, 21:12   

ICO to znakomity tytuł, ale nie aż tak by zasługiwał na osobny temat. Można go połączyć z SotC oraz nadchodzącym The Last Guardian, który jak mniemam będzie swoistym arcydziełem. Jeśli chodzi o ten wpis - nie powiem źle, bo wiem jak sam zaczynałem zabawę z internetem te 4 lata temu. To właśnie od uzależnienia się od niego stałem się w szkole pewnego rodzaju 'mistrzem ortografii' i pisanie wypracowań czy innych, dłuższych form pisemnych, nie sprawia mi kompletnie żadnych problemów. Do czego piję? nie zniechęcaj się krytyką, załóż sobie bloga a my chętnie go będziemy przeglądać i komentować :)

Recenzja to coś dłuższego niż kilka linijek. Tutaj musisz po prostu wyczerpać temat całkowicie, pisać z pomysłem i przede wszystkim ciekawie.
_________________
Last.Fm
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2010-03-04, 19:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
PCP 
Cockroach


Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-03-04, 19:03   

Co to za minus "gra nie dla wszystkich"? LOL! To można powiedzieć o każdej grze.
 
 
Cloud 
Mumbler


Wiek: 27
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 108
Skąd: South of Hell
Wysłany: 2010-03-04, 19:56   

PCP, sorry. Ale jestem chory i wzkaźnik wk*rwienia mam na max'a, więc nie chce mi się tego tłumaczyć, a poza tym nikt ci tego czytać nie kazał -.-

Mike: Zważaj na słowa, młodzieńcze.
edit: Sorry, poniosło mnie ^^"
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-08-27, 16:32   

Cloud napisał/a:
Gra mimo swoich lat wygląda pięknie, chociaż na dzisiejsze standardy może się wydawać że to gra na starego, dobrego szaraka (PSX'a jeżeli ktoś nie rozumie).
To dlatego ze gra zaczynała jako gra na szaraka (w internecie sa filmiki z jej bety, wygladala oblednie). Do tego ICO chodzi w nizszej rozdzielczosci niz przecietna gra na PS2, aby uzyskać niesamowicie duży distance draw i płynną animację. Także Onimusha zaczynała na PSX.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2010-08-27, 16:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group