Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Latarnik wyborczy
Autor Wiadomość
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2010-06-10, 19:05   Latarnik wyborczy

http://www.latarnikwyborczy.pl

Korzystam z tej strony od kilku lat przy kolejnych wyborach i jest całkiem fajną przedwyborczą zabawą. A czasem nawet daje do myślenia ;)
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-06-10, 20:05   

Do bani ten latarnik, wyszło że najlepszy dla mnie jest Pawlak :]
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2010-06-10, 20:08   

_Music napisał/a:
Do bani ten latarnik, wyszło że najlepszy dla mnie jest Pawlak :]

Tak? To i tak nie najgorzej, bo mnie wyszedł Lepper* xD.

*Ale dodam, że na polityce znam się tyle, co na reperowaniu aut, czyli ground zero ;) .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-06-10, 20:32   

Mi wyszedł Morawiecki. Eee... Who's that dude? xD Na drugim miejscu miałem Korwina-Mikke a na trzecim Morda Solare (Lepper znaczy się). xD
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2010-06-10, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-06-10, 20:34   

Leppera mi dało na drugim miejscu :\
Nigdy mnie internet tak nie upokorzył...
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2010-06-10, 21:07   

_Music napisał/a:
Leppera mi dało na drugim miejscu :\
Nigdy mnie internet tak nie upokorzył...
Ehhh... wpis. Ale czym ja się tam przejmuje przecież nie mogę głosować :D
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-06-10, 21:43   

lol. Co to za ankieta/test, w którym część kandydatów zwyczajnie nie udzieliła odpowiedzi na pytanie, co też przekłada się na brak jakichkolwiek głosów pokrywających się z ich opinią? Bez sensu.

Co by nie było, też miałem Leppera na pierwszym miejscu, co jeszcze bardziej świadczy o beznadziejności testu.
 
 
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2010-06-11, 01:04   

Metodologia testu jest prosta - sprawdza na ile odpowiedzi, których udzielamy, pokrywają się z odpowiedziami, które udzielili na te same pytania kandydaci (precyzyjniej mówiąc, sztaby wyborcze, bo wątpię, by któryś z panów prezydentów in-spe się osobiście fatygował). Zatem wyniki pokazują pod tym względem faktyczną zbieżność czy rozbieżność poglądów uczestnika testu (oczywiście poglądów ujętych w specyficznej formie) z poglądami poszczególnych kandydatów. To brutalna prawda, nie ma się co na to zżymać ;>
[Przy tym, oczywiście, diabeł tkwi w szczegółach - to, że, na przykład, UE popiera i Lepper, i Olechowski, nie oznacza, że obaj prezentują takie same kompetencje w tej dziedzinie. ]


Tak czy siak, te wyskakujące na końcu "propozycje" najbardziej pasujących kandydatów osobiście traktuję raczej jako ciekawostkę. To, co dla mnie bardziej się liczy w latarniku, to komentarze do poszczególnych odpowiedzi, udzielone przez większość kandydatów (można je wyczytać przy wyświetlaniu wyników). Na ich podstawie da się nieźle zapoznać się, w skomilowanej formie, z poglądami tych ludzi na naprawdę ważne sprawy. Jest to dużo cięższe, jeśli bazuje się na regularnym medialnym bełkocie. Bardzo zachęcam do tego wszystkich, którzy lubią wiedzieć, co wybierają (lub, w gorszym wypadku, kogo za nich się wybiera) :)
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-06-11, 20:02   

Mi też cholera Lepper wyszedł, a na niego z pewnością bym nie zagłosował :) moim ulubieńcem jest JKM, większość jego programu politycznego mi odpowiada :P
_________________
Last.Fm
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-06-11, 23:13   

Mi Olechowski wyszedł. Na drugim miejscu Lepper O_O Fajnie, tylko że i tak na żadnego z nich nie zagłosujęXD
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Cidus 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 142
Wysłany: 2010-06-12, 10:20   

Pawlak i Lepper na pierwszym. Tylko, że poglądy deklarowane to jedno, a polityka to drugie. Ważne jest też, że główni kandydaci nie chcieli w teście odpowiadać jednoznacznie, a to dało szanse właśnie tym aktorom drugoplanowym.
Tak czy inaczej, w Polsce ciągle wybiera się ze względu na osobistą sympatię. Niektórzy zagłosują na dobrze wyglądającego kandydata z piękną żoną nawet jeśli w swojej polityce miałby im zabrać 8-)
Sam Pawlak zresztą nie jest taki zły, może i gospodarcze pomysły ma niektóre nietrafione, ale przecież inicjatywa ustawodawcza do prezydenta nie należy. On byłby kompromisowym i dobrym prezydentem - z takiego założenia wychodzę, a test tylko mi pomógł.
_________________
SILENT HILL - would you survive a visit in this town?
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2010-06-12, 11:59   

Miałem Napieralskiego na pierwszym, co mnie w sumie zdziwiło bo zawsze myślałem, że ciągnie mnie bardziej na prawą stronę. Sam test jest o tyle ciekawy, ze pozwala poznać opinie poszczególnych kandydatów na istotne dla państwa sprawy. Jednak - tak jak napisał kolega wyżej-, życie wielokrotnie pokazało, że deklaracje przedwyborcze, a praktyka to zupełnie inna bajka.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2010-06-17, 13:30   

Lepper i Pawlak po 15 odpowiedzi. Chyba większości userów Lepper na 1 miejscu wyszedł.
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2010-06-18, 10:36   

Wyszło, że Napieralski jest "moim" prezydentem...

Szczerze mówiąc, nie ma nikogo, kto by spasował mi i moim b. liberalnym poglądom politycznym. Napieralski to taka cipcia i ciepłe kluski, a z liberalizmem to on ma tyle wspólnego, co ja z Marilyn Monroe...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2010-06-18, 18:22   

Drugi bardzo ciekawy link dla osób chcących być świadomymi wyborcami:

http://www.mamprawowiedziec.pl/

Super, że takie inicjatywy w końcu działają :)
 
 
Cidus 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 142
Wysłany: 2010-06-19, 17:26   

A teraz nie pisać bo cisza wyborcza :D
_________________
SILENT HILL - would you survive a visit in this town?
 
 
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2010-06-20, 01:20   

Cisza zabrania tylko agitacji, nie rozmowy o wyborach :]
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-20, 01:35   

Ciekawe, czy mi pozwolą głosować, bo czekam na nowy dowód, a w obecnym mam stary adres. Ogólnie adres w dokumentach to jakaś głupota. Dobrze, że w końcu to mają zmienić :D
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group