Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 18:10
Gry Muzyczne
Autor Wiadomość
mukunio 
Mumbler


Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 131
Wysłany: 2008-07-16, 18:26   Gry Muzyczne

No właśnie. Nie wiem czy na forum nie mamy fanów tego typu produkcji czy jeszcze nikt nie pomyślał żeby takowy teamt założyć. A chodzi o wszelakiej maści DJje, singstary, guitar hiroły, dance dance rewoluszjony itd.

Osobiście jestem wielkim fanem serii guitar hero. Miły odpoczynek od prawdziwego instrumenty na plastikowj gitarze. Niestety nie mam żadnej konsoli stacjonarnej tak więc w domu zadowalam się frets on fire(zamiast na gitarze gramy na odwróconej klawiaturze). Uwielbiam rockowe klimaty, tak więc można powiedzieć że gierka stworzona dla mnie. Skilla już w miare niezłego mam, żaden kawałek na expercie nie sprawia większych problemów :grin:
Potem mamy serię DJmax portable na PSP. Też gram sporo kiedy gdzieś wyjeżdżam, więc skill też nienajgorszy, ale za to tego typu muzyka mniej mi podchodzi. W singstara uwielbiam grać, ale jest ciężko bo zawsze przegrywam xD Potem mamy dance dancy wszelakie za którymi nie przepadam. Jest natomiast jeden automat za którym bardzo przepadam, a konkretnie chodzi o machanie rękoma w różne strony, ale nie pamiętam jego nazwy.
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :grin:

Bersek: W razie gdyby temat się nie przyjął tzn. gdyby było mało odpowiedzi wtedy scalę z tematem "Gry" ;]
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-07-16, 22:55   

Guitar Hero jest świetne, ale mało popularne w Polsce, bo i drogie.
Ale gitarka jest fajna. No i nie ma sensu grac na padzie.

DDR też jest spoko, ale zależy po czym skaczesz- jeśli to zwykła szmacianka najtansza, to mniej komfortu, więcej narzekania. A niestety, elegancka metalowa to także rzadkość. No i kosztuje swoje.
 
 
 
Maestro
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-19, 00:24   

No, mukunio, trafiłeś na maniaka serii GH. :grin: . Ostatnio właśnie z braku laku zakupiłem sobie trzecią część, wraz z bezprzewodową gitarką (o tym, że jest bezprzewodowa, dowiedziałem się dopiero rozpakowywaniu-lol). Na swoją wysłużoną PS 2 mam na razie dwie gry z tej serii (1 i 3), chociaż mam ambicję zebrać wszystkie (ludzie, nawet nie wiecie, jak trudno jest zdobyć oryginalną dwójkę- biały kruk). I tak sobie pogrywam, nawet nie dla przechodzenia gry, ale dla przyjemności :->
 
 
mukunio 
Mumbler


Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 131
Wysłany: 2008-07-19, 08:38   

No wiadomo że GH wymiata XD A tobie radze sie rozejżeć za tą 2 szybko bo moim zdaniem to najlepsza część serii. Kawałki są trafione idealnie i mają najbardziej zrównoważony poziom trudności. Nie można przepuścić Hangar 18 na plastikowej gitarce tak więc szukaj XD
 
 
 
Maestro
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-19, 10:11   

Jak już pisałem, trudno trafić GH2 oryginalne, w dodatku w wersji PS2. Rozglądając się po Allegro natrafiłem na same praktycznie Xboxowe wersje. Nie wiem czy sie orientujesz- aranżacja "Theme of Laura" jest w GH2 w wersji na Soniaka?
 
 
Garrett 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2008-07-19, 10:27   

No Guitar Hero jest uber :D . Aż dziw bierze że tak prosta w założeniach gra jest taka fajna. Teraz gram w GHIII. Doszedłem do harda (na poprzednich poziomach wszystkie piosenki na 5 gwiazdek) i na razie tylko pierwszą piosenkę na 5 gwiazdek =.=". Jeszcze muszę się przyzwyczaić do tej piątej struny. Zwłaszcza z żółtym przyciskiem mam problem przy przesuwaniu palców.

Maestro. Ostatnio w Warszawie w Saturnie w Arkadii widziałem GHII jak i GH Rocks the 80's :P
_________________
Si vis pacem para bellum.
MyAnimeList
 
 
Maestro
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-19, 10:38   

A widziałeś "Through to Fire and Flames" na poziomie Expert? Jeśli zagrasz to na gitarze przy mnie, to stawiam Ci pomnik ze złota :grin2: . Jak chcę pograć relaksująco, i się wczuć, t gram na gitarce. A jak pobić nowe rekordy, to wtedy niezastąpiony jest joypad (jakby nie patrzeć- o wiele łatwiej).

Garret, a czy ten sklep prowadzi sprzedaż wysyłkową? Jeśli tak, to zarzuć linkiem do ich strony. Z góry dzięki? :->
 
 
Garrett 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2008-07-19, 10:50   

Jak mogłem nie widzieć najsławniejszej piosenki z serii na expert'cie? Zanim do tego dojde to dużo wody w Wiśle upłynie. Na razie to na hardzie przy pierwszym zestawie piosenek mam czasem minę w stylu "Was chyba coś jeb*e jeśli myślicie, że ja to zagram" xD Mnie tam nie chodzi o rekordy ale chciałbym umieć grać wykorzystując wszystkie przyciski :P

Chyba nie. To taki sam sklep jak Media Markt. Gierke widziałem z 3 tygodnie temu więc nie wiem czy jeszcze jest.

Dlaczego na PC jest tylko trzecia część? To nie fair. Kupiłem GHIII na pieca bo był stówke tańszy z gitarą. Mogliby wydać Aerosmith też na pieca :/
_________________
Si vis pacem para bellum.
MyAnimeList
Ostatnio zmieniony przez Garrett 2008-07-19, 10:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maestro
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-19, 10:58   

Garret, lubię tą serię, ale do Wawy po jedną grę się chyba nie pofatyguję ze Szczecina :grin2: .

Jeśli chodzi o GH Aerosmith, to tego nie zakupię. Raz, mają tam tylko i wyłącznie stare utwory, dwa, że nie do końca za nimi przepadam. Czekam za to (mam nadzieje, że nie na darmo) na GH Metallica i bardzo chciałbym (ale to już tylko marzenie) GH Red Hot Chili Peppers. No wtedy to normalnie byłby cud, miód i orzeszki. :->

A widziałeś filmik na youtube, jak gościu zagrał "TtFaF" na Expercie? :grin: .Moc była z nim...
 
 
Garrett 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2008-07-19, 11:29   

Widziałem kilka takich filmików (w tym jeden 9-letniego dzieciaka). Małe guitar hero'we potworki :P Moim ulubionym utworem z tej części jest Paint it Black Rolling Stones'ów. Na medium nawet 100% na tym wbiłem :D

No GH Metallica może być fajna (byleby na pieca wyszła). Ja tam bym chciał GH Gamma Ray, GH Nightwish i GH System of a Down :P
_________________
Si vis pacem para bellum.
MyAnimeList
 
 
Maestro
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-19, 11:43   

W GH3 uwielbiam dwa kawałki:
"Welcome in the Jungle" Guns'n'Roses i "One" Metallici.

Z pierwszej części też dwa:
"More than Feeling" Boston (dobry, staroszkolny rock) i "Take It Off" zespołu złożonego z samych kobiet- The Donnas :->

W sumie ja czasem przeglądam YouTube celem wybrania rodzynków GH. Niektórzy to naprawde mutanci. BTW. Z kumplem chciałem nagrać filmik- ja gram na poziomie Expert na padzie na 100%, a on tylko macha struną w gitarze, co by wydawało sie, że na gitarze zagrane :grin:
 
 
mukunio 
Mumbler


Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 131
Wysłany: 2008-07-19, 15:20   

Hmmm, z trójki to najlepsze to oczywiście welcome to the jungle, anarchy in the UK, Even Flow, number of the beast, paranoid i school`s out. A ogólnie to moim zdaniem najlepszym kawałkiem jaki trafił do gry przez całą serie to sweet child o` mine gunsów. Piosenka sama w sobie genialna i jeszcze piękne zrobiona. Niestety nie udało mi sie dobić do 100% na ekspercie a jedynie do 98 :( no ale nic, trudno sie mówi xD

Maestro napisał/a:

Z kumplem chciałem nagrać filmik- ja gram na poziomie Expert na padzie na 100%, a on tylko macha struną w gitarze, co by wydawało sie, że na gitarze zagrane :grin:


kurde, to niezły jesteś, o ile na gitarce idzie mi całkiem nieźle to na padzie kompletna dupa jestem XD
Ostatnio zmieniony przez mukunio 2008-07-19, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Garrett 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2008-07-19, 21:09   

Niby na padziku jest łatwiej bo zawsze wiesz który palec do której nuty należy ale chciałbym zobaczyć jak na padzie grasz Knights of Cydonia na expert'cie :P (mój drugi ulubiony kawałek z GHIII).

mukunio -> wow, na expert'cie 98%? To świetnie grasz. Może za kilka miesięcy też tak będe umiał :P
_________________
Si vis pacem para bellum.
MyAnimeList
 
 
Maestro
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-19, 21:25   

Garret, jeszcze nie wiesz, ale w tym momencie natchnąłeś mnie do sprawdzenia tego kawałka :grin: . I znów się nie wyśpię, a na rano do pracy... Jesteś złym człowiekiem :grin2:

Mukunio, mi z kolei o wiele lepiej idzie na padzie, niż na gitarce. Kwestia przyzwyczajenia :razz:
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-07-30, 13:44   

Zabieram się do pisania tego posta tydzień...

Z gier muzycznych muszę polecić Parappa the Rapper gra jest stara.Została wydana na PSX'a.Ale jakiś 'bili gejts' znów ją wydał tylko że na PSP. :o Gra w wersji na PSX a wysoki poziom trudności.Ta na PSP już nie za wysoki...Gra wciąga jak cholera.Dla mnie to najlepsza gra muzyczna.

Następna gra muzyczna którą chce polecić to PataPon PataPataPonPataPon 8-) Gra na platformę PSP.Jest to połączenie gry strategicznej i muzycznej.Kierujemy oddziałami małych czarnych kropek.(Którego imienia nie pamiętam) Gra polega na polowaniu na duże monstra(bossy)Opiszę grę ze strony muzycznej.Kierujemy odziałem wklepując odpowiednie kombinacje. na przykład: PataponPata (Kwadracik,Trójkąt,Kwadrcik)Kiedy wklepiemy tą kombinacje w odpowiednim rytmie (Tak, musimy wklepywać by pasowało do muzyki) Odział robi akcje przeznaczoną pod tą kombinacje.Tą gre również chcę polecić ze względu na to że jest: Bardzo Dobra,Kreatywna,Pomysłowa, W roli gry strategicznej sprawia się równie dobrze i co najważniejsze wciąga.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-11-02, 21:55   

Tydzień temu ukończyłem Guitar Hero World Tour na medium i hardzie :P wszystkie zaliczyłem na pięć złotych gwiazdek, nie było łatwo w przypadku ostatniego zestawu, ale jakoś dałem radę. Jeżeli chodzi o tracklisty: seria GH wiele traci w porównaniu z Rock Bandem.. w przypadku tego pierwszego zawsze znajdzie się więcej smutów niż porządnych utworów. W Rock Bandzie natomiast połowa stała się moimi najlepszymi utworami: Nirvana: on bloom, QotSA: go with the flow, Metallica: Enter Sandman, Timmy & the lord of the underworld (muza wprost genialna!), Black Sabbath: Paranoid, Muse: histeria, Red Hot Chili Peppers: Dani California, Fall Out Boy: Dead on Arrival, Aerosmith: Train Kept A-Rollin, Iron Maiden: Run to the hills. Powracając raz jeszcze do GHWT - genialny jest Rise Against Re-Education (ogólnie polecam cały album Appeal to Reason), Bullet for my Valentine, 30 seconds to mars, korn, muse, tool, system of a down, nirvana, jimmy eat world, metallica i ewentualnie Michael Jackson :P
_________________
Last.Fm
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2008-11-02, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2011-02-11, 21:31   

Nekromancja!

Ostatnim czasem pogrywam sobie w osu!, pcetowa wersja wydanej w Japonii gry na ds Osu! Tatakae! Ōendan, w grze dostępne są trzy tryby:

Standard:

Mamy trzy rodzaje działań:
-circle, kółko w które wystarczy kliknąć
-slider, rynienka, po której musimy toczyć piłkę
-spinner, musimy kręcić kołem jak najszybciej się da

Taiko

Bębenki, podobnie jak wyżej tylko bardziej chodzi o nawalanie w klawisze.

Catch the Beat

Sterujemy ludkiem i łapiemy spadające z góry owoce.

W każdym z trybów nabijamy combo, co przekłada się na score i nasze miejsce w rankingu, jest system achievmentów i bardzo intuicyjna komunikacja z wieloma kanałami, w tym narodowymi. Aktywne community przygotowuje masę mapek, skórek i tym podobnych pierdół.

Kilka gameplayów:

http://www.youtube.com/wa...feature=related - Theme of Laura

http://www.youtube.com/watch?v=ly8Jd84wtos Shaggon (jeden z czołowych polskich graczy i nie tylko polskich) grający Marisę wa Taihen z utrudnieniami (kółka są widzialne tylko przez chwilę, poza tym ma bardzo ograniczone pole widzenia)
http://www.youtube.com/watch?v=uCpPE615SqI Nico Nico Douga-Owens

Gra jest dosyć trudna i potrzeba sporo czasu, aby nauczyć się grać, mimo to zabawa jest przednia.

Polska całkiem nieźle sobie radzi http://osu.ppy.sh/p/countryranking .
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2011-07-19, 18:18   

Tak mi się jakoś przypomniało. Gdyby ktoś szukał odprężającej gierki, to polecam zainteresować się Chime. Jest to swego rodzaju połączenie gry muzycznej i logicznej. Coś jak Lumines, jeśli ktoś kojarzy. Celem jest układanie bloków w czworokąty, aby przepływający przez planszę od czasu do czasu pasek uchwycił jak największą ilość punktów. Osobiście grę dorwałem dłuższy czas temu na Steam za kilka złotych w promocji. Teraz widzę jest za 4 Euro, ale gdy stanieje, to zdecydowanie polecam. Plansz nie ma wiele, ale utworki są przyjemne i relaksujące. Wygląda może i niepozornie, ale wciąga na długie godziny.

Trailer - http://www.youtube.com/watch?v=occXkoV3KWg
http://store.steampowered.../?snr=1_4_4__13
 
 
bzdursky 
Cockroach
Son of Sparda



Wiek: 34
Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 11
Wysłany: 2011-08-08, 09:30   

Ja tam jednak zostaję przy Guitar Hero - Metallica ma w sobie moc, prawie każdy dzień zaczynam od zagrania "Fade to Black" - expert w końcowych solówkach daje popalić ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group