Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Błędy, triki, nietypowe ciekawostki i odkrycia
Autor Wiadomość
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-02, 17:30   Błędy, triki, nietypowe ciekawostki i odkrycia

Parę lat temu obiecałem Putemu, że wrzucę na forum sposób, jak ubić "ptaka" jednym ciosem rurki. Chciałbym w końcu dotrzymać obietnicy :) Zrobiłem już odpowiedniego save'a, teraz mszę to tylko nagrać. Czy znacie jakiś program do nagrywania tego, co się dzieje na ekranie, który zjada mało zasobów? Bo coś mi się strasznie tnie nagrywanie.

Moje "odkrycia" (może już ktoś o nich pisał):

  • Wspomniany wcześniej sposób na zabicie latającego paskudztwa tylko 1 ciosem przy użyciu rurki
  • Przed ptakami nie można się ukryć pod daszkiem - lądują i idą do Harry'ego :D
  • Nagłe zgaszenie latarki nie ukryje Cię przed wększością potworów - działa tylko na personel szpitala i (chyba) karaluchy. ODRADZAM wyłączanie latarki, gdy goni nas Romper - wtedy od razu skacze, pokonuje niesamowitą odległość tym skokiem i niemal zawsze trafia w Harry'ego.
  • Proponuję też włączyć kod na wszystkie bronie na samym początku gry i zobaczyć, w jaki sposób Harry trzyma broń - polecam zwłaszcza karabin :D Przy okazji mniej wprawni gracze, którym nie udaje się uciec przed dzieciakami będą mogli sprawdzić, co by zastali, gdyby im się to udało :) Podobny chwyt w alejce jest już wcześniej, zanim dzieciaki się pojawiają.


Jeżeli znajdę coś jeszcze, to dopiszę. W tzw. międzyczasie postaram się wrzucić filmik. Piszcie o swoich znaleziskach :)
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2009-05-02, 17:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-05-03, 21:01   

Nazar napisał/a:
Bo coś mi się strasznie tnie nagrywanie.


Zależy jakiego masz PC. Osobiście polecam FRAPS, ale jak masz słabą maszynę to niezależnie od programu będzie chaczyło. Musiałbyś bez dźwięku nagrywać i w bardzo niskiej jakości.
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-03, 21:34   

Core 2 Duo T5200, 1GB RAMu i ATi Radeon Xpress 200M. Kiedyś nagrywałem na Pentiumie 2 i nic nie cięło, ale nie pamiętam nazwy programu :/
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2009-05-03, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2009-05-03, 22:09   

To FRAPS Ci spokojnie odpali! Chociaż i on zdarza się przycinać bez przyczyny...wiem z doświadczenia.
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-12, 20:45   

Oto i on, błąd z SH1 :D
http://www.youtube.com/watch?v=k2GvY9EOIyI
Jak to zrobić?
Trzasnąc ptaka w momencie odlotu. Po jakimś czasie sam ginie :) Sorry Puty, że tak długo to trwało :D
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2009-08-12, 20:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Mannequin 
Cockroach



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 72
Wysłany: 2009-11-12, 19:31   Re: Błędy, triki, nietypowe ciekawostki i odkrycia

zaciekawiło mnie to co się stanie jak przeżyjemy..? Niestety nie pogram w SH1 bo mi sie wylacza (na viscie :) ) Może mi ktoś powiedzieć.?
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-12, 19:48   

Mówisz o początkowej scenie? Możesz próbować uciec dzieciakom lub je rozwalić (z kodami). Na YT znajdziesz odpowiedź :)
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Mannequin 
Cockroach



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 72
Wysłany: 2009-11-14, 00:37   

Nie wiem co mam wpisać :) Coś w stylu Silent Hill Deamon Child, Mumblers itp ale nic nie wskazuje na taki dodatek :)
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-11-14, 10:07   

Nazar napisał/a:
Możesz próbować uciec dzieciakom

To jest wykonalne chcociaż nie jestem pewien jak daleko za tobą idą.
Mannequin napisał/a:
co się stanie jak przeżyjemy

Widziałem to chyba na Valtiel Site.Nie pamiętam dokładnie ale chyba na pewno utkasz w tym miejscu i tyle.
Mannequin napisał/a:
Coś w stylu Silent Hill Deamon Child, Mumblers itp ale nic nie wskazuje na taki dodatek

Nie mam cholernego pojęcia o co ci chodzi xD
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Mannequin 
Cockroach



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 72
Wysłany: 2009-11-14, 10:28   

Chodzi o to, że wpisuje takie hasła na YT i nie moge znaleźć tego filmiku (?) po tym jak zabijemy dzieciaki
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-11-14, 10:48   

Cez napisał/a:
To jest wykonalne chcociaż nie jestem pewien jak daleko za tobą idą

Można uciekać przed nimi bez końca, a i tak daleko nie zajdziesz, bo zaraz po tym jak dochodzi się do zwisającego z kraty truchła, wyjście z alejki zostaje zablokowane dodatkową kratą.

Anyway, też przed chwilą szukałem na YT filmiku, gdzie ktoś mógłby użyć cheatów, ale bez skutku. Wydaje mi się, że nie ma takiego.
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-11-14, 10:57   

StuntmanMikeL napisał/a:
Można uciekać przed nimi bez końca, a i tak daleko nie zajdziesz, bo zaraz po tym jak dochodzi się do zwisającego z kraty truchła, wyjście z alejki zostaje zablokowane dodatkową kratą.

Anyway, też przed chwilą szukałem na YT filmiku, gdzie ktoś mógłby użyć cheatów, ale bez skutku. Wydaje mi się, że nie ma takiego.


Hmm... jak dobrze pamiętam, to Fungo wrzucił na yt filmik, w którym w początkowej alejce miał wszystkie bronie. O takie coś Wam chodzi? - http://www.youtube.com/watch?v=JTDFjHmshC8
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
Ostatnio zmieniony przez Alex 2009-11-14, 11:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mannequin 
Cockroach



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 72
Wysłany: 2009-11-14, 11:39   

Heh czyli po zabiciu dzieciaków jest taki glitch :) .
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-11-14, 11:43   

Cytat:
This is what happens when you use a GameShark Pro at the beginning of a new game with an ALL weapons cheat. As you can see there are 5 Rock Drills in my inventory and Harry starts shooting a shotgun "gangsta'" style. I have done it, and you can kill all the enemies when you get to the end, which just makes it so you cannot progress through the game. I noticed pushing SELECT can cause the game to crash.


I wszystko jasne.
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-14, 22:20   

To nigdy tego sami nie sprawdzaliście? :P Z karabinem lepiej to wygląda :)
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2009-11-14, 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2009-12-31, 15:42   

Machając sobie kataną przez miasto (robiąc moonwalka,falę,latając whateva...), ciachałem sobie drzewa, lampy, budynki i takie tam. Aż w końcu w Central Silent Hill uderzając o kant budynku Harry przeniósł się do Other Realm (tak zwany Szary-Ekran)
Po chwili siedzenia tam i wariowania kamery. Obraz zrobił się czarny, minuta ciszy... "AHOHUH" Dźwięk orgazmu - szczytu podniecenia, zwanym szczytowaniem rozległ się po pokoju. I co? <there was a word here, but it's gone now> Nic się już praktycznie nie dało zrobić. Magiczne combo "Select + Start + R1 + R2 + L1 + L2" nic nie dawało. Musiałem zresetować konsolę.

Doxi: Cenzura!
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-01, 22:12   

Udało Ci się to powtórzyć? Działa z każdym budynkiem, czy jakimś konkretnym?
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-01-01, 23:08   

Nazar napisał/a:
Oto i on, błąd z SH1 :D
http://www.youtube.com/watch?v=k2GvY9EOIyI
Jak to zrobić?
Trzasnąc ptaka w momencie odlotu. Po jakimś czasie sam ginie :) Sorry Puty, że tak długo to trwało :D


Nie no stary, to było niesamowite :P aż muszę wypróbować XP

Cytat:
<there was a word here, but it's gone now>


Khe? ^^
_________________
Last.Fm
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-02, 04:50   

Musisz odpowiednio szybko zaatakować - jeśli trafisz za późno, to po prostu poleci. Nie wiem, czy to działa na night flutter'y, będę musiał sprawdzić. Sprawdzę też, czy działa np. z młotem.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-01-02, 15:51   

Trivane napisał/a:
Nie no stary, to było niesamowite

Ja tylko dodam co oczywiste.
Stwory latające fruwają naprawdę nisko w krańcach planszy.
Tak jak na filmiku Nazara YT.

Po za tym one na pewno giną po jednym ciosie.

Edit: Chociaż chyba giną po jakiś czasie.A raczej napewno.

Tak tylko mówię bo moim zdaniem prawie każdy załapał jak te latające stwory zabić bez broni palnej.
..i gdzie nie latają.
Biorąc pod uwagę ,że jeden z kluczy jest na krańcu planszy.

Nie wiem ,ale to jak ten bug z latarką w SH2 .
Coś co wydaje mi się normą teraz jest bugiem. WTF
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2010-01-02, 15:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-04, 18:24   

Air Screamer'y latają w ten sposób w dowolnym miejscu (z pamięci podam 2 miejsca: przy markecie na początku gry jeden ptasio stoi na śmietniku; drugie miejsce można znaleźć na YT - pomiędzy budynkami) i tylko po uderzeniu w odpowiednim momecie. Ewidentnie jest to bug, wystarczy popatrzeć na błędną animację, zachowanie i "zakończenie" - air screamer'y nie giną od jednego ciosu rurką. A skoro to takie oczywiste, to czemu nie ma tego w opisie potworów jako bardzo przydatna taktyka przeciwko nim?
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-07-29, 20:32   

Po opuszczeniu szpitala(po raz pierwszy), po chwili pojawia mi się taki dziwny piskliwy, nieprzyjemny dźwięk i moje pytanie brzmi czy to jest normalne czy nie powinno tak być? Trwa on do momentu aż nie przejdzie się na drugą połowę miasta.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
LaMuertePL 
Lurker
Lupin III



Wiek: 28
Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 355
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-07-29, 21:03   

Może Ci się mysz wkręciła w wiatraczek? :D
A na poważnie, to z tego co pamiętam nie miałem chyba nic takiego, bo gdyby było to bym to na pewno zapamiętał.
_________________
"And shepherds we shall be,
For thee my lord for thee,
Power hath descended forth from thy hand,
That our feet may swiftly carry out thy command.
So we shall flow river forth to thee
And teeming with souls shall it ever be
In nomine Patris, et Fillis,
Et Spiritus Sancti."
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2011-07-30, 07:33   

OldSnake napisał/a:
Po opuszczeniu szpitala(po raz pierwszy), po chwili pojawia mi się taki dziwny piskliwy, nieprzyjemny dźwięk i moje pytanie brzmi czy to jest normalne czy nie powinno tak być? Trwa on do momentu aż nie przejdzie się na drugą połowę miasta.

Mogę się mylić, bo ostatni raz grałam dawno temu, ale również nie przypominam sobie takiego dźwięku, ale z racji, że ciągnął się tak długo, wydaje mi się, że ciężko byłoby go zapomnieć.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-08-04, 12:37   

Musiałem rozwiązać tę drażniącą mnie zagadkę. Był taki utwór.
SH ost - Devil's Lyric => http://www.youtube.com/watch?v=__93D_cJTlY
Tylko, że grze ten początkowy dźwięk jak z zepsutej płyty nie trwa tak krótko.
Także ten kawałek coś takiego ma (od 1:15) Not Tomorrow 2 => http://www.youtube.com/watch?v=S0ZIUtyZlRU

Znalazłem w końcu konkretny utwór, tamte są podobne, ale tylko tu ciągnie się on tak długo i jest aż tak nieprzyjemny: My Haeven => http://www.youtube.com/watch?v=tY92NAdGaR4
(Czy ten dźwięk nie oddaje wrażenia zepsutej gry i w sumie teraz ja się zastanawiam jak możecie go nie pamiętać... :grin2: ).
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
Ostatnio zmieniony przez OldSnake 2011-08-04, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group