Forum Silent Hill Page

Indian Runner - Nasze prace

Carmash - 2008-07-20, 09:35

Nie lubuję się w tego typu łamanych brzmieniach, ale utwór jest zrealizowany całkiem sprawnie. Jakość kawałka mogła by być nieco lepsza, jednak nie ukrywam, że nagrywanie w domowych warunkach jest sprawą uciążliwą także i dla mojej osoby. Beat jest przyjemny, lekki, pozostałe dźwięki i sample odpowiednio dopasowane. 6+/10. Jest dobrze, ale bez rewelacji. Czekam jednak z niecierpliwością na Twój solowy album!
Doxepine - 2008-07-24, 15:36

I ja się wypowiem...
Rzeczywiście, słychać punkowego ducha, ale w tym konkretnym wypadku nic on nie wnosi, a jedynie przeszkadza... Utwór jest niezborny, brak w nim jakiejś dźwiękowej aranżacji (niezwiązanej z możliwościami, jakie daje studio nagraniowe w domu). Przypomina mi wczesne elektro i współczesny elektroclash w wykonaniu takich "ikon" tych gatunków, jak Chicks on Speed czy Peaches. W przeciwieństwie jednak do wymienionych artystek, temu kawałkowi brakuje ogłady. Zaczyna się nijako, w środku zaczyna się robić coraz ciekawiej, po to, żeby na końcu znów zrobiło się nijako... Są jednak dwie rzeczy, które ratują ten utwór. Pierwszą z nich jest inność, rozumiana jako unikanie kopiowania od innych, drugą zaś charakter.
Może i moja ocena jest dość surowa, ale mam nadzieję, że przez to bardziej przyłożycie się do robienia muzyki i dacie z siebie wszystko. Nie od razu Kraków zbudowano, ale jeśli dzieli się swoją muzyką z innymi, należy spodziewać się głosów krytycznych. Poza tym, to tylko jeden utwór, wyrwany z całości płyty, więc ciężko jest odnieść się do innych utworów, rozpoznać choćby gatunek, porównać...
Czekam więc na więcej...

pyramid.pusher - 2008-07-24, 21:11

Ma początku spodziewałem się konkretnego baunsowania w hip-hopowym stylu, ale gdy dochodzi dramen bace oraz oldskulowe brzmienia, przed oczami pojawia się kalejdoskop wszystkich oldskulowych gierek jakie pochłonęliśmy. Jako że lubie oldskule, numer podoba mi się i ciekawym czy kolejna solówka ANTHa będzie szła w tym kierunku. Znaczy się kwaśniej i szybciej ; )

PiK napisał/a:
Nie wiem czy się ludzie wstydzą, czy nie chce im się ściągać ;]

No jak coś nie jest podpisane rock/hip-hop/metal to raczej niezbyt - ANTH, mogłeś napisać że to oldskulowy punk z elemenami elektroniki jest, więcej luda by się rzuciło ; P Teraz jak Maestro napisał to o przejściu w drum n' bass, kursor zacznie ludowi drżeć jak będzie zbliżał się do download linka. A jeśli dodam ja sam że to techno jest, to promocja solowego albumu pójdzie w kapustę ; D

ANTH - 2008-07-25, 20:04

Album wyszedł wśród znajomych jakieś 2 tygodnie temu jako wersja beta, ale jako że już mi się nic przy tym nie chce robić... Zostawiam do komentowania.
Ruszyłem z zupełnie nowym projektem, którego maleńki skrawek brzmienia słyszał już PH, więc coś się może na ten temat wypowiedzieć.
ANTH - Saligia
Ramirez robi jeszcze własny mix "Avaritii", dajmy mu trochę czasu. ;)
A no i oczywiście pozdrowienia dla PH, Ramireza i Berga.

pyramid.pusher - 2008-07-26, 04:22

No, po parokrotnym przesłuchaniu mogę napisać coś na kształt recki.

Przede wszystkim - czuć wyraźny krok w przód w porównaniu z poprzednim albumem The Ladder - brzmienie ewoluuje, dochodzi więcej "dokręcaczy", całość jest o wiele bardziej różnorodna niż poprzedni stuff - i za to początkowy plus.

Utwór wprowadzający Welcome To The Show w iście kosmicznym stylu zaprasza nas do zapoznania się z krążkiem - przy okazji skojarzył mi się z intrem do tegoże numeru. Znaczy się, gdyby były jeszcze te psychodeliczne i wiercące mózg śmiechy, uznałbym utwór za nieświadomą zrzynkę ; D Gdyby dalej pojawiły się jeszcze podobne gitarowe riffy oraz ANTHowe wokale śpiewające podobny tekst, kawałek możnaby uznać już nie za interpretację, a remiks ; P A bez 3,14erdolenia głupot - dobre i ładnie "zakrzywione" intro : )

Dalej mamy Superbia, brejkbitowego post-introwego kopa (nie mylić brejkbit z muzyką do tańczenia brejkdensu!). Już od samego początku czuć niepokój, gdzieś przed drugą minutą narasta na nowo by znowu dać nam kopa w uszy. Osobiście kawałkiem tym zilustrowałbym walkę 200-tonowych robotów gdzieś na arenie umieszczonej na dalekiej asteroidzie.

Pierwsza część Avaritii to kwaśny, wręcz kosmiczny trip-hop. Gdzieś w połowie utworu zastępują go oldskulowe dźwięki brzmiące jak muzyka ze starych konsol po zażyciu kwasa przy którym mleko wapienne może robić za kaszkę dla dzieci. I jeszcze te midowe gitary... Oldskul pełną gębą.

Jeśli uważacie, że Superbia była zła i straszna, Luxuria sprawi, że przypomnicie sobie słodkie czasy dzieciństwa, kiedy to jeszcze nie korzystaliście z toalety, a robiliście pod siebie. Tak - ten utwór jest straszny (by nie powiedzieć "straszny, że o ja 3,14erdolę" - obczajcie chóry gdzieś od drugiej minuty). No, ale pod koniec atmosfera nieco się luzuje : )

Invidia już od początku daje kopa - konkretna perkusja, klimatyczne klawisze, no i jeszcze te prawie-egipskie dźwięki. Aż przypominają się czasy starych platformówek, kiedy to skacząc po platformach rozprawiało się z wężami strzelającymi jabłkami, mumiami owijającymi bandażami. Znaczy się, mocno abstrakcyjnie jest - zdecydowanie jeden z lepszych momentów albumu.

Numer 6 to coś w rodzaju intermiszyna - na Gula perkusyjnych kopów ani schizowych motywów nie uświadczymy - mamy za to ładnie poschizowane dzwony i ładnie komponujące się z nimi uderzenia w pianino. Obydwa tworzą nieco "kameralniejszy" klimat niż poprzednie numery.

W Ira nasze uszy znowu pieszczone są przez uderzenia w perkusję, brejkbitowy rytm i oldskulowe dźwięki - znaczy się jednocześnie ćpanie i pykanie na starej konsoli powraca, tym razem w nieco lżejszych klimatach : ) Co nie znaczy że ANTH poluzował wodzy kwasu, o nie.

Na ósemce czeka nas niemała niespodzianka, mamy tu bowiem prawdziwą perkusję, made by Bergaroth. W tym miejscu jednocześnie pochwalę i opjepszeu Acedia. Wielki plus za ładne połączenie "czystych" dźwięków z "brudną" perką, minus że tak krótko : (

Le Grande Finale - początkowy klimat robotów powraca. Z areny przenosimy się na ekran statystyk podający nam, ile ton żelastwa zrecyklingowaliśmy, koszty zdemolowania areny, stan psychiczny właściciela zmiażdżonego robota. Nie należy zapomnieć o wielkim napisie ZWYCIĘSTWO. Moim zdaniem jest to najbardziej "futurystyczny" kawałek z tego krążka - słuchając go nie sposób nie mieć skojarzeń z daleką, częściowo odhumanizowaną, niekoniecznie lepszą przyszłością. Ładne zamknięcie, jednym słowem : )

Wydawać się może, że w tej pseudo-recenzji momentami robiłem sobie z Sagilii jaja. Nie chciałem jednak Was zniechęcić - najpoważniejsze co mogę zarzucić temu albumowi jest jego długość - tylko pół godziny. Co jednak nie przeszkadza - poza Acedia wszystkie utwory mają odpowiednią długość.

Nie piszę tego tylko dlatego bo "ANTH się przyczepi jeśli nie napiszę/napiszę inaczej". Nołp, naprawdę warto spróbować, także jako swoistą odskocznię ; ) No i czekam na więcej!

Mi - 2008-08-26, 17:28

Pyramid Head napisał/a:
prawie-egipskie

No nie wiem, ale ja tam słyszę starożytne Chiny ;) .

Co do całego albumu, ANTH, dałeś czadu, siedziałam przy nim jak zahipnotyzowana. Psychodela jak się patrzy, niektórych kawałków autentycznie bałam się słuchac; podejrzewam więc, że osiągnąłeś zamierzony efekt ;]. Klimat przez naprawdę duże K, jak dla mnie. Szczerze? Jakby puścic Twoje kawałki jakiemuś osobnikowi na kwasie, podejrzewam, że wyskoczyłby przez okno o,O.

PS. Jak dla mnie najlepsza Avartia i Invidia =D.

BelonImperor - 2009-07-13, 21:46

http://img171.imageshack....sagillespie.jpg mój rysunek przedstawiający Alesse
SuiKaede - 2010-01-23, 19:31

Niezły jest! Nie, naprawde.
Aż ciężko uwierzyć, że to malowane na kompie, a nie zdjęcie.
Super ^^

Alice27 - 2010-07-21, 16:47

BelonImperor napisał/a:
http://img171.imageshack....sagillespie.jpg mój rysunek przedstawiający Alesse

Wow! Ten rysunek naprawde bardzo dobrze Ci wyszedł.

R4Zi3L - 2010-08-27, 16:26


Na tyle ile moglem nozykami i nozyczkami dla dzieci (teraz mnie palce bola) itp z papieru samoprzylepnego. To jest tył mojej teczki (na A4) z którą chodzę na Politechnikę. Nie jestem w pełni oczywiście zadowolony z efektu, ale cóż.... próbowałem.

Alice27 - 2010-08-28, 09:59

R4Zi3L napisał/a:
Nie jestem w pełni oczywiście zadowolony z efektu, ale cóż.... próbowałem.

Co Ty piszesz! Ten znak wygląda jak żywcem z gry wzięty. Nie wiem jak to zrobiłeś, ale super Ci to wyszło. Tylko pogratulować talentu. :grin2:

R4Zi3L - 2010-08-28, 12:36

Brakuje tych małych znaczków w wewnętrzym kręgu, ale z moją dokładnościa i skalą, nie wyróżniałby się bardzo z osobna i były takie kropki wiec z tego zrezygnowałem.
Wendigo - 2010-08-28, 17:29

Całkiem ładnie:3 Choć na dole pojawiła się jakaś wypukłość, to efekt jest co najmniej ładny.

R4Zi3L napisał/a:
Brakuje tych małych znaczków w wewnętrzym kręgu, ale z moją dokładnościa i skalą, nie wyróżniałby się bardzo z osobna i były takie kropki wiec z tego zrezygnowałem.
Bez porównywania z oryginałem nikt nie zauważy różnicy ;)

BTW. Halo of the Sun można jak widać umieścić w różnych miejscach :) http://fc02.deviantart.ne...y_lostdrake.jpg

R4Zi3L - 2010-08-28, 18:05

Heh.... tylko zeby sejwowac trzeba chyba patrzec na znak... on raczej ma to utrudnione ;) Nawet na 4chanie sie podobała moja teczka ;)
LaMuertePL - 2010-10-03, 14:42

Otóż, nudziło mi się przed chwilą i tak na spontanie stworzyłem coś takiego :

Nic specjalnego, bo można lepiej i ładniej, ale mi się narazie nie chce.

SiedzacyWKiblu - 2010-11-24, 22:50

Parę moich rysunków z grafiki wektorowej. Niektóre są do 3 animacji nad którymi pracuje. A nie które nie są wersjami finalnymi bo nie chce mi się ich wyciągać.
Miłe komentarze zawsze są widziane.
Zwłaszcza ,że ktoś mi go trochę zepsuł. :cry:

Grafika wektorowa jest fajna zwłaszcza ,że dopiero od 3 miesięcy rysuje
Jednak nie mam za dużo czasu bo trzeba też programować.Dużo programować.






Plazior - 2010-11-24, 23:21

Zajebiste. Naprawdę. Nie podoba mi się tylko niebieska pani, pan na lewo w zielonym, i wszystkie na górze poza panią "wciągającej" zieloną ciecz.

Najbardziej podoba mi się obrazek w lewym-dolnym rogu. Zapuść, dla mnie, pełnym rozmiarem. Jeszcze podoba mi się bardzo, pan w białej koszuli i oksach. Wygląda bardzo Amigowo. :) Jak masz czas to możesz mi w jebitnej rozdziałce zapodać panią wciągającą płyn, tylko zmień kolor cieczy na biały. Ten obrazek jest też bardzo klasowy.

Także Cez, rysować też już potrafisz. Te 3-machy na pewno nie poszły na marne. Ja też muszę się za siebie wziąć. Son, am proud.

Bersek - 2010-12-04, 16:01

..
Plazior - 2010-12-04, 16:56

No to teraz mi napisz jak żeś go spłodził bo ja też chce mieć swojego Maciusia.
Mi - 2010-12-04, 17:41

No proszę, ujawniają się w Tobie talenty artystyczne, oceniając od strony technicznej naprawdę fajnie, tylko tematyka jakoś niespecjalnie mnie porywa.

Tak nieśmiało zapytam- skąd ta fascynacja martwymi płodami ;] ?

Bersek - 2010-12-04, 17:43

..
Mi - 2010-12-04, 17:51

Ja z tą fascynacją tak ogólnie, patrząc co Plazior niekiedy wyprawia na fb ;]. O, Silent Hillowe potwory to bardzo chętnie zobaczę.
Bersek - 2010-12-04, 17:53

..


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group