Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2008-06-11, 12:44
Silent Hill: Orphan
Autor Wiadomość
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-07-12, 17:50   

Nie wiem czy wiecie ale SH Orphan w wersji Pecetowej jest do sciągniecia ze strony Silent Hill Media. :)
Gra działa bez problemu,sprawdzałem. :)
_________________

 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-07-12, 19:18   

wersja PC? czy z emu JAVA?
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Elieen 
Cockroach



Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-07-12, 22:21   

OMG ;( A może macie link z odpowiednią wersja na mojego fona xD
_________________
In my restlees dreams I see that town...Silent Hill
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-07-16, 00:22   

Zaratul napisał/a:
Nie wiem czy wiecie ale SH Orphan w wersji Pecetowej jest do sciągniecia ze strony Silent Hill Media. :)
Gra działa bez problemu,sprawdzałem. :)


Działa, działa... I muszę powiedzieć, że nawet, nawet... Muzyka trochę przygłupawa... No i... A zresztą, nie ma co narzekać... W oczekiwaniu na SH5 zaspokoję się Orphanem...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
mshm 
Cockroach
mashiach



Wiek: 33
Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 29
Skąd: Lodz
Wysłany: 2008-07-16, 15:15   

nie wiem czy powinienem prosic o to, bo w sumie podobna rzecz jest, ale... nie chce zakladac tematu w osobnym dziale :)
mialby ktos moze solucje do tej gry, ale nie video tylko w formie tekstowej?
bylbym wdziewczny :)

gra jest fajna, ciekawe sterowanie ale tylko na telefonie [wyobrazcie sobie takiego SH na komputer gdzie steruje sie tylko myszka...]
fajnie zrobione sa lokacje, tekstury, troche dziwne potworki ale ogolnie ciekawa :)
mily dodatek dla fanow, ktorzy nie chca rozstawac sie z SH podczas pobytu poza domem [nie mowie o PSPowcach :P ]
_________________


 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-07-16, 15:51   

mshm napisał/a:
mialby ktos moze solucje do tej gry, ale nie video tylko w formie tekstowej?


http://faqs.ign.com/articles/838/838754p1.html
Proszę bardzo. ;)

mshm napisał/a:
gra jest fajna, ciekawe sterowanie ale tylko na telefonie [wyobrazcie sobie takiego SH na komputer gdzie steruje sie tylko myszka...]


Nie muszę sobie tego wyobrażać bo grałem myszką w wersje na PC i grało mi się bardzo dobrze. :)
_________________

 
 
 
GodKiller 
Cockroach



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 9
Skąd: Born From A Wish
Wysłany: 2008-08-19, 19:11   

http://www.gamersdailynew...ype=Media_Large

Bersek: Może jakiś opis do tego załącznika?
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-09-12, 00:42   

Przeszedłem właśnie Orphan i mam mieszane uczucia.
Z jednej strony, pod względem klimatu gra jest świetna; na prawdę Otherworld wykonany był genialnie, lokacje mroczne, groteskowe i z niepokojącymi elementami nawiązującymi do wspomnień bohaterów z sierocińca; do tego fabuła, choć prosta (i trochę spartolona pod koniec), wciągała -- byłem ciekaw, co się stanie z bohaterami.

Z drugiej zaś strony, pod względem gameplay'u i wykonania gra już jest taka sobie. Tła, chociaż artystycznie śliczne (same pomysły mi się podobały), to już pod względem wykonania były średnie; grałem w wersję 128x160 (nie wiem, czy w innych jest to samo), gdzie występowała dość uboga paleta kolorów, którą nadrabiano ditheringiem, przez co wszystko było rozpikselowane i rozciapkane. O dziwo, obiekty nie należące do tła (czyli te interaktywne, HUD, potwór i inne) wykonane były już dużo lepiej o_O. Dodatkowo wszystko było straszliwie ciemne i niektóre rzeczy trudno mi było zauważyć. Na szczęście w mrocznym SH, gdzie dochodziło dużo koloru pomarańczowo-czerwonego, lokacje były dużo jaśniejsze (paradoksalnie).
Właśnie na YouTube zobaczyłem filmik, prawdopodobnie z emulatora na PC, i w wyższej rozdzielczości tła wyglądają dużo lepiej; widać, przy zmniejszaniu rozdzielczosci ktoś schrzanił robotę :/ .

Drugi mój zarzut to poruszanie się postaci - ekran, po ekranie; za każdym razem z sekundowym (czasami dwu) loadingiem... Po pewnym czasie, gdy się miałem wrócić z końca jednego piętra na koniec drugiego piętra (czyli przejść cały korytarz dwukrotnie) to już mnie krew zalewała... A jak jeszcze nie byłem pewien, co mam w ogóle zrobić, i łaziłem od pokoju do pokoju, to już w ogóle.
No i dźwięki takie sobie. Szkoda, że żadnej muzyczki nie dali.

No, ale pomijając te zarzuty, jak na Silent Hill'a na komórkę to uważam, że gra wypadła dobrze. Straszy klimatem, ma ciekawe zagadki, dosyć ciekawą fabułę i świetny Otherworld ;) .
 
 
 
Crazy Mara 
Cockroach



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 99
Skąd: Łodź
Wysłany: 2009-10-20, 19:55   

Dopiero jakiś tydzień temu dorwałam się do tej gierki i aktualnie jestem już po :D Fabularnie jest bardzo ciekawie i interesująco, trzy scenariusze, styl point and click, ładna grafika i ciekawe zadania do wykonania (w kilku miejscach bez solucji nie dałabym rady ^^") sprawiają że przykuło mnie to do tej gierki na kilka dłuższych chwil. A co jest w niej wkurzające to brak jakiejkolwiek muzyki, ciężko mi było również opanować celowanie do potworków oraz długi czas potrzebny na wczytanie każdej lokacji. A skoro jestem przy lokacjach to grałam na rozdzielczości 240x320 i wszystko prezentowało się całkiem przyzwoicie i wyraziście. Podsumowując gra zaspokoiła moje prawie wszystkie wymagania co do komórkowego Silenta :D Nic tylko biorę się teraz za dwójeczkę ^^
_________________
"I don't want to be alone anymore..." FFIX
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-12-13, 23:24   

Osobiście rozczarowałem się na zagadkach - jedyną trudną była ta ostatnia, z dwoma kółkowymi kolorami i czterema paskami, czy cokolwiek to tam było. Ogółem, jako gra na komórkę wypada świetnie - jest mrocznie, fabularnie ciekawie, Otherworld bardzo klimatyczny, gdyby tylko muzyczka byłaby dłuższa i częściej występowała, a loadingi krótsze i rzadko występujące... Byłoby niemalże idealnie. Gra jako "Silent Hill", to niestety - widać, że jest to narzędzie to trzepania kasy, mała komercja mająca zarobić na tytule. Trudno. Trzy scenariusze jak na grę mobilną to nie głupi pomysł. Mam grę na komórce (320x240) i gram co jakiś czas - zazwyczaj z nudów ;)
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
Ostatnio zmieniony przez Alex 2009-12-13, 23:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group