Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 18:10
Visual Novel
Autor Wiadomość
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-07-26, 13:54   Visual Novel

Mam nadzieje ,że nie ma takiego tematu. Przeszukałem jakby co.

Chaos Head

"Sono me, dare no me?"
"Whose eyes are those eyes?"

Jak.Co.Kiedy
Oj Yeah.
Był to dobry odpoczynek od różnych VN gdzie głównym motywem była podróży w czasie.
(seria gier KID: Ever 17, Remember 11 )
Miałem już dosyć takie fabuły gdzie wszystko było jakiś gigantycznym paradoksem pre-dystancji.

Więc potrzebowałem jakieś dobrej alternatywy.

Fabuła:

Główny bohater "Takumi" dziwnie brzmiący jak Otaku żyje w blaszanym kontenerze odizolowany do świata.

Żyjąc w swoim ciasnym pokoju spędza swój czas grając w MMORPG "Empire Sweeper Online".
(W wirtualny świecie tej gry jest znany jako "Knight-Hart" najbardziej potężny gracz) jak i na oglądaniu anime.
Kolekcjonuje figurki (waifus) które reprezentują fikcyjne postacie 2D.

Jego ulubioną figurką jest "Seira" z anime o tytule "Blood Tune". (przypomina postać z Tu-Love-Ru)
Postać z tego anime jest też jego urojoną przyjaciółką/dziewczyną z którą rozmawia godzinami.
Bohater zresztą wiele razy podkreśla ,że nienawidzi kobiet trój wymiarowych.

Nasz biedny Hikiomori stworzył sobie "wykres minimalnego wychodzenia" dzięki temu zdaje do następnej klasy przy minimalnych obecnościach.

Zapewne się zastanawiacie jak nasz bohater zarabia pieniądze. Otóż Taku jako dumny gracz zarabia grając w tego MMORPG.
(Akurat w grze jest aż 3 stronę wyjaśnienie jak granie w MMORPG jest żyłą złota i nie trzeba mieć pracy)

Spędza dzień za dniem grając , oglądając anime jak i wyszukując czegoś w wyszukiwarce "Deluode" (Google) i oglądając coś na "MewTube" (YouTube) .
Zapomniałem ,że też lubi trolować i czytać pierdoły na forum @-channel(4chan).

We-Key Pedophiria = Wikipedia xD

Bohater posiada tylko 3 znajomych.
Misumi który jest szkolnym playboy-em z jakiegoś dziwnego powodu koleguje się z naszym bohaterem.
Młodsza siostra Nanami które go czasami odwiedza.
...oraz jego kolega z gulidi z MMORPG "Grim" . Z którym na czacie dzieli się sekretami swojego życia.

Po za tym unika ludzi jak ognia.


Jego rutynowe życie lega w gruzach gdy raz na czacie oprócz Grim-a pojawia się Shogun.
Wysyła mu link do obrazka na którym jest przedstawione brutalne morderstwo kolesia który jest dosłownie przygwożdżany do ściany przez małe krzyże.
Prawdopodobnie nasz bohater by to zignorował gdyby nie fakt ,że pod koniec rozmowy Shogun napisał "Whoes eyes are thoes eyes ?".
Takumi jest w szoku ponieważ nigdy się z nikim nie dzieli tą schizofreniczną frazą która go prześladuje nawet z Grimem.

Następnego dnia w ciemnym zaułku znajduje trójwymiarową dziewczynę oraz scenerie którą widział na obrazku dzień wcześniej.

Później Takumi otrzymuje dziwne trolujące go wiadomości z napisem "Whoes eyes are thoes eyes?".
Będą na skrawku mentalnego załamania Takumi musi odkryć o co tutaj chodzi.
Chociaż na początku odpowiedzi szuka na Wikipedii. xD
...oraz myli rzeczywisty świat z anime.


System gry
W grze są tylko dwa momenty w których podejmujemy decyzje "Yes" "No".
A tak od czasu do czasu mamy do wyboru na górze ekranu czerwoną i zielony przycisk.
Zazwyczaj zielona reprezentuje urojenia bohatera gdzie wszystko jest jakiś hentajem lub sceną z anime.
Zazwyczaj czerwona reprezentuje urojenia "gore" i są mało przyjemne dla bohatera.

A nie wybranie niczego pokazuje "niby" rzeczywisty świat bez żadnej deformacji.

Gra ma dwa zakończenia.

Złe zakończenie to typowy mind-fuck prawie w nim nic nie ma sensu. Prawdopodobnie tym zły właśnie o to chodziło. Gdy Taku traci ostatecznie poczucie rzeczywistości i jego serca umarło...Game over.

Istnieje też nie tradycyjny ekran game over. Bohater zwyczajnie spada z budynku i "rzeczywiście" ginie. Naprawdę byłem zaskoczony O_o .

Grafika:
Jak na ten typ gier.Jest zadowalająca ,a ten CG tak mi się spodobał ,że jest to moje okno logujące.


Dźwięk:
Do dziś słucham nie których utworów.

Moje Filmiki
Kolekcja nie których mind-fuków :
http://www.youtube.com/watch?v=5fkgAqA2Mz4
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mój Trailer:
Zapewne z błędami mimo iż pisałem proste angielskie zdania.
http://www.youtube.com/watch?v=-cg-7-sjFcw

Info:
http://tvtropes.org/pmwik.../Main/ChaosHead
http://en.wikipedia.org/wiki/Chaos;Head

Anime
Akurat bardzo żaluzje ,że stało się to też głupim anime.
Zwłaszcza ,że gra właśnie mówi ,że rzeczywistość to nie jest anime gdzie głupi koleś ma 6 lasek.

Następne gry:
Ever 17 Out of Infinity
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2010-07-26, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group