Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:07
Amiga
Autor Wiadomość
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-02-10, 09:56   Amiga


Amiga (hiszp. la amiga – przyjaciółka) – popularna marka komputerów produkowanych przez firmę Commodore. Po bankructwie tego ostatniego, marka ta została przejęta przez firmę Escom, następnie przez Gateway. W końcu wyłoniła się samodzielna firma Amiga INC, która po bankructwie sprzedała wszelkie prawa firmie KMOS. W tzw. międzyczasie KMOS zmieniło nazwę na Amiga Inc.

Najlepsze wcielenie Amigi.
Kolejnym modelem była Amiga 1200 z roku 1992 – następczyni modelu A500. Posiadała w pełni 32-bitowy procesor MC68EC020 (wersja procesora MC68020 z 24-bitową szyną adresową), taktowany zegarem 14.28 MHz, nowoczesne kości grafiki AGA, rozszerzono pamięć. Tak jak A600 posiada kontroler dysku twardego IDE, modulator TV oraz złącze PCMCIA. Do tej pory model 1200 jest najpopularniejszy ze względu na ogromne możliwości rozbudowy (choć pomyślany był jako model przejściowy, właściwie nie do rozbudowy). Powstało bardzo wiele urządzeń, a wśród najważniejszych znajdują się sloty PCI2.1 i karty z dwoma procesorami (MC68040/MC68060 + PowerPC 603e od 160 do 240 MHz), karty graficzne.

Początek końca Amigi

Warto także wspomnieć o modelu Amigi zwanym Amiga CD32. Była to pierwsza 32 bitowa konsola do gier posiadająca wbudowany czytnik CD. Jeżeli chodzi o możliwości i charakterystykę sprzętową, to praktycznie nie różniła się ona pod tymi względami od A1200. Można było do niej zresztą podłączyć klawiaturę, stację dyskietek, czy inne akcesoria, przez co stawała się pełnowartościowym komputerem. Mówiło się nawet, że gdyby Commodore nadążyło z produkcją CD-32, to firma uniknęłaby bankructwa.

Last day of a Commodore Amiga Factory Uwaga powyższy klip zawiera depresujące sceny.
Cytat:
man, this is sad.
AMIGA ruled my life for many years!!!
F### Globalisation!!!!

http://rigby-jones.net/es/art/art/AmigaTWD.jpg
http://rigby-jones.net/es/art/art/AmyMourn.gif

Dobra ,a teraz coś z gier.
Mój własny klip.
Prezentujący ponad 70 zakończeń w fantastycznej muzyce. :sugoi:
Tego jeszcze nikt nie zrobił.
Jeśli ktoś ci powiedział "nie oglądam klip tego gościa :fack-off: " to powiedz mu "spadaj pierdoło". :devil:
Jeśli się jąkasz bądź seplenisz kliknij ,oglądając nie musisz mówić. :nerd:
Seventy-Amiga-games-endings nr1 :yes:
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-02-13, 08:20   

Ja na Amidze się wychowałem. Mój pierwszy komputer. Poczciwa 500tka ;]
Łączą mnie z nią niesamowite wspomnienia. Niestety oddałem znajomemu prawie za darmo :( Z perspektywy czasu strasznie tego żałuję.
Ta żonglerka dyskietkami przy robieniu Fatality w Mortal Kombat 2....Pół osiedla się do mnie zwalało, żeby w to pograć.
Albo te rozkminianie poszczególnych poziomów w Gobliiins czy Lost Vikings. Czy też podbijanie kolejnych państw w Civilization, rozwijanie królestwa w The Settlers...
To były czasy :cry:
Pozostał naprawdę już sentyment do tego sprzętu. Czasem przeglądam róźne amigowe filmiki na youtube i przypominam sobie kolejne tytuły.
Jakiś czas temu zaopatrzyłem się w emulator, więc zabawa jest jeszcze lepsza.
Powiem szczerze, że mało dzisiejszych gier ma taką magię jak tamte, amigowe.
A szkoda.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-02-13, 08:36   

Cytat:
Ta żonglerka dyskietkami przy robieniu Fatality w Mortal Kombat 2
Ja miałem A1200 i wkurzałem się jak trzeba było grać Jax-em ,albo Shangiem.Dyskietka 2 i 4.
Ciekawie to rozwiązali bo jeśli Amiga pamiętała n.p Reptalia to ja się wybrało Skorpiona i Sub-zero to nie trzeba było zmieniać dyskietek .Bo postacie różnią się tylko kolorem.Analogicznie z Mileną i Kitaną.
A1200 pamiętała wszystkie fatality i postać Cage i Liu kanga.
Wygoda jak cholera ,ale gra uruchamiał się 5 minut bo przecież jakoś musiał on to wszystko załadować.

Po za tym rozumiem twój ból ,jak grałem u kumpla na A500 i robie wyrwanie rączek to dyskietka 2,4,3 w ruch by zobaczyć 5s animacje.

Mając A1200 cierpiałem bo nie które gry nie działają pod ten nowy kickstart
mimo iż miałem kickstarta (a500) na dyskietce który robił zamianę kompów to jednak niektóre gry n.p North and South nie dały się oszukać.
A raz grając wymusiłem na A500 by poczuła dysk z A1200 i wtedy w ogóle się zastanawiałem jak to jest stabilne.

Całkiem nie dawno na Yt zobaczyłem animacje robione w amigowym "Deluxe pancie" i mnie powaliło .
O to przykład.
Amy the Squirrel - A walk in the Park
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-13, 09:57   

PiK napisał/a:
Ta żonglerka dyskietkami przy robieniu Fatality w Mortal Kombat 2....


Hehe. Ale ile było przy tym zabawy! My z kumplem całymi dniami graliśmy w Cannon Fodder czy Syndicate albo Lotusa (na Mortala woleliśmy iść na salon :razz: ). Sam miałem tylko Commodore 64 i choć to też była poczciwa maszynka to zawsze marzyłem o Amidze. To były czasy! Gry były za*****te miało się wszystko w du*ie i po prostu grało. Jeszcze te strojenie głowicy w magnetofonie "żeby paski na ekranie były cieniutkie" :grin2: . Łezka w oku się kręci ;( .
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-13, 10:04   

Holy Shit... całosc powstała na Amidze w 94r? Eh... Furries FTW! :D
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
GordonCommodore 
Mumbler
Komandos Gordon



Wiek: 37
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 129
Skąd: prosto z 1967, yoh
Wysłany: 2008-02-13, 13:02   

A ja miałem i nadal mam Commodore 64C. Ach, to była mania. Przegrywałem gry od kolegów na kasetki Stilonu, czasami samemu trzeba było je pisać (było takie pismo gdzie były całe gry do przepisania). 40kB gra wczytywała się nieraz 30 minut.
_________________
feed feed feed eat eat eat head head head long long long hair hair hair smokin' smokin' smokin' caterpillar caterpillar caterpillar run run run
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-13, 13:32   

ostatnio widzialem na Underground Gamer (priv tracker ze starymi grami) gry w plikach mp3 :D (I to jakies wersje "przyspieszone" zeby sie szybciej wgrywaly)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-02-13, 15:34   

R4Zi3L, poruszyłęś dość ciekawą kwestie ,ja mam program do odważania formatów (.mod .mtxt) i wiele innych jednak po skompresowaniu na mp3 to brzmi dużo gorzej.
Mogę przegrać ,ale tylko w mono i nie mówiąc ,że to nie to samo.

Najlepiej nagrać bez pośrednia za pomocą Audiacity jednak i to nie daje 100% pliku 8-bitowego mod itp.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-13, 15:54   

eeee.... ja nie mówie o muzyce tylko o grach zapisanych na piskach... po za tym pomylilem sie... chodziło o ZX Spectrum... ale moze do C64 tez mozna takie cos zrobic...

Using the excelent utility k7zx(http://personal.auna.com/casariche/k7zx/k7zx3.htm) - which converts ZX Spectrum .tap,.tzx etc images to wavs that are loaded into a real Spectrum in few seconds - I created wavs from some of my favorite games on 9600bps and then converted them into 160 mono mp3 48000.

Now I put them in an Ipod Shuffle and have them loaded in 25-35 seconds.

Only useful to those who own a zx spectrum...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2008-02-13, 16:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-02-13, 15:57   

Nie czepiaj się po prostu jak zacząłeś coś pisać o mp3 to mi głowa się ruszyła.
Polecam strone.
http://www.exotica.org.uk/wiki/UnExoticA
A po ściągnięciu ulubionych utworów.
Zapatrzyć się o DeilaPlayer 2.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-02-13, 20:17   

Ja niestety nigdy nie miałem przyjemności posiadania Amigi :\ mimo to podzielam wasz ból po jej śmierci :razz:
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-14, 15:59   

GordonCommodore napisał/a:
A ja miałem i nadal mam Commodore 64C. Ach, to była mania. Przegrywałem gry od kolegów na kasetki Stilonu, czasami samemu trzeba było je pisać (było takie pismo gdzie były całe gry do przepisania).


Cóż mój C64 też kurzy się na szafie. Ale co mam z nim zrobić jak magnetofon dawno odszedł do krainy wiecznych łowów podobnie jak dżojstiki, kasety też dawno pokasowałem na rzecz muzyki :\ . Jedyne co mi się ostało to Cartrige "Final III", "Black Box" i "C64 Games System" (4 gierki: "Flimbo's Quest", "Int. Soccer", jakiś cyrk [dosłownie!! :grin2: ] i "Klax").
Ja z kolei kiedyś myślałem że wystarczy po prostu przegrać grę z taśmy na taśme na zwykłym magnetofonie. Niestety myliłem się. Na szczęście miałem podręcznik użytkownika do C64 i szybko nauczyłem się "piracić" gry :grin: .

Bersek napisał/a:
mimo to podzielam wasz ból po jej śmierci


Dzięki :grin2: .
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2008-02-14, 16:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-16, 10:06   

Amiga - maszynka, z którą wiąże się ogromny sentyment mojej osoby do wczesnych lat 90 poprzedniego stulecia. Swego czasu grało się na niej nieustannie, poszukując gier we wszystkich możliwych źródłach, rozstrzygało się rodzinne spory (np. kłótnie z kuzynami, które kończyły się pojedynkami w "Wormsy" czy "Mortal Kombat 2") i można było być pewnym, że ów maszyna nie puści cię zbyt szybko. Ileż to wspaniałych chwil przeżyłem z tą maszynką...zaiste był to prawdziwy fenomen mojego dzieciństwa. Tylko "Pegasus" może się z nią równać :)
_________________

 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-02-21, 15:32   

Dla mnie Amiga nigdy nie umrze jeśli ktoś chce.
PiK napisał/a:
Czasem przeglądam róźne amigowe filmiki na youtube i przypominam sobie kolejne tytuły.
..to polecam rozwijący się przez przypadek mój dział na Yt "amiga presentation" który łata dziure po użykowniku "AwesomeRicky" oraz Amiga longplay.
Całą lista klipów.
http://pl.youtube.com/vie...2752B5BD7BEE6FB
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-08-15, 07:25   

Niestety jak masz już pomysł to znaczy ,ze ktoś już to zrobił i to sam Erica Schwarza.
http://uk.youtube.com/watch?v=9mg6wrYCT9Q
Po za tym ruszę jeszcze temat zanim bez powrotnie zdechnie.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-10-18, 22:09   

Bersek napisał/a:
Ja niestety nigdy nie miałem przyjemności posiadania Amigi :\


Ja również nie miałem tej przyjemności, ale za to miałem przyjemność przejść dużą część gier :D I mogę z ręką na sercu powiedzieć, że były to jedne z najlepszych gier :) Dalej czekam na Remake Flashback'a albo Another World :P

Ostatni nabrała mnie chęć pogrania "na" amidze w jej hity. Poleci mi ktoś jakiś prosty w obsłudze emulator?
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-10-18, 22:24   

plazi napisał/a:
Dalej czekam na Remake Flashback'a


http://www.abandonia.com/...CD+version.html
Powstała wersja CD która ma lepszej jakości filmy i muzyke,ponadto ma też dialogi mówione.

plazi napisał/a:
albo Another World :P


http://www.anotherworld.fr/anotherworld_uk/
Przecież już od jakiegoś czasu już jest remake który ma lepszą grafike i wyższe rozdzielczości.

Cytat:
Ostatni nabrała mnie chęć pogrania "na" amidze w jej hity. Poleci mi ktoś jakiś prosty w obsłudze emulator?


Nie znam się na emulatorach amigi ale zawsze możesz ściągnąć Dosboxa żeby pograć w te gry:
http://www.dosbox.com/

Na przyszłość używaj tak od czasu do czasu Google.
_________________

 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-10-18, 22:39   

Nie o takie "Remake" mi chodzi ;) Mam na myśli 3D i oprawę 21 wieku :) Ale dzięki za linki, na pewno się przydadzą. Co do Emu to czekam na odpowiedź, bo nie wszystkie gry pójdą mi na Dosboxie.

Zaratul napisał/a:
Na przyszłość używaj tak od czasu do czasu Google.


N/C.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
Ostatnio zmieniony przez Plazior 2008-10-18, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-10-19, 02:43   

plazi napisał/a:
Nie o takie "Remake" mi chodzi ;) Mam na myśli 3D i oprawę 21 wieku :)


Szczerze mówiąc takie remaki nie wypaliły by z kilku przyczyn:przede wszystkim dlatego że starsi gracze nie chcieli by czegoś takiego,wolą dwuwymiarowy oldschool. :)
No i nowym graczom już by się te gry nie spodobały.Niestety.

plazi napisał/a:
N/C.


No proszę cię,nie powiesz że nie mam racji. :)
_________________

 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-10-19, 08:11   

Zaratul napisał/a:
Nie znam się na emulatorach amigi ale zawsze możesz ściągnąć Dosboxa żeby pograć w te gry:
http://www.dosbox.com/

DOS box to ja sam muszę pobrać ,chociaż stwierdzenie ,że te same gry które kiedyś były na PC są lepsze od Amigowych to nie zawsze prawda .DUNE 2 na Amidze nie ma takie dobrej ścieżki dźwiękowej ,ale ta PC-towa wersja ma porąbane kolory i inne rzeczy które nie wyglądają już jak ta sama gra ,z drugiej strony gry już trochę nowsze jak Beneath a steel sky intro (Amiga vs Pc) są lepsze bo PC się za dobrze rozwijał ,a Amiga zaczęła mieć swoje problemy.Emulator do Amigi najlepszy jest WinUEA(tak się składa ,że zrobiłem błąd WinUEA) taka jest jego nazwa ) a potem z nielegalnego źródła musisz zdobyć wszystkie kickstarty na kickstarcie A500 pójdzie większość gier z przed roku 1990 ,a na kickstarcie A1200 gdzie możesz stworzyć HD pójdą już niestety trochę nowsze ,ale nie jest to reguła.
Ale n.p Shadow of the Beast ,Moon Stone,Lost Patrol ,pójdzie ci tylko na A500.

Niestety nie ma co się rozpisywać ,to co ja wiem równie dobrze możesz znaleźć w Googlach bo osobiście też tego nie wiedziałem.

PS....CO DO DUNE 2 to nienawidzę jak kolejny koleś mówi grałeś na "DOSbox-ie co" ,a debil nawet nie umie przeczytać w tytule ,że to "Amiga presentation".
Ostatni mnie jakiś koleś pytał jak nagrywać fiilmy w Dosbox-ie bo zobaczył mój klip.
A powiem ,że te logo startowe DosBoxa też mnie trochę sfrustrowało.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-10-19, 16:56, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2010-10-04, 15:42   

http://www.youtube.com/wa...ture=grec_index

Łzy nostalgii lecą ciurkiem po mej twarzy.

Suavek: A po mojej łzy frustracji. Ile razy było mówione, że linki do serwisów typu YouTube należy odpowiednio podpisywać, aby użytkownicy wiedzieli w co klikają? Czy naprawdę mają za taką bzdurę posypać się warny?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group