Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Devinitum
2008-04-18, 13:45
Chronologia
Autor Wiadomość
deathspike 
Cockroach


Wiek: 33
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-03-27, 21:17   Chronologia

Witam.
Właśnie rozpoczynam swoją przygodę z serią Silent Hill. Dostałem drugą częsc tej gry od kolegi ale zastanawiam się czy lepiej nie zacząc chronologicznie, czyli od pierwszej części... Czy wątki z kolejnych odsłon są ze sobą powiązane i aby w pełni zrozumiec fabułę należy przejśc wszystkie po kolei, czy też podobnie jak w serii Final Fantasy każda następna częśc nie ma nic wspólnego z poprzednią?
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-03-27, 21:28   

SH 2,SH 4,SH:Origins,SH 1 i SH 3.

Tak najlepiej wedlug mnie.

SH:Origins , 1 i 3 to jedna historia.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-03-27, 21:38   

deathspike napisał/a:
czy też podobnie jak w serii Final Fantasy każda następna częśc nie ma nic wspólnego z poprzednią?
Wszystkie cześci są ze sobą połączone... SH2 i SH4 troche mniej, ale pozostałe gry pozwalają lepiej je zrozumieć... Jeśli nie razi cię grafika z PSXa to możesz zagrać tak jak proponuje plazi (w przeciwnym wypadku lepiej zagrać najpierw w SH1 "żeby mieć to za sobą")
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
bloo 
Lurker


Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 379
Wysłany: 2008-03-27, 23:03   

Ja bym polecał zdecydowanie zacząć od SH1. Od niej się wszystko zaczęło i to ona jest "pierwszym" źródłem klimatu i strachu roztaczanego przez serię.
Zdecydowanie nie polecam grać w SH: Origins przed SH1. Cała magia tej gry polega na jej tajemniczości i nie wyjaśnionych wprost wątkach. Grając w SH Origins przed SH1 zepsujesz sobie cały smak i gra nie będzie miała już ani wyglądu (piksele :D ) ani klimatu (wszystko będize już wyjaśnione ;/ )
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-03-28, 17:42   

Żeby mieć największą przyjemność z odkrywania fabuły, proponuję grać w kolejne częśći w takiej kolejności, w jakiej się ukazały na rynku - czyli Silent Hill 1, 2, 3, 4 i na końcu 0rigins. Tak jak napisał bloo, nie należy grać w 0rigins przed ukończeniem pierwszej części, ponieważ w ten sposób fabuła z jedynki traci wiele na tajemniczości i niejednoznaczności. Podobnie nie należy grać w Silent Hill 3 zanim nie zaznajomi się z pierwszą częścią, gdyż oprócz tego, że Silent Hill 3 mniej lub bardziej bezpośrednio wyjaśnia wiele tajemnic z pierwszego Silent Hilla, historia opowiedziana w Silent Hill 3 jest praktycznie niemożliwa do zrozumienia bez jako takej znajomości pierwszej gry. Jeśli chodzi o Silent Hill 2, to śmiało można ukończyć ten tytuł bez grania w którekolwiek z pozostałych części, ponieważ fabuła tej gry jest na tyle luźno powiązana z resztą serii, że można ją wystarczająco zrozumieć bez wiedzy o tym, co stało się w innych grach i mieć z tego dużą przyjemność. Podobna sytuacja jest z Silent Hill 4, które jest już dość mocno powiązane z całym tłem mitologicznym serii i znajomość poprzednich gier pomaga w zrozumieniu tego, co dzieje się w Silent Hill 4, oraz w załapaniu różnych subtelnych nawiązań do Silent Hill 2, ale wcześniejsza 'lektura' tej gry nie powinna zepsuć przyjemności z grania w inne.
_________________
so tell me the truth
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group