Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Fotografia
Autor Wiadomość
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-03-13, 10:01   

http://img862.imageshack.us/i/img0473.jpg/
Zdjęcie robione dosłownie przed chwilą moim nowym.. heh już nie takim nowym bo kupionym na początku lutego, Canon SX130IS. Na zdjęciu jest kwitnący Gerber ; D
_________________

 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2011-08-16, 15:33   

Są tu na forum jacyś spece od fotografii?

Interesuję mnie jak mogę zrobić http://mainhg.demotywator...by_mati35mm.jpg takie zdjęcie. Bardzo mi się takie fotki podobają, ale nie mam bladego pojęcia jak zrobić dobrą fotkę w nocy uwzględniając światło. Jak ustawić? Potrzebuję do tego jakiś wyczesany sprzęt?
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-08-16, 15:51   

Mój znajomy znał kogoś kto robił zdjęcia pałaców w nocy.

Pałace nie były oświetlone i była ciemna noc. Mimo to wychodziły bardzo wyraźnie, i wydawało się że są rozjaśnione.

Nie wiem jak zrobiono to zdjęcie - ale ta technika o której ja mówię - polega po prostu na długim czasie naświetlania.

Czas naświetlania nocą tym krótszy im większy ma się kaliber obiektywu - niektórzy robią zdjęcia w nocy naświetlając klatkę 20-30 sekund (za dnia to 0,1 sekundy).
Ostatnio zmieniony przez lolek00 2011-08-16, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2011-08-16, 17:40   

Statyw albo cokolwiek stabilnego, na czym można postawić aparat. Względnie niskie ISO, długi czas naświetlania, naświetlamy na ziemię poniżej latarni. Tutaj akurat latarnia oświetla okolicę kilkunastu metrów, więc nie ma tak źle ;)
Tak to wygląda po mojemu, ale mogę się mylić, specjalistą nie jestem ;)
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-08-16, 18:24   

Jeżeli na zdjęciu jest lampa z sodową żarówką - to taki efekt mógł by zostać uzyskany już przy lekkim wydłużeniu czasu naświetlania.

Poza tym na zdjęciu jest śnieg.. który tak dobrze odbija światło - że zimą nawet w bardzo ciemną noc - relatywnie dużo może wyjść na zdjęciu nawet jak by nie było tej latarni.
_________________

 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2011-08-16, 19:24   

lolek00 napisał/a:
Jeżeli na zdjęciu jest lampa z sodową żarówką - to taki efekt mógł by zostać uzyskany już przy lekkim wydłużeniu czasu naświetlania.

Na 90% jest to lampa sodowa, dlatego zdjęcie przerobiono na czarno-białe, aby pozbyć się tego agresywnego pomarańczowego ;) A czas naświetlania zależy od wielu czynników, że tak przypomnę :grin2: Dla mnie długi czas naświetlania to taki, który nie pozwala na wykonanie nieporuszonych zdjęć bez statywu/czegoś stabilnego ;)
lolek00 napisał/a:
Poza tym na zdjęciu jest śnieg.. który tak dobrze odbija światło - że zimą nawet w bardzo ciemną noc - relatywnie dużo może wyjść na zdjęciu nawet jak by nie było tej latarni.

Tzn.? Jakie źródło światła zamiast latarni? :)
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-08-16, 19:37   

Śnieg na duże odległości odbija światło innych latarni, jak widać księżyc albo jego fragment też wydaje się jasno.

btw:
Kiedyś w nocy ale latem jak było zachmurzone wszedłem do lasu - tam było tak czarno że nic nie było widać - ciekawe czy jakby naświetlać na statywie taką ciemnicę godzinę albo dwie - czy by coś się pojawiło :lol:
_________________

 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2011-08-16, 20:23   

lolek00 napisał/a:
Śnieg na duże odległości odbija światło innych latarni, jak widać księżyc albo jego fragment też wydaje się jasno.

Wszystko zależy od czułości matrycy i jasności obiektywu. Moim zdaniem poniżej 1 sekundy nie da się zejść przy rozsądnych ustawieniach, ale to już zależy od indywidualnych preferencji ;)
lolek00 napisał/a:
btw:
Kiedyś w nocy ale latem jak było zachmurzone wszedłem do lasu - tam było tak czarno że nic nie było widać - ciekawe czy jakby naświetlać na statywie taką ciemnicę godzinę albo dwie - czy by coś się pojawiło :lol:

Jeśli byłeś w stanie cokolwiek zobaczyć to tak. Jeśli wokół Ciebie było zupełnie czarno, to nie :) Zazwyczaj jest przynajmniej minimum światła.
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-08-16, 21:22   

Cytat:
Jeśli byłeś w stanie cokolwiek zobaczyć to tak. Jeśli wokół Ciebie było zupełnie czarno, to nie :) Zazwyczaj jest przynajmniej minimum światła.


Być może światłoczułe urządzenia aparatów są czulsze niż ludzkie oko! :grin:
_________________

 
 
Redrum 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 12
Skąd: Luton, UK
Wysłany: 2012-11-18, 01:18   

Pozwolę sobie odgrzebać temat. I skoro już mowa w nim o nocnej fotografii, chciałbym pochwalić się swoją ostatnią zdobyczą.

http://www.flickr.com/pho...tream/lightbox/
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2012-11-18, 02:30   

Niezła fotka, dobrze dobrane oświetlenie. Pewien klimacik też niesie ze sobą...
_________________
:



 
 
 
Redrum 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 12
Skąd: Luton, UK
Wysłany: 2012-11-18, 14:17   

lolek00 napisał/a:
Cytat:
Jeśli byłeś w stanie cokolwiek zobaczyć to tak. Jeśli wokół Ciebie było zupełnie czarno, to nie :) Zazwyczaj jest przynajmniej minimum światła.


Być może światłoczułe urządzenia aparatów są czulsze niż ludzkie oko! :grin:


I tak i nie. Wszystko zależy od ustawień aparatu. A mówiąc konkretnie, od tego na czym jest ustawiony.

Jeśli mamy statyw oraz aparat, który pozwala nam na dowolne wydłużenie czasu naświetlania, kontrolowanie otwarcia przysłony, oraz czułości ISO, to właściwie mamy wszystko czego potrzebujemy.

Element światłoczuły aparatu w przeciwieństwie do ludzkiego oka widzi chwilę, która może trwać od kilku tysięcznych sekundy do nawet paru godzin. Wszystko zależy od efektu jaki planujemy osiągnąć.

Bez odpowiedniej kontroli nad ustawieniami aparatu i odpowiedniej wiedzy (choćby minimalnej), czy obeznania w ustawieniach aparatu nasze zdjęcia prawdopodobnie będą wyglądały znacznie gorzej niż to co widzimy przed naciśnięciem spustu migawki.

Cytat:
Niezła fotka, dobrze dobrane oświetlenie. Pewien klimacik też niesie ze sobą...

Dzięki :)

Zdjęcie zrobiłem przy wykorzystaniu obiektywu 50mm z przysłoną f/11 naświetlając kadr przez 15 sekund z trzema skrajnymi ekspozycjami (prześwietlając zdjęcie, nie doświetlając go, oraz naświetlając je prawidłowo). Następnie połączyłem te 3 zdjęcia w jedną całość. Dzieki temu jest ono w miarę równo doświetlone, a miejsca ocienione, których normalnie nie byłoby widać są wyraźne i jasne. Technika ta nazywa się HDR.
 
 
HaloOfTheSun 
Cockroach



Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 5
Wysłany: 2013-01-15, 23:11   

Kilka tygodni temu wspólnie z kumplem fotografem wpadliśmy na pomysł stworzenia projektu o wszystko mówiącej nazwie Silent Hill photo projekt:) Oboje jesteśmy fanami gier (szczególnie tych z numerkami 1-3 oraz SH: The Room). Pomysł zaowocował dwoma nocnymi sesjami zdjęciowymi, na których posłużyłem za "modela". Poniżej można zobaczyć efekt naszych nocnych wypadów po Krakowie:

http://youtu.be/CYtt1XSW7uU

Projekt jest otwarty i myślę, że to nie nasze ostatnie słowo. Brak nam tylko czasu, bo pomysłów mamy mnóstwo!
 
 
Redrum 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 12
Skąd: Luton, UK
Wysłany: 2013-04-12, 22:00   

Niezły projekt. Z chęcią zobaczyłbym kolejne efekty Waszej współpracy :grin2:
 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2016-11-18, 03:04   

moje zdjęcia przepadły, to co pozostało mam tu:
https://www.facebook.com/...823?pnref=story
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
Adrian 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 23
Skąd: Japonia
Wysłany: 2020-09-06, 16:40   

Prawie 9 lat minelo od kiedy zalozylem tutaj profil. Szalenie sentymentalny powrot do przeszlosci. Pamietam ze zazdroscilem jednemu uzytkownikowi tego forum (hej Ania!) przeprowadzki do Japonii i postawilem sobie za cel ze ja tez to zrobie za wszelka cene. Bylo ciezko, ale dzisiaj po prawie 5 latach w Japonii moge pochwalic sie takimi oto zdjeciami!

https://adrianrydz.myportfolio.com/

Pozdrawiam kogokolwiek kto jeszcze tutaj zaglada! ;D ;D ;D
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2020-10-12, 18:48   

Rewelacja! Świetne zdjęcia! Byłem tam dwa razy :)
 
 
Konjad 
Cockroach



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 80
Wysłany: 2023-03-31, 12:38   

Adrian napisał/a:
Prawie 9 lat minelo od kiedy zalozylem tutaj profil. Szalenie sentymentalny powrot do przeszlosci. Pamietam ze zazdroscilem jednemu uzytkownikowi tego forum (hej Ania!) przeprowadzki do Japonii i postawilem sobie za cel ze ja tez to zrobie za wszelka cene. Bylo ciezko, ale dzisiaj po prawie 5 latach w Japonii moge pochwalic sie takimi oto zdjeciami!

https://adrianrydz.myportfolio.com/

Pozdrawiam kogokolwiek kto jeszcze tutaj zaglada! ;D ;D ;D


Świetne zdjęcia!

Ja mieszkałem przez jakiś czas w Chinach, ale ostatecznie wróciłem jednak do Polszy. Ale już nie sam 8-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group