Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Żelazko
2011-04-27, 22:38
Ogólne rozmowy na temat rapu
Autor Wiadomość
Robak 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 103
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-05-22, 20:24   

To ja polecę coś co nawet osoby obeznane z rapem niekoniecznie kojarzą, a myślę, że powinny. Obecnie mój ulubiony zespół z amerykańskiego rapu - CunninLynguists.

Cała ich dyskografia daje radę, ale mnie ostatnio oczarował ich najnowszy album o nazwie "Oneirology". Piękne bity Kno, bardzo dobra nawijka i teksty wszystkich członków zespołu, świetni goście, niesamowity klimat albumu, który według mnie trzeba słuchać przede wszystkim w nocy, wtedy jego ocena wzrasta jeszcze wyżej. Nic dziwnego, ponieważ koncept albumu jest związany ze snem. Cytując samego siebie z innego forum:

"Miesiąc po premierze stwierdzam, że to ich moja ulubiona płyta. Jak słucham jej w nocy to czuję w niej jakąś magię, potężny klimat. Po prostu słuchając cieszę się, że kocham muzykę i że jest to rap w głównej mierze. Uwielbiam to uczucie, a przy tym albumie towarzyszy mi ono bardzo często. Nawet moja mama się jara tą płytą i to porządnie, więc pewnie będzie to rodzinny klasyk. Oby takie albumy trafiały się jak najczęściej, a Kno jak najdłużej produkował bity. Na 99% album roku i wiem, że brzmi psychofańsko to co napisałem, ale tak chyba nawet jest w tym przypadku".

I dalej się tego trzymam. Dla chętnych udostępniona jest cała płyta do odsłuchu pod tym adresem: http://cunninlynguists.bandcamp.com/ Ogólnie polecam całą ich dyskografię, ponieważ na każdym albumie poniżej dobrego poziomu nie schodzą.

Jako bonusik dorzucam wersję akustyczną jednego z kawałków (polecam obczaić dopiero po przesłuchaniu albumu): http://www.youtube.com/watch?v=Ff5HY06FfJ0

A skoro jesteśmy przy tym zespole z Atlanty, wspomnę jeszcze o solowym albumie producenta CunninLynguists - Kno. W tamtym roku spod jego ręki wyszła koncept płytka związana ze śmiercią pod tytułem "Death Is Silent", również udostępniona do odsłuchu ( http://cunninlynguists.ba...death-is-silent ). W zasadzie mógłbym ją opisać dokładnie tak samo jak najnowszy album całego zespołu, magia. Zdecydowanie TOP 5 tamtego roku, Kno jest pieprzonym mistrzem jeżeli chodzi o robienie bitów. A jeśli komuś się spodoba muzyka tych panów to mam coś jeszcze w podobnym klimacie, ale to może następnym razem.
_________________
Moja jest tylko Racja i to Święta Racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza! I właśnie to moja Racja jest Racja najmojsza. ;) ;) ;)

Polej kolejkę za te martwe marzenia, za wszystko co miało tu być, czego nie ma. Zalejmy pałę do reszty jak świnie, w głupiej nadziei, że ból przeminie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group