Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Silent Hill a pora zimowa...
Autor Wiadomość
Sonix 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 49
Wysłany: 2010-12-16, 19:19   Silent Hill a pora zimowa...

Zauważyłem, że zawsze gdy nadchodzi zima, mrozy, śnieg i ciemność po 16 to nachodzi mnie ochota na Silent Hill. Zaczynam całymi dniami słuchać soundtracków (szczególnie z dwójki) i szarpię w którąś z części SH, czytam róźne materiały na temat serii no i znów zaglądam na forum :) Zdałem sobie sprawę, że od lat w SH gram głównie w grudniu lub styczniu. Pierwszy raz zetknąłem się z serią w świeta, lata temu, z SH2, gdy przechodziłem je drugi i trzeci raz to także o podobnej porze, SH1 też grałem w któreś święta, SH Origins przechodziłem w styczniu bodajże 2 lata temu, SH3 podobnie (z tym, że jego akurat nie skończyłem). Chyba tylko w SH4 grałem w wakacje, ale to dlatego, że zdobyłem je niedługo po premierze.

No i w tym roku jest podobnie, choć na razie tylko męczę OST z dwójki, SH2 leży na półce już chyba rok (w międzyczasie przeszedłem na oryginały, no i wśród pierwszych nabytków nie mogło tej gry zabraknąć) i pewnie dopiero teraz, w końcu, znów je zacznę (na razie męczę... Gran Turismo 3), do tego zastanawiam się nad kupnem "jedynki", i generalnie mam ochotę zaliczyć wszystkie tytuły po kolei.

Najpewniej to wynik tego właśnie, że szybko się robi ciemno, a pora na niektórych działa nieco depresyjnie (w tym na mnie, ale raczej lekko :P ) co sprzyja sięgnięciu po gry (i nie tylko) w takich klimatach, szczególnie Silent Hill :) Jestem tylko ciekawy czy znów ten okres, z nadejściem wiosny, minie i na jakiś czas zapomnę o SH czy tym razem będzię inaczej...

Tak więc pytam, czy zauważyliście u siebie coś podobnego?
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sonix 2010-12-16, 19:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Say 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 133
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-12-16, 20:38   

Jeżeli chodzi o gry, to w moim przypadku nie ma reguły, w te potrafię szarpać zawsze tyle samo, niezależnie od pory roku. Jednak inna sprawa ma się z muzyką. Pora zimowa oraz towarzysząca jej depresyjno-senna atmosfera wprawiają mnie w taki nastrój, że zdecydowanie częściej sięgam po dołujące, poważniejsze, także zachęcające do refleksji kawałki. Dlatego nieraz OSTów z poszczególnych Silentów potrafię słuchać nieprzerwanie przez wiele godzin, co w takim np. lecie nigdy praktycznie mi się nie zdarza.
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2010-12-19, 17:21   

Ja mam podobnie jak Sonix, zawsze w porze zimowej nabieram ochoty na survival-horrory, w szczególności na odświeżenie któregoś z Silentów. Tę chęć wywołuje fakt, iż tak wcześnie robi się ciemno i o godzinie 18 mam wrażenie, jakby na zegarze dochodziła 22 xD. Przyznam, że nawet myślałam, by jeszcze przed powrotem do KKW zagrać w którąś z części, ale wszystkie prócz Homecoming, którego nie lubię i Origins, na które kompletnie nie mam weny przewałkowałam chyba zbyt wiele razy, bo coś nie mogę się do tego zabrać :->.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-12-19, 17:34   

Miho napisał/a:
wszystkie prócz Homecoming, którego nie lubię i Origins, na które kompletnie nie mam weny przewałkowałam chyba zbyt wiele razy, bo coś nie mogę się do tego zabrać :-> .


Ja mam tak samo.Tyle razy poprzechodziłem Silent że mi się nie chce w nie grać.Trzeba poczekać przez dłuższy okres czasu żeby od gry się odzwyczaić to wtedy człowiek ochoty na granie dostaje. :)
_________________

 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-12-19, 19:24   

Pamietam jak grałem dokłądnie 6 lat temu o tej porze w SH4.... było fajnie....
Ale w SH1 i 2 grałem w lato. Tez nie bylo zle. W SH3 gralem na jesieni. Teraz gram w Fatal Frame. Całkiem interesujace, polecam.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-12-19, 21:57   

Mój pierwszy kontakt z Silent Hill 1 nastąpił właśnie porą zimową. Popołudniami było już ciemno, więc po szkole można było śmigać. Jednak teraz osobiście wolę grać latem, generalnie dlatego, ze mam wtedy więcej czasu/możliwość do siedzenia po nocach. A latem, w środku nocy, kiedy chłodny wiaterek powiewa przez okno, a świerszcze w trawniku grają koncert, to jest dopiero klimat.
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-01-10, 12:11   

Dla mnie pora zimowa to też najlepszy czas na granie i na powroty do ogranych już tytułów(w tym Silent Hillów). Zresztą zawsze lubię grać kiedy w grze np. pada deszcz i za oknem też(tak też jest ze śniegiem, czy mgłą tak jak w SH), wtedy naprawdę czuję, że klimat gry jest wielokrotnie spotęgowany.
Lato natomiast to dla mnie pora roku, w której na granie prawie nie mam ochoty, wyjątkiem są jakieś mocne nowości.
Natomiast moim ulubionym zjawiskiem atmosferycznym jest mgła i żałuję że tak rzadko występuje. Wolałbym żeby cała zima była ze średnio gęstą mgłą niż ze śniegiem, albo chociaż połowa zimy...
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Amy Blue Rose 
Lying Creature
Zaprawiona w boju ;)



Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Gru 2013
Posty: 439
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-05, 07:58   

Moją przygodę z SH zaczęłam zimą zeszłego roku tak jakoś pod koniec grudnia i naprawdę dobrze mi się grało.
_________________
あがた-さん aka たけし-くん

I <3 Japan
 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2016-11-17, 22:46   

Obejrzałem ostatnio long playe sh3 i 4. to wystarczyło ;P
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
Amy Blue Rose 
Lying Creature
Zaprawiona w boju ;)



Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Gru 2013
Posty: 439
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-11-18, 20:44   

Też kilka longplayów mi się zdarzyło obejrzeć jakiś czas temu min z SH3 ale jednak grać to zupełnie inne odczucie :)

PS.Za pierwszym razem każdy dźwięk w tle mnie przyprawiał o ciarki tak samo jak i przy drugim podejściu.
_________________
あがた-さん aka たけし-くん

I <3 Japan
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group