Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i odpowiedzi
Autor Wiadomość
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-15, 18:41   Pytania i odpowiedzi

Żeby nie robić bałaganu - tu zadawajcie pytania, odpowiemy możliwie szybko :) Chciałbym, aby miało to formę podobną do bliźniaczego serwisu Blizzard'a odnośnie StarCraft'a 2. Dzięki temu będziecie mieli wpływ na projekt przy niewielkim zaangażowaniu.

Temat dotyczy WYŁĄCZNIE projektu będącego w trakcie tworzenia. Informacje na jego temat można znaleźć w tym temacie:
http://www.psxzone.opalne...opic.php?t=1237
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2010-02-27, 23:09, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
kraken11 
Mumbler



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 105
Skąd: Dębnica Kaszubska
Wysłany: 2010-03-14, 23:00   

Nazar, a bardzo Cię proszę, wyjaśnij mi cóż masz na myśli mówiąc: : "różne plecaki"? To coś takiego na podobę walizek w Resident Evil 4? Różnej pojemności? Czy poprostu będą różniły się tylko wyglądem fizycznym, a funkcja będzie jednakowa w każdym przypadku? Thanxxx.
_________________
kraken11
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-15, 12:24   

Ha, pierwsze pytanie! ;D
W RE4 jeszcze nie grałem, także odnieść się nie mogę. Plecaki będą posiadały różne pojemności i wygląd. Czy poza tym powinny posiadać jakieś dodatkowe funkcje? Może powinny też chronić częściowo przed atakami?
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
kraken11 
Mumbler



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 105
Skąd: Dębnica Kaszubska
Wysłany: 2010-03-15, 16:47   

Ale jak plecak mógłby chronić przed atakiem? Chyba nie za bardzo. Może w każdym z odnalezionych plecaków hero znajdowałby jakiś gadżecik? Oczywiście drobiazg typu ammo, tonik leczniczy lub bandaż, który dawałby troszkę zdrowia. Może baterie do latarki (latarka w ogóle będzie?). Fajnie byłoby, gdyby w każdym plecaku znajdował się inny "bonusik", a niektóre z plecaków były tak ukryte, że ich odnalezienie wymagałoby trochę więcej wysiłku i kombinowania. Ten, kto "biegłby" przez grę sprintem, poprostu by przegapił kilka z nich. Czy nie za bardzo ponosi mnie wyobraźnia?
_________________
kraken11
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-15, 16:56   

Latarka będzie, jak najbardziej :) Wypchany plecak przecież chroni Ci plecy. Im większy, tym więcej osłania. Pomysł z bonusami bardzo dobry, akurat będzie to pasowało do różnych plecaków.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
kraken11 
Mumbler



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 105
Skąd: Dębnica Kaszubska
Wysłany: 2010-03-15, 22:57   

Dzięki za latarkę!!! (nigdy nie sądziłem, że to powiem, hehe). Bez latarki, jak bez ręki.
Nazar, nie wiem jak z tą "plecakową" osłoną. On ochraniałby tylko plecy, gdyby jakiś potwór chciał użreć naszego bohatera w dajmy na to - łopatkę :razz: .
No ale tak serio, to plecak raczej inną rolę ma do spełnienia, aniżeli funkcja pancerza na plecy. Wiesz, trzeba też uważać, żeby nie przekombinować.
Plecaków jak rozumiem miałoby być kilka rodzajów? Każdy kolejny musiałby w jakimś chociaż znikomym stopniu być lepszy, lub bardziej przydatny/pojemny, aby hero miał motywację do zrzucenia poprzedniego i nałożenia nowego. Może w ten deseń?
_________________
kraken11
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-15, 23:17   

Latarka w I wersji będzie w stylu tej z SH1 lub SH2 w wersji z PS2. Chyba dużo większa pojemność będzie wystarczającą zachętą ;D Plecak nie musi chronić, taką tylko propozycję rzuciłem do dyskusji. Generalnie nie będzie zbyt dużo przedmiotów do noszenia jednocześnie. Z reguły, jeśli zagadka będzie wymagała jakichś przedmiotów, to będą one w okolicy. Wolałbym uniknąć niepotrzebnego biegania po wcześniejszych lokacjach po jakieś bzdety.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
kraken11 
Mumbler



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 105
Skąd: Dębnica Kaszubska
Wysłany: 2010-03-16, 00:11   

Masz całkowitą rację. Backtracking w tak krótkiej grze byłby ciężkim przestępstwem, hehe.
Tak, elementy zagadek powinny znajdować się gdzieś niedaleko, bo nikt nie chciałby lecieć 7 kilometrów na drugi koniec miasta po jakieś kółko zębate, czy inną fiolkę z chemikaliami. Ale z kolei nie powinny chyba walać się po podłodze, pod nogami naszej postaci. Odrobinka wysiłku w ich skompletowaniu wzmogłaby końcową satysfakcję...tak mi się zdaje.
Oczywiście każdy ma inny gust. Mnie bardzo odpowiadałyby akcje, w których trzeba ostro kombinować, takie fpa (first person adventure) z elementami grozy. A się rozmarzyłem...
_________________
kraken11
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-16, 00:37   

Doszliśmy do wniosku, że lepiej utrudnić zdobycie przedmiotów właśnie zagadkami w okolicy, niż je po prostu od siebie daleko rozrzucić.

Swoją drogą, skoro już pojawił się termin I osoby. Jak wiadomo, w SH i innych podobnych grach można się rozglądać.

Czy gracz powinien mieć możliwość:
a) zawsze się rozejrzeć (w SH nie da się rozejrzeć w niektórych momentach)?
b) patrzenia z perspektywy pierwszej osoby czy raczej trzeciej, ale z bliższej odległości głowy?
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-03-16, 13:16   

Odnośnie zapodanego przez Krakena pomysłu z trudno dostępnymi plecakami - oprócz normalnej zawartości (ammo itp.) mogłyby się w nich znajdować jakieś specjale nagradzające gracza za jego wysiłek. Mam na myśli chociażby takie artworki czy utwory ze ścieżki dźwiękowej. Dla mnie takie zagrania tylko umilają i podnoszą jakość danej pozycji.
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-03-16, 13:19   

Nazar napisał/a:
b) patrzenia z perspektywy pierwszej osoby czy raczej trzeciej, ale z bliższej odległości głowy?

Masz tu na myśli coś jak RE4? Sądzę, że dobrym pomysłem byłaby kamera rodem z Code Veronica albo Fahrenheita - kamera statyczna, ale poruszająca się z bohaterem (ew. można nią poruszać).
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-16, 18:04   

Alex napisał/a:
Nazar napisał/a:
b) patrzenia z perspektywy pierwszej osoby czy raczej trzeciej, ale z bliższej odległości głowy?

Masz tu na myśli coś jak RE4? Sądzę, że dobrym pomysłem byłaby kamera rodem z Code Veronica albo Fahrenheita - kamera statyczna, ale poruszająca się z bohaterem (ew. można nią poruszać).

Powtórzę - nie grałem w RE4, więc niewiele o tej grze wiem. Miałem na myśli pierwsze 2 części SH - przy rozglądaniu się, kamera z reguły się trochę przybliża. Swoją drogą - kamera statyczna, jak sama nazwa wskazuje, nie porusza się :)
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2010-03-16, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-03-16, 18:22   

Nazar napisał/a:
Swoją drogą - kamera statyczna, jak sama nazwa wskazuje, nie porusza się :)

No i właśnie nie wiedziałem jak to ująć :D - kamera jest jak w pierwszych Residentach, z tym wyjątkiem, że porusza się wraz z bohaterem.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
Ostatnio zmieniony przez Alex 2010-03-16, 18:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-16, 18:32   

Porusza się - obraca tak, żeby było widać bohatera, czy się przesuwa?

Homik napisał/a:
Odnośnie zapodanego przez Krakena pomysłu z trudno dostępnymi plecakami - oprócz normalnej zawartości (ammo itp.) mogłyby się w nich znajdować jakieś specjale nagradzające gracza za jego wysiłek. Mam na myśli chociażby takie artworki czy utwory ze ścieżki dźwiękowej. Dla mnie takie zagrania tylko umilają i podnoszą jakość danej pozycji.


O ile nie powstanie nasz własny format plików, to wszystkie zasoby będą łatwo dostępne dla każdego. Trochę chyba zbyt poważnie te plecaki bierzecie - to nie mają być jakieś specjalne przedmioty ukryte w zakamarkach, wyjątkowo rzadko spotykane. Bez przeginania, w sporym mieście o plecak łatwo. Oczywiście nie będzie to od razu ogromne ułatwienie - do nie zmieścimy nic od niego większego. Ale będzie można też drobiazgi po kieszeniach upychać itp.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2010-03-16, 18:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
kraken11 
Mumbler



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 105
Skąd: Dębnica Kaszubska
Wysłany: 2010-03-16, 18:54   

Nazar napisał/a:
Czy gracz powinien mieć możliwość:
a) zawsze się rozejrzeć (w SH nie da się rozejrzeć w niektórych momentach)?
b) patrzenia z perspektywy pierwszej osoby czy raczej trzeciej, ale z bliższej odległości głowy?


Odnośnie podpunktu "a", to chyba powinien móc rozglądać się w dowolnej chwili. Osobiście należę do grona "obwąchiwaczy" terenu i wszelkich zakamarków. Człek chce jak najdłużej rozkoszować się każdą linijką kodu, hehe. Mówię tu wyłącznie o moich osobistych odczuciach i wrażeniach: szlak mnie trafia i krew zalewa, gdy nie mogę looknąć w miejsce, które wydaje mi się interesujące. No ale nie wiem, czy to nie jest jakimś znacznym, dodatkowym obciążeniem.
Co do kamery.....mam ogromny sentyment do gier, które wykorzystywały statyczne tła. Jest w tym jakaś niezrozumiała magia i magnetyzm. Poprostu moim zdaniem nadaje to świetnego klimatu. Pierwsze Residenty są tego najlepszym przykładem. Zresztą w Silent Hill'ach też czasem trafiają się ujęcia ze statycznej kamery. W SH 2, gdy James śmiga przez miasto jest takie jedno ujęcie, które bardzo jakoś utkwiło mi w pamięci. Biegniemy sobie, kamerka podąża tuż za "naszymi" plecami, a nagle ujęcie z głębi jakiejś wąskiej uliczki i widzimy Jamesa z dość dużej odległości, ledwie widocznego zza mgły. Dość daleko. Niby drobiazg, dla jednego bez znaczenia, ale dla mnie MOC!
Zawsze lepiej gra mi się w gry tpp. Lubię widzieć "swoją" postać. Widzę dokładnie jak wygląda i to pozwala mi lepiej się z nią żżyć (?), związać emocjonalnie. Dlatego najbardziej pasują mi gry typu Silent Hill, Resident Evil, Gears of War, Dead Space, Dead Rising. A fps'y tak bardzo do mnie nie przemawiają. Poza tym z widoku tpp widzimy, jak naszą postać dopada jakiś potwór i zaczyna ją żreć, dzieje się to na naszych oczach...Ja w takich chwilach nie mogę oddychać :? (Abstract Daddy swoimi atakami mało mnie nie udusił, hehe). Chcemy szybko się otrząsnąć, uwolnić naszego bohatera jak najszybciej ze śmiertelnego uścisku. Za najbardziej udany w tej kwestii uważam trik z nerwowym telepaniem gałki analogowej w celu otrząśnięcia się z uchwytu potwora (Dead Rising). Adrenalina skacze niemiłosiernie, ciśnienie krwi rośnie tak, że mało hemoroidów nie rozwali....
_________________
kraken11
Ostatnio zmieniony przez kraken11 2010-03-16, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-03-16, 19:01   

Nazar napisał/a:
Porusza się - obraca tak, żeby było widać bohatera, czy się przesuwa?

Nie wiem czy będę w stanie słownie wyjaśnić, więc obejrzyj pierwszą minutę tego gameplaya - zrozumiesz, o co mi konkretnie chodzi.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-16, 20:41   

kraken11 napisał/a:
Nazar napisał/a:
Czy gracz powinien mieć możliwość:
a) zawsze się rozejrzeć (w SH nie da się rozejrzeć w niektórych momentach)?
b) patrzenia z perspektywy pierwszej osoby czy raczej trzeciej, ale z bliższej odległości głowy?


Odnośnie podpunktu "a", to chyba powinien móc rozglądać się w dowolnej chwili.


W dwóch pierwszych częściach SH tego nie można zrobić w dowolnym momencie. Są miejsca, gdzie kamery nie można zmienić. Np. na samym początku, gdy biegniemy tunelem do miasta - kamera jest przed James'em, widzimy go od przodu i za nic nie można zobaczyć, co się przed nami dzieje. Z jednej strony w niektórych sytuacjach to może dodać klimatu, ale z drugiej kompletnie mija się w innych z praktyką gameplay'u. Np. słyszymy potwora, ale nie możemy go zobaczyć, nawet jeśli stoi tuż obok - przyczyną nie jest mgła / ciemność / przeszkoda, lecz system sterowania kamerą.

Jak wg Was powinniśmy to rozwiązać?

kraken11 napisał/a:
Co do kamery.....mam ogromny sentyment do gier, które wykorzystywały statyczne tła. Zresztą w Silent Hill'ach też czasem trafiają się ujęcia ze statycznej kamery.


Wiem, o czym mówisz, takie ujęcia będą, nie martw się :) Z tym, że ja pytałem o kamerę przy rozglądaniu się, a nie w trakcie biegania. Chodzi mi o samo ujęcie kamery w momencie rozglądania się - czy ma być to widok z pierwszej osoby, czy kamera ma się po prostu przybliżyć i obracać zgodnie z kierunkiem patrzenia.

Alex napisał/a:
Nazar napisał/a:
Porusza się - obraca tak, żeby było widać bohatera, czy się przesuwa?

Nie wiem czy będę w stanie słownie wyjaśnić, więc obejrzyj pierwszą minutę tego gameplaya - zrozumiesz, o co mi konkretnie chodzi.


Ale to kamera w trakcie biegania, a ja pytałem o rozglądanie się :)


--------------------------------------------------


Odnośnie tego tematu:

Nie chciałbym zdradzać szczegółów, ale przypomnę, że podtytuł to Reflections. Nie mówię przez to, że spotkamy samego siebie, ale nie mówię też, że nie spotkamy lub może akurat chodzi mi jeszcze o coś innego... Wierzcie, podtytuł idealnie pasuje do fabuły :)

Co do postaci niegłównych - czy postacie, które mają całkiem ważną rolę w fabule, ale nie biorą w niej aktywnie udziału też mam policzyć?
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2010-03-16, 20:55, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Cloud 
Mumbler


Wiek: 27
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 108
Skąd: South of Hell
Wysłany: 2010-03-17, 00:05   

Emm...a ja mam takie trochę inne pytanie...jaka będzie interakcja z otoczeniem?
Znaczy się, czy np. Do większości pomieszczeń będzie można wejść i czy te pomieszczenia będą się powtarzać?.
Wiem, że tak dziwnie to napisałem, no ale inaczej nie potrafie xD
 
 
 
kraken11 
Mumbler



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 105
Skąd: Dębnica Kaszubska
Wysłany: 2010-03-17, 00:16   

Nazar napisał/a:
Nie chciałbym zdradzać szczegółów,


Czyli co? Ty już sobie znasz fabułę cwaniaku, tak? Ja też chcę!!! Daj kawałek :razz: . Kurdę, bez znajomości fabuły niezwykle trudno zapodać jakiekolwiek sensowne rozwiązania czy inne pomysły. Łazi człowiekowi po glacy to i owo, ale czy to pasowałoby właśnie do fabuły? W ciemno to nie ma co, bo albo trafię, albo nie, jak w totolotku, hehe.

Co do rozglądania, to Twoja propozycja jest chyba najbardziej klimatyczna:

Nazar napisał/a:
kamera ma się po prostu przybliżyć i obracać zgodnie z kierunkiem patrzenia


Można się wtedy wczuć w rolę głównej postaci. To prawie tak, jakbyśmy sami się rozglądali. To chyba najlepsze wyjście, no nie?
_________________
kraken11
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-17, 00:20   

Cloud: część elementów będzie się powtarzała (np. krzesła itp.). Jednak w miarę możliwości podobne pomieszczenia w ramach jednej lokacji będą się od siebie różniły. Część wystroju będzie miała charakter losowy.

kraken11 napisał/a:
Nazar napisał/a:
Nie chciałbym zdradzać szczegółów,


Czyli co? Ty już sobie znasz fabułę cwaniaku, tak? Ja też chcę!!! Daj kawałek :razz: . Kurdę, bez znajomości fabuły niezwykle trudno zapodać jakiekolwiek sensowne rozwiązania czy inne pomysły. Łazi człowiekowi po glacy to i owo, ale czy to pasowałoby właśnie do fabuły? W ciemno to nie ma co, bo albo trafię, albo nie, jak w totolotku, hehe.


Można powiedzieć, że znam, bo od niej zależą wszystkie pozostałe elementy, więc nie ma większego sensu tworzyć np. postaci bez ustalenia bohaterów - drobna zmiana i mnóstwo pracy do zmiany lub do kosza. Dodaj do tego, że fabuła musi być kompleksowa, a nikt takowej mi nie przedstawił w ciągu tych 9 miesięcy, dlatego wałkujemy nadal fabułę, której podstawy powstały w trakcie wakacyjnych konferencji.
Pamiętaj, że jeśli prześlę Ci fabułę, to nie będzie już żadnych tajemnic i niespodzianek :-> Poza tymi, które znam tylko ja ;D

kraken11 napisał/a:
Co do rozglądania, to Twoja propozycja jest chyba najbardziej klimatyczna:

Nazar napisał/a:
kamera ma się po prostu przybliżyć i obracać zgodnie z kierunkiem patrzenia


Można się wtedy wczuć w rolę głównej postaci. To prawie tak, jakbyśmy sami się rozglądali. To chyba najlepsze wyjście, no nie?


Pytanie, czy bardziej się nie wczujemy przy widoku FPP w połączeniu z odgłosem bijącego serca i oddechu. Z drugiej strony nie widać wtedy bohatera. Bo w tym wypadku różnica ogranicza się do przesunięcia kamery trochę do przodu, przed bohatera.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2010-03-17, 00:31, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-08-11, 23:47   

Ten wasz projekt to jest tak w teorii?

Bo nic nie piszecie o engine. To ma być samodzielna gra? Mod do jakiejś innej gry którą łatwo modować? Powieść?

W sumie na gold source albo source można by to adaptować... jako mod do Half Life. Nie modowałem nigdy tej gry ale miałem do czynienia z edytorem map do niej.

Zresztą ilość modów do HL i HL2 pokazuje że na tym można postawić wiele rzeczy ... no ale bez moderki niema moda ;|

Tak tylko się pytam bo nie ma konkretu odnośnie formy gry na stronkach a przynajmniej nie znalazłem.

Kto wie może ludzie z Hl Maps no skill albo ktoś z Mod DB też są fanami SH :shock:
Ostatnio zmieniony przez lolek00 2011-08-12, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-12, 14:16   

Polecam uważne czytanie tematu:
http://www.espritdesign.p...opic.php?t=1353 :)
Można w nim przeczytać m. in., że korzystamy z silnika Unity.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-08-12, 15:34   

Dzięki, moja pomyłka.
Ostatnio zmieniony przez lolek00 2011-08-12, 15:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dzik 
Cockroach


Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-10-10, 20:21   

kiedy będą jakieś pierwsze screeny?
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-01, 22:31   

31 kwietnia ;) Nie mamy jeszcze kompletnej fabuły, a Wy oczekujecie już screen'ów :P
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group