Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:12
Kabel sieciowy w ps2
Autor Wiadomość
Cloud 
Mumbler


Wiek: 27
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 108
Skąd: South of Hell
Wysłany: 2009-12-31, 09:22   Kabel sieciowy w ps2

Witam, ostatnio a dokładnie wczoraj, dostałem gre Ghost Recon na konsole...no i właśnie pomyślałem że fajnie by sobie było pograć z kimś przez sieć, wiecie może jaka byłaby prawdopodobna cena, czy za coś prócz kupna tego kabla się coś płaci?
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-12-31, 09:35   

Jeśli chodzi Ci o multitapa, żeby postukać na splicie to minimum 20-30zł za oryginalnego na allegro. W sklepie pewnie droższe o conajmniej połowę, ale zawsze zostają nieoryginalne.

No ale piszesz: "sieć", więc zakładam, że chodzi o internet. Jeśli masz PS2 slim to modem już powinien być wbudowany w konsolę, więc jedyne o musisz zrobić to kupić kabel ethernet (w sklepie komputerowym, lub elektronicznym) i podpiąć pod konsolę. Nie dam głowy jednak, że na 100% będzie działać, bo nigdy tak na dobrą sprawę nie widziałem na własne oczy PS2 podpinanego do sieci, poza tym nie jest powiedziane, że będziesz mógł tak od razu podpiąć do neta inne urządzenie, niż to, które miałeś przy jego zakładaniu (czyli komputer). Zależy od dostawcy. Jeśli masz adres MAC przypisany do komputera i w dodatku masz tyko jedno IP, to wątpię, że zadziała.

No a jeśli masz jakiś stary model PS2, w którym nawet modemu nie ma, to myślę, że od razu mozesz sobie cały plan darować. :lol:
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2009-12-31, 09:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Cloud 
Mumbler


Wiek: 27
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 108
Skąd: South of Hell
Wysłany: 2009-12-31, 10:23   

Nie, nie. Slim mam oczywiście, no ale IP to ja mam jedno, mimo wszystko dzięki za wyjaśnienie
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-12-31, 10:32   

Zadaj sobie najpierw pytanie czy ktokolwiek będzie w to jeszcze grał po sieci.

Bezpośrednie podpięcie kablem ethernetowym raczej nic nie da, zależy w jaki sposób odbierasz internet.
Ja mam routera do którego podpięty jest kabel, a ten bezprzewodowo łączy i kompa i konsolkę (ale ps3), więc podobny schemat (tylko przewodowy) tutaj bym widział.
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-12-31, 11:38   

Zależy jeszcze od tego jaki ma modem, czy dostawca jakoś ogranicza podpinanie innych urządzeń (zdarza się, że tak nie robią) etc. etc. Routerem było by chyba najlepiej to zrobic, bo o ile dobrze pamiętam, jeśli dobrze się ten router skonfiguruje, to nie trzeba nawet dodatkowego IP, jedyna niedogodność w tym przypadku, to że prędkość łącza będzie dzielona na te dwa urządzenia.

Z drugiej strony ja na chacie mam 2 IP i pieca z konsolą podłączone na raz do modemu kablowego (komp przez USB, a PS3 przez ethernet), więc opcji jest wiele.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-12-31, 11:38   

_Music napisał/a:
Zadaj sobie najpierw pytanie czy ktokolwiek będzie w to jeszcze grał po sieci.


Dobre pytanie.Nie lepiej włączyć GR 1 albo Advanced Warfighter 1 i 2 na PC?
_________________

 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-12-31, 12:56   

StuntmanMikeL napisał/a:
jeśli dobrze się ten router skonfiguruje, to nie trzeba nawet dodatkowego IP, jedyna niedogodność w tym przypadku, to że prędkość łącza będzie dzielona na te dwa urządzenia.


Jeśli ma się router, to trzeba tylko by dostawca zatwierdził nowy adres mac (jeśli do tej pory korzystało się np. z kabla), później wszelkie inne urządzenia łączą się bezproblemowo.
Np. tak
Ostatnio zmieniony przez _Music 2009-12-31, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Moryc 
Cockroach



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 96
Wysłany: 2009-12-31, 16:52   

Przeciez router zaslania MAC'i wszystkich urzadzen podsieci.
 
 
Cloud 
Mumbler


Wiek: 27
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 108
Skąd: South of Hell
Wysłany: 2009-12-31, 18:02   

Zaratul, niby tak...ale na moim notebook'u coś prócz Mario odpalić to cud jest ;) . A lan ogólnie by się przydał to jakiś sieciówek, nie koniecznie do GR
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-12-31, 18:03   

Ale chyba tylko wtedy, jeśli sklonujesz do tego routera adres MAC, jaki spisał sobie dostawca internetu, w momencie gdy był zakładany. Nie wiem do końca jak to jest, ale w każdym razie granie po sieci na PS2 jest martwe, więc teoretycznie najlepiej olej całą sprawę i tak jak pisze Zaratul - załatw sobie GRAW na PC, o wiele lepsza gra.
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2009-12-31, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-12-31, 20:39   

Moryc napisał/a:
Przeciez router zaslania MAC'i wszystkich urzadzen podsieci.


Tak, dlatego dostawca wklepuje jedynie mac routera.

StuntmanMikeL napisał/a:
Ale chyba tylko wtedy, jeśli sklonujesz do tego routera adres MAC, jaki spisał sobie dostawca internetu


No, mi tam dostawca nie robił problemów ze zmianą maca- możesz miec chociażby nowy komputer, więc sądzę że żadna firma nie robiłaby z tego problemu.
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-01-01, 14:43   

_Music napisał/a:
No, mi tam dostawca nie robił problemów ze zmianą maca- możesz miec chociażby nowy komputer, więc sądzę że żadna firma nie robiłaby z tego problemu.

A, nie no to jasna sprawa. Wystarczy tylko jeden telefon i to załatwią. Zdarzają się jednak tacy dostawcy, którzy życzą sobię jakieś opłaty za taką przyjemność.
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-01-01, 15:22   

A to już niedobry dostawca wtedy i znak że należy go zmienic :]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group