Forum Silent Hill Page

Silent Hill - Dziwne przedmioty na drodze

Mr_Zombie - 2008-08-24, 12:37

Yoda napisał/a:
No cóż, jakby nie było ten temat jest właśnie o tym wózku, więc piszę o nim. Jeśli jednak ktoś upiera się, że kół tam nie widzi, kiedy chyba tylko jakiś ślepy profesorek, który zgubił gdzieś swoje okulary nie zdołałby ich wypatrzeć to jest to dla mnie troszeczkę dziwne. Z resztą niech będzie, popełniłem błąd. Skończmy to bo zaraz kary dostaniemy i taki będzie finał. Kół tam nie ma...


Już kiedyś z kimś (może na tym, może na innym forum) się o to kłóciłem. Możesz mnie uważać za ślepego profesorka, który zgubił okulary, ale to nie jest wózek. Obejrzyj raz jeszcze opening z SH1 (najlepiej w jakiejś lepszej jakości, polecam tą z Lost Memories) - w niemalże każdym fragmencie, w którym pokazana jest drogą, którą Harry jedzie do Silent Hill, tak po lewej jak i po prawej stoją tego typu konstrukcje (nie wiem, czemu one służą).

Już w chwili, gdy Harry mija ten pierwszy obiekt (kurde, jak to nazwać?), po jego prawej stronie (od zewnętrznej drogi) stoi drugi, identyczny; następny obiekt (po wewnętrznej) pojawia się już przy zmianie ujęcia po minięciu pierwszego obiektu. Następne widać dobrze w scenie, gdy Cybil dogania Harry'ego (widać je zarówno po lewej, jak i prawej stronie drogi), w chwili 1:13-1:16.

Żeby nie być gołosłownym, kilka screenów:

Doxepine - 2008-08-24, 12:46

Na ostatnim (czwartym) skrinie najlepiej widać, że to nie jest wózek inwalidzki, a jakaś pozostałość po blokadzie drogowej (?)...
Iron Savior - 2008-08-24, 13:27

O, Zombi, kolejne forum na ktorym sie spotykamy, kapralu;)

Ja to tak sobie mysle, ze dobrym pomyslem byloby poszukanie legend, ktore mowia o drodze na ktorej ten zakret jest wzorowany i przekopanie ich wszystkich pod katem tego, co lezy/lezalo/ukazuje sie na drodze, moze to da odpowiedz.

StuntmanMikeL - 2008-08-24, 15:57

Mr_Zombie napisał/a:
(kurde, jak to nazwać?),


bloo wytłumaczył to kilka postów wcześniej ;)

bloo napisał/a:
Moja interpretacja? Oczywiście tzw "Road Contruction Barricade" czyli barierki ostrzegające o dziurze/uszkodzeniu/naprawach nawierzchni.

siergiej85 - 2008-08-25, 12:15

nie mówcie mi że "obiekt" z drugiego screena nie przypomina wam wózka...
kura205 - 2008-08-25, 13:20

Mr_Zombie widze że mnie wyprzedziłeś bo właśnie chciałem te screeny wsadzić. Ale jak na nich widać to nie są to wózki tylko chyba jakieś znaki w stylu "za 10m przejazd kolejowy" albo inne badziewie. moze ostrzegają przed stromym urwiskiem albo są ustawione żeby nie jechać tak blisko ściany.
Doxepine - 2008-08-25, 13:54

siergiej85 napisał/a:
nie mówcie mi że "obiekt" z drugiego screena nie przypomina wam wózka...

Może i przypomina wózek, ale, moim zdaniem, nim nie jest...

Raq - 2008-08-25, 14:18

NIe nie przypomina, za cholerę...chyba ze domowej roboty taki z gazrurek..CAŁKOWICIE się zgadzam z bloo ;)
Mee - 2008-08-25, 20:01

To po prostu zabezpieczenie przed osuwiskami/spadającymi z góry kamieniami.
Poza tym, co ma do rzeczy, to co przedmiot "przypomina na drugim obrazku", skoro na ostatnim widać ewidentnie (już bez gry światła i cienia), że to żaden wózek.

siergiej85 - 2008-08-27, 19:43

a nie przyszło wam do łebków że to mogą być zupełnie różne przedmioty???
Mr_Zombie - 2008-08-27, 20:41

Nie. Bo gdyby to miałyby być jakieś różne przedmioty, na które należałoby zwrócić uwagę, to zapewne zostałoby to jakoś zaznaczone. "Najprostsze wytłumaczenie jest najlepszym" - jeżeli dookoła mamy sporo tych blokad czy słupków ostrzegawczych, a nikt nawet nie próbuje nam zasugerować, że ten jeden obiekt to coś innego, to po co się doszukiwać czegoś na siłę?

Nie mówiąc już o tym, że gdyby to faktycznie miałby być wózek, to Harry by jakoś na to zareagował - w końcu nie codziennie spotyka się opuszczony wózek inwalidzki na poboczu drogi.

siergiej85 - 2008-09-01, 14:01

Mr_Zombie napisał/a:

Nie mówiąc już o tym, że gdyby to faktycznie miałby być wózek, to Harry by jakoś na to zareagował - w końcu nie codziennie spotyka się opuszczony wózek inwalidzki na poboczu drogi.


ale może nie zwrócił uwagi ponieważ był skupiony na prowadzeniu samochodu żeby się nie spie***lić z krawędzi

Bersek - 2008-09-01, 14:04

siergiej85 napisał/a:
ale może nie zwrócił uwagi ponieważ był skupiony na prowadzeniu samochodu żeby się nie spie***lić z krawędzi

A na przewrócony motor już zwrócił uwagę :D

kura205 - 2008-09-02, 00:04

siergiej85 napisał/a:
ale może nie zwrócił uwagi ponieważ był skupiony na prowadzeniu samochodu żeby się nie spie***lić z krawędzi



No jasne nie ma to jak nie zauważyć wózków inwalidzkich na dwupasmowej drodze koło urwiska rozrzuconych co jakieś 100 metrów. :grin: jak dla mnie to nie dorzeczne :hihi:

Xawieri - 2008-09-04, 18:42

Ekhm, przepraszam?

Czy wyście kiedykolwiek widzieli wózki inwalidzkie?
A czy wiecie, jak wyglądają wózki?
A JESTEŚCIE PEWNI, ŻE TO BYŁY WÓZKI?!

God damn it, jak Kura powiedział mi o waszym pomyśle, to myślałem, że zemdleje.

To wygląda tak:


No, wózek 1sza klasa.

kura205 - 2008-09-04, 19:40

no wzózka mi to nie przypomina :\ ale to wygląda raczej tak :razz:




Xawieri - 2008-09-04, 19:41

Nie wiedziałem, że się bawisz w artyste-malarza ;o

Anywayz, te 2 dalej, niby wyższe i większe, to są tylko cienie ^^

R4Zi3L - 2008-09-04, 20:47

Kurde... czy przypadkiem to nie jest jakies takie trzymadlo na kolo zapasowe? Bo mi sie wydaje ze to jest jakis stroja i tam lezy kolo na nim... zeby w razie wypadku (?)
StuntmanMikeL - 2008-09-05, 11:00

Mi to bardziej przypomina fragment pierwszego samolotu braci Wright, który zapewne przelatywał nieopodal ale ZUE moce Silent Hill zestrzeliły go stingerem i teraz jego szczątki walają się po ulicy, którą jedzie Harry. ;)

Panowie, naprawdę...

Iron Savior - 2008-09-05, 12:28

Ja mysle, ze Mike ma racje i podpisuje sie pod tym samolotem wszystkimi 5 konczynami, lacznie z tymi mniej chwytnymi, i ta najmniej chwytna tez.

To moze ktos jednak zrobi risercz o tej drodze w USA?

Moryc - 2008-12-27, 19:39
Temat postu: Dziwne przedmioty na drodze
Jest to wspomniane na głównej stronie ale nie do końca wyjaśnione.
Dzięki współczesnej technice (dzięki YT i wyzszej rozdzielczosci) mozemy dokladniej przyjzec sie zapowiedzi z 1998 roku na E3 silent Hilla.


http://pl.youtube.com/wat...feature=related
Zauwazcie ze tych rusztowan mozna naliczyc 3.
Pierwsze ujecie.
Potem jak sie kamera obraca
i tuz przed zderzeniem.

Zawsze w po prawej stronie przy górce.

Mozemy od razu odrzucic teorie ze to wozek inwalidzki. Bo to wygląda jak zespol rusztowan(?)

No wlasnie czym to do cholery jest i dlaczego tworcy to az tak wyeksponowali?

HoochMaster - 2008-12-27, 21:23

Heh, chyba na każdym forum SH musi pojawić się ten wątek :)
Cytat:
No wlasnie czym to do cholery jest i dlaczego tworcy to az tak wyeksponowali?

Wg mnie są to blokady z elementami odblaskowymi, mające powstrzymać kierowcę przed przed najechaniem na strome zbocze, które w nocy może być niedokładnie niewidoczne. Skojarzenie z wózkiem inwalidzkim jest oczywiste (szczególnie w niskiej rozdzielczości i przy kolejnym podejściu do gry) i możliwe, że był to celowy zabieg twórców. Ale nie przesadzałbym z eksponowaniem.

Cytat:
Zawsze w po prawej stronie przy górce.

Chyba po lewej :roll:

Moryc - 2008-12-27, 21:41

zalezy z ktorej strony sie patrzy :)
Shiroi Ookami - 2008-12-28, 15:52

Po drugiej stronie również się znajdują, ale są mniej widoczne.
Wg mnie również są to barierki ochronne. Może nie przed stromym zboczem, ale przed jakimiś wykopami, blokadą, zamknięciem drogi - w tych sytuacjach są odpowiednio rozstawiane.

Grafix - 2009-11-22, 17:16

Wiecie co. Może trochę zdemistyfikuje problem tych "rusztowań", ale zastanawiałem się, czy twórcy gry nie "postawili" tam tych barierek specjalnie, ale nie jako część fabuły, ale jako pokaz dokładności, z jaką wyrenderowli filmiki. Zauważcie, że kiedy samochód przejeżdża obok tej konstrukcji, to rzuca ona na skałę bardzo efektowny jak na tamte lata cień, który przesuwa się po skale wręcz idealnie względem mijających go świateł. Wydaje mi się, że takie bajery nie były czymś powszechnym wtedy. Możliwe, że po to widać je w trailerze. Możliwe też, że później zostawili je w intrze, właśnie po to, by ludzie tacy jak my mogli się nad tym teraz zastanawiać :grin2:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group