Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2007-12-22, 16:34
Pomysły
Autor Wiadomość
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2009-05-31, 14:35   

No jasne, że pewien "system" można przenieść tu i tam, ale nie do Warszawy. W ogóle jestem zdania, że w tym świecie trzeba tworzyć miejsca, posługiwanie się istniejącymi jest nader ryzykowne i kłopotliwe. Zresztą czymże byłby Silent Hill bez Silent Hilla?
_________________
"Mother..."
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-31, 15:02   

Warszawa - jako całość, moim zdaniem - raczej nie pasowałaby. Owszem, pewne jej fragmenty jak nabrdziej można przenieść, ale nie zapominajmy, że SH to miasteczko wypoczynkowe, a Warszawa takowym nie jest, Wisła to nie jezioro Toluca :D :D :D

BTW: skoro w innym miejscu, to i nazwa byłaby inna :)
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2009-05-31, 15:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
lonewined 
Cockroach



Wiek: 31
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 15
Skąd: Miasto Dzieci Świata
Wysłany: 2010-01-25, 22:57   

Nie wiem, czy to by nie pasowało bardziej do tematu o soundtrackach, ale niech będzie tutaj.

Moglibyśmy wykorzystać nagrania audycji tzw. stacji numerycznych. Z tego co wiem, praktycznie każda zaczyna się melodyjką, a następnie nadawany jest ciąg numerów (które w grze zastosowałoby się np. jako kod do czegoś), co powtarzane jest ileś tam razy. Brzmi to może niewinnie, ale w efekcie wychodzi mniej więcej to (to jedna z audycji nagranych na terenie Polski, tu są pozostałe). Chyba zgodzicie się ze mną, że brzmi to upiornie? Dlatego właśnie świetnie by się nadało - wyobraźcie sobie, że spokojnie kombinujecie sobie pokrętełkami w radiu, a tutaj puszcza się ta koszmarna muzyczka... Ale wiecie (załóżmy, że było o tym w jakichś notatkach), że musicie tego wysłuchać, bo inaczej nie poznacie kodu :grin:
No i nie ma strachu, że ktoś zacznie się pieklić o prawa autorskie, bo oficjalnie wszyscy zaprzeczają istnieniu takich rzeczy :razz:
_________________

Ostatnio zmieniony przez lonewined 2010-01-25, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2010-01-25, 23:52   

Nigdy o czymś podobnym nie słyszałem. Jestem jak najbardziej za, zważywszy, że jest to trochę upiorne. Przypomina mi się pewna sytuacja, jaka miała miejsce jakieś 3 lata temu. Mój współlokator z mieszkania studenckiego miał manię słuchania radia i często kręcił pokrętłem w poszukiwaniu czegoś ciekawego. Pewnego wieczora natknął się na coś dziwnego, a mianowicie na niby-audycję nadawaną w jednej z krańcowych częstotliwości (mam tu na myśli częstotliwość największą dla danego radia). Audycja była "nadawana" w języku polskim - była to rozmowa dwóch osób, które szeptały coś do siebie. Nie pamiętam już, jakiej płci były te osoby, ale pamiętam, że rozmawiały o jakiejś tajemnicy, tzn. używały w rozmowie słowa "tajemnica" (coś w stylu "musimy trzymać to w tajemnicy" lub coś w ten deseń). "Audycja" trwała około 3 minut, po czym nagle się urwała. Nastawialiśmy później radio na tę częstotliwość, ale nigdy więcej nie udało nam się trafić na coś podobnego - jedyne, co słyszeliśmy, to szum i pojedyncze trzaski... Czytając ten artykuł od razu przypomniałam sobie o tej, bądź co bądź, dziwnej sytuacji... No, kończę ten offtop.

Tak czy inaczej, jestem jak najbardziej za. Pomysł więcej niż dobry, aż żal nie wykorzystać.
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2010-01-26, 00:11   

Ja również pierwszy raz spotykam się z czymś takim i nie ukrywam, że bardzo mi się podoba. Kolejny świetny pomysł, lonewined, widzę, że Projekt SH naprawdę dużo zyska dzięki Twojej osobie :) .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group