Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Żelazko
2011-04-27, 23:50
Przygotowanie prezentacji :-)
Autor Wiadomość
timothy7 
Mumbler


Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 153
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2009-04-29, 16:22   Przygotowanie prezentacji :-)

myślę, że to odpowiednie miejsce na tego typu prośbę:-)
na informatykę mamy za zadanie stworzyć prezentację na jakikolwiek temat. wybrałem "Silent Hill 2" by ją sprezentować reszcie klasy. Mam cały tydzień (od dzisiaj) na przygotowanie tekstu, zdjęć, muzyki itp. poradźcie mi, co mam głównie wziąć pod uwagę w takiej prezentacji? ktoś z was robił coś podobnego?
pzdr:)
Ostatnio zmieniony przez timothy7 2009-04-29, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fajans82 
Cockroach



Wiek: 41
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 88
Skąd: Będzin
Wysłany: 2009-04-29, 16:36   

Ja wypowiem się co do strony technicznej. Nie rób żadnych tandetnych efektów taki jak wjeżdżający tekst czy tym podobne. Zrób sobie ładny szablon i użyj go na wszystkich slajdach.

W sumie co do treści merytorycznej też się wypowiem. Fajnie by było jakbyś zaczął treścią listu. Potem przedstawił głównych bohaterów. Trochę info o samym mieście i w sumie nic więcej by mnie dodał. Jak ludzie chcą się dowiedzieć więcej to niech zagrają.
_________________
www.myspace.com/nuclearfuckingvomit

Best File Hosting
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-04-29, 17:03   

Prostota i przejrzystość to na pewno. Zacznij od początku, powiedz co nieco o seri, kiedy się zaczęła, czym się ogólnie charakteryzuje i dlaczego jest taka z*jebista (tutaj musisz naprawdę być przekonujący, żeby zechcieli dalej słuchać i żeby traktowali to serio). Puść im filmik z łazienką, listem, co ciekawsze wstawki filmowe (ewentualnie screenshoty z filmików) i to co fajans powiedział czyli przedstawienie postaci. Na początek tradycyjnie "James to....i dostał list...bla bla bla" wiadomo o co chodzi. Najlepiej jakbyś cały czas podkreślał dlaczego SH2 jest taki wyjątkowy, dlaczego wybrałeś go na temat pracy, porównaj go też z bezmózgą papką, którą serwują nam twórcy gier ku uciesze małoletnich, konsolowych fanboyów.
W sumie dziwny temat sobie wybrałeś bo Silent Hilla 2 nie jest wcale tak łatwo opisać. (btw. masz tylko puścić klasie jakiś pokaz slajdów czy też nawijać?)
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-04-29, 17:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-04-29, 17:58   

fajans82 napisał/a:
Ja wypowiem się co do strony technicznej. Nie rób żadnych tandetnych efektów taki jak wjeżdżający tekst czy tym podobne. Zrób sobie ładny szablon i użyj go na wszystkich slajdach.

Dokładnie nie ma nic tak tandetnego jak najazd z boku.

Muzyczki nie wyobrażam sobie innej niż ta z Silent Hilla (obojętnie którego). Screeny i obrazki-na SHP jest ich masa w działach galeria i screeny.

fajans82 napisał/a:
W sumie co do treści merytorycznej też się wypowiem. Fajnie by było jakbyś zaczął treścią listu.
Świetny pomysł, można nawet zripować z Youtuba (albo skądś indziej) dźwięk z tej scenki i podłożyć (znaczy kiedy Mary czyta list), choć długo by to trwało.
 
 
 
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2009-04-29, 22:02   

Na tło najlepsza będzie jakaś SH'owa tapetka
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
 
 
timothy7 
Mumbler


Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 153
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2009-04-30, 07:04   

Bersek napisał/a:
W sumie dziwny temat sobie wybrałeś bo Silent Hilla 2 nie jest wcale tak łatwo opisać. (btw. masz tylko puścić klasie jakiś pokaz slajdów czy też nawijać?)


Mam puścić zwykły pokaz slajdów, w którym wszystko będzie opisane. Będę musiał przed rozpoczęciem powiedzieć co przygotowałem i już.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-04-30, 10:17   

Łe no to prościzna, nie musisz się wysilać za bardzo. Możesz ukraść kilka co lepszych opinii o SH2 chociażby z tego forum xD
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-04-30, 10:53   

Kilka tajemnic udanej prezentacji :D

Przeszedłem w swoim życiu przez kilka prezentacji, więc podzielę się wiedzą na ich temat. Zgadzam się z Bersekiem - nie przemęczaj się, bo nie ma sensu. Szkoda czasu na wymyślanie jakichś cudów, skoro masz to tylko puścić, żeby ludziska oglądali. A przecież i tak nie zawrzesz na slajdach całej tej "magii" SH2.
Pamiętaj o tym, że prezentacja nie powinna być dłuższa niż 15 minut (jeśli omawiasz slajdy) lub 5-6 minut (gdy ich nie omawiasz). Slajdów nie powinno być więcej niż 15, choć w większości prezentacji profesjonalnych używa się maksymalnie 10-12 slajdów (bez slajdu tytułowego i kończącego prezentację). Tło powinno być jednolite kolorystycznie, nie należy stosować żadnych niepotrzebnych ozdobników, choć jest to zasada, od której istnieją odstępstwa. Treść slajdów ma być przejrzysta i zwięzła.
To są (ponoć) zasady udanej prezentacji... A, i nie zapomnij na samym końcu zamieścić adresu internetowego naszego forum! Bo jak tego nie zrobisz... przyjdzie Bugimen i zrobi Ci kuku! :lol:
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-04-30, 10:59   

Mógłbyś też wykorzystać w niektórych miejscach czcionkę Silent Hill ;>
 
 
 
timothy7 
Mumbler


Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 153
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2009-04-30, 14:41   

Cytat:
Mógłbyś też wykorzystać w niektórych miejscach czcionkę Silent Hill ;>


w porządku, tylko nie zapomnij zarzucić mi linka do niej;-)

Cytat:
A, i nie zapomnij na samym końcu zamieścić adresu internetowego naszego forum! Bo jak tego nie zrobisz... przyjdzie Bugimen i zrobi Ci kuku!


a tak sobie pomyślałem, żeby na końcu w podziękowaniach podać stronę www.silenthill.rox.pl;-) w końcu bibliografia też jest potrzebna, nie? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group