Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:07
PC vs Konsole
Autor Wiadomość
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-11-12, 23:00   

Bóg właśnie zabił kotka...

Tu nie chodzi o to w co grałem najpierw. Tu chodzi o pewne dopracowanie swego produktu. Tymczasem cofam to co mówiłem o San Andreas, gdyż gra ma ten sam problem co Vice City - Y Axis lata jak szalony. Co więcej, podłączyłem pada, ale tego mogę skonfigurować tylko częściowo - np. krzyżak działa jako chodzenie i kropka - nie mogę zmienić tak jak było na PS2. Normalnie się załamałem.

Ostatni raz kupiłem cokolwiek od Rockstara na PC. Tym bardziej, że GTA4 podobno także przysparza niemałych problemów nawet na mocnych sprzętach.
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2010-11-12, 23:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-11-12, 23:38   

Nie grałem w GTA4 ale w Vice City nie miałem żadnych problemów.Może gra się z nowszym sprzętem po prostu nie lubi?
_________________

 
 
 
LaMuertePL 
Lurker
Lupin III



Wiek: 28
Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 355
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-11-12, 23:52   

Suavek napisał/a:
Bóg właśnie zabił kotka...

I tak ich nie lubię. :grin:
_________________
"And shepherds we shall be,
For thee my lord for thee,
Power hath descended forth from thy hand,
That our feet may swiftly carry out thy command.
So we shall flow river forth to thee
And teeming with souls shall it ever be
In nomine Patris, et Fillis,
Et Spiritus Sancti."
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2010-11-13, 11:19   

Sławek, miałem ten sam problem i uwierz mi że da się to ustawić. Axis'y jak i zmianę z krzyżaka na analog. Pogrzeb tam w opcjach, powinieneś mieć bardziej zaawansowane czy coś. I tam gdzieś przestawiasz tak że jedziesz na analogu (czy może nawet w klawiszologi się to przestawiało... A Y i X Axis powinieneś ustawić w menu tam gdzie się owe osie ustawia. Nie sugeruj się tym co pisze w menu tylko włącz wszystkie, wyjdź z menu i zobacz jak działa. Jak będzie dobrze to ok, jak nie to wejdź z powrotem i zrób jedną zmianę.

Akurat osobiście muszę przyznać że port GTA SA jest najlepszy. Vice City też było by niczego sobie gdyby nie problemy z działaniem na nowszych maszynach. GTA 3 to porażka jeśli chodzi o konwersje.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-11-13, 13:14   

Nie za bardzo wiem o czym mówisz. Przejrzałem wszystkie opcje i jedyne co mogę zmienić to mouse sensitivity. I tak jak wpływa to na X axis, tak Y axis lata jak szalony i tego zmienić się nie da. Ustawienia pada natomiast mogłem zmienić do momentu aż chciałem przypisać coś pod krzyżak - ten nie reagował i sztywno trzymał się sterowania postacią, zamiast wydawania rozkazów i odpowiedzi "tak/nie", jak to było na PS2.

Pół biedy, ale z taką czułością myszy jakiekolwiek celowanie mija się z celem. Ludziki są za małe na ekranie i popie*dalają na lewo i prawo, że wycelowanie jakiegokolwiek headshota graniczy z cudem. Autoaim nie działa w przypadku myszy, tylko na padzie.

Sprzęt zaraz taki nowy to też nie jest - przeciętny procek dwurdzeniowy, stara karta graficzna, 2GB Ram, Windows XP. Wszystkie gry ogólnie działają dobrze, ale problem dotyczy przede wszystkim tego cholernego Y Axis. W GTA3 wszystko jest w porządku i da się normalnie grać, nie licząc czarnych samochodów, na które jedynym ratunkiem jest użycie zmodyfikowanego exe (jedyna rada na forum steam -_-). San Andreas chyba rzucę w cholerę i wrócę do wersji PS2.
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2010-11-13, 13:25   

Suavek napisał/a:
San Andreas chyba rzucę w cholerę i wrócę do wersji PS2.


No jak masz wersje PS2 to nie wiem do końca po co męczysz tą na PC.

Suavek napisał/a:
Przejrzałem wszystkie opcje i jedyne co mogę zmienić to mouse sensitivity. I tak jak wpływa to na X axis, tak Y axis lata jak szalony i tego zmienić się nie da.
No to musisz tam jakoś namieszać albo poszukać bo pamiętam że masz tam 4 opcje - 2 zmienienia X Axis i 2 Y Axis czy inverted czy normal. I tam sobie już ustawiasz co i jak. A co do krzyżaka to z tego co napisałeś wynika że, twój pad nie funkcjonuje poprawnie z grą.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-11-13, 14:01   

Męczę bo:
a) kupiłem;
b) ma lepszą grafikę;
c) ta na PS2 ma zwyczaj czasem przyciąć;
d) siadł mi laser w konsoli i gry muszę uruchamiać z HDD, a aby zgrać grę na dysk muszę go przepiąć do PC, czego mi się nie chce zbyt często robić.

To co opisujesz odnośnie osi tyczy się pada. W przypadku myszy masz tylko ogólne mouse sensitivity.

Używam Dual Shocka 2 podpiętego przejściówką USB. Też działa wszystko dobrze oprócz tego, że pod krzyżak jest sztywno przypisane poruszanie się, a przy próbie zmiany nic się nie dzieje.
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2010-11-13, 14:53   

Suavek napisał/a:
b) ma lepszą grafikę;
Ta kwestia jest do debaty.

Suavek napisał/a:
d) siadł mi laser w konsoli i gry muszę uruchamiać z HDD, a aby zgrać grę na dysk muszę go przepiąć do PC, czego mi się nie chce zbyt często robić.
No to akurat solidny powód.

Cytat:
To co opisujesz odnośnie osi tyczy się pada. W przypadku myszy masz tylko ogólne mouse sensitivity.
Ano chyba że tak.

Suavek napisał/a:
Używam Dual Shocka 2 podpiętego przejściówką USB. Też działa wszystko dobrze oprócz tego, że pod krzyżak jest sztywno przypisane poruszanie się, a przy próbie zmiany nic się nie dzieje.
No to tutaj jest już rebus.

No nie powiem, porty R* rewelacyjne nie są. Tak jak 2 lata temu nie miałem problemu z graniem w SA, jak i 5 lat temu w VC na PC. Tak teraz ani w jedno ani w drugie nie pogram. Z GTA3 zawsze miałem problemy. O GTA4 się nie wypowiadam bo na potworze jakim jest mój komputer gra wygląda jak kupa, krzaczy i jest po prostu okropnym portem. Na konsoli gra się wyśmienicie. Także u mnie też "kupowanie" gier R* na PC stoi pod znakiem zapytania.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-11-13, 16:48   

Chciałem właśnie zacząć "debatę" na temat grafiki w wersji PC, ale wziąłem jednak i zrzuciłem wersję PS2 na dysk. Problem wersji konsolowej polega na niskiej rozdzielczości, co niekiedy utrudnia wypatrzenie pewnych elementów. Niemniej jednak już pierwszy ekran w alejce wydał mi się o wiele bardziej dopieszczony. Pomimo ustawienia poziomu detali PC na maksimum, nie miałem tego ładnego efektu zachodu słońca co na PS2. Dziwne o tyle, że podobne efekty są jak najbardziej obecne w o wiele starszym GTA3. Czyżbym musiał dodać kolejny argument przeciwko blaszakowemu wydaniu gry?

Trudno, SA na PC znika z dysku, a odświeżę go sobie w razie czego na PS2. Do Vice City jakoś mnie nie ciągnie, to może chociaż trójkę uda mi się ukończyć.
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2010-11-13, 16:54   

Właśnie nie wiedzieć czemu brakuje tego fajnego słonecznego efektu rozmycia na PC. Tzn. Jest, ale wygląda on strasznie dupnie, gdzie na konsoli wygląda wręcz klasowo.

Morał tego tematu jest krótki, i niektórym znany: Graj w gry na konsolaku, jeśli twór jest na niego projektowany. I vice versa.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-11-14, 13:05   

Wersja PS2 taka cudowna też nie jest. Przejście z płynnego GTA3 PC na SA PS2 jest naprawdę bolesne, kiedy widzi się strasznie rwący framerate, czasem wręcz utrudniający sensowną zabawę. Grafika bywa nieczytelna, a w dodatku niekiedy przy tym strasznie ciemna, pomimo ustawienia brightness na maksimum (TV w porządku). Nie muszę chyba mówić jak to wpływa na wizerunek czarnoskórych bohaterów, których twarzy przez większość czasu po prostu nie widać.

Zapewne najlepsze jest wydanie na pierwszego XBoxa.

A też przyznam, że ten zachód słońca i efekty pogodowe to jeden z fajniejszych aspektów gry, szczególnie podczas długiej przejażdżki autostradą z włączoną stacją rockową przez całą drogę. Jakoś sobie nie wyobrażam zabawy bez tego pozornie banalnego elementu na PC.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-12-15, 01:34   

Suavek, nie wziąłeś po uwagę, że seria GTA jest domyślnie robiona pod konsole i sterowanie lepsze niż na padzie już nie będzie. Sam byłem zdziwiony, kiedy w czwórkę trochę pograłem na PC, a potem wersje PS3 sobie załatwiłem (konwersja PC jak zwykle ssała jądra). Odkryłem, że na padzie gra się wygodniej, niż na klawiaturze, na której takie kombinacje alpejskie trzeba odstawiać, że chyba Chopina na fortepianie potrafiłbym odegrać po sesji z tą grą. Co do problemów technicznych to nie wiem, bo całe wieki już nie grałem w te stare części, ale na szczęście się na nie załapałem kiedy wychodziły i miałem wtedy bardziej kompatybilny, jak mniemam, sprzęt.

Generalnie to przy Vice City przesiedziałem więcej czasu niźli bym się chciał przyznać (wersja PC), bo jak dla mnie to najlepsze GTA ever (klimat!) i o ile dobrze pamiętam nie miałem z nim absolutnie żadnych problemów. Może to te Steamowe wersje jakieś lewe. Albo po prostu masz pecha. x]

Jak na moje oko trochę dramatyzujesz. Grę kupiłeś? Kupiłeś. Nie ma opcji multiplayer? Nie ma. Więc walić to, że jakiegoś tam cracka czy inne ustrojstwo trzeba użyć. Krzywdy nikomu tym nie zrobisz, a będąc takim na maksa uczciwym tylko sobie szkodzisz, bo szczerze mówiąc skoro tyle ludzi z tego korzysta, to Rockstar pewnie leje na całą sytuację z gałęzi.
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2010-12-15, 01:42, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group