Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
[Rozwiązany] Dual Shock odmawia posłuszeństwa...
Autor Wiadomość
GordonCommodore 
Mumbler
Komandos Gordon



Wiek: 37
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 129
Skąd: prosto z 1967, yoh
Wysłany: 2007-11-18, 12:18   [Rozwiązany] Dual Shock odmawia posłuszeństwa...

No więc zacznę od tego, że podczas gry w Metal Gear Solid 2 mój Dual uległ wielu róznym wypadkom (w tym przeleciał przez cały pokój lądując w kubku z kawą), mimo to we wszystkich grach na PS2 działa! Problem pojawia się przy PSX. We wszystkich grach oprócz Metal Gear Solid nie działa przycisk X, albo działa kiedy go mocno nacisnę i przytrzymam. W graniu w gry PSX na PS2 takiego problemu nie ma, ale tam znowu nie mogę savewować.

I co mam z tym fantem zrobić?
_________________
feed feed feed eat eat eat head head head long long long hair hair hair smokin' smokin' smokin' caterpillar caterpillar caterpillar run run run
 
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2007-11-18, 14:01   

U mnie też się różne rzeczy dzieją z dualem i azwyczaj to wina brudnych styków albo zakurzonego gniazda. To że spadał i latał raczej za bardzo nic nie zmienia bo nie ma tam takich elementów ,które mogłyby ulec uszkodzeniu na skutek tego typu upadków (musiałbyś chyba walnąć nim z całej siły o ścianę albo potraktować młotkiem). Jedye co może się stać to gałki mogą się pogiąć bo są osadzone na takich kwadraowych pręcikach.
Obudowa pada jest dosyć szczelna (zakładam że wpadł do kawy jednym z końców, który trzyma się w dłoni) ale mimo wszystko proponuję ci rozebrać pada i go dokładnie wyczyścić (dziecinnie proste) bo kawa lub cukier niej mogły się dostać na płytkę drukowaną która się tam znajduje.
Przedmuchaj też gniazdo w Play'u i przejedź styki w padzie jakimś spirytem.
Koniecznie napisz czy to dało jakieś efekty :)

EDIT: A co powiesz na to? Mam oryginalną kartę pamięci do PSX i ostatnio jak ją wrzuciłem w 1szy slot to pad przestał działać. Myślałem że wina pada/gniazda a to ta karta jest winna!! (a co z nią nie tak to nie pytaj bo nie wiem, spróbuje przegrać savy na 2ce i ją sformatować)
Także widzisz, nie zawsze przyczyną jest to co by się wydawało że jest :D
Ostatnio zmieniony przez MZet 2007-11-18, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-11-18, 17:15   

Mój dual od prawie roku ma cos w środku urwane, bo słyszę jak kawałek plastiku tam szaleje (jak grzechotka prawie)- ale działa spoko.
No- L2 czasem się wciska i nie chce odskoczyć, ale na szczęście nie przeszkadza to bardzo :]
 
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-11-18, 18:32   

Cytat:
No- L2 czasem się wciska i nie chce odskoczyć, ale na szczęście nie przeszkadza to bardzo :]
Ja mam to samo, ale z R2. Z tym, ze on sie czasami zacina w czasie walki i wtedy musze pauzowac i robic cos z padem :/
 
 
 
GordonCommodore 
Mumbler
Komandos Gordon



Wiek: 37
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 129
Skąd: prosto z 1967, yoh
Wysłany: 2007-11-18, 19:30   

Przejechałem wszystkie styki "Kontaktem" i jest gites.

Dzięki.
_________________
feed feed feed eat eat eat head head head long long long hair hair hair smokin' smokin' smokin' caterpillar caterpillar caterpillar run run run
 
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2007-11-19, 16:48   

No to gicio :)
Zawsze jak są jakieś problemy to powinno się zacząć od czyszczenia bo wiele urządzeń dziwnie się zachowuje pod wpływem brudu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group