Forum Silent Hill Page

Silent Hill: Homecoming - ANTISPOILER

Walter S. - 2008-12-04, 20:11
Temat postu: ANTISPOILER
Jestem wielkim wrogiem spoilerów, najpierw chcę zagrać w Silent Hilla. Chciałbym jednak dowiedzieć się, jak tutejsi gracze oceniają klimat, fabułę itp, ale unikając spoilerów, których na forum jest teraz mnóstwo. Możecie powiedzieć, co wam się podoba, a co nie, ale BEZ ZDRADZANIA FABUŁY itp. ?
SiedzacyWKiblu - 2008-12-04, 20:18

Można by zrobi dwa działy zawierające spoiler jak ten nie zawierający ,a póżniej co do czego można je połączyć.
Czyli dwa tematy o fabule n.p ,tylko jak można pisać o fabule bez spoilerów no i jak ktoś nie grał to jak ma o tym pisać.
Walter S. napisał/a:
Możecie powiedzieć, co wam się podoba, a co nie, ale BEZ ZDRADZANIA FABUŁY itp. ?

Pójdziemy prosto ...zagraj ,bo co jak ci powiem ,że jest do D to co nie zagrasz.
He he

fajans82 - 2008-12-04, 22:20

Mi tam się podobało, więc zagraj, przekonaj się na własnej skórze
Anonymous - 2008-12-04, 22:45

Mi się nie podobało(fabuła) - jak na SH jest zdecydowanie za płytko.
Walter S. - 2008-12-04, 22:54

Cez napisał/a:

Pójdziemy prosto ...zagraj ,bo co jak ci powiem ,że jest do D to co nie zagrasz.
He he


I tak zagram, ale chciałbym wiedzieć, czego się spodziewać, niż dostać wielkiego zawodu. :razz:

Wielka szkoda, że fabuła płytka, jak mówicie, bo duża ilość postaci wskazywałaby na bardziej rozbudowaną. A jak klimat? Można się przestraszyć? No i wreszcie, czy są jakieś przytłaczające wady lub zalety tego SH?

Pozdrawiam i z góry dzięki ^_^

Anonymous - 2008-12-04, 23:06

Strach to potwór wynurzający się tuż zza rogu, oraz strach czy aplikacja nie wysypie się do windowsa ;]. Wielką zaletą nowego SH jako gry jest naprawdę przyjemna walka.
Mr_Zombie - 2008-12-05, 00:59

Przede wszystkim, nastaw się, że to będzie Silent Hill zupełnie inny, niż pozostałe (nawet bardziej niż The Room). Jeżeli przed przystąpieniem do gry tego nie zrobisz, to, szczególnie końcówka, bardzo Cię rozczaruje.

Jeżeli chodzi o mnie, klimat jest świetny (szczególnie kilka miejscówek mi się podobało); strach jest, chociażby z tego powodu, że o ile nie zadbasz o środki lecznicze oraz nie nauczysz się walczyć, często będziesz ginął; przyznam, że był to mój pierwszy Silent Hill, w którym celowo wyłączałem radio i latarkę, by przemknąć niezauważonym obok potworów.
Fabuła jest... inna. Tyle powiem. Jeżeli podobał Ci się film, to być może i tutaj Ci się spodoba (chodzi głównie o styl i klimat, nie o jakieś nawiązania).

Ogólnie mówiąc, grało się dość przyjemnie.

Żelazko - 2008-12-05, 05:01

Mr_Zombie najlepiej to streścił bez spoilerów :grin2: . Ja dodam że fabuła jest dość kręta przynajmniej dla mnie. Dopiero przy końcu wszystko się wyjaśniło. Poziom trudności poszedł zdecydowanie w górę dzięki systemowi walki. Poziomie normalny to nie to samo co poziom normalny w Silent Hill 2 czy 3 a o czwóreczce nie wspomnę bo nie grałem na taki poziomie.
SiedzacyWKiblu - 2008-12-05, 06:58

Cytat:
Mi się nie podobało(fabuła) - jak na SH jest zdecydowanie za płytko.

Fabuła była Ok ,aż do momentu dotarcia do kościoła,wtedy poszło coś zbyt szybko poszło,bez zbędnego wgłębienia się w każdy nowy wątek dodany do fabuły.
Jak dla mnie była ona w sam razem bo sam mam starszego brata który był bardziej surowo wychowany niż ja ,a gra często nawiązuje do tej relacji.

Walter S. - 2008-12-05, 18:52

Nie ma to jak Antispoiler, hehe :razz:

No dobrze, zdania podzielone, a ja dziękuję bardzo za te opinie. Wkrótce zagram i przedstawię własny punkt widzenia.

Pozdrawiam!

herstory - 2008-12-07, 01:11

Pod wzgledem fabuły odczuwam lekki niedosyt.
Miałam wrażenie, ze jakoś tak za szybko to wszystko poszło.
Mało zagadek, ale za to dużo mgły, monsterów i parę fajnych motywów dla spostrzegawczych:)

Walter S. - 2008-12-07, 15:40

herstory napisał/a:

Mało zagadek, ale za to dużo mgły, monsterów i parę fajnych motywów dla spostrzegawczych:)


Smaczki zawsze były mocną stroną SH :grin:

tumi1 - 2008-12-12, 12:50

Silent hill wpływa na odbieranie świata rzeczywistego. uważaj.
Anonymous - 2008-12-12, 14:19

herstory napisał/a:
parę fajnych motywów dla spostrzegawczych:)

To znaczy? Wiem, że to antispoiler, więc jak coś to czekam na odpowiedź w innym temacie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group