Forum Silent Hill Page

Silent Hill - Wątpliwości najróżniejsze

R4Zi3L - 2007-11-29, 02:14

Wysłany: Sob Lut 19, 2005 7:54 am Temat postu:

zagraj w wersje NTSC :)

Anonymous - 2007-11-29, 02:15

Wysłany: Sob Lut 19, 2005 10:13 am Temat postu:

Z tego co wiem, trzeba przejść na jednym bloku MC dwukrotnie grę: pierwszy raz z jednym z zakończeń good, a potem z którymś z bad... choć czasem udaje się to za pierwszym przejściem gry.

Iron Savior - 2007-11-29, 02:16

Wysłany: Sob Lut 19, 2005 12:17 pm Temat postu:

ANTH a to bylo odnosnie kosy czy kamyka?
Eureka... oto co czytamy na SHP w dziale "Bronie" o Katanie
" (...) kiedy uda Ci sie zebrac: Chainsaw, Rock Drill, Hyperblaster (...)"
Wiec need UFO ending, tylko jest jeden problem: nie moglem Channeling Stone'a znalesc...
ANTH: edytować posty!
kuzwa, 1/2 moich postow jest edytowana a Ty mi tu piszesz ze mam posty edytowac... 3/4 forum nie edytuje postow, a Ty akurat do mnie sie przyczepiasz -_-'

Anonymous - 2007-11-29, 02:17

Wysłany: Sob Lut 19, 2005 4:26 pm Temat postu:

To było odnośnie katany.

Anonymous - 2007-11-29, 02:17

Wysłany: Pon Sie 29, 2005 9:02 pm Temat postu:

Ja czytałem że to zalezy od ilosci gwiazdek, które zdobywamy na rating screenie, a żeby zdobyć katane trzeba mieć zakończenie Good.

Anonymous - 2007-11-29, 02:20

A ja od siebie dodam, że w jednym opisie na gamefaqs napisane jest, że zdobywamy ją losowo - i taką wersję należy przyjąć gdyż faktycznie nie ma jednej, uniwersalnej drogi.
Teufel.86 - 2007-11-30, 18:20

A ja się upieram, że tam nie da się wrócić. Wczoraj próbowałam i zatrzymało mnie w kanałach. Nie dało się wyjść po drabinie przy elementary school. Wyskakiwał napis, że trzeba znaleźć Cheryl i nie ma czasu na powrót. Więc myślę że nie da rady.
A jeśli komuś udało się wrócić do początku, to niech napisze jak to zrobił :P

Baaly - 2007-12-25, 15:17

Ad. 1: To zwyczajny, IMO, wypełniacz i klimatotwórca. Oczywiście można by się upierać że te wiatraki i instalacje pod ulicami i pokojami w alternatywnym świecie mają jakieś powiązanie z Alessą, ale ja go nie widzę. Moreover, silnik PSX nie pozwala na np. dostrzeganie przez kraty niższego piętra etc., a żeby nie było tam zwyczajnej pustki dodali taki nienaturalny wypełniacz. Co do zarwanych dróg, nie tylko mają alegorię, o której wspominasz w 2 punkcie, ale też są spowodowane słabowitym silnikiem PSX (tzn. nie spowodowane, ale niestety koniecznie).

Ad. 2: Yes, my master.

Ad. 3: Kompletnie nie rozumiem drugiej części punktu. Ale z interpretacji ogólnej wynika, że pytasz o to, czy Cybil rzeczywiście widziała Cheryl przedostającą się przez jezioro. Otóż tak, widziała. Nie zapominajmy, że Cheryl to Alessa, która ma w tym mieście władzę. Dodatkowo to, że Cybil naprawdę ją widziała potwierdza fakt, że Resort Area, gdy je odwiedzamy, jest "nocne", a po chwili zmienia się w alternatywne, gdzie w dodatku możemy znaleźć Alessę na dachu latarni, gdzie zrobiła już swoje (pieczęć Metatrona).

Ad. 4: W głębi wyobrażeń Dahlii i kultu bóg wyglądał tak, jak Incubus. To znaczy, że to był bóg kultu, którego wizerunek został nadany przez wypaczony umysł Dahlii. Alessa Incubator była jakby wczesnym stadium rozwoju Boga, efektem połączenia się wszystkich części duszy i ciała Alessy. Aglaophotis wyrwał z Incubatora Incubusa, który, jako bóg kultu, zbyt wcześnie opuścił ciało i był na tyle osłabiony, że Harry "bez trudu" go zmiótł.

No i mówiąc zwięźle w odpowiedzi na Twoje pytanie: Dahlia zdawała sobie sprawę, że bóg będzie słaby jeśli Kauffmann rzuci Aglaophotis w Incubator, lecz gdy Incubus opuścił ciało Incubatora zaśmiała się histerycznie bo wierzyła, że jednak wszystko pójdzie po jej myśli, co się oczywiście nie stało.

Baaly - 2007-12-25, 15:24

STRusz widzę świetnie to przetłumaczył :lol: "Opada zabity" :lol: "Idź dom" :lol: Jesteś (byłeś) boski :lol:
Baaly - 2007-12-25, 15:30
Temat postu: [SPOILER] Doktorzy w szpitalu
Wiecie, że ja we wszystkim szukam znaczenia. No i znalazłem kolejny punkt zaczepienia: doktorzy w alternatywnym szpitalu. Są tylko na pierwszym piętrze (dokładnie tam, gdzie Lisa, jak wiadomo, zabita przez Kauffmanna, czyt. doktora). Mało tego, przed drzwiami do Examination room (ten mały pokoik z którego tam wchodzimy) jest jeden doktor... Ale skoro Lisa żyje, a Alessa nie wiedziała (przypuszczalnie), że Lisa została przez Kauffmanna zabita, to skąd doktorzy otaczający pokój, w którym kryje się Lisa? Chyba że jest to obraz tuż przed/tuż po śmierci Lisy, stąd doktor za drzwiami Examination room. Nie wiem co o tym myśleć. A jakie jest Wasze zdanie?

Btw. w piwnicy jest sporo (dokładnie 4-5) pielęgniarek, a przecież sama Lisa mówi, że nie wolno personelowi tam wchodzić. Ocb.?

Bersek - 2008-06-02, 10:48

Sunderland napisał/a:
1.Dlaczego pada śnieg?

Według mnie można przyjąć kilka założeń
1.
Abaddon napisał/a:
czy ktoś z was widział kiedykolwiek pożar? jeśli tak, to sami wiecie, że popiół który ulatuje razem z ciepłym powietrzem, opada potem, bardzo przypominając płatki śniegu, może tak właśnie skojażyła go sobie Alessa

2. Możliwe, że śnieg padający o tej porze roku od początku ma zasygnalizować graczowi, że coś jest nie tak, że podobne "dziwactwa" będą na porządku dziennym.
3. Śnieg razem z mgłą dają niesamowite uczucie odosobnienia i izolacji, zresztą jeśli ktoś miał okazję pobłądzić we mgle ten wie o czym mowa :grin2:
4. Spotkałem się też z teorią, że śnieg (wiadomo, jest biały) ma w pewnym stopniu symbolizować niewinność Alessy.
5.W japońskiej kulturze (możliwe, że nie tylko) śnieg symbolizuje śmierć...resztę dopiszcie sobie sami :)
Chyba zgodzicie się ze mną, że twórcy gry nie "wrzucili" śniegu od tak sobie bo im się nudziło i musi mieć jakieś znaczenie fabularne?

tumi1 - 2008-06-08, 16:44

Co do śniegu...Pamiętam tę noc(Byłem głupi żeby grać w nocy pierwszy raz w SH) i wrażenie jakie zrobiła na mnie ta mieszanka.Albo ten dziwny dźwięk na początku.Niezłe
RIKSIA - 2008-08-13, 21:45

No i w niektórych kulturach biały kolor to śmierć :nerd:
I'veSeenItAll - 2008-08-13, 21:49

RIKSIA napisał/a:
No i w niektórych kulturach biały kolor to śmierć :nerd:


ogólnie rejony Azji i o ile się nie mylę Afryki w przeciwieństwie do nas mają inny "podział kolorów" i właśnie biały jest kolorem śmierci, bo kości są białe.

Wafelek - 2012-08-25, 13:43

Witajcie,
podpinam się do tego tematu, choć może być to złe miejsce. Nie chcę zaśmiecać i zakładać nowego tematu.

Gram w SH na konsoli, aktualnie jestem w Alchemilla Hospital. Wszedłem już do tego zmienionego szpitala ale zapomniałem wziąć ze sobą mapki. Czy istnieje możliwość powrotu i zaopatrzenia się w mapę?

R4Zi3L - 2012-08-26, 15:14

Chyba nie, ale i tak jeśli lokacja jest zmieniona to mapa na niewiele ci sie przyda. Zresztą lokację w SH1 są dość proste i powinieneś sobie poradzić.
Alice - 2014-09-02, 17:27

Cz=y gorźniejsze stalkery pojawiają się dopiero po tym jak Harry używa piramidki na Alessie, czy jeszcze przed tym zdarzeniem?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group