Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Serial Experiments Lain
Autor Wiadomość
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-07-06, 14:51   Serial Experiments Lain

Otóż szukałem ostatnio jakiegoś dobrego anime z lat 90tych bo moim skromnym zdaniem z tamtych lat pochodzą najlepsze smakołyczki. I jakimś trafem znalazłem coś pod moją naturę - Serial Experiments Lain. Na razie oglądnąłem pierwszy odcinek ale na maksa mnie wciągnął. Co by nie zepsuć recenzji wrzucę tu ogólno dostępną.



Czy zastanawialiście się kiedyś, nad istotą bytu i tajemnica istnienia? Co nas czeka po śmierci? Czym jest Bóg i czy w ogóle istnieje? Takie i inne pytania będą nurtować nas w trakcie oglądania "Serial Experiments Lain". Zacznijmy od początku... Główna bohaterka Lain Iwakura ma wyjątkowy "dar"- dostrzega rzeczy i przemiany, których nie zauważają inni. Niestety ten "dar" skazuje ją na samotność i życie we własnym świecie bez przyjaciół... Nawet rodzina zdaje się nie zauważać tego, co dzieje się z Lain... Wszystko zmienia się z dniem otrzymania, pewnego tajemniczego e-maila, którego nadawcą jest Chisa Yomoda. Co w tym dziwnego? Otóż Chisa nie żyje... Popełniła samobójstwo skacząc z dachu. W treści e-maila informuje Lain, że nadal istnieje i tylko porzuciła swoje ciało. Głupi żart, czy szczera prawda? Lain Iwakura postanawia to sprawdzić. Prosi ojca, o nowego Navi i dzięki temu zyskuje swobodny dostęp do Wired- wielkiej sieci informacyjnej. Wraz ze zgłębianiem zasobów Wired poprawiają się jej stosunki z koleżankami- zaczyna wychodzić z nim do klubu Cyberia i na zakupy. Niestety granica pomiędzy rzeczywistością, a wirtualną przestrzenią Wired niebezpiecznie zaciera się... Nic nie jest tym, czym było wcześniej... Kim jest Lain? Kim była w przeszłości i jak wpłynie to na jej przyszłość? Kim są Knights? I najważniejsze... Czy Wired to świat nadrzędny, czy podlegający rzeczywistości? Chcąc odnaleźć odpowiedzi musicie wkroczyć w świat bohaterki anime...

Oglądając anime dostrzegłem tu wpływy Filozofii mistycznej a także cyberpunku. Kreska owego anime też jest ciekawa. Zwłaszcza otoczenie.
Szczerze bardzo polecam. Zaraz chyba odpalam następny odcinek.

http://www.youtube.com/watch?v=4-PkAQcuZOw Na zachęte wrzuciłem opening. Bardzo fajny.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kwiatek1993 2011-07-06, 14:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-07-06, 19:07   

Lain to jedno z moich ulubionych anime ever- także jedno z najbardziej pokręconych. W sumie po raz pierwszy oglądałem, jak jeszcze kiedyś na Canal+ puszczali takie rzeczy.

Jak najbardziej polecam :]
 
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-07-06, 19:53   

Dziwnym przypadkiem dziś jest 13 rocznica pierwszego odcinka (6 lipca)
I po raz pierwszy dziś 6tego oglądnąłem ten odcinek ;)
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group