Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiony moment...
Autor Wiadomość
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2008-03-27, 00:57   

Wysłany: Pią Sie 12, 2005 8:45 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

więc wypada mi przywitać dwóch nowych forumowiczów, obyście zachowywali się lepiej, niż niektóży statrsi starzem
 
 
darkness666
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 00:58   

Wysłany: Pią Sie 12, 2005 9:18 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Abaddon napisał:
Cytat:
więc wypada mi przywitać dwóch nowych forumowiczów, obyście zachowywali się lepiej, niż niektóży statrsi starzem


I słowo ciałem się stało. :razz:

oczywiście się przekonamy, czy tak będzie. a ja jak wypadam narazie?
Ostatnio zmieniony przez darkness666 2008-03-27, 00:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-03-27, 00:59   

Wysłany: Pią Sie 12, 2005 10:08 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Amer, z Twoich faq w Poradniku Extreme uczylem sie grac Astarothem :grin: Bigup czlowieku.
_________________
so tell me the truth
 
 
Amer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 01:01   

Wysłany: Sob Sie 13, 2005 8:22 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Hehe, no to ciesze sie bardzo :) No i fajnie wiedzieć ze jest tu jeszcze ktoś (poza mną i Sabem) grający (ew. grający kiedyś) w SC2 :)

Co do naszego zachowania (jako nowych) to... wyjdzie z czasem i choć nie jest to odpowiednie miejsce, pozwole sobie napisać: macie bardzo fajne i klimatyczne forum Panowie - congrats!

Osobiście dopiero 'wgryzam' się w klimat Silent'a (dotchczas katowałem tylko serie RE, ale po fatalnym RE:O obudziła się chęc zagrania w coś konkretnego, więc wybór padł na SH2 właśnie)... Wcześniej grałem spooro w SH3, ale raczej bez szczególnego zagłębiania się w klimat itp... tak po prostu.

Ok, wielkie 'sorry' (nienawidze tego słowa, a mimo to...) za offtopic, ale chciałem wszystkich grzecznie powitać, a innego (lepszego) miejsca na to niestety nie znalazłem.

Karolpiotr - już niebawem SC3 - pewnie także będziemy pisać jakiś poradnik :) Póki co jednak - bawmy się przy SH2, no i SC2 oczywiście :) Pozdrawiam!
 
 
Tommy_Gun
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 01:03   

Wysłany: Sob Sie 13, 2005 8:52 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
Ok, wielkie 'sorry' (nienawidze tego słowa, a mimo to...) za offtopic, ale chciałem wszystkich grzecznie powitać, a innego (lepszego) miejsca na to niestety nie znalazłem.

http://www.psxzone.opalne...ewtopic.php?t=9 ;)

Witaj na forum... :)
 
 
Amer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 01:04   

Wysłany: Sob Sie 13, 2005 8:53 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Opus, faktycznie - głupio mi :?
 
 
Sab
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 01:04   

Wysłany: Sob Sie 13, 2005 1:08 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Do ulubionych momentów zalicze też pierwsze starcie z pielęgniarkami - MOCNA rzecz!

W ogóle design siostrzyczek mnie zabija! Plus to mega dziwne zachowanie (zatrzymują się i trząchają tylko) - kiedyś zatrzymałem się i zastanowaiłem czy lać czy zostawić... Poważnie, zrobiło mi się jej 'szkoda'. Ta gra zdecydowanie jest najlepszym horrorem...
 
 
Amer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 01:06   

Wysłany: Nie Sie 14, 2005 9:44 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ja dziś właśnie dotarłem po raz pierwszy do wspominanych przez Saba siostrzyczek - fajna sprawa. Działają zespołowo, a co ważniejsze potrafią być zadziwiająco szybkie...

Co do tematu natomiast: póki co raczej mało jeszcze widziałem (jestem w szpitalu), ale... nie wiedzieć w sumie czemu (tzn ja wiem...) strasznie podoba mi się znajdująca się na samym początku gry dłuuugaśna droga prowadząca do miasta (a raczej na cmentarz):

1) bardzo podchodzi mi to wizualnie (piach + mgła + zarośla/las + przepaść + kręta droga)

2) układ kamery na niektórych jej odcinkach ciągle nasuwa mi do głowy myśl, że obserwuje nas jakaś istota ukryta w lesie (widok lekko z góry).

3) dziś poczytałem sobie na forum że (ponoć) można usłyszeć tam jakieś głosy (póki co jeszcze nie miałem czasu by to sprawdzić), co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu o którym pisałem w pkt 2.

BTW: kapitalnie się składa że spacer po niej trwa tak długo... Strasznie klimatycznie to wygląda i - wg mnie - stanowi świetne wprowadzenie w klimat gry... wrogo, obco, a jednocześnie cicho i... no właśnie - nigdy nie wiesz co czeka Cię po wykonaniu kolejnych 20 kroków... Piękna sprawa!

Póki co tyle. Dzięki.
 
 
Void
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 01:07   

Wysłany: Pon Sie 15, 2005 12:15 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

ulubiony moment? ciezko wybrac... chyba cala gra sklada sie z ulubionych momentow :)
 
 
Sab
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 01:08   

Wysłany: Pon Sie 15, 2005 8:36 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

W sumie racja - sma im więcej gram w tą grę, im więcej o niej myślę, tym bardziej uświadamiam sobie że nie ma w niej słabych ani przeciętnych momentów.

Rzeczą która dość mocno mnie ruszyła była wizyta na cmentarzu (tym w labiryncie) - poza grobem James'a sa tam też groby Angeli, Eddiego, chyba Marii... innymi słowy przesłanie było dla mnie jasne - nie męcz się, i tak zginiesz. Fajna perspektywa .
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-03-27, 01:09   

Wysłany: Pon Sie 15, 2005 11:45 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Slaby moment wg mnie jest - labirynt. Ciezko sie po nim chodzi, przynajmniej mnie. A co do grobow - zauwaz ze Eddie i Angela wtedy jeszcze zyli, a grob Jamesa jako jedyny byl nie zakopany. Dla mnie to raczej bylo "masz szanse" a nie "i tak jestes trup".
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Master
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 01:11   

Wysłany: Pon Sie 15, 2005 12:09 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ze słabych momentów (w tym przypadku chyba głupi...) jest cała sytuacja, w której James znalazł się w labiryncie (akurat jestem na początku). Wcześniej bez przerwy wskakuje do jakiś dziur, napotyka windy itd. On chyba jest z kilometr pod ziemią! Trochu to naciągane :?
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-03-27, 01:12   

Wysłany: Pon Sie 15, 2005 12:20 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

przeciez on tylko skacze w glab swego umyslu....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Parabellum
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 01:12   

Wysłany: Pon Sie 15, 2005 12:34 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

W takim razie, musiałbyś uznać, że cała akcja SH2 jest naciągana... Dziury są metaforą umęczonej psychiki James'a, niepokoju i niepewności-nigdy bowiem nie dowiesz się co skrywa otwór, nim się nie zapuścisz w otchłań czeluści, a bohater gry do takich decyzji został zmuszony. To, że Sunderland znajdowałby się potencjalnie kilometr pod ziemią nie jest najbardziej naciągane, wyobraź sobie jaki byłby efekt skoku 200 metrów w dół- James na końcu osiągnąłby prędkość ok. 227 km/h i waląc o posadzkę stołówki już raczej by nie wstał...
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-03-27, 01:13   

Wysłany: Pon Sie 15, 2005 12:47 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Z tego co mi wiadomo w ktoryms temacie doszlismy do wniosku na podstawie m.in. screenow ze James tak naprawde nie spada w dol bo korytarze sa poziomo.
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Amer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 01:13   

Wysłany: Pon Sie 15, 2005 12:58 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Popieram - właśnie byłem w temtej lokacji. Podczas animacji skoku, kamera zmiania się i wygląda to tak jakby nie była to żadna dziura a raczej poziomy tunel... Na fakt ten wskakuje także oświetlenie umiejscowione na suficie...

No ale w takim razie... jak ma się to do ulokowania pozostałych pomieszczeń...?

Wg mnie 'dziury' to FAKTYCZNIE tylko przenośnia - wszystkie one prowadzą w głąb umysł (wiaomo kogo), który jak sie okazuje... nie przedstawia się zbyt kolorowo (czym 'głębiej' tym gorzej, a jednocześnie bliżej prawdy...).
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-03-27, 01:15   

Wysłany: Pon Sie 15, 2005 1:02 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Tego jak to sie ma do ulokowania innych pomieszczen jeszcze nie wymyslilem:) Moze zmieniona grawitacja czy cus a pomieszczenia ulozone pod katem? Zreszta gdzies czytalem, ze Toluca Prison, Historical Society itd nie istnieje, jest wyobrazeniem Jamesa, bo wiezienie zostalo zburzone, muzeum tez... To dwie koncepcje ode mnie.
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Master
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 01:16   

Wysłany: Pon Sie 15, 2005 1:06 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Mój błąd... Wziąłem to wszystko po prostu zbyt dosłownie.
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-03-27, 01:17   

Wysłany: Pon Sie 15, 2005 1:09 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Forum jest od tego zeby dyskutowac o tym co ludziom sie wydaje a nie przejmowac sie tym ze ktos zle cos wymyslil. Silent Hill to seria ktora daje czesciowa mozliwosc interpretacji. Jedne zgadzaja sie z tym co planowali autorzy, jedne nie, ale raczej wszystkie sa trafne.
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Master
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 01:18   

Wysłany: Pon Sie 15, 2005 1:20 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Grając w takie gry jak Silent Hill trzeba po prostu patrzeć na pewne rzeczy z innego punktu widzenia.

Amer napisał:
Cytat:
Podczas animacji skoku, kamera zmiania się i wygląda to tak jakby nie była to żadna dziura a raczej poziomy tunel

Faktycznie przed skokiem do więzienia tunel ten wydaje się być poziomy. Drzwi na bocznych ścianach są obrucone o 90 stopni. Patrząc z "oczu" Jamesa tunel biegnie poziomo w dół, ale widok z góry powoduje, że ten sam tunel wydaje się być poziomy
 
 
Sab
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 01:19   

Wysłany: Pon Sie 15, 2005 2:57 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Iron Savior napisał:
Cytat:
A co do grobow - zauwaz ze Eddie i Angela wtedy jeszcze zyli, a grob Jamesa jako jedyny byl nie zakopany. Dla mnie to raczej bylo "masz szanse" a nie "i tak jestes trup".

No fakt, można spojrzeć i z tej strony... Niemiej ja odebrałem to jednoznacznie. Patent maksymalnie skojarzył mi się z filmem 'It' (choć tam zamysł był nieco inny).

A co do dziur i grawitacji - w SH4 był motyw z chodzeniem po suficie (chyba, że to po rpostu takie ustawienie kamery...), więc i tutaj mogłbyć zatsosowany podobny patent.
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-03-27, 01:20   

Wysłany: Pon Sie 15, 2005 10:07 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ja nie ogladalem "It", a w SH4 nie gralem, konsole mam dopiero 2 tydzien:) moze dlatego nie mialem takich skojarzen jak Ty.
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
K.o.r.z.e.n
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 01:21   

Wysłany: Sob Sie 27, 2005 1:14 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Dla mnie wymiata :
:arrow: zakonczenie "in water" --zajebiscie wzruszajce :lol:
:arrow: pokoj z motylami
:arrow: pokoj z zegarem - klimat po tym jak sie go popchnie po prostu przeraza
:arrow: no i oczywiscie pokoj 312 kiedy James odkrywa kim jest :lol:
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2008-06-02, 12:12   

3. Angela na plonacych schodach - naprawde poruszajaca scena
2. Walka z dwoma PH - w pewnym sensje majestatczyna (doslownie walka z samym soba)
1. Ostatnia rozmowa z Mary - pamietaj jak dzis jak byla na kilka minut przed polnoca, a ja dopiero co skonczylem gre. I ogoladalem ta scene. Jestem senstymentalny, ale ta scena doprowadzilaby do placzu kazdego. Doslownie piekno milosci.
 
 
 
Maestro
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-19, 00:36   

Ogólnie, powtarzając za innymi, cała gra jest złożona z dobrych momentów, ale tak to już bywa, że zawsze znajdzie się diamencik wśród pereł. Dla mnie takimi momentami są:
1.)Więzienie- ogólnie cała lokacja robi doskonałe wrażenie, wręcz namacalnie czuć grozę emanującą z tych ponurych pomieszczeń.
2.)Pierwsze spotkanie z Marią- fajnie jest obserwować zaskoczenie i dezorientację Jamesa.
3.)Pierwsze spojrzenie na Piramidogłowego za kratami w Apartamentach. I ta myśl- co to było?... :grin2:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group