Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoła
Autor Wiadomość
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-08, 10:57   

Cytat:
A miałeś coś takiego jak nauczanie na odległośc? Mam na myśli tworzenie webquestów,,,


Mogę tylko domyślać się o co chodzi, ale takiego cuda nie miałem.
Chyba że chodzi o zadanie "pracy z netem", by wyszukiwali sobie pupilki jakieś informacje na zadane przez nas tematy :]

Cytat:
Guzowatość potyliczna zewnętrzna. Podobno kobiety tego nie mają. Z tyłu głowy w miejscu gdzie zaczyna się szyja (taka okrągła gulka)


Na mandibulę, a miałem to , ale kilka miesięcy temu :]
Aktualnie chyba najprzyjemniejszy dział biorę, czyli o tworzeniu zębów, więc da się przeżyć.
Ostatnio zmieniony przez _Music 2007-12-08, 10:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-12-08, 11:04   

Miho napisał/a:
Ja za to mam w środę kolosa z logiki... przedziwny przedmiot...
Jakoś nie jestem zaskoczony .Jeśli to ma być trudniejsze od relacji które mam obecnie ,mówiąc dokładnie jeszcze bardziej porobane.

Pamiętam jak przez 5 minut myślałem jak element nie może być w relacji samy sobą ,ale to akurat było bardzo proste.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-08, 14:42   

Cytat:
No to raczej ci nie zniknęło bo to element czaszki


Ale nie pamięta się o takich pierdołach :]
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-12-13, 12:19   

Był wczoraj. Nauczyłam się, więc nie poszło tak źle, jednak coraz bardziej razem z moimi znajmymi utwierdziliśmy się w przekonaniu, że jest to największy bełkot, jaki w życiu widzieliśmy :) .
Oto mniej więcej moje pytania:
1. Czy znaki drogowe są znakami czy oznakami? Wyjaśnij.
2. Wyjaśnij stosunek pomiędzy: pracownicy WSZMiJO i nauczyciele oraz makówka i ziarnko maku.
Moja koleżanka miała stosunek pomiędzy prawnikiem i policjantem.
Napisała: "Nic nie łączy prawnika z policjantem" XD.
3. Podaj definicje: pilot od telewizora i guma do żucia.
4. Co to są nazwy generalne, podaj przykłady.
4. Podkresl nazw abstrakcyjne ;].

A oto owe 'stosunki' ;D :

-STOSUNEK ZAMIENNOŚCI ZAKRESÓW: Istnieją przedmioty, które są jednocześnie desygnatami nazwy S i nazwy P, lecz nie ma takich desygnatów nazwy S, które nie byłyby desygnatami nazwy P, i nie ma takich desygnatów nazwy P, które nie są S, np.: S = jedno z czterech najludniejszych miast nad Wisłą, P = miasto nad Wisłą posiadające uniwersytet (Kraków, Warszawa, Toruń, Gdańsk).
-STOSUNEK PODRZĘDNOŚCI ZAKRESU NAZWY S WZGLĘDEM ZAKRESU NAZWY P: Istnieją przedmioty, które są desygnatami i - nazwy S, i nazwy P, nie ma takich przedmiotów, które byłyby S nie będąc zarazem P, ale są takie, które są desygnatami P, choć nie są S. Np.: S = wróbel, P =.ptak.
-STOSUNEK NADRZĘDNOŚCI ZAKRESU NAZWY S WZGLĘDEM ZAKRESU NAZWY P: Istnieją przedmioty, które są desygnatami i nazwy S, i nazwy P, oprócz tego są przedmioty będące desygnatami, nazwy S które nie są desygnatami nazwy P; lecz nie ma takich, które, byłyby desygnatami P nie będąc desygnatami S. np.: S = lekarz, P= chirurg,
-STOSUNEK KRZYŻOWANIA SIĘ ZAKRESÓW: Istnieją S, które są zarazem P, istnieją S, które nie są P, oraz istnieją P, które nie są S, np. S= student, P= inwalida;
-STOSUNEK WYKLUCZANIA SIĘ ZAKRESÓW: Istnieją S, które nie są P, istnieją P, które nie są S, natomiast nie istnieją takie przedmioty, które byłyby desygnatami nazwy S i zarazem nazwy P np.: S= nos, P= pięść.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-13, 12:42   

O_o - z taką wiedzą można iść w świat^^... Gosh, co za pierdoły...
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-13, 12:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-12-13, 13:49   

Ja to rozumiem ,może to jest przerażające
Cytat:
-STOSUNEK WYKLUCZANIA SIĘ ZAKRESÓW: Istnieją S, które nie są P, istnieją P, które nie są S, natomiast nie istnieją takie przedmioty, które byłyby desygnatami nazwy S i zarazem nazwy P np.: S= nos, P= pięść.
No cóż fajnie będzie ,chociaż nie wiem czy logiki nie końce w tym semestrze.
Puty napisał/a:
Gosh, co za pierdoły...
To nawet do zastosowań w inf nie można upchać.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-13, 21:52   

Yep- takich życiowych rzeczy uczą nauczycieli- po takich wykładach świat staje się bardziej kolorowy :]
Jak to dobrze że miałem w sumie okrojony ten przedmiot i tylko na 6 semestrze.
 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-12-13, 22:15   

Też miałem logikę, więc znam ten ból.
Najbardziej absurdalny przedmiot z jakim miałem do czynienia. Pamiętam pierwsze zajęcia jak profesor przekonywał nas, że Achilles nigdy nie dogoni żółwia :?
Chociaż to bardziej z filozofii zagadnienie, ale to właściwie jeden czort.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2007-12-13, 22:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-13, 22:39   

Zaczyna się błogi okres wszelkiej maści kół, odpytek oraz wspaniałych, cotygodniowych wejściówek. Doliczając do tego genialne prezentacje, prowadzenie ćwiczeń, tylko po to aby doczekać się głupio obiecanego zwolnienia z egzaminu letniego, możemy uzyskać model studenta idealnego przed świętami :) Z przyjemnością napisałbym maturę po raz drugi xD
_________________

 
 
 
Kośmin 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 158
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-13, 22:49   

U mnie do dzisiaj było wystawianie ocen i, ledwo bo ledwo, ale zaliczyłem semestr. Wiem, że niby nie ma się czym chwalić, ale ja się tam cieszę, bo udowodniłem sobie, że jednak jak za coś się wezmę to potrafię dojść do celu. Byłem zagrożony chyba z 6 przedmiotów, ale dałem radę wyjść na prostą. Chyba nigdy nie odczuwałem takiego stresu jak od poniedziałku do dzisiaj. Teraz już można się obijać przez jakiś czas (aż do stycznia xD).
_________________
I'm always watching you...
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-13, 22:53   

Ja także.
Takiej porcji stresu w jakiejkolwiek szkole czy uczelni jak aktualnie w życiu nie miałem.
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-12-14, 13:33   

Ja jak na razie nie mam problemów. Czasem ciężko się wyrobic, do stycznia 15 stron pracy, ja mam napisane 4 i pomysł ;) . Człowiek jak chce to potrafi, mam dobry start, bo podczas gdy wszyscy mieli przez naszą promotorkę pokreślone kartki, ja miałam 3 głupie błędy...wychodzi na to, że idzie mi nieźle, ale tak mi się nie chce, że robię wszystko, nawet sprzątam w pokoju, byleby tylko nie napisac choc tych paru zdań na dzień.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2007-12-14, 14:30   

2 Gim. Koniec semstru...moja średnia 3,9... ffffffffffffffffffffuck! Piątka z Anglika Religi i Techniki ;D za to dwója z matmy (czasami żałuję że nie mam ścisłego umysłu) plączę się w natłoku iksów, igreków potęg, kresek ułamkowych i pierwiastków, to jakiś koszmar! Najbardziej boje się że gdy będe zdawać maturę matma będzie nadal obowiązkowa. A wtedy ze studiami będzie ciężko...
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2007-12-14, 16:04   

A ja praktycznie mam cały czas wolny. Mało ćwiczeń, najwięcej to 3h dziennie, raz na jakiś czas 4h, a tak najczęściej to dziennie siedzę 1,5h na uczelni :P Także u mnie luuuuzik. Inżyniera jeszcze nie wyprodukowałam, ale wiem przynajmniej, że mogę pisać o wilkach, co mnie bardzo cieszy.
Więc jeśli chodzi o szkołę, to na dzień dzisiejszy, ja się lenie ;D
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-12-14, 18:51   

W sumie ja też nie mam co narzekac, mam 4-dniowy weekend, poniedziałki i piątki wolne, wtorki 3h, środy od 8 do 18, czwartki 3 h, czasem 4,5.
Ale wstawanie o 6 mnie dobija :( .

Pracę dyplomową o wilkach :shock: ? Powiedz no coś więcej :P .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
pyramid.pusher 
Wall Man
76-calowy ostrosłup



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Labyrinth
Wysłany: 2007-12-14, 19:39   

Światłocień napisał/a:
dwója z matmy (czasami żałuję że nie mam ścisłego umysłu) (...) to jakiś koszmar!

Apropo matematycznych koszmarów dla humanistycznego umysłu - poczekaj do pierwszej klasy liceum i zabaw z pierwiastkami und kwadratami - w pierwszym semestrze złapałem endeesta z maty, właśnie przez te zabawne gierki. Na szczęście załapałem się na ostatni autobus zmierzający ku przystankowi "Matematyka nieobowiązkowa na maturze" (Nie to bym był złośliwy ; P). Straszyć nie straszę, po prostu czeka Cię syndrom "wtedy to było łatwiejsze, a teraz..."

Dwóją z maty się nie martw, najważniejsze by pielęgnować przedmioty które się lubi, nie zaniedbując pozostałych (Nie ma to jak mołdrym tonem wygłosić coś, co wiedzą wszyscy ^-^).

Co do mojej obecnej sytuacji - poza jednym niepoprawionym sprawdzianem z chemii nie jest źle, PH gonna work it out.

(Jakże zabawnie dla studentów muszą brzmieć powyższe zdania...) ; )
Ostatnio zmieniony przez pyramid.pusher 2007-12-14, 19:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-12-14, 19:45   

.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2010-11-21, 13:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2007-12-14, 20:42   

Farciarze...kolejny powód dla którego chciałbym się urodzic w latach 80 o kilka lat wcześniej.
Cytat:
syndrom "wtedy to było łatwiejsze, a teraz..."


Już to mam :) W podstawówce miałem czwórki i piątki , w ogóle potrafiłem niewiele wiecej od nauczycielki a teraz, ta zasuwa jakieś abstrakcyjne definicje a ja siedzę z tępym wzrokiem i zastanawiam się "Aha czyli obie strony przez 2 żeby zlikwidować mianownik, teraz wzór...chociaż nie, tu znak zmienia się na przeciwny...chociaż nie..."

Cytat:
Dwóją z maty się nie martw, najważniejsze by pielęgnować przedmioty które się lubi, nie zaniedbując pozostałych


Tylko że na siusiak zdadzą mi się te pielęgnowane przedmioty, jak zdam maturę tak że się na studia nie dostanę (albo w ogóle z matmy nie zdam). I co wtedy? Wojsko?! O boże...dajcie mi żyletkę... ;)
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-12-14, 20:45   

.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2010-11-21, 13:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-15, 00:09   

Cytat:
Ja po szkole raczej mam zamiar iść do wojska dobrowolnie. Nie wiem czemu tak się boisz zostać żołnierzem xD


Widocznie nie chce poświęcać 10 miesięcy życia by wysłuchiwać krzyków durniów wydających rozkazy i trenowania picia wódy na czas.

Pamiętam że z matmy w LO skończyłem naukę na wzorach Vieta- kolejne klasy już miałem bez tego przedmiotu :]
 
 
 
shav 
Mumbler
Imaginary Boy.


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 105
Wysłany: 2007-12-15, 13:47   

A ja chciałem wrócić do logiki i nieśmiało powiedzieć, że dla mnie jest zajebistym przedmiotem i bardzo ją lubiłem. Miałem świetnego wykładowcę, miażdżyły mnie puenty w rodzaju: "jeśli przyjąć, że zbiór X jest inny od Y, to pora kończyć zajęcia, ponieważ pada śnieg, a ja muszę odśnieżyć samochód, dziękuję" xD
_________________
"Reaching out to embrace whatever may come."
Maynard James Keenan "Lateralus"
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-12-15, 14:16   

Heh, ja na wykładowcę też nie narzekam, np. rolę 'czynnika intencyjnego' wytłumaczył mniej wiecej tak:
Jeśli imprezowaliście ostro dwa dni pod rząd i z samego rana trzeciego dnia stoicie na przystanku, słyszycie rozmowę dwóch ludzi stojących obok, wiecie, że konwersują, nie rozumiecie jednak słów i dla was rozmowa ta przypomina bezsensowny bełkot, to znaczy, że wasz czynnik intencyjny odpowiedzialny za rozumienie wyrażeń wyłączył się z powodu przepicia.
:P
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
shav 
Mumbler
Imaginary Boy.


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 105
Wysłany: 2007-12-15, 14:54   

Co za czasy, już nawet logikę tłumaczy się na flaszkach xD Jeszcze "przy" - to łatwiej zrozumieć, ale "na"? ;) Ale rozumiem, że przykład przemówił do wyobraźni? :P
_________________
"Reaching out to embrace whatever may come."
Maynard James Keenan "Lateralus"
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-12-16, 23:44   

No a jak, pisałam go z pamięci :D .
Studentom inaczej nie przetłumaczysz ;) .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-04, 10:07   

A jak wypadł powrót do szkoły? ;] Wszak niektórzy mają już po feriach ^^ - ja mam dzisiaj 2 egzaminyw MEGAszkole z czego jeden z rachunkowości :| - więc to czy zdam zależy od humoru pani magister.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group