Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Opowiedzenie historii prośba..[and spoilers]
Autor Wiadomość
Gicha7 
Cockroach


Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 12
Wysłany: 2009-08-30, 13:47   Opowiedzenie historii prośba..[and spoilers]

Otóż mam wielką prośbę spowodowaną moim problemem. Jako iż mam nowy sprzęt Silent Hill 2 nie chce na nim iść. Kiedy uruchamiam grę jest czarny ekran i tyle. PRzeszukałem net i wywnioskowałem, że chyba nic się nie da z tym zrobić. Teraz zatem ściągam już Silent Hill 3 ,ale chciałbym dokładnie poznać całą historię Silent Hill 2. Stąd moja prośba..Chcę aby ktoś mi dokładnie opowiedział historie i wątki fabularne z SH2. Wiem tylko tyle, że główny bohater dostaje list od nieżyjącej żony, która [w tym liście] prosi go o przybycie do miasteczka Silent Hill. Słyszałem, że druga część ma bardzo ciekawą fabułę, dlatego nie daruje sobie po prostu omijając tę część. Czy mógłby mi ktos to DOKLADNIE opowiedziec, z najwazniejszymi wydarzeniami, ciekawymi zdarzeniami itp. itd. ? Albo chociaż jakiś link czy cokolwiek, może jakieś filmiki z gameplayem, ale z napisami po polsku gdyz osobiscie nie znam zbyt dobrze angielskiego ...
Najlepiej tak jak wspominałem jakby ktoś mi wszystko dokładnie wyjaśnił, opowiedział krok po kroku co tam sie wydarzyło, co się pokolei działo. Osobiście grałem tylko chwile kiedyś na slabym kompie [gdzie mi sie ta gra zacinala] i dotarłem tylko do momentu kiedy zdobywam latarke w jednym pokoju. Jeżeli znalazłby się ktoś chętny mi pomóc bardzo prosze o pomoc. Jakby co przypominam, że chciałbym dokładny opis wszystkiego, wraz z tym co sie działo w trakcie gry np. wątki z Marią co się działo itd. ...
Ostatnio zmieniony przez Gicha7 2009-08-30, 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-08-30, 14:25   

Myślę, że najlepiej byłoby obejrzeć jakiś walkthrough ze wszystkimi filmikami bo cała moc tej gry tkwi głównie w scenkach, dialogach itd. Słowa tego nie oddadzą :D
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-08-30, 14:25   

Przycisk "szukaj" nie boli. Setki razy ktoś tu pisał z problemami, ze mu SH2 nie chodzi, na pewno znajdziesz rozwiązanie i na swój problem. Albo przynajmniej napisz co konkretnie się dzieje, to może uda się to rozwikłać. Na pewno lepsze to rozwiązanie, niźli ktoś miałby Ci tu opisywać calutką grę od dechy do dechy. Raz, że to w ch*j pisania, dwa, ze zdecydowanie lepiej na własnej skórze przeżyć tą grę. ;)

A jak nie, to jedziesz jakiś walktrough na YouTube:
www.youtube.com/watch?v=60p0NMCBLw4
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-08-30, 14:48   

StuntmanMikeL napisał/a:
Przycisk "szukaj" nie boli.


Otóż to! Każdy problem znajduje swoje rozwiązanie. Wystarczy jedynie trochę chęci i cierpliwości, a zaufaj, że warto. Oglądając jakikolwiek walkthrough, pozbawiasz się możliwości obcowania z jedną z najwspanialszych historii w grach komputerowych. Dlatego proponuję Ci spokojne przeczesanie forum, bądź też konkretne wyłożenie swojego problemu. Pomoc na pewno się znajdzie ;)
_________________

 
 
 
Gicha7 
Cockroach


Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 12
Wysłany: 2009-08-30, 15:39   

No właśnie już drugi raz próbuje grać w SH2. Kiedyś na za słabym kompie przy przechodzeniu przez lokacje ładowało się bardzo długo. Tym razem jednak na nowym sprzecie [w tym karta graficzna GeForce GTS 250 1 GB] gra wogóle się nie odpala. Wiem, że na GF bywają problemy z odpaleniem gry, więc ściągnąłem nawet patcha który podobno wszystkie problemy na tych kartach likwiduje. A co do konkretów dotyczących mojego problemu. Po prostu po zainstalowaniu i zcrackowaniu gry, [i po ponownym uruchomieniu kompa], odpalam gre, która się niby włącza, ale jest czarny obraz. Innymi słowy po odpaleniu ikonki jest NIC... czarny ekran. Szukałem po googlach rozwiązania, ale jedyne co znalazłem to pytania innych graczy z takim samym problemem ale nikt nie umiał pomóc tamtym osobom, dlatego straciłem nadzieję na odpalenie gry. Jeżeli jednak ktoś z was wie jak zrobić, żeby zadziałało byłbym wdzięczny. Jak nie...to chyba pozostaje Walktrought...jednak to mi się aż tak nie uśmiecha bo wątpie czy znajde gdzies taki z polskimi napisami żebym dobrze zrozumiał fabułę, a po za osobiście wole sam przebrnąć przez SH2.
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-08-30, 15:54   

Próbowałeś pobawić się z trybem zgodności? Jeżeli nie, to ustaw tenże na Windows NT.4.0 - może pomoże. Wina może znajdować się także po stronie cracka, więc pokombinuje z różnymi jego wersjami i poczekaj na innych userów, oni mogą wiedzieć coś więcej :)
_________________

 
 
 
Gicha7 
Cockroach


Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 12
Wysłany: 2009-08-30, 16:05   

No cracka mam takiego, żeby mi spolszczenie dobrze działało.
http://silenthilltowncent...%20download.htm
Na tej stronie jest spolszczenie i dobry do niego crack [wiem, bo na tym grałem na starym sprzęcie]. Zaraz spróbuje z trybem zgodniści. Ciekawi mnie czy to też nie wina systemu, gdyż wcześniej grałem na Win XP SP2, teraz zaś mam SP3, i byśmoże coś wpływa na działanie SH.
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-08-30, 16:08   

Weź spróbuj odpalić SH2 na sucho, bez żadnych spolszczeń.
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-30, 16:23   

U mnie też są problemy z odpaleniem SH2, spróbuj zainstalować oficjalny patch.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Gicha7 
Cockroach


Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 12
Wysłany: 2009-08-30, 16:23   

Nazar napisał/a:
U mnie też są problemy z odpaleniem SH2, spróbuj zainstalować oficjalny patch.

Mam zainstalowany oficjalny patch, jak i patch który podobno trzeba instalowac na karty GF.
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-30, 16:33   

Nie ma to jak "udane" konwersje :D Ja z tego powodu usunąłem SH2 niedawno, bo przestał się uruchamiać, kombinowałem na różne sposoby, ale nic nie zdziałałem.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-08-30, 16:36   

Taki już urok starszych produkcji, które nie chcą należycie współpracować z nowymi akceleratorami ;)
_________________

 
 
 
Gicha7 
Cockroach


Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 12
Wysłany: 2009-08-30, 16:38   

No i z trybem zgodności też nie działa. Ostatnia nadzieja, że może odpale go po angielsku...ale to będzie porażka, nie znam jeszcze na tyle angielskiego, żeby zrozumieć dobrze dialogi ;(

Podobne problemy mam z Metal Gear Solid 2. Także konwersja z konsol, także dość stare i także sporo problemów mam z tym na tym sprzęcie...

PS. Gra bez spolszczenia działa O.o a więc teraz co zrobić, żeby spolszczenie działało, żebym mógł dobrze zrozumieć dialogi...
Ostatnio zmieniony przez Gicha7 2009-08-30, 16:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-08-30, 17:06   

Ymn
Może wydrukuj sobie scenopis polski.Z tej strony.

A spolszczeniem nie zawracaj sobie głowy .Jak rozwiążesz ten problem to raczej gdzieś pojawi się następny.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-30, 17:12   

Carmash napisał/a:
Taki już urok starszych produkcji, które nie chcą należycie współpracować z nowymi akceleratorami ;)

Wolfenstein 3D działa u mnie bez większych problemów, muzyki tylko nie ma :P
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-08-30, 17:14   

Nazar napisał/a:
Wolfenstein 3D działa u mnie bez większych problemów, muzyki tylko nie ma :P


No to wyskoczyłeś, haha :D
_________________

 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-08-30, 19:13   

http://forums.ngemu.com/g...efuses-run.html Przeczytaj przedprzedostani post, bo z tego co widzę to z masz podobny problem do gościa.
 
 
 
Gicha7 
Cockroach


Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 12
Wysłany: 2009-09-02, 14:24   

Niestety link podany przez tego gościa nie chce mi się wczytać....
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-09-02, 14:32   

Daj se siana Wendigo cię źle naprowadził.
Jeśli twoja gra działa bez patch spolszczającego to na pewno tu nie chodzi o jakieś sterowniki.
Jakoś nikt na nic nie wpadł.
Wydrukuj sobie scenopis i graj.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
yarex 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 9
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2009-09-10, 18:31   Re: Opowiedzenie historii prośba..[and spoilers]

Gicha7 napisał/a:
Najlepiej tak jak wspominałem jakby ktoś mi wszystko dokładnie wyjaśnił, opowiedział krok po kroku co tam sie wydarzyło, co się pokolei działo. Osobiście grałem tylko chwile kiedyś na slabym kompie [gdzie mi sie ta gra zacinala] i dotarłem tylko do momentu kiedy zdobywam latarke w jednym pokoju. Jeżeli znalazłby się ktoś chętny mi pomóc bardzo prosze o pomoc. Jakby co przypominam, że chciałbym dokładny opis wszystkiego, wraz z tym co sie działo w trakcie gry np. wątki z Marią co się działo itd. ...


W sumie jest na to jakaś rada:D Niedawno nagrałem wszystkie filmiki z gry z polskimi napisami (w jakości 1024x764), może niedługo upchnę je na jakieś stronce i będziesz mógł(a) je wszystkie obejrzeć :)
_________________
W moich niespokojnych snach, widzę te miasto... Silent Hill. Obiecałeś opowiedzieć mi o nim wszystko pewnego dnia. Ale nigdy tego nie zrobiłeś.
==> YaReX <==
Ostatnio zmieniony przez yarex 2009-09-10, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gicha7 
Cockroach


Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 12
Wysłany: 2009-09-11, 15:22   

No byłbym bardzo wdzięczny, chociaż nie wiem ile same filmiki mi dadzą. Najwyżej bede oglądał angielski walktrought i w momencie scenek bede oglądał to które wstawisz. No zobaczymy jak to będzie..mam nadzieję, że większość dialogów będzie przetłumaczona w grze w tym co obejrze.
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-09-11, 15:25   

Na Youtubie ktoś wstawił walkthrough dwójki z polskimi napisami, ale zatrzymał się (podajże) po pierwszym spotkaniu z Marią.
O tu: http://www.youtube.com/watch?v=ScIrfrlUKGg (Część 1)
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
Ostatnio zmieniony przez Alex 2009-09-11, 15:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-09-11, 17:47   

Gicha7 napisał/a:
No byłbym bardzo wdzięczny, chociaż nie wiem ile same filmiki mi dadzą.

Zaraz to w końcu porzuciłeś nadzieje na granie w tą grę.To nie jest happy end dla tej całej konwersacji Ale do niczego zmuszać cie nie mogę.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-09-11, 17:56   

To równie dobrze w ogóle nie oglądaj tych filmików i wyjdzie na to samo. Przecież to kompletnie mija się z celem. Ja zawszę walczę do końca i jeszcze nigdy nie przegrałem z komputerem. Jeżeli tak bardzo Ci zależy na zagraniu to kombinuj.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-09-11, 17:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-09-11, 18:27   

Cytat:
PS. Gra bez spolszczenia działa O.o a więc teraz co zrobić, żeby spolszczenie działało, żebym mógł dobrze zrozumieć dialogi...

Bersek w tym gąszczu bez użytecznych informacji nie zobaczyłeś ,że jedne jego post jest w edytowany.
Na którym jasno napisał ,że gra działa mu bez spolszczenie.
Prawdopodobnie post Wendigo trochę zamglił ci wzrok.

Bynajmniej jeśli wiesz o tym to luz .Nie chce zgrywać mądrego.

Więc jego problem to brak wiary ,że może grać w angielską wersje i cieszyć się grą.
Bynajmniej nic do niego nie dociera ,a sam się dziwie ,że wraca jeszcze do tego tematu.
Nie umie podjąć prostej męskiej decyzji.
To ,że w torcie nie ma wisienki to nie znaczy ,że nie da się go zjeść.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group