Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:05
Nintendo 3DS
Autor Wiadomość
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2011-01-20, 19:10   Nintendo 3DS

Puty napisał/a:
Przenośna konsolka - następca DSa, który komercyjnie pobił na głowę PSP. Wyświetla 3D bez okularów, oferuje wysokiej klasy grafikę i posiada lineup gier jakiego nie powstydziłaby się żadna "duża" konsola

Suavek napisał/a:
Komercyjnie pobił PSP bo ludki ślepo biegną grać w kolejne mariany, zeldy i metroidy. Tak więc ocena subiektywna. 3D zżera baterie i męczy oczy. Wysoiej klasy grafika niewiele lepsza od PSP (a PSP2 w drodze), a lineup gier póki co wcale nie jest taki powalający, bo albo porty, albo średniaki na start. Nie chcę brzmieć jak fanboy, bo konsolkę chętnie kiedyś kupię, ale na chwilę obecną, szczególnie po info o blokadzie regionalnej, wcale nie jestem jakoś szczególnie zainteresowany tym 3DS.

Puty napisał/a:
Biegną ślepo gdyż gry z tych serii prezentują równy, wysoki poziom. Nie rozumiem co nazywasz subiektywną oceną, powiedziałem, że pod względem sprzedaży DS po prostu zmiótł psp(a także i stacjonarne konsole O_o) co jest faktem. To, że 3D nie jest motywem dla wszystkich to dla mnie żadna nowość, zresztą konsola wyposażona jest w suwaczek którym można regulować natężenie efektóe trójwymiaru. Dalej, przykład DSa i PSP pokazał, że nie o grafikę chodzi. PES, SF i gwarantujące miliony sprzedanych kopii Nintendogsy - dla mnie killery, może dla Ciebie nie. Poza tym porty o których wspominasz to okazja by fani Nintendo mieli okazję zagrać w tytuły, które nie gościły na ich konsoli. A, no i moźe Cię zdziwię, ale ja też nie jestem zainteresowany 3DSem. Wczorajsze info rzuciłem tylko po to, zeby poznęcać się nad ceną(którą rzuciłem przeliczając z USA - Nintendo nie podało danych w tej materii dla Europy) która może okazać się jeszcze wyższa.


Wyniki sprzedaży o niczym nie świadczą. Co najwyżej o skutecznym marketingu. Wielu ludzi leci ślepo do sklepów nie dlatego, że kolejne Zeldy czy Mariany "prezentują wysoki poziom", lecz dlatego, że w samej nazwie jest "Mario", "Zelda" itd. To fakt, nie opinia. Sentyment z czasów młodości widać bierze górę wśród niektórych. Nie twierdzę, że są to gry złe (choć mnie nie pociągają ani trochę), ale co widzę gdy wchodzę na pierwsze lepsze forum o grach? "Dlaczego na premierę nie ma żadnego Mariana/Zeldy/Metroida???///!!!one".

"Nie o grafikę chodzi", ale jednak wymieniasz ją jako atut, choć wcale nie jest jakaś szczególna. Z pewnością wypada lepiej od PSP, ale bez przesady. Co więcej, wspomniane 3D nie tylko skraca czas pracy konsoli dość drastycznie, ale także zmniejsza ilość FPS. Mówisz, że bajer, ale mimo wszystko reklamę nakręca.

Poza tym jak widać nie każdy producent kwapi się wykorzystać możliwości konsoli - przykład.

Tych portów też już nie usprawiedliwiaj, bo że na pewno mają one swoją grupę docelową, to mimo wszystko warto by było sięgnąć po coś nowego, a nie cały czas wałkować to samo. SSFIV to dobra gra, ale ile można? Zresztą, bijatyki na handheldzie to ogólnie chybiony pomysł, więc przemilczę, podobnie jak DoA Dimensions. Tymczasem niektórzy idą jeszcze dalej jeśli chodzi o absurdy i wypuszczają niemalże raz jeszcze to samo - Shin Megami Tensei: Devil Summoner Overclocked. Tutaj nawet grafiki nie poprawili, pozostawiając dokładnie to samo co na zwykłym DS. Ot dodali dodatkowy chapter podobno i voice-acting. Suuuuupeeeer...

Nie chcę ujmować zbyt dużo konsolce, ale niektóre zachwyty są moim zdaniem lekko przesadzone. To będzie z pewnością ciekawa konsolka, z niezłymi możliwościami i bogatą bazą gier (za parę lat, bo na premierę imo bieda). Jednak ciosem poniżej pasa było dla mnie ogłoszenie, że 3DS posiadać będzie blokadę regionalną. No chrystepanie, rok 2011 a Nintendo kilka epok do tyłu. Nie wiem jakim tokiem rozumowania się ci ludzie kierują, ale to najbardziej porąbany pomysł jaki mogli wprowadzić, który nie tylko wpłynie zapewne na sprzedaż konsolki (zakup sprzętu w Europie mijać się będzie z celem), ale także dodatkowo zmotywuje piratów. No naprawdę, alfą i omegą nie jestem, więc niech mi ktoś wyjaśni, co to niby ma na celu, oprócz uprzykrzenia graczom życia? Ja już sobie przestałem zaprzątać konsolką głowę, a zakup odkładam na "za kilka lat". Biblioteka gier będzie lepsza, pewno wyjdzie wersja Lite/Slim itp itd. Nie pali mi się. I tak będzie trzeba dziadostwo z USA sprowadzać, jeśli nie zrezygnują z tej blokady. Przy ilości tytułów jaka trafia do Europy, zakup sprzętu tutaj zwyczajnie nie ma sensu. No chyba, że ktoś się zadowoli (prze)reklamowanymi Marianami, Zeldami i wirtualnymi pieskami.
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-20, 21:22   

Cytat:
Wyniki sprzedaży o niczym nie świadczą. Co najwyżej o skutecznym marketingu.

Eeee... Wyniki sprzedaży świadczą o tym, że konsola X sprzedała się lepiej niż konsola Y - to był mój punkt, który nazwałem słusznie faktem. ^^"
145 milionów DS > 65 milionów PSP.
Cytat:
Wielu ludzi leci ślepo do sklepów nie dlatego, że kolejne Zeldy czy Mariany "prezentują wysoki poziom"

Za Metacritic,
http://www.metacritic.com/
które ściąga oceny z największych stronek:
New Super Mario Bros - 89(na podstawie 65 recenzji)
Mario Kart DS - 91(na podstawie 64 recenzji)
The Legend of Zelda: Phantom Hourglass - 90(na podstawie 57 recenzji)
Wiesz, nie chce mi się dalej sprawdzać - wziąłem pierwsze Zeldy i Maria z listy all time najlepiej sprzedających się. Także dla tych, których te gry "pociągają" są niemal doskonałe patrząc na średnią ocen 9. Także patrząc na takie noty powyższych - rozumiem rozczarowanie na forach w momencie gdy firsty-party ekskluziwy są pozycjami z najwyższej półki.
Jaranie się "z urzędu" to byłoby to samo jakbym miał się masturbować każdym Silent Hillem, bo kolejny z serii i w ogóle i na pewno będzie zabombisty.
Cytat:
"Nie o grafikę chodzi", ale jednak wymieniasz ją jako atut, choć wcale nie jest jakaś szczególna.

Póki co PSP nie ma oficjalnie zapowiedzianego, więc 3DS może wiele ugrać i uważam, że pod tym względem nie ma się czego wstydzić.
Cytat:
Co więcej, wspomniane 3D nie tylko skraca czas pracy konsoli dość drastycznie, ale także zmniejsza ilość FPS.

No to jest ogromne rozczarowanie - jeszcze tłumaczą, że jak wyłączysz 3D i wifi to będziesz grał dłużej.<facepalm>
Cytat:
SSFIV to dobra gra, ale ile można?
Jeśli ma się tylko konsole Nintendo to nie można było w ogóle ;].
Cytat:
Zresztą, bijatyki na handheldzie to ogólnie chybiony pomysł, więc przemilczę, podobnie jak DoA Dimensions.
A mi się widzi w śmiganie w Tekkeny w autobusie ;].

A wypuszczanie tego samego to już standard w tej generacji: Sony każe sobie płacić kolejny raz za gry z PS2, Wii z Gamecube...

Xbox 360 ma blokadę regionalną i nieźle mu idzie. Sam nie pojmuję czemu to ograniczenie w ogóle istnieje, więc Ci nie powiem.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2011-01-20, 21:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-01-21, 15:29   

Już nie zagłębiając się w szczegóły techniczne:
JEDEN: Granie w 3D fajna zabawa nie da się ukryć.
DWA: 3DS trzy de esem, a konsola to konsola i przede wszystkim o gry tu chodzi, a Nintendo 3DS ma chyba najgorszy start w historii jeśli chodzi tytuły.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-21, 22:17   

W historii czego?
No faktycznie same crapy:
3DS napisał/a:
Nintendogs + Cats,
Mario Kart 3D,
Animal Crossing,
Steel Diver,
PES 2011 3D,
Super Monkey Ball 3D
Resident Evil Revelations
Combat of Giant Dinosaurs 3D
Rabbids 3D
Tom Clancy's Ghost Recon: Shadow Wars
Samurai Warriors: Chronicles
Driver: Renegade
Lego Star Wars III The Clone Wars
Paper Mario 3D
Starfox 64 3D,
Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D
Resident Evil: The Mercenaries 3D
Tom Clany's Splinter Cell 3D
Asphalt 3D
The Sims 3
Ridge Racer 3D,
Metal Gear Solid: Snake Eater
Pilotwings Resort
Kid Icarus: Uprising

Dla porównania:
DS, PSP
http://en.wikipedia.org/w...an_launch_games
http://en.wikipedia.org/w...an_launch_games
Nawet duże konsole(zwłaszcza PS3 długo nie mogło dochrapać się killera) miewały gorsze tytuły startowe.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2011-01-22, 16:58   

To nie są tytuły startowe, to co wymieniłeś.
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-22, 18:58   

No teraz widzę:
"Seriously this information is false.Get it out of the site."
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-01-25, 14:31   

Puty napisał/a:
W historii czego?

W historii konsol... uściślić to można do przenośnych konsol, bo wiadomo że każda duża konsola zawsze miała start z wielkim hukiem jeśli chodzi o startowe tytuły.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-26, 20:35   

Asphault 3D, Ghost Recon, Lego Star Wars 3: The Clone Wars, Nintendogs X 3, Pro Evolution Soccer, Rayman 3D, Street Fighter 3D, Super Monkey Ball 3D, and Splinter Cell.
To będą prawdopodobnie tytuły startowe. I nie, nie jest to najgorszy start w historii konsol przenośnych.
Masz tu porównanie:
Think the 3DS Launch Line-up Sucks? A Comparison of Past Nintendo Launches
http://theinvertedlook.bl...e-up-sucks.html
Cytat:
bo wiadomo że każda duża konsola zawsze miała start z wielkim hukiem jeśli chodzi o startowe tytuły.

PS2 na starcie nie porażało. Głośne tytuły były dopiero w drodze. PS3 na razie dzierży miano najgorszego launchu/lineupu ostatnich lat.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2011-01-26, 20:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-01-29, 18:43   

Puty napisał/a:
I nie, nie jest to najgorszy start w historii konsol przenośnych

No dobrze, w takim razie wskaż, która przenośna konsola miała gorszy start od 3DS.
Puty napisał/a:
PS2 na starcie nie porażało. Głośne tytuły były dopiero w drodze.

Dynasty Warriors 2, Midnight Club, NHL 01, Q-Ball Billiards Master, Street Fighter EX3- To może nie były jakieś megahity, jednak całkiem dobre gry jak na 2000-2001r., w które warto było zagrać na początek.
Jeśli chodzi o megahit to z całą pewnością był to TEKKEN TAG TOURNAMENT.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-29, 19:56   

OldSnake napisał/a:
No dobrze, w takim razie wskaż, która przenośna konsola miała gorszy start od 3DS.
Gameboy Color, Virtual Boy.
Cytat:
Dynasty Warriors 2, Midnight Club, NHL 01, Q-Ball Billiards Master, Street Fighter EX3- To może nie były jakieś megahity, jednak całkiem dobre gry

No całkiem dobre/średnie/niezłe toteż moje stwierdzenie, że nie porażało.
Tak, Tekken był killerem dostępnym jednak dopiero przy launchu w Europie. I dlatego pamiętam, że każdy kto miał ps2 miał TTT ;] i czekał na MGSy i GT ;].
Btw. A może by tak nazwać ten temat konsolki przenośne(jeśli takowego nie ma) i pogadać tu o nich? Bo fajnie byłoby pogadać też np. o nadchodzącym PSP 2 aka NGP.
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-01-31, 19:21   

GameBoyColor....................chwila muszę sięgnąć pamięcią wstecz........................dobra już: jest rok =>1998<=, na tapecie mamy GBC i weźmy jego dwie gry: Game & Watch Gallery 2 i Pocket Bomberman. Patrzę i widzę, że jak na te czasy i w ogóle na możliwości GBC to źle nie było poraża może ilość pierwszych tytułów na tę konsolkę, ale w takiego Bombermana, który wtedy(1998) oferował wiele urozmaiceń i nowości w stosunku do swoich poprzedników, spokojnie można było w tę grę zagrać i mieć z tego radochę.
Koniec końców mimo różnicy 13.lat pomiędzy konsolkami 3ds i gbc oraz różnorakimi szczegółami zawartymi w tych konsolach można przyznać Ci tutaj rację.

W każdym razie "na chwilę obecną'' i tak jestem sceptycznie nastawiony na 3ds i jego tytuły, jednak mam nadzieję, że coś się z tym zmieni w przyszłości...

Puty napisał/a:
Btw. A może by tak nazwać ten temat konsolki przenośne(jeśli takowego nie ma) i pogadać tu o nich? Bo fajnie byłoby pogadać też np. o nadchodzącym PSP 2 aka NGP.

To może lepiej założyć osobny temat dla PSP 2, po co mieszać PEPSI z COCA-COLĄ.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-18, 18:49   

Czyżby 3DS miał konkurenta? Do najnowszego numeru gazetki Spiderman dołączona została:
Superprezent- Strzelająca konsola 3D!

Z wyglądu przypomina raczej PSP. :idea:
Niewątpliwym atutem tego modelu jest przystępna cena(7.99 zł), która wypierze wszystko prócz kieszeni x/.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2011-02-18, 18:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-19, 15:12   

Recenzja konsolki autorstwa IGN
http://uk.gear.ign.com/articles/115/1155978p2.html
A tu video recenzja tegoż portalu:
http://uk.ign.com/videos/...ds-video-review
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2011-05-01, 19:41   

Dość trafne recenzje 3DS:
http://youtu.be/TcAgaU4ix8M?hd=1
http://www.escapistmagazi...12-Nintendo-3DS

Jak dla mnie konsola na chwilę obecną jest przede wszystkim bajerem i zabawką. Konkretnych tytułów brak, większość to porty z dodanym efektem 3D, a nadchodzące zapowiedzi wcale nie napawają optymizmem (Zelda - port, MGS3 - port). Tymczasem stary NDS ma się dobrze i wciąż zapowiadane są na niego nowe tytuły, jak chociażby Devil Survivor 2. Cóż, pewnie przyjdzie jeszcze trochę poczekać zanim konsola się rozkręci. Bo naprawdę, póki co to więcej ciekawych zapowiedzi na "umierające" (od ilu to już lat?) PSP się pojawiło.

I taki zabawny bonus - http://youtu.be/c2vxbH5jWic?hd=1
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2011-09-21, 19:27   

W sumie nie wiec o co chodzi z tą konsolą ,ale ten trailer mnie rozwalił.
Professor Layton VS Phoenix Wright trailer with SUBS [HQ]

Zwłaszcza, ,że nie grałem w gry z serii Professor Layton. Szkoda ,że teraz mam co innego na głowie.

Byłem dzisiaj w empiku i konsola prezentuje się mizernie. Słabe gry itp. Nawet gdybym miał czas to i tak bym jej nie kupił.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2011-09-21, 19:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-09-21, 20:03   

Na razie 3ds wydaje się byc potężnym błędem N- zawalili z drugim analogiem (ta nakładka jest absurdalna), aktualnie nie ma też ani jednego tytułu na który bym spojrzał (wszystko co wartościowe to porty z N64, które męczyłem wiele lat temu), może Devil Survivor 2, ale to niewiele w porównaniu z P4G na Vitę.
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2011-09-21, 21:06   

_Music napisał/a:
może Devil Survivor 2
DS2 wychodzi na zwykłego NDS, nie 3DS.

3DS to porażka. Nie tyle ze względu na brak gier (obecnie), czy też tkwienie w poprzedniej epoce, co przez blokadę regionalną. Jeśli się jej nie pozbędą w przypadku kolejnego modelu, to ja tej konsoli na pewno nie kupię.

3D to bajer. Zabawka do reklamy. Nie widzę sensu grania z czymś takim włączonym stale.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group