Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Żelazko
2011-04-27, 22:57
Pomoc przy wyborze książki
Autor Wiadomość
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2010-01-23, 13:56   Pomoc przy wyborze książki

Na wstępie tylko napiszę, ze ten sam post zamieściłem na Horror Online, co by nie było, ze ktos mi potem wytyka ;)

Witam,
Chciałem poprosić was o pomoc w zakupie prezentu dla mej dziewczyny.
Jako, ze zabrała się za czytanie, postanowiłem zakupić jej na zbliżające się urodziny jakąś dobrą książeczkę.
Więc co do konkretów to, lubi książki typu pamiętnik narkomanki, dzieci z dworca zoo itp. Ukończyła właśnie 'Weronika postanawia umrzeć' Paolo Coelho i jest w trakcie czytania '11 minut' tego samego autora. O obu pozycjach wypowiada się ciepło więc jest to kolejna wskazówka 'co i jak'. Poza tym, tematyka horrorowa odpada już w przedbiegach, za to ludzkie dramaty, narkomania, alkoholizm, prostytucja a przede wszystkim miłość są jak najbardziej na TAK.
tak więc był bym wdzięczny za propozycje książki na prezent która spełniała by te właśnie wymagania. Do tego dodam, ze nie jest ona zagorzałym czytelnikiem wiec książki objętościowo spore odpadają (powiedział bym nawet że 300-350 to górny pułap), a i było by miło gdyby dało się dorwać daną książkę bez większych problemów typu sprowadzanie z głębin oceanów, i gdyby książka była ładnie wydana (kto by chciał dostać pożółkłe kartki i okładkę z papieru śniadaniowego? No może ja i parę innych osób ;p).
W każdym razie był bym bardzo wdzięczny gdybyście zechcieli mi pomóc.
_________________
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-01-23, 16:20   

Z tematyki ćpuńskiej to tylko do głowy przychodzi mi William S. Burroughs, a konkretniej to "Ćpun", albo "Nagi Lunch" - bardzo dobre książki, obrazowo przedstawiające życie narkomana.
 
 
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2010-01-24, 19:38   

W takich ciężkich, a jednocześnie wciągających i niebanalnych tematach polecam książki, których autorem jest Haruki Murakami. Bardzo fajne, nierzadko pokręcone, absorbujące emocjonalnie - przynajmniej dla mnie. Moja ulubiona to "Norwegian Wood":
"Akcję umieścił autor w późnych latach 60-tych, symbolem etosu tych lat jest tytułowa piosenka Beatlesów "Norwegian Wood". Bohaterem jest młody człowiek, Toru, zafascynowany piękną Naoko. Ich uczucie jest obciążone samobójczą śmiercią wspólnego przyjaciela i słabą konstrukcją psychiczną Naoko."
za: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=56950

Inne też są fajne.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-08-01, 16:11   

Nie mam od dłuższego czasu ochoty na nic szczególnie ambitnego czy głębokiego. Chciałbym poczytać jakąś książkę/serię kulturoznawczą, ale pisaną w nieco luźniejszym, bardziej humorystycznym stylu. Jedyne porównanie jakie przychodzi mi do głowy do twory Bruczkowskiego. Coś poświęcone obcym narodom (nie tylko Japonii/Azji), informatywne, ale lekkie w czytaniu. Zna ktoś coś w tym stylu co można jeszcze dostać w polskich księgarniach/empikach?
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2010-08-01, 21:05   

Cytat:
Chciałbym poczytać jakąś książkę/serię kulturoznawczą, ale pisaną w nieco luźniejszym, bardziej humorystycznym stylu.


Ze swojej strony śmiało mogę polecić przygodowo-podróżnicze książki Wojtka Cejrowskiego - "Gringo wśród dzikich plemion" i "Rio Anaconda".
Abstrahując już od poglądów politycznych i religijnych, Cejrowski pisze świetnie, w luźnym, właśnie humorystycznym stylu. Nie raz podczas lektury zdarzyło mi się wybuchnąć szczerym śmiechem. Nawet jeśli nie lubisz WC, i nie jesteś zainteresowany życiem indiańskich plemion, te książki powinny Cię wciągnąć jak chodzenie po bagnach.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Say 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 133
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-11-22, 20:23   

Znacie może jakieś książki klimatem albo elementami fabuły ocierające się o Silent Hill? Mroczna atmosfera, niepokojąca miejscówka, jakaś ciekawa wizja piekła, niejednoznaczna postać głównego bohatera (a'la Sunderland), anything?
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2010-11-22, 21:02   

Jestem antyliteratem, ale jeśli chodzi o mroczną miejscówkę to mogę polecić Zew Cthulhu, tyle że reszta Twoich wymogów nie za bardzo pasuje i zapewne znasz już tę książkę.
 
 
 
Say 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 133
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-11-22, 21:12   

Zew Cthulhu jak najbardziej znam.


Żeby była jasność - nie zależy mi na czymś kropka w kropkę podobnym do SH, bo nic takiego w postaci literackiej zapewne nie istnieje. Wystarczą pojedyncze elementy, jakieś delikatne nawiązania, ocierający się mniej lub bardziej (lepiej bardziej ;) ) o Ciche Wzgórze klimat . Proza Lovecrafta jest tutaj dobrym przykładem.
Ostatnio zmieniony przez Say 2010-11-22, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dolgo 
Cockroach



Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 22
Wysłany: 2011-11-27, 21:25   

Dobra, może tu mi się uda poruszyć ten wątek :)
Jakie czytaliście książki, które wywarły na Was takie wrażenie, że nie mogliście spać po nocach itp itd. I nie chodzi mi tu o to, że przyczyną jest świetna fabuła albo cokolwiek innego, tylko... Hm, że była taka straszna. Że dziękowaliście wszystkiemu naokoło, że to tylko książka. Ehhh, trudno to wyjaśnić. Jeszcze się nie zdarzyło, żebym nie mogła zasnąć z powodu książki (no, chyba że lektur, których po prostu nie chciałam czytać), ale może podam przykłady, żeby wiadomo było o co chodzi:
Mechaniczna Pomarańcza
Wielki marsz
Malowany ptak
Władca Much
Wiem, że są takie tematy na różnych forach, ale stwierdzenie "straszna książka" jest niestety dość subiektywne. Czasami piszą mi gdzieś, że z wrażenia nie mogli normalnie funkcjonować po przeczytaniu "Gothicque", no błaaaagam! Albo "Pianistka". Naprawdę STRASZNE, nie ma co -.-
No, ale tu już nie chodzi o mnie (nie tylko), po prostu podzielmy się książkami, które warto przeczytać nawet kosztem zrytej psychiki :D

(No, to zrobiłam sobie reputację! ;p)
 
 
imalaxyfox 
Cockroach


Wiek: 34
Dołączyła: 27 Lis 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-11-27, 15:56   

Jeżeli ktoś ma ochotę na bardziej psychologiczną podróż, ale równie przerażającą to zdecydowanie polecam Chucka Palahniuka "Opętani" i "Niewidzialne potwory".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group