Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Devinitum
2008-08-28, 18:48
Offtopic

Moim zdaniem działy offtopowe powinny być...
...ukryte dla użytkowników mających mniej niż 20 postów.
26%
 26%  [ 5 ]
...dostępne dla wszystkich.
63%
 63%  [ 12 ]
Nie mam zdania.
10%
 10%  [ 2 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-06-13, 16:24   

PiK napisał/a:
Niby wszystko ładnie, pięknie, ale co z osobami, które miały konto przed atakiem i teraz wracają z zerową ilością postów, żeby zobaczyć co słychać u starych znajomych?

Jeśli chodzi o weteranów, którzy mają mniej niż 20 postów na koncie, to można ich luzem dodawać do grupy mającej dostęp do wszystkich działów.

BTW: Dodałem ankietę, teraz będzie jasne ile osób jest za, a ile przeciw temu rozwiązniu.
 
 
pyramid.pusher 
Wall Man
76-calowy ostrosłup



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Labyrinth
Wysłany: 2008-06-13, 16:26   

Zagłosowałem na drugie, z tymże dodałbym jedno "ale" - nowi userzy zamiast mieć ograniczenia byliby po prostu uważnie obserwowani, jeśli przez jakiś czas nie strzeliliby żadnego posta o SH, możnaby im privem wysłać upomnienie o tym.

Ogólnie w regulaminie powinno być uwzględnione, że coś niecoś o Silent Hill WYPADA napisać. Oczywiście, coś niecoś =/= byle co. Bo jednak zgadzam się, że rejestracja na tym forum bez ANI JEDNEGO posta o Silent Hill jest deczko bez sensu.

A jeśli limity miałyby zostać, zamieniłbym te 20 postów na jednego posta z tematu dotyczącego pierwszej styczności z SH oraz tego, co znaczy sajlent dla danego użytkownika. Oczywiście byle-jaki-gówniany byłby... no właśnie, gównianą przepustką ; ) W końcu jakość, nie ilość.
_________________
[quote="Aisza 20:35"]własnie myslę o 4um, walczę o nie, nie dopuszczę do tego żeby kłamstwo i chamstwo wygrało[/quote]
Ostatnio zmieniony przez pyramid.pusher 2008-06-13, 16:30, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-06-13, 16:28   

Devlock napisał/a:
Carmash nie wyraził zdania


I nastał właściwy czas, aby to zrobić. W moim odczuciu pomysł jest chybiony. Rozumiem, że chcemy dbać o to, żeby forum traktowało tematykę SH, jednak to, co aktywowaliście, wprowadza niepotrzebny rygor, i mnie osobiście nieco zniesmaczyło. Wypada także zauważyć, że w tematach o SH, praktycznie wszystko zostało powiedziane, tak więc nowym użytkownikom będzie nad wyraz trudno wnieść do tych treści coś świeżego. O czym więc mają pisać? O ulubionej scenie, kawałku, postaci, czy też potworze wywodzącym się z SH, tylko po to, aby otrzymać dostęp do nowych działów? Nie pomagamy sobie w ten sposób - mało tego - skutecznie odstraszamy w ten sposób nowych userów, którzy mają prawo raczkować w temacie, tak jak ja pięć lat temu, na długo, długo przed wieloma osobami z tego grona. Osobiście mówię stanowcze NIE :)
_________________

 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-06-13, 16:38   

Pyramid Head napisał/a:
Zagłosowałem na drugie, z tymże dodałbym jedno "ale" - nowi userzy zamiast mieć ograniczenia byliby po prostu uważnie obserwowani, jeśli przez jakiś czas nie strzeliliby żadnego posta o SH, możnaby im privem wysłać upomnienie o tym.


Według mnie nic to nie da,sprawdzałem profile dopiero co zarejestrowanych użytkowników,wchodzili na SHP raz na 10-15 minut i już więcej nie wchodzili na forum.
PMy nic w takiej sytuacji nie dadzą.

Carmash napisał/a:
Nie pomagamy sobie w ten sposób - mało tego - skutecznie odstraszamy w ten sposób nowych userów, którzy mają prawo raczkować w temacie, tak jak ja pięć lat temu


Fajnie by było gdyby gracze co dopiero zaczynają poznawać SH zadawali by w dziale Silent Hill pytania do starych użytkowników o wszystkie niejasności w fabule.
W ten sposób dział SH by odżył. :)
_________________

 
 
 
pyramid.pusher 
Wall Man
76-calowy ostrosłup



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Labyrinth
Wysłany: 2008-06-13, 16:48   

Zaratul, olać nic nie robiących użytkowników, mi chodziło o takich, co trochę popostowali, ale NIC o Silent Hill ; ]

Zaratul napisał/a:
Fajnie by było gdyby gracze co dopiero zaczynają poznawać SH zadawali by w dziale Silent Hill pytania do starych użytkowników o wszystkie niejasności w fabule.
W ten sposób dział SH by odżył. :)

Czyż to nie jest jeden z elementów działu Silent Hill? W tym przypadku nie "fajnie by było", ale "fajnie jest" ; P Poza tym do cholery, nie traktujmy "nowych" jak dzieciaków pytających się wujaszków ocb. Zapewne trafi się niejeden user mający niemałe pojęcie/głowę pełną teorii, ale styczność z forum mający pierwszy raz.
_________________
[quote="Aisza 20:35"]własnie myslę o 4um, walczę o nie, nie dopuszczę do tego żeby kłamstwo i chamstwo wygrało[/quote]
Ostatnio zmieniony przez pyramid.pusher 2008-06-13, 16:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-06-13, 16:55   

Zaratul napisał/a:

Fajnie by było gdyby gracze co dopiero zaczynają poznawać SH zadawali by w dziale Silent Hill pytania do starych użytkowników o wszystkie niejasności w fabule.
W ten sposób dział SH by odżył.


Ja zaś jestem zdania, aby każdy interpretował takie rzeczy na własne potrzeby, nawet bez dzielenia się swoim specyficznym rozumowaniem w temacie, jakim jest SH. Chcecie znać prawdę? Dopóki wszyscy (weterani i początkujący) nie zagrają w kolejną część Silent Hill, to nie uświadczymy odrodzenia działu. Dlaczego? Nikt już nie zabłyśnie w tamtejszych tematach, tak więc pozostaje nam czekać na SHV, będąc pełnym nadziei (tylko nadziei), że powtórzy się niegdysiejszy "boom" na tematykę SH.

Dlatego właśnie jestem przeciwny odstraszaniu nowych użytkowników. W ten sposób wychodzimy na ludzi, którzy faktycznie mają coś z głową, będąc zdziwaczałymi fanatykami serii xD Nie zamykajmy się na innych...naprawdę :P
_________________

Ostatnio zmieniony przez Carmash 2008-06-13, 16:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bloo 
Lurker


Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 379
Wysłany: 2008-06-13, 22:11   

Hmm.
Rzeczywiście dyskusyjny temat. Już chciałem krzyczeć, że jestem całkowicie za, jednak posty w tym temacie mnie przekonały.
Rzeczywiście restrykcje mogą popsuć klimat. Odrodzone SHP cenię sobie właśnie za wolność i tolerancję (choć ostatnio z tolerancją coraz gorzej, znów zaczynają się kłótnie, spory i niesnaski), nakładanie ograniczeń było by krokiem wstecz.

Tak jak ktoś już tu napisał, jestem za pomysłem, aby przy rejestracji wyrzucało użytkownikowi wielką czcionką "przypominajkę", że jest to forum o tematyce SH i aby pamiętać o tym podczas pisania postów.

Co sądzicie o pomyśle, aby zwiększyć maksymalną ilość OSTów, ale kosić dużo bardziej rygorystycznie za offtopy?
Można by zrobić swoistą "tabelę" ilości OSTów za każde wykroczenie. Zwykły offtop kosztowałby jednego OSTa, poważniejsze wykroczenia nawet po 3-4 OSTy. Przy maksymalnej ilości 10 OSTów wyszło by niemal na to samo co obecnie z małą różnicą: osoba offtopująca widziała by jak raz za razem licznik jej się nabija, przez co może by się trochę opamiętała, widząc, że nieuchronnie zbliża się do blokady pisania postów.
Co o tym sądzicie?
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-06-14, 14:14   

No cóż, przewaga głosów na "nie" jest przytłaczająca, więc ten pomysł nie ma prawa bytu, aczkolwiek na forum można by wprowadzić pomysł przedstawiony przez Pyramid Head'a:
Cytat:
nowi userzy zamiast mieć ograniczenia byliby po prostu uważnie obserwowani, jeśli przez jakiś czas nie strzeliliby żadnego posta o SH, możnaby im privem wysłać upomnienie o tym.

Ogólnie w regulaminie powinno być uwzględnione, że coś niecoś o Silent Hill WYPADA napisać. Oczywiście, coś niecoś =/= byle co. Bo jednak zgadzam się, że rejestracja na tym forum bez ANI JEDNEGO posta o Silent Hill jest deczko bez sensu.

Mnie się ten pomysł podoba i myślę, że może wypalić. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group