Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Żelazko
2011-04-27, 22:33
[HELP] T. Pratchett
Autor Wiadomość
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-11-26, 14:53   [HELP] T. Pratchett

W tym temacie zwracam się o pomoc do wszystkich fanów Terry'ego Pratchetta... otóż powołałam się (z motyką na słońce) na napisanie pracy magisterskiej o twórczości tego Pana :lol-sweat: . Chodzi tu konkretnie o motyw miasta/urbanizację w Świecie Dysku.
Problem jest taki, że 'Dysku' jeszcze nie przeczytałam, a muszę napisać plan pracy (4 rozdziały + 3 podrozdziały, bądź na odwrót) na "za niedługo". Czemu wykonałam skok kamikaze? Odpowiedź jest prosta; ponieważ nie chcę babrać się z "Jądrem Ciemności'", czy innymi klasykami, które mój promotor ubóstwia, ja niekoniecznie. Facet powiedział mi prosto z mostu, że jak mam napisać dobrą pracę o fantastyce, ma to być Pratchett. Za niedługo zabieram się do czytania (w rok spokojnie przerobię cały Świat), ale potrzebuję tzw. 'wersji beta' planu pracy, która tak czy siak ulegnie zmianie, aczkolwiek skoro chief sobie zażyczył o tak wczesne przedstawienie jej, I have to obey.
Gdyby ktoś mógł mi podrzucić jakieś pomysły bądź pomocne materiały, byłabym niezwykle wdzięczna :lol-sweat:.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2008-11-26, 14:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-11-26, 15:28   

http://www.lspace.org/ znasz tą stronkę? Może coś pomoże.
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2008-11-26, 15:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-11-26, 16:36   

W angielskiej wikipedii jest więcej na ten temat http://en.wikipedia.org/wiki/Ankh-Morpork
Sprawdź jeszcze http://www.discworld.pl/articles.php?cat_id=1
Ogólnie zapoznaj się przede wszystkim z książkami, w których tego miasta jest najwięcej czyli:
Straż, Straż
Zbrojni
Bogowie, honor, Ankh-Morpork
Ruchome obrazki
Muzyka duszy
Piąty elefant
Prawda
Straż Nocna
Potworny regiment

Dodatkowo Ulice Ankh-Morpork, która to jest swego rodzaju atlasem/mapą miasta

Jednak żeby zapoznać się ze światem dysku sięgnij na początek po 2 pierwsze ksiązki, czyli:
Kolor Magii i Blask Fantastyczny

MZet napisał/a:
est o czym pisać ale większe pole do popisu miała byś w tym co ci sugerowałem czyli odzwierciedlenie świata współczesnego w realiach świata Dysku :P

Racja, jednak o samym Ankh-Morpork można śmiało napisać książkę. Inna sprawa czy będzie chciało Ci się zagłębiać w politykę, gospodarkę i ekonomię miasta. (Pratchett zadbał o każdy szczegół) Temat proponowany przez Mzeta jest IMO przyjemniejszy w pisaniu. Np. moje ulubione Ruchome obrazki to świetna satyra na Holywood ;] A nawiązań do rzeczywistości jest masa w każdej książce.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2008-11-26, 16:55, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-11-26, 17:20   

MZet napisał/a:
odzwierciedlenie świata współczesnego w realiach świata Dysku

MZet; też mi się bardziej spodobał Twój pomysł, tylko zapomniałam, o czym on miał traktować xD. Już wiem, więc chętnie przestawiam się na niego. Za bardzo męczyła bym się z tą urbanizacją.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2008-11-26, 17:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-01-06, 11:30   

W końcu mam Dystopię u Pratchetta, ponieważ mój great super(ad)visor nie zgodził się na odzwierciedlenie rzeczywistości..., co wytłumaczył zwięzłym komentarzam, iż w tym temacie więcej kultury niż literatury, a on nie wie, jak ja postrzegam kulturę, a poza tym seminarium jest z literatury xD. W każdym razie, i tak piszę głównie o Ankh-Morpork xD.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2009-01-21, 00:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group