Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przemyślenia
Autor Wiadomość
Kamillo 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 149
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-11-26, 07:35   

Wczoraj wychowawczyni powiedziała mi, że jestem wyrachowany, "cwaniaczę" i źle wpływam na kolegów z klasy. Co do tego ostatniego - miałem ochotę parsknąć śmiechem, więc nie ma czego komentować. Jednak co do wyrachowania - tak się zastanawiam, czy dla hedoniztycznej (jak to się piszę?) jednostki to dobra cecha?

Nie będę ukrywał, że jestem egoistą.
 
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2009-11-26, 07:58   

Kamil napisał/a:
Jednak co do wyrachowania - tak się zastanawiam, czy dla hedoniztycznej (jak to się piszę?) jednostki to dobra cecha?


Wyrachowany to ogólnie negatywna cecha.

Cytat:
przymiotnik wyrachowany
synonimy: perfidny, wyrachowany, zdradliwy, przewrotny


Ja bym uważał, bo odsłanianie swoich ciemnych strony nie zyska ci nic pozytywnego. Twój hendoizm to nie jest etyczny jak się domyślam, bo zdradziłeś, że jesteś egoistą. Według twojego postrzegania hendoizmu (lepiej więcej dla siebie, przynajmniej ja to tak odebrałem czytając twój post, jak coś przeoczyłem to przepraszam) to cecha - wyrachowany, sprzyja korzyści materialnej i innej, co się zalicza do plusów twojego hendoizmu. Ja tam zawsze staram się zachować tak aby nie przystworzyć stresu osobie trzeciej, chociaż na te pytanie nie mogłem odpowiedzieć innaczej...
_________________
:



 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-11-26, 12:23   

Doxepine napisał/a:
Buddyjska prawda - harmonia = bierność?

Zgodnie z kartą tarota "świat"
Ostateczne szczęście to równowaga ,ale dynamiczna.
Cytat:
A major element of happiness is wholeness - the sense that everything is working together in harmony. Not in a static way, but with dynamic balance. Involvement is also important. To be happy, we must feel connected -engaged with what is around us. There is also accomplishment - knowing that we have goals and are moving toward them successfully. When all these elements come together, we feel fulfilled and blessed. The World represents these moments and all that goes into them. In readings, it is a very positive sign that you are in a position to realise your heart's desire. What that is for you depends on the situation, but it will always feel great. Remember, though, that Card 21 is a symbol of active contribution and service. To hold the World in our hands, we must give of ourselves to it. That is the source of true happiness.

http://www.biddytarot.com/major/world.html
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2009-11-28, 18:10   

Doxepine napisał/a:
i przerabiać będziemy do końca życia

Wszystko jest lekcją

Natura patrz głębiej. Kataklizmy dają początek czemuś nowemu.
Ziemia finalnie organizmem > daje życie, ewolucje.

Harmonia - brak wysiłku
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group