Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Silent Hill Page - Przyjmujemy nowe artykuły
Autor Wiadomość
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2012-03-12, 23:54   Silent Hill Page - Przyjmujemy nowe artykuły

W związku z powtarzającymi się pytaniami o stronę i jej dalszy rozwój postanowiłem odpowiedzieć na te, które często widziałem czy to na forum czy w mailach:

1. Czy design strony ulegnie zmianie?

Zmiana designu wiąże się z pisaniem całego kodu od nowa, bo obecny jest już przestarzały i przekombinowany. Pisanie strony od nowa opartej na blokach (a nie na tabelach, jak to teraz jest) oznacza przenoszenie tekstów, grafik, tworzenie nowych znaczników - jednym słowem dużo roboty, na którą brakuje nam czasu i chęci.

2. Dodajcie stronę główną z nowinkami.

Dodanie strony głównej oznacza ingerencję w strukturę strony. Podstrony o danych częściach Silent Hill musiałyby zostać przesunięte poziom w dół, co oznacza, że linki do nich uległyby zmianie, więc ludzie wchodzący na stronę po raz pierwszy przez Google natykaliby się na Error 404. Poza tym na stronie nic się nie dzieje, aktualizacje nie są nawet w planach, więc nie byłoby o czym pisać. O rzetelnego newsmana dodającego wiadomości ze świata Silent Hill też byłoby ciężko, bo każdy po jakimś czasie przestanie to robić. Poza tym w świecie Silent Hill nie dzieje się aż tak wiele, a wszystkie nowinki pojawiają się od razu na oficjalnej stronie serii w serwisie Facebook.

3. Czy na stronie dodawane są nowe teksty lub czy planowany jest dalszy jej rozwój pod tym względem?

Na stronie od dłuższego czasu nie pojawiło się nic nowego i nie myślimy nawet o dodawaniu nowych artykułów. Po pierwsze nie ma kto ich pisać, a po drugie jedyna osoba, która stworzyła i zna kod (QDC) aktualnie już się tym nie zajmuje i nie ma sensu do niej pisać w tej sprawie. Ja znam trochę język programowania stron i mam dostęp do zasobów strony, ale dodawanie czegoś nowego oznacza poznanie starych tajników tworzenia stron opartych na tabelach, opanowanie obecnego kodu, a nie chcę się cofać. Poza tym moje zaintersowanie serią Silent Hill drastycznie spadło i nie będę się oszukiwał, że chcę to robić.

4. Może ktoś inny mógłby się tym zająć?

Marne szanse, już był pewien użytkownik, który chciał zmodernizować całą stronę, ale albo nie dogadał się z QDC'em albo zwątpił - nie jestem pewien, a nie chcę skłamać.

5. A zatem, co dalej?

Moim zdaniem prościej jest stworzyć nową stronę, nastawioną na nowe i przyszłe części Silent Hill. Oczywiście jeśli ktoś czuje się na tyle na siłach i jest pewien, że w ciągu roku po jego zapale nie pozostanie nic. ;) Może być mały problem z uzyskaniem popularności, czy choćby osób, które są w stanie poświęcić czas na to, ale nasz serwis chętnie podlinkuje taki projekt, jeśli dojdzie do skutku.
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2013-04-28, 01:41   

Nadchodzą zmiany.

Podjąłem się napisania strony od nowa.
Mam już gotowy szablon strony. Teraz pozostaje mi sprowadzanie grafiki i treści artykułów.

Całe "importowanie" starej strony zajmie mi sporo czasu. Najwięcej jest bawienia się z grafiką (obrazki) a jest tegp sporo. Przewiduje w ciągu 4 miesięcy uda mi się całkowicie "zimportować" starą stronę.

Chętnie przyjmiemy nowe artykuły na stronę. Pójdą one na nową stronę.

Kawałki nowej strony możecie znaleźć tutaj. Ukończyłem odtwarzanie kilku podstron z działu Silent Hill (1).

Oprawa graficzna ulegnie zmianie.
 
 
 
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2013-04-28, 23:20   

A nie chcesz takiej stronki, którą przygotowałem na pracę dyplomową na ukończenie moich studiów podyplomowych?
mudhoney.keed.pl
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
 
 
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2013-04-29, 09:44   

Aha dodac moge ze szablon jest uniwersalny i strona sama dostosowuje sie do rozdzielczosci ekranu :] to sie nazywa jakos profesjonalnie, ale nie pamietam :-D
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2013-04-29, 23:54   

Rooster napisał/a:
A nie chcesz takiej stronki, którą przygotowałem na pracę dyplomową na ukończenie moich studiów podyplomowych?
mudhoney.keed.pl



Rooster napisał/a:
Aha dodac moge ze szablon jest uniwersalny i strona sama dostosowuje sie do rozdzielczosci ekranu :] to sie nazywa jakos profesjonalnie, ale nie pamietam :-D


Ładna strona. Nie jestem profesjonalnym programistom stron internetowych. Dziękuję za sugestię. Swoje nadzieje osadzę w css. Obecnie strona jest niedokończona graficznie. Ładnym obramkowaniem i tłem zajmę się wkrótce. Głównym przesłaniem mojego poprzedniego postu było to że przyjmujemy nowe artykuły.
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2013-05-01, 13:37   

a będzie syrena na nowej; http://www.espritdesign.p.../powiazania.htm

Btw; (dziwne info na stronie)
Cytat:
Jak wiadomo wszyscy mieszkańcy Silent Hill zniknęli z pewnych powodów. Podobne zdarzenie miało kiedyś miejsce w historii Stanów Zjednoczonych. Na początku 1500 roku wyspa Roanoke została zasiedlona przez tysiące ludzi. Żyli tam spokojnie, aż pewnej zimy wszyscy nagle zaginęli. Do dzisiejszego dnia nikt nie wie co stało się z tamtymi ludźmi. Jedyną wskazówką jaka pozostała na miejscu jest napis wyryty na drzewie: "Croatoan". Historia ta została wspomniana w książce Stephen'a King'a pt. "Storm Of The Century", w noweli Dean'a Koontz'a pt. "Phantoms" oraz w serialu "Łowcy Koszmarów".
Wiadomo całkiem dużo, i to nie było kilka tysięcy tylko nieco ponad 100 ludzi.... i trochę na siłę to porównanie.
_________________

 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2013-05-01, 16:10   

Syreny będą. Próbka:
http://www.espritdesign.p..._Powiazania.php
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-05-04, 14:41   

Te syreny są nieco słabe. Troche jakby robiły to po cichu albo z nudów. Bez obrazy.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2013-05-04, 16:44   

Bug report: W informacjach o siekierze - zamiast "Green Lion" jest "Geen Lion".

Btw; Literówka wygląda jakby to było przepisywane, a nie kopiowane ze stronki - tzn. ja tam się nie znam, tak tylko zgłaszam.
_________________

 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2013-05-10, 03:06   

Alice napisał/a:
Te syreny są nieco słabe. Troche jakby robiły to po cichu albo z nudów. Bez obrazy.


Te syren to oryginalny plik, który składa się na syreny do działu Silent Hill/Powiązania
Strona gości dwa różne typy syren
1# http://www.espritdesign.p.../powiazania.htm
2# http://www.espritdesign.p.../powiazania.htm

lolek00 napisał/a:
Bug report: W informacjach o siekierze - zamiast "Green Lion" jest "Geen Lion".

Btw; Literówka wygląda jakby to było przepisywane, a nie kopiowane ze stronki - tzn. ja tam się nie znam, tak tylko zgłaszam.


Dziękuję. Naprawiłem ją. Ten artykuł przepisywałem w niektórych miejscach. Problem z kodowaniem polskich znaków nadal mam nierozwiązany, tak jak to widać w tej próbce artykułu powiązania. ^^"
http://www.espritdesign.p..._Powiazania.php


------------------------------------------------------------

Działy z Silent Hill (1):
Historia
Postaci
Bronie
Bossowie
są prowizorycznie ukończone. Dział przeciwnicy będę niedługo kończył.
Powiedźcie co wam się we stronie nie podoba. Nie mam zamiaru zmieniać kształtu strony. Jednak elementy graficzne mogą ulec zmianie takie jak np. obramowanie, logo, obrazki, tło, kolor czcionki itp.

Zrobiłem także prowizoryczne główne menu w stylu dropbox. Pokaże wam je później po otrzymanych komentarzach, bo nie mogę zaimplementować na raz dwóch menu głównych.
Przykład dropbox menu, które do tej pory złożyłem. Może dodać do tego dział filmy? Oczywiście jak ktoś napisze artykuły. :lol:

Cytat:
[...] wciąż czeka na artykuły.


:lol: :lol: :lol:

:




Jak strona, logo się rozjeżdża lub widać inne anomalie dajcie znać i zróbcie screena.
Poprawnie strona powinna wyglądać w następujący sposób.

:



Jak macie jakieś inicjatywy typu nowe loga i grafikę na stronę chętnie przyjmiemy to i konstruktywną krytykę na ile moje umiejętności pozwolą. :)
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2013-05-10, 09:52   

Cygarniczka napisał/a:
Problem z kodowaniem polskich znaków nadal mam nierozwiązany, tak jak to widać w tej próbce artykułu powiązania.

To:
Kod:
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en" lang="en">

Na to:
Kod:
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="pl" lang="pl">

I powinno grać ;) .
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2013-05-10, 16:23   

Ale gafa. Dzięki Dev. Tak jest jak się kopiuje stronę z na stronę. ;D
_________________
:



 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2013-05-10, 17:43   

Cygarniczka, jak jest z obrazem w tle strony? On musi się zapętlać koniecznie z małych kawałków?

Czy dałoby się zrobić coś takiego, że od góry jest większy obraz który przedstawia coś konkretnego na wysokość powiedzmy 900-1000 pikseli, u jego dołu jest gradient ala "fade to black" - i potem już czerń (albo jakaś grafika inna)?

Bo jakby dało się coś zmienić, to mógłbym coś zamotać, kiedyś robiłem taką tapetę i mam obrobiony screen z SH:D. Który imo mógłby się nadać (albo fragmenty).

EDIT: i dodaj się do autorów w ich dziale : p
_________________

 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2013-05-10, 18:42   

lolek00 napisał/a:
Cygarniczka, jak jest z obrazem w tle strony? On musi się zapętlać koniecznie z małych kawałków?


Chodzi o tło strony?
Odpowiedź jest nie musi. Można walnąć jakikolwiek obrazek. Ten obrazek nie

Cytat:
musi się zapętlać koniecznie z małych kawałków


lolek00 napisał/a:
Czy dałoby się zrobić coś takiego, że od góry jest większy obraz który przedstawia coś konkretnego na wysokość powiedzmy 900-1000 pikseli, u jego dołu jest gradient ala "fade to black" - i potem już czerń (albo jakaś grafika inna)?

Wszystko się da. Tylko mi się nie chcę :lol: . Nie jestem silny w arkuszu CSS. Musiałbym się poduczyć jak robć ten "fade".
Podeślij dobrze pasujący obrazek to zobaczymy co z tego wyjdzie.

lolek00 napisał/a:
EDIT: i dodaj się do autorów w ich dziale : p

To zostawię sobie na koniec. 8)
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2013-05-10, 18:51   

Jeśli chodzi o ten fade to on byłby w ramach obrazka (po prostu opisałem konwencje). Obrazek miałby przyciemniony dół - a potem już czerń pod nim by była.

http://www.sendspace.com/file/3j2n9e

Tutaj masz link do wersji PNG i JPEG.

JPEG przy tej ilość kolorów ważyłby 0,2 MB.
_________________

 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-05-10, 19:50   

Cytat:
Te syren to oryginalny plik

Chyba mam coś z uszami.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2013-05-10, 20:20   

Ten gradient daje radę. Nie pasuje mi obrazek. Nie da rady go wcisnąć pod gradient, bo tło na spodzie jest innego koloru po prawej stronie.

http://www.espritdesign.p...ll_1_Bronie.php
:

 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2013-05-10, 20:26   

Ja mogę dorobić to przyciemnienie, wysłałem Ci to co miałem na razie żebyś zobaczył czy tematycznie to Ci pasuje. Przyciemnić od spodu nie problem, co ogółem myślisz o takim tle?
_________________

 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2013-05-10, 20:30   

lolek00 napisał/a:
Przyciemnić od spodu nie problem, co ogółem myślisz o takim tle?

Mi się bardzo podoba :3
Liczę na pozostałych użytkowników że wyrażą swoje zadnie.


lolek00 napisał/a:
Ja mogę dorobić to przyciemnienie,


Bardzo by się przydało.
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2013-05-10, 20:43   

http://www.sendspace.com/file/uo5owa

Zmniejszyłem to do szerokości 1440 jeszcze, bo to chyba popularniejsza i będzie ładniej widać : V jakby był potrzebny przyciemniony szeroki na 1920 to zawsze można zmotać.
_________________

 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2013-05-10, 20:51   

http://www.espritdesign.p...ll_1_Bronie.php
Teraz to wygląda elegancko. Tło obrazek o 1920 x 1086 może będzie lepszy. Zawsze możemy wypróbować.

///

Pobawie się jeszcze trochę z gradientem. Spróbuję nadać gradualny ton kolorystyczny później. Na razie mi się nie chce. ;P
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-05-11, 15:39   

Tło jest całkiem niezłe.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2013-05-11, 15:46   

Brzydko jest bo go rozciągło.

http://img703.imageshack.us/img703/5093/ccxb.png

Gdyby był bez zmiany skali lepiej było by to widać, i ciekawsze rzeczy by wystawały, dlatego dałem to 1440 żeby pokazać ten pomost. Wnioskuje że wyśrodkowany obraz rozciąga zawsze do 1920 pikseli ? Da się zmienić to ustawienie?

Jeżeli nie, to sorka za zamotę; tutaj wrzucam oryginalny screen z przyciemnieniem + moją wersje, oba w jpg 1920 Ogółem nie jestem jakimś super-duper grafikiem także sorka jak tam coś http://www.sendspace.pl/f...966d6d8f24b7a20
_________________

 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2013-05-11, 16:36   

Teraz tło jest wyraźniejsze.
Proszę o osoby, które używają rozdzielczość większą od 1920 x 1086 o test. Według mojego gdybania będą mieli tylko rozmazane tło. Obrazek tła ma rozmiar 1920 x 1086 pikseli.
_________________
:



 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2013-05-11, 17:20   

Zobaczymy co powiedzą inni.

Jeśli chodzi o spis głównych działów, to najlepiej jest wszystko mieć pod ręką, tyle że oprócz działów gier dojdą pewnie dodatkowe (odpowiednik działu "inne" na starej stronie etc.) i to może wyglądać nieczytelnie w trzech liniach.

To rozwijane menu też jest spoko dla mnie i mogło by być, bo po dobraniu ramek i ulepszeniu przycisków będzie elegancko.

Wygodnym rozwiązaniem mógłby być też trwale rozwijany sidebar po lewej stronie. Taki który można zwinąć jednym kliknięciem jeżeli ktoś chce mieć dostęp tylko do sidebardu danego działu. Tylko że na stronach które to stosują, sidebar podstrony, przesuwa się w górę kiedy dział kategorii jest zwinięty - tak więc dodatkowa zamota by była a funkcjonalność podobna jak teraz.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group