Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Mniam Mniam... Nasze przysmaki

Lubisz próbować nowego stuffu?
Tak! 100% cokolwiek by nie było spróbuję jesli się da!
32%
 32%  [ 10 ]
Nie! Kapusta i kotlet i ziemniaki! Tradycyjnie nie tkę nic czego nie znam!
3%
 3%  [ 1 ]
Zazwyczaj tak ale mam niekiedy opory/są rzeczy które ciężko przeszły by przez gardło
51%
 51%  [ 16 ]
Raczej nie chociaż mozliwe ze na cos tam bym się skusił/a
12%
 12%  [ 4 ]
Głosowań: 31
Wszystkich Głosów: 31

Autor Wiadomość
GordonCommodore 
Mumbler
Komandos Gordon



Wiek: 37
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 129
Skąd: prosto z 1967, yoh
Wysłany: 2008-02-08, 16:10   

A ja ostatnio głównie wsuwam makaron zasmażony z kiełbasą i serem. Do tego trochę papryki, cebuli i na koniec ketchup. Łatwe to i proste, takie studenckie danie. Najeść się można i smaczne bardzo.
_________________
feed feed feed eat eat eat head head head long long long hair hair hair smokin' smokin' smokin' caterpillar caterpillar caterpillar run run run
 
 
 
małe i piskliwe 
Cockroach


Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 29
Wysłany: 2008-02-08, 16:50   

bez obrazy, ale nie zjadłaym tego :P najchętniej żyłabym jedząc tylko jogurty :P
ostatnio kupiłam sobie kaszke dla dzieci :] wystarczy posłodzić i jest pyszna :P
u mnie w klasie byla kiedyś moda u dziewczyn na jedzenie gerberków, ble jakie to kwaśne i niesmaczne :/
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-08, 17:17   

Kto nie zjadł pierogów ruskich mojej mamy nie wie co to rozkosz :grin: .
Sam też lubię kuchcić (cecha raczej nieczęsta u faceta :grin2: ). Moje "trademarki":

1. Pizza (pierwsze danie jakie się nauczyłem robić:)
2. Naleśniki po turecku.
3. Schabowe z sezamem/serem.
4. Pierogi ruskie/z kapustą i grzybami/z mięsem.
5. And Last but not the Least - Placki ziemniaczane z serem.
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2008-02-08, 21:43   

Ja bardzo lubię gotowac ale robie to nie często, w każdym razie z racji tego ze dzis mój geburdstag wybrałem sie zjeść w restauracji z dziewczyną...nie zdarza mi sie to zbyt często z racji tego ze portfel cieńki...jednak pochwalę się co za smakołyki dane mi było jeśc (kazdy gada co to nie jadł wpsniałego to skromny nie bedę :P )...może nie brzmi super ale kto spróbował raz napewno sie zgodzi..wiec, dane mi było zjeść ziemniaki z pica w plasterkach nacierane czosnkiem do tego jajko sadzone , kefir :D i powiedzcie ze to nie super jedzonko...tak zwykłe a element czosnku do ziemniaków tak go odświerza ze hoho :D do tego sałatka z sałaty lodowej fasoli, kukurydzy pomidora + vinegret idealne uzupełnienie...po raz kolejny przekonałem sie ze to co proste i znane naprawde dobre...poprzednio przy wypadach do restauracji tych lekko choćby na poziomie (czyli normalnych restauracji a nie knajp) wychodziłem średni zadowolony...po smacznym aczkolwiek mdłym i niedającym sie najeść penne pesto i mocno srednim kurczaku w sosie słodko kwasnym ze smarzonym makaronem byłem niepewny co do próbowania nowości (za swoją kasę :P ) i dzis ta myśl mozliwe uratowała wieczór od porażki a nawet sprawiła ze był w pełni udany...no i udowodniło mi to ze restauracje staropolskie/śląskie/góralskie to jest to a kazda chińska czy włoska może co najwyzej bata pociągnać :P tyle mojego chwalenia sie :) ide coś wszamać :D
_________________
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-09, 17:12   

Ja od siebie tylko dodam, Raq, że czczę sos vinegret :grin: . Podobnie jak czosnkowy,
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Kilroy 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 145
Skąd: dolina trolli
Wysłany: 2008-02-09, 17:25   

Sos vinegret :sweet:
Oprócz tego RisenGrot. Ryż na mleku z wanilią, cukrem i solą. Opcjonalnie można dodać trochę masła, cynamon i na wszelki wypadek kilogram cukru. Idealny jak na dworze pada śnieg.
Latem to najlepiej wrzucić wszystkie warzywa jakie mamy w domu na patelnie i dodać trochę mięsa.
(Idę coś zjeść :grin: )
 
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2008-02-09, 17:47   

Kilroy napisał/a:
Sos vinegret
:sweet:
Kilroy napisał/a:
Oprócz tego RisenGrot. Ryż na mleku z wanilią, cukrem i solą. Opcjonalnie można dodać trochę masła, cynamon i na wszelki wypadek kilogram cukru. Idealny jak na dworze pada śnieg.
Latem to najlepiej wrzucić wszystkie warzywa jakie mamy w domu na patelnie i dodać trochę mięsa.
:crazy: :madman: ja z wami nie gadam...
Miho napisał/a:
Podobnie jak czosnkowy,
:sweet:
ogólnie lubię sosy i pochodne...
_________________
 
 
 
Kilroy 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 145
Skąd: dolina trolli
Wysłany: 2008-02-10, 12:33   

Cytat:
:crazy: :madman: ja z wami nie gadam...


No z tym kilogramem cukru to żartowałem. :lol:
 
 
 
raiden 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: rokovoj bereg
Wysłany: 2008-02-14, 21:25   

czekolada no discussion =D
_________________
Of course i'm sure that's how i got here -by Raiden
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-26, 20:17   

Jako, że lubię eksperymentować w kuchni to ostatnio wpadłem na smaczne danio :-] .
Może nie jest jakoś super oryginalne ale ja jestem z siebie zadowolony, bo rodzina wcinała ze smakiem :razz: .
Nie wiem tylko jak je nazwać. Może wy podrzucicie jakąś ciekawą nazwę?
Oto przepis:

Potrzebne będą:
-bułki (najlepiej takie okrągłe bez wcięcia pośrodku)
-pieczarki
-kiełbasa (jaka wam najbardziej samkuje po usmażeniu, ja wybrałem jarmarczną)
-cebula
-przyprawy (Delikat do mięs Knura, oregano, pieprz)
-ser (dobrze się roztapiający, ja dałem edamski)
Celowo nie podałem ilości bo to zależy już od waszych preferencji bądź apetytu :razz: .

Jak przygotowac:
Ucinamy wierzch bułki bliżej czubka tylko żeby mieć dostęp do wnętrza (nie ucinamy zaraz połowy bo nie o to chodzi). Patroszymy bogu ducha winną bułeczkę z wnętrzności :grin: .
Teraz mamy elegancką pustą bułkę gotową do wypełnienia farszem.
Farsz jak się domysliliście przygotowujemy z reszty składników. Kroimy w drobne kosteczki (ale bez przesady) kiełbasę pieczarki i cebulę i wrzucamy na małym ogniu na patelnię wysmarowaną wcześniej margaryną do smażenia. Przyprawiamy Delikatem, oregano, pieprzem i czym tam sobie jeszcze chcecie do smaku i czekamy aż mieszanka nabierze kolorków. Margaryna z patelni powinna elegancko się zmieszać z wytopionym smalcem z kiełbasy i sokami z cebuli i pieczarek tak aby powstał swego rodzaju "sos własny" :grin: .
Tak przygotowany farsz ładujemy do bułki (ale wcześniej czekamy aż przestygnie), na wierzch tarkujemy sera i całość przykrywamy "pokrywką" wcześniej wyciętą z bułki. Wstawiamy nafaszerowane bułeczki do piecyka i czekamy aż roztopi się ser.
SMACZNEGO!!!
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2008-02-26, 20:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Jo-Jo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-26, 22:02   

Hmmm no nie powiem brzmi bardzo smakowicie ;] tylko szkoda, że mam popsuty piecyk ;< ... będę musiał ominąć ten krok .... jak tylko zrobię sobie takie cusik to od razu zdam relację ;3

I nie powiem chętnie bym spróbował twoich placków ziemniaczanych z serem ... wogóle wszystkich dań made by you ^^
Ostatnio zmieniony przez Jo-Jo 2008-02-26, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-02-26, 22:14   

Nie ma co stestuję to w najbliższym czasie.
Jo-Jo napisał/a:
tylko szkoda, że mam popsuty piecyk

Ja użyje mikrofali :D
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-27, 10:17   

Jo-Jo napisał/a:
I nie powiem chętnie bym spróbował twoich placków ziemniaczanych z serem ... wogóle wszystkich dań made by you ^^


Kto wie. Może kiedyś :grin2: . Lubię pichcić i tyle. Ponoć mężczyźni to lepsi kucharze niż kobiety.

Bersek napisał/a:
Ja użyje mikrofali


No jak masz dobrą mikrofalę, czyli taką za 600zł wzwyż to będzie dobre. Ogólnie nie polecam pieczywa grzać w mikrofali bo robi się miękkie i mokre na spodzie a ser to wogle robi się suchy i niedobry.

No a jeśli ktoś jest zainteresowany to śmiało uderzajcie. Chętnie podzielę się przepisami. Tylko nie wszyscy na raz bo sobie palce na tej klawiaturze zedrę :razz: .
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2008-02-27, 13:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-28, 10:06   

Ja tam grzeje kanapki z serem w mikrofali... zawsze są dobre...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Kruk 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 51
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2008-02-28, 10:20   

Do tych kanapek to juz lepiej uzyc tostera :o Sam wchłaniam tego o wiele za dużo, a brzusio rośnie :hihi:
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-02-28, 14:48   

Kruk napisał/a:
Do tych kanapek to juz lepiej uzyc tostera

Toster jest chyba do przypiekania chleba only, do grzania kanapek z serem nadaje się bardziej opiekacz aniżeli toster :)
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-02-28, 16:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-28, 16:38   

Ja zawsze robię TOSTY (czyli chleb z serem :grin2: ) w TOSTERZE takim zamykanym. Czasem lubię z jakąś szyneczką czy salami i pomidorem te tosty przypiec i jeszcze oregano doprawić to wtedy jest wyżerka! :grin:
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-02-28, 16:43   

Ja myślałem, że w tym
http://www.totu.pl/i/b/0164/16478.jpg
(czyli tosterze) opieka się tylko chleb
Ja tosty robię w tym
http://www.max24.pl/foto_..._do_kanapek.jpg
xD
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-28, 17:25   

Bersek napisał/a:
http://www.max24.pl/foto_..._do_kanapek.jpg


No a to to co jest? Toster właśnie :grin2: . No chyba, że w Wielkopolsce inaczej na to mówią :razz: . To pierwsze raczej opiekaczem bym nazwał. Eh fuck it, w każdym razie w tym drugim robię sobie tosty :grin: .
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-02-28, 17:29   

Mike-L napisał/a:
No a to to co jest? Toster właśnie :grin2: . No chyba, że w Wielkopolsce inaczej na to mówią :razz: . To pierwsze raczej opiekaczem bym nazwał. Eh fuck it, w każdym razie w tym drugim robię sobie tosty :grin: .

Przeważnie mówi się na to opiekacz xD
Ja już mam dość tych tostów. Raz na miesiąc, albo i rzadziej to sobie zrobię.
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-28, 18:37   

No jak masz dosyć tostów to jako miłą alternatywę zmontuj sobie moje bułeczki :razz: . No a jeśli jakaś potrawa Ci się nudzi zawsze można jakoś ją ubarwić. Nie wiem jak do tej pory sobie robiłeś tosty ale sróbuj zrobić je tak jak wcześniej napisałem. Ja jeszcze UWIELBIAM wprost śledzie po cygańsku. Nie wiem czy to jakaś powszechna forma podawania śledzia ale mnie nauczyła go robić moja mama :-] .
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-02-28, 18:41   

...
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-28, 18:44   

Bersek napisał/a:
wprost NIENAWIDZĘ śledzi.


:X . Curse You! :lol:
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-02-28, 18:45   

Bersek, u mnie też Twój opiekacz nazywa się tosterem ;) .
Gdzieś jeszcze słyszałam nazwę "sandwicher".

A same tosty to moje codzienne danie ;]. Robię sobie wieczorem, rano, jak się spieszę na uczelnie tylko wrzucam do tostera, w międzyczasie zrobię coś koło siebie i dobre śniadanko gotowe. Nie mam czasu na babranie się w kanapkach, bo wolę pospac dłużej a później tak się spieszę, że mogłabym nawet wpaśc na scianę :P .
Tosty najlepsze z pomidorem :grin: !
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-28, 18:49   

Miho napisał/a:
Tosty najlepsze z pomidorem


I z cebulą! Albo chlebkiem nasmarowanym sokiem z czosnku. Mniam! :-]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group