Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Silent Hill: Book of Memories
Autor Wiadomość
piotros 
Cockroach


Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-02, 21:02   Silent Hill: Book of Memories

Po przejściu wszystkich części dostępnych na konsole stacjonarne i PSP, pozostała mi do ogrania ostatnia część z nazwą Silent Hill w tytule.
Po wyzbyciu się wszelkich uprzedzeń do tej gry i zapomnieniu o tym, czym były wszystkie inne części, gra wbrew pozorom nie jest aż taka zła... :)
Bardzo mi się podoba to, że muzyka, odgłosy i przeciwnicy są z wcześniejszych części Silent Hill. Od zawsze chciałem spróbować zagrać w grę w stylu RPG, a tutaj trafiła mi się jeszcze gra z nawiązaniami do mojej ulubionej serii Silent Hill... :)
Przeszedłem dopiero 6 zon, czyli 2 bossów i będę dalej kontynuował grę, bo w zasadzie dopiero ją zacząłem... :)
Największy problem do tej pory sprawiają mi przeciwnicy znani z Silent Hill Homecoming, czyli Needler. W samym SHH miałem z nimi spore problemy, nie mówiąc już o tej części, kiedy pojawiają się momentalnie 2 w małym pomieszczeniu i trzeba ich załatwić... :(

Gra może ktoś w tę część lub w nią grał?
Chciałby ktoś pograć wspólnie przez sieć?
_________________
PS1, PS2, PS3, PSP, PSV
ukończone: SH1, SH2DC, SH3, SH4, SH0, SH SM, SH H, SH D, SH: Book of Memories
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2014-05-03, 14:26   

Może jakaś recka jak ukończysz grę?
_________________

 
 
piotros 
Cockroach


Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-04, 18:06   

Zobaczymy... :) Recenzji jeszcze nie pisałem, ale swoimi wrażeniami mogę się podzielić... ;) Chociaż jeszcze trochę przyjdzie mi w nią pograć... na razie doszedłem do zone'y 11tej, a to już prawie połowa głównego wątku, potem zostanie jeszcze bardzo dużo zone dodatkowych... ;)
_________________
PS1, PS2, PS3, PSP, PSV
ukończone: SH1, SH2DC, SH3, SH4, SH0, SH SM, SH H, SH D, SH: Book of Memories
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2014-05-06, 17:10   

Czy tylko ja mam wrażenie, że Protagonista to osoba obeznana z serią Silent Hill już od samego początku? Trzeba zacząć uważać na listonoszy...
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
piotros 
Cockroach


Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-17, 21:13   

Recenzji nie napiszę, ale "przepiszę" swoje wrażenia, które opisałem na innym forum. A przedstawiają się one następująco w formie chronologicznej, co powinno dać cały obraz przynajmniej wątku fabularnego do 21 zone'y...

--- 02-05-2014 ---
Po wyzbyciu się uprzedzeń i zapomnieniu o wcześniej ogranych częściach, gra jawi się jako miła odmiana... :)
Dostajemy kawał interesującej gry, w której jest bardzo dużo odniesień do wcześniejszych części Silent Hill. W szczególności przeciwnicy będą nam dobrze znani jak i niektóre bronie. Dźwięki również brzmią znajomo... :)
Grafika w grze jest całkiem ładna, a widok z góry mi nie przeszkadza i wbrew pozorom w tego typu grze jest idealna. Dodatkowo nie każdy pokój, do którego wchodzimy jest dobrze oświetlony i trzeba użyć latarki, która jak wiemy z wcześniejszych części, zdradza naszą pozycję przeciwnikom.
Jak na razie doszedłem do zone 7 i zauważyłem pewien schemat. Każdy koszmar, czy opowieść składa się z 3 zone, czyli plansz, na które składa się określona ilość pokoi i dróg, które je łączą. W pokojach mogą czekać przeciwnicy, meble skrywające przedmioty, pułapki i bronie. Są również pokoje specjalne, w których możemy zapisać grę, kupić/sprzedać przedmioty i inne. :) Przed każdą z zone/plansz otrzymujemy zadanie do wykonania, za które na końcu zone'a otrzymujemy specjalną nagrodę. Aby przejść do kolejnego zone'a musimy jeszcze rozwiązać puzzle, do których informacja jak i elementy są ukryte gdzieś w pokojach. No i tak cały czas. Każdy koszmar ma inną oprawę graficzną, czyli po 3 zone'ach otrzymujemy inną historię i oprawę graficzną... :) Jak wyczytałem, to podstawowa historia zajmuje 21 zone, ale samych zon jest chyba 100. :)
Wśród przeciwników pojawił się najbardziej doskwierający mi w Homecoming Needler, który jak na złość pojawia się parami, przez co załatwić ich bez utraty zdrowia jest naprawdę ciężko.
Bronie jak w 0rigins ulegają zniszczeniu, przez co musimy o nie dbać (naprawiać/odnawiać) lub szukać ich w pokojach.
Nowością jest rozbudowa postaci i jej umiejętności oraz doświadczenia, co na razie poznaję i pewnie będzie to miało istotne znaczenie w dalszej rozgrywce. Są jeszcze specjalne umiejętności zwane Karma, które też mają istotne zastosowanie w rozgrywce.

--- 17-05-2014 ---
Cóż za gra! Tryb fabularny dzisiaj skończyłem i obejrzałem pierwsze zakończenie. Gra mnie tak wciągnęła, że w trudniejszych momentach robiłem sobie przerwę na tryb sieciowy w The Last of Us, a nie odwrotnie... ;) A jeszcze najlepsze przede mną, bo patrząc na ilość zone, które mi jeszcze do przejścia zostały, to przeszedłem dopiero 1/5 gry... :)
Miałem też okazję pograć sieciowo z 4 osobami w SH BoM i muszę przyznać, że zabawa jest przednia, ale tryb sieciowy jest jednak nie do końca dopracowany, przez co wydaje mi się, że poza zdobywaniem trofeów, to raczej nie ma co w niego grać, tak jak w np. TLoU. Poważnym minusem jest to, że tylko jedna osoba, która rozpoczyna rozgrywkę, przechodzi grę dalej fabularnie, a pozostali jedynie tylko mogą zbierać doświadczenie i przedmioty, ale nie zaliczają na swoje konto danej fabuły.
Od razu po przejściu zacząłem, a w zasadzie kontynuowałem dalszą rozgrywkę, żeby przejść te zone'y, w których miałem problemy, a mając już doświadczoną postać, zdobyte umiejętności i mocne bronie, jest zdecydowanie łatwiej... :)
Teraz problemem nie jest Needler, którego załatwia się bardzo łatwo, a 3 silne potwory: Butcher, Boogey Man i Piramid Head. Każdy z nich jest trudny i trzeba z każdym długo walczyć, ale najgorszy jest Boogey Man, bo nie dość, że jednym uderzeniem bronią potrafi zjeść nam 60% naszego życia, a jeszcze strzela jakimś ala płomieniem tylko czarnym, który zjada nam błyskawicznie pozostałe 40% życia i giniemy... :( Dodatkowo skubany łazi za nami po wszystkich pomieszczeniach, więc nie da się przed nim uciec...

Tak się zacząłem zastanawiać, co łączy tę część z pozostałymi i na szybko mogę wymienić:
- potwory, wydaje mi się, że z każdej części pojawił się chociaż jeden potwór,
- koszmary, każde 3 etapy jawią się jako koszmar związany z jakąś osobą, zupełnie jak w pozostałych SH, gdzie każda historia, która się pojawiała w grze była koszmarem jakiejś osoby
- muzyka/odgłosy, klimat jest i bardzo odpowiada temu, do czego przyzwyczaiła mnie seria SH.

Czego mi brak? Zastraszenia, osamotnienia. Tutaj tego nie ma, ale przecież nie jest to survival horror, a gra RPG (?). No i jeszcze "odmienionego" świata, aczkolwiek każdy koszmar ma inną scenerię, więc nie jest tak źle... ;)

Gra na pewno jest inna niż pozostałe części, ale jak pisałem wcześniej, jak się od nich odetniemy i nie będziemy oczekiwać tego, co już było, to jak dla mnie jest to świetna gra i cieszę się, że w nią zagrałem i dalej gram... ;)
Pewnie zanim dojdę do 100 zone'y, to może mnie szlag trafić w niektórych momentach, ale pewnie nie będzie tak źle... ;)
No i ogromny plus tej gry to to, że wyszła na konsolę przenośną, bo w dowolnym momencie możemy ją zatrzymać i wrócić do niej za jakiś czas...

Aha... jakby ktoś zastanawiał się, czy ją kupić, to jest demo na PS Store, więc można samemu sprawdzić czy taka gra nam odpowiada... :)

--- 05-08-2014 ---
No i stało się... :) Dzisiaj wpadła mi platyna za ukończenie gry... :) Fanom serii polecam uzyskać zakończenie "Joke". Jest tam sporo smaczków, które załapią osoby, które ukończyły wcześniejsze części SH... :)
Co prawda do 100% ukończenia jeszcze brakuje mi 1 trofeum, za dojście do 70 poziomu doświadczenia, które wpadło razem z DLC, ale z czasem będzie i 100%... :)
Jakby ktoś chciał pograć po sieci, to zapraszam, z chęcią pogram i pomogę zdobyć sieciowe trofea... :)

Jak sobie popatrzyłem w serwisach psnprofiles i psntrophyleaders, to jestem pierwszą osobą w Polsce, która zdobyła platynę w tej grze... :)

--- 30-09-2014 ---
No i wymęczyłem 100% w grze... ciężko było, bo praktycznie po zdobyciu 50. poziomu doświadczenia nie zdobywamy żadnych innych trofeów poza jednym za 70., więc nie pozostaje nic innego jak tylko grać, grać i jeszcze raz graaaaaaać...
Gra była w sumie fajną odskocznią od pozostałych gier i spędzonego czasu nie żałuję, bo miło się grało i to nie zawsze samemu. Można czasami znaleźć osoby, które grają i pomaganie innym też potrafi wciągnąć, bo zmienia się trochę sposób rozgrywki.
Serwis psnprofiles pokazał, że jestem 59 osobą na świecie i 1 osobą w Polsce, która ukończyła grę na 100%... :)
Tryb dla pojedynczego gracza uważam za zakończony, a jedynie pewnie czasami pogram sobie z innymi... :)
Jest to już trzecia część SH zaliczona przeze mnie w całości... Wcześniej SH2 i SH3, a teraz SHBoM. Teraz pora na pozostałe części... :)
_________________
PS1, PS2, PS3, PSP, PSV
ukończone: SH1, SH2DC, SH3, SH4, SH0, SH SM, SH H, SH D, SH: Book of Memories
 
 
PutyChuj
Gość
Wysłany: 2017-03-06, 12:08   

Silent Hill Book of Memories to pocieszny pasztet. Silent Hill z tego żadne, choć twórcy potwierdzają, że ta część należy do kanonu.
Fabuła jest śmiechu warta, ale na szczęście jest tylko wymówką do siekania potworów. Sterujemy niezadowolonym z życia ziomem/ziomką(avatar tworzymy w mocno ograniczonym kreatorze), który dostaje tytułową książkę dającą okazję by zmieniać przeszłość a co za tym idzie, teraźniejszość. W sumie myślałem, że historia będzie przyzwoita, bo Tomm Hullett zarzekał się, że to jego dzieło. Opowieść jest na tyle słaba, że po kilku ekranach z tekstem przed levelami(bo zaprezentowana jest w taki sposób, jedyne filmiki w grze to intro i zakończenia) zacząłem ją później ignorować. Po głębszych analizach można dowodzić, że jest nonsensowna, ale ja akurat dość szybko przestałem zwracać na nią uwagę.

Gameplay to standardowy dungeon slasher na modłę Diablo przyozdobiony tapetą z Silent Hill. Nic dodać, nic ująć, gameplay nie jest ani wybitny, ani słaby, jest nijaki.
Plansze są generowane losowo, a gra co jakiś czas dodaje nowego potwora i bronie z poprzednich części, co by za nudno nie było. Ta nowa odsłona reklamowana jest jako szybkie "in and out", ale za bardzo się to nie sprawdza, bo plansze są coraz dłuższe(np. pól godziny), a po zasejwowaniu potwory się odradzają, więc jak masz krótką chwilę wolnego to nie ma za bardzo sensu odpalać BoM. Jedna plansza dziennie po np. DREWNIANYM, czy WODNYM(są bodaj 4 motywy, nie pamietam dwóch pozotsalych: chyba ogien i krew?) świecie to solidna dawka, żeby nie oszukiwać się, że gra jest czymś więcej. Zagrać i o ironio, zapomnieć.

Jako gra to 5/10, bo wciąż prędzej odpaliłbym BoM niż SH4 z uwagi na gameplay x/
Ale jako Silent to 1/10, bo Tomm tak mocno chciał odcisnąć piętno na Silent Hill, że w DLC dowiadujemy się, że wszystkie wydarzenia z poprzednich gier powodowane są przez owe Book of Memories, kultyści z SH1 ją mieli, James dostał itd. Tak, można zrobić to coz robił cały świat: zignorować tę grę. Ale fakty pozostają i teraz te książki retroaktywnie rujnują serię.

Cóż, seria jest martwa i dobita tą częścią. KONAMI co prawda odniosła się do tego po fiasku z PT w oficjalnym oświadczeniu, ale może to jedynie oznaczać jedną lub dwie gry znów outsource'owane do jakiegoś trzeciorzędnego studia po szybkie dolary, bo samo KONAMI z gier na konsole inwestuje już tylko w MGS i PESa.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2017-11-25, 10:53   

I to dość słabo inwestuje.... a skoro nic z tym nie robi to chociaż by sprzedali komuś to by robił (zawsze jest szansa ze ktoś robi dobrze, jak chociaz Climax)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group