Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Openings & Endings
Autor Wiadomość
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2011-05-31, 11:42   Openings & Endings

Choć anime od pewnego czasu oglądam bardzo sporadycznie, tak zauważyłem, że bardzo często wracam do klipów lub utworów muzycznych przedstawiających czołówkę lub zakończenie różnych serii lub filmów. Odnoszę wrażenie, że w dzisiejszej kulturze fanów japońskiej animacji, tak zwane OP i ED stanowią odrębny element danych anime, który można oceniać ze względu na wiele różnych czynników. Traktować to można jako swoisty zwiastun produkcji, jako klip muzyczny, docenić można chociażby utwór, czy też ogólną kompozycję, pomysłowość i oryginalność.

Temat założyłem, aby każdy mógł przedstawić swoich faworytów. Wątek po części do spamowania, gdyż nikt nie zmusza Was do podawania wszystkiego za jednym razem, ale by nie robić niepotrzebnego śmietnika uprasza się o odpowiednie podpisywanie ewentualnych linków (przynajmniej zaznaczając z jakiego anime pochodzą), a także w miarę możliwości o krótkie komentarze, co konkretnie się Wam w nich podoba itp.

Na dobry początek kilka ode mnie:

Macross Frontier OP2 - przede wszystkim przyjemny utworek, który zdatny jestem słuchać samodzielnie. Jednak nawet nie oglądając całego anime podoba mi się dynamika i kompozycja obrazów, które "zwykły" śpiew dwóch piosenkarek ukazały w sposób faktycznie "epicki".

Claymore ED - wspominałem o tym niedawno w innym temacie. Świetny i nastrojowy utworek z dość tajemniczymi i pozornie mrocznymi obrazami w tle, dającymi nadzieje na anime lepsze, niż faktycznie otrzymaliśmy ;) .

RahXephon OP - utworek zarówno miły i kojący, jak i niosący ze sobą pewną dynamikę w dalszej części. Mnie osobiście bardzo dobrze się go słucha, a czołówkę lubię także ze względu na kompozycję muzyki i obrazu, całkiem zgrabnie przedstawiające kluczowe elementy anime, bez zbędnych spoilerów. Z tego samego powodu w linku wrzuciłem "rozszerzoną" wersję openingu, zawierającą cały utworek.

Spice and Wolf OP - a skoro o kojących kawałkach mowa, to ten zdecydowanie zasługuje na uwagę. Spokojny, przyjemny utworek, który w połączeniu z obrazami widocznymi w tle zmienia ton na nieco bardziej poważny. Jeden z tych przykładów, kiedy to anime zdecydowałem się obejrzeć właśnie po zapoznaniu się z czołówką.

Gurren Lagann OP - tu już głównie sentyment, gdyż za każdym razem, gdy słyszę ten utworek chce się po prostu krzyknąć "F**k yeah!". Człowiek nabiera od razu energii.

I tak jeszcze do jednego wora, muzyka z Gundam 00
OP2 - Tak, wiem, pierwszy opening był niezły i oryginalny, ale mnie osobiście bardzo szybko zmęczył. Tymczasem dynamika Ash Like Snow oraz ogólne rockowe brzmienie od razu mnie zauroczyły. Jakość muzyki może nie jest rewelacyjna, gdyż kojarzy się bardziej z jakimiś kiepskimi wykonawcami pokroju Dody, ale cała reszta w moim odczuciu świetna, szczególnie tak od 50 sekundy.
ED2 - Gay i Emo, tak, ale melodia i niektóre sceny w tle to małe mistrzostwo.
ED3 - Tu utworek już nie tak dobry, ale sceny w tle przepiękne, co wpływa na ogólną kompozycję.

Na razie tyle, bo gdybym chciał podawać wszystko to bym tu siedział do jutra. Tymczasem Wy podajcie swoich faworytów.
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-01, 17:25   

No u mnie opening wpływa na końcową ocenę anime ;]. Do endingów mało kto się przykłada, i rzadko trafia się coś fajnego.

Openingi:
Bokurano - mój absolutny numer 1 pobił Airowy, .
http://www.youtube.com/watch?v=05p646nlYS0
No i Jungle Guu za skoczną i zwariowaną melodię.
http://www.dailymotion.pl...i-guu-ope_music
Jest kupa które mi się podobają, ale miejsca za mało ;].

Z endingów:
1szy Bleach - sentyment
http://www.youtube.com/watch?v=HTv_LorOv5s
Devil May Cry - z racji umiłowania do smęciochów.
http://www.youtube.com/watch?v=IN3BYyMpeMA
I to by było na tyle co pamiętam x).
 
 
LaMuertePL 
Lurker
Lupin III



Wiek: 28
Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 355
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-06-01, 21:00   

Jinn - Kaidoku Funou. To do CG było.
UVERworld - D-Tecnolife. Drugi Op do Bleach'a.
Spyair - Last Moment. 25 Ending Bleach'a.
Tsuneo Imahori - HT. Op do Trigun.
Maximum The Hormone - What's Up People? Drugi op do Death Note.
Abingdon Boys School - Strength. Bodajże 4 Ending Soul Eater'a.
_________________
"And shepherds we shall be,
For thee my lord for thee,
Power hath descended forth from thy hand,
That our feet may swiftly carry out thy command.
So we shall flow river forth to thee
And teeming with souls shall it ever be
In nomine Patris, et Fillis,
Et Spiritus Sancti."
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2011-06-02, 19:19   

Nie będę ukrywał, że nie podoba mi się większość opów i endów, bo zwyczajnie brzmią pedalsko. Mimo to, kilka ulubionych się znajdzie.

Moja kolej:

Opening z Mouryou no Hako kawałek autorstwa Nightmare, zazwyczaj ich kawałki przypadają mi do gustu, mimo, że nie wyróżniają się niczym szczególnym z pośród innych zespołów vkei. Anime jednak nie polecam, bo wydaje mi się, że na siłę próbuje być ambitne.

Opening z Gantz klimatyczny utworek z tempem, idealnie pasującym do Gantza. Samo anime też polecam, bo jest naładowane po brzegi akcją.

Berserk op - klasyk. Świetny opening ze świetnego anime. Trzymajmy kciuki, żeby nadchodzący Berserk miał równie dobrą ścieżkę dźwiękową. Forces, może nie opening ale utwór warty wspomnienia. Hirasawa w szczytowej formie.

River Jeden z endingów Gundam Seed. Relaksujący utwór, jedyny ending, którego nie przewijałem w całym Seedzie.

Itsumo Nando Demo (Always with me) Tradycyjnie dla Ghibli Hisaishi, tym razem z Yumi Kimurą. Sielski utwór z świetnym wokalem i melodią, prosto z najlepszego moim zdaniem filmu Miyazakiego.

Opening z Mushishi, mój ulubiony op z jednego z najlepszych anime ostatnich lat, kto nie widział niech zobaczy. Utwór doskonale pasuje do wiecznego wędrowca, jakim jest Ginko.

Rainbow Podoba mi się kompozycja i to jak wypada całość z muzyką. Anime również, jak najbardziej polecam.

Opening z Baki the Grappler Zaraz po opku z Mushishi. Świetny utwór Dir En Grey. Jest moc i tempo, idealne wprowadzenie do Bakiego. Samego anime jednak nie polecę, bo wieje kiczem.

Opening z Ghost in the Shell Melodyjnie, ładnie + świetny wokal Origi. O samym anime nie trzeba pisać.

Ed z Natsume Yuujinchou,
ulubiony ending z ulubionego anime. Już w lipcu trzeci sezon, ciekawe jak wypadnie ścieżka dźwiękowa.

Drugi ed z Death Note Zamiast edka wrzucam teledysk, bo jest fajniejszy, a chodzi mi głównie o świetny utwór Maximum the Hormone.

The World, czyli pierwszy op z Death Note, kolejny świetny utwór Nightmare.

Baptize, drugi opening z Seikon no Qwaser. Jedyna zaleta tegoż durnego anime. klik <- wrzucam też normalne pv, bo wokalistka jest sexi.

Op z Mazinger Z, klasyk po prostu. SUPA LOBOTTO, MAZINGA ZETTO!

Jak mi się przypomni coś jeszcze, to dopiszę.
 
 
 
SbobekH 
Mumbler



Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 166
Wysłany: 2011-06-04, 21:32   

Bleach Opening 1 - utwór, który budzi we mnie sentyment do początków z tym tasiemcem. Poza tym ta gitara w tle do dzisiaj łapie mnie za serducho.


Naruto Opening 5 - jak w przypadku Bleacha, identycznie przypomina mi się batalia z kilkunastoma odcinkami dziennie i radością jaką to sprawiało. Jest to jeden z najlepszych moim zdaniem opów w Naruciaku.


Berserk OST - Gats Theme - utwór przy którym czytając 13 tom mangi (anime o ile pamiętam jest do 12stego tomu) się wręcz popłakałem. Ostatni odcinek, a dokładniej to co musiał widzieć Gats, w połączeniu z muzyką i całą otoczką to było dla mnie coś przerażającego. Strasznie mu współczułem i do dzisiaj gdy tego słucham przypominam sobie całą historię. MAGICZNE anime w swój szczególny sposób.
_________________
Człowiek może wytrzymać cały tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności. To najcięższa tortura.
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2011-06-20, 13:36   

Dragon Half Ending - http://youtu.be/NQf45wFfB4s

Aż dziwne, że nie wrzuciłem tego przy okazji pierwszego posta... Nawet komentarz jest zbędny.
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2015-06-04, 09:02   

Oasis - Falling Down - Bardzo fajny opening, do anime, które imo już takie fajne nie jest.

Juno Reactor - Guardian Angel - Opening z Texhnolye. Miałem problemy z nadążaniem za bajką przez zagmatwaną fabułę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group