Forum Silent Hill Page

Silent Hill 2 - [spoilery] Ciekawostki i odkrycia

Wendigo - 2009-06-28, 13:38

Lost Memories odnośnie Flesh Lips napisał/a:
The lattice, which signifies a bed,
Wydaje, mi się że można to także podpiąć pod Mary w trakcie finałowej walki i Marię przebijaną przez PH włócznią, ponieważ Mary umarła w łóżku.

Cytat:

And so I wait, wrapped in my cocoon of pain and loneliness.


Tutaj chyba, także chodzi o łóżko.

Mi - 2009-06-28, 18:17

Wendigo napisał/a:
ponieważ Mary umarła w łóżku.

Maria również umiera w łóżku, w Labiryncie. Wydaje mi się, że samo pomieszczenie, w którym James odnajduje jej ciało (przypominające więzienną celę) może symbolizować odczucia Mary do swojego szpitalnego pokoju- klatka, z której nie może wyjść.

Shiroi Ookami - 2009-06-28, 18:26

Miho napisał/a:
może symbolizować odczucia Mary do swojego szpitalnego pokoju- klatka, z której nie może wyjść.

Również James może odczuwać łóżku jako klatkę, ponieważ przyzwoitość każe mu trwać przy chorej żonie. Dlatego też łóżku może być czymś, co go ogranicza, zniewala lub wręcz niszczy jego życie.

Żelazko - 2009-07-12, 02:42

Właśnie coś takiego udało mi się nagrać.

http://www.xfire.com/video/ee627/

Czy James często wyprawia takie ekscensy czytając notatki? :D

Wendigo - 2009-07-12, 08:52

Żelazko, wszyscy o tym już wiedzą i to nie dzieje się tylko przy czytaniu notatek.
Plazior - 2009-08-05, 23:32

Czy wiecie, że:

Gra w Chinach nazywa się; "Jijing Ling 2" :lol:

Nazar - 2009-08-12, 17:20

Jak już niektórzy wiedzą - lubię czepiać się szczegółów. Moje 3 grosze w tej sprawie:D

Tu mamy nowoczesne, żywe lustro:

Edit: teraz mi do głowy wpadło - może da się tak popełnić samobójstwo, gdy James-odbicie podpiłuje Jamesa-nieodbicie? :D


A tutaj różne wersje tej samej kartki i pokraczny cień na ścianie:

Bersek - 2009-09-25, 12:02

Myślę, że to z pewnością będzie pasowało jako odkrycie jak i również jako ciekawostka.

http://www.igotaletter.co.../special/01.php

kilkuminutowy gameplay z SH2 z wersji trial przedstawionej na E3.

Nazar - 2009-09-25, 12:50

Szkoda, że w ostatecznej wersji zmienili dźwięk radia na "to coś" :/

Scena pod prysznicem i haczykiem na włosach: LOL :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Doxepine - 2009-10-12, 23:13



Wybaczcie, jeżeli coś takiego pojawiło się gdzieś wcześniej, ale wydaje mi się, że chyba ten właśnie temat nie został poruszony...
Grałem ostatnio w SH2 i zupełnie przez przypadek zwróciłem uwagę na to, co znajduje się na ścianie przy zamkniętym wejściu do kibla. Jest tam rysunek przedstawiający kogoś lub coś (mnie się to kojarzy z rysunkami znajdującymi się na płaskowyżu Nazca w Peru... No, a do tego jakieś tajemnicze bazgrołki, napisane jakimiś dziwacznymi literami... Co o tym wszystkim sądzicie?

EDIT: Niestety, nie udało mi się zuploadować tego skrina na imageshack...

EDIT2: No, teraz powinno być dobrze... :)

Shiroi Ookami - 2009-10-13, 19:59

Ciężko zobaczyć cokolwiek na takim małym skrinie, szkoda że nie da się powiększyć...
Doxepine - 2009-10-13, 20:15

Ok, a teraz to, co wykminiłem na temat tego tajemniczego rysunku, a dokładnie to liter, które znajdują się tuż obok niego. Otóż, to chyba język hebrajski, a przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Jestem w trakcie przerysowywania tych liter na kartkę, tak więc wyniki moich badań przedstawię za jakiś czas. Dodam tylko, że w języku hebrajskim każdej literze przypisane jest wiele znaczeń (w dużym uproszczeniu)... Gdyby ktoś znał się na języku hebrajskim, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, szczególnie przy rozszyfrowywaniu samych liter, jak i tekstu, który (być może) został nimi zapisany...
Nazar - 2009-10-13, 20:16

Na jakimś uniwerku powinni pomóc :)
Bersek - 2009-10-13, 20:17

Jestem pewien, że gdzieś widziałem post tłumaczący te bazgroły, ale "coś" to pojęcie względne. Poszukam tego w wolnej chwili.
Shiroi Ookami - 2009-10-13, 20:23

Może to ten fragment z Biblii, który wcześniej omawialiśmy (o gnijącej Mary/Marii), tym razem w oryginalnym języku? To by się zgadzało, bo jest nawet z ilustracją ;)
Doxepine - 2009-10-13, 20:28

Póki co, rozszyfrowałem tylko kilka liter, ale hebrajski jest dość skomplikowanym językiem, więc zrozumienie tych napisów może trochę zająć... Możliwe, że napisy te pochodzą z Biblii, ale... wydaje mi się, że są za krótkie... :)
Żelazko - 2009-10-13, 20:48

Dosia napisał/a:
Gdyby ktoś znał się na języku hebrajskim, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, szczególnie przy rozszyfrowywaniu samych liter, jak i tekstu, który (być może) został nimi zapisany...


Ber napisał/a:
Jestem pewien, że gdzieś widziałem post tłumaczący te bazgroły, ale "coś" to pojęcie względne. Poszukam tego w wolnej chwili.


Tak się składa że mam Żyda na lekcji Speech pochodzącego prosto z Izraela ;) Mogę go spytać, ale poczekam na Bera, może znajdzie się tłumaczenie tego napisu, właśnie tutaj na forum.

Doxepine - 2009-10-13, 20:53

zelazko napisał/a:
Tak się składa że mam Żyda na lekcji Speech pochodzącego prosto z Izraela ;) Mogę go spytać, ale poczekam na Bera, może znajdzie się tłumaczenie tego napisu, właśnie tutaj na forum.


Super!!! Nie ma to jak zaczerpnąć języka u źródła... :D

Bersek - 2009-10-13, 20:54

No pewnie. Żelazko nie czekaj na mnie bo zanim to znajdę... xD
Żelazko - 2009-10-20, 01:48

Wreszcie udało mi się dowiedzieć co piszę na tym screenie co przedsatawił nam pan Dosia :lol: David, żydowski kolega, z którym mam lekcję, postarał się i tym razem przyszedł na zajęcie a nie jak to było tydzień temu. Powiedział, że dookoła tego obrazka są spisane różne nazwy przedstawiające Boga takie jak Jahwe, Stwórca świata i inne nazwy, które padły w starym testamencie do określenia Boga. Powiedział mi także że tych imion się nie wymawia, bo to grzech w judaiźmie.
Żelazko - 2009-11-01, 18:42

Ja bym się pokusił na taką teorię. Ten napis po hebrajsku i obrazek symbolizują, że James przejdzie przez męczarnie. Obrazek wymarniałego człowieka i napisy hebrajskie wsazują na ofiarę holokaustu. Ma to rzucać światło na nadchodzące cierpienie Jamesa. Ten napisy na ściaie, każdy z nich wymawia różne imiona użyte na Boga, jednak w judaiźmie jest to zabronione, wyjątkiem jest czytanie starego testamentu, tak mi powiedział David. Te imiona spisane w grzeszny sposób, mają sugerować, że James nadal grzeszy wypowiadając imię swojej zmarłej żony, jakby wciąż żyła.
Alex - 2009-11-18, 00:09

1. Grając w SH2 niespecjalnie zwróciłem uwagę na obrazek na szubienicy - nie wiem czy jest on pospolity, czy nie, w każdym razie postanowiłem go dodać - czy nie wygląda znajomo?



2. Będąc w więzieniu natrafiłem na gazetę, w której pisze o statku "Little Barones" (jakoś tak), który zaginął w roku 1918. Było tam też coś o kolejnym incydencie z 1939 i o zwłokach leżących na dnie jeziora. Teraz już przynajmniej wiadomo, skąd pomysł na fabułę "SH: Arcade" ;)

3. I jeszcze jedna sprawa, którą chyba również można traktować jako odkrycie: Jeśli ktoś chciałby zagrać w wersje trial SH2 i SH4 (te z E3) na PS2, to zapraszam na tę stronę.

Wendigo - 2009-11-18, 07:30

Alex napisał/a:
3. I jeszcze jedna sprawa, którą chyba również można traktować jako odkrycie: Jeśli ktoś chciałby zagrać w wersje trial SH2 i SH4 (te z E3) na PS2, to zapraszam na tę stronę.
Już zasysam :) . Oby działało. wszędzie szukałem i nie umiałem znaleźć :) .
Shiroi Ookami - 2009-11-18, 08:23

Alex napisał/a:
1. Grając w SH2 niespecjalnie zwróciłem uwagę na obrazek na szubienicy - nie wiem czy jest on pospolity, czy nie, w każdym razie postanowiłem go dodać - czy nie wygląda znajomo?

Jeśli pytanie brzmi czy normalnie na szubienicach widniały takie obrazki, to oczywiście nie ;) Obrazek przedstawia powieszonego człowieka (Jamesa?) i dwóch piramidków. Pod spodem są 3 kolory, 2 z nich można odnieść oczywiście do kolorów jajek, które otrzymujemy później po walce z dwoma PH.
Tych dwóch trójkątnych od katów w maskach odróżniają włócznie - kaci używali do egzekucji mieczy i toporów, a nie włóczni (chyba że w czasie tortur, ale tu taka sytuacja nie ma miejsca, bo obrazek przedstawia egzekucję). Dlatego to ewidentnie PH.

StuntmanMikeL - 2009-11-18, 10:19

Alex napisał/a:
3. I jeszcze jedna sprawa, którą chyba również można traktować jako odkrycie: Jeśli ktoś chciałby zagrać w wersje trial SH2 i SH4 (te z E3) na PS2, to zapraszam na tę stronę.


Piwko leci do Ciebie. :D Torrenta już zasysam i po pracy pewnie obadam.

Shiroi Ookami napisał/a:
Tych dwóch trójkątnych od katów w maskach odróżniają włócznie - kaci używali do egzekucji mieczy i toporów, a nie włóczni

Można by się kłócić...
Cytat:
Niekiedy żołnierze z własnej woli, a niekiedy na rozkaz setnika skracali życie skazanych, rozpalając pod krzyżem ognisko, by udusić ich gęstym dymem, przebijając ich włócznią lub dokonując tzw. „crurifragium”, polegające na połamaniu goleni skazańca za pomocą maczugi.

Z tekstu opisującego przebieg egzekucji poprzez ukrzyżowanie. Może twórcy luźno powiązali z postacią PH jakieś biblijne motywy. Poza tym kaci na przestrzeni wieków i w różnych regionach świata stosowali przeróżne sposby na wykonanie egzekucji, więc wcale niewykluczone, że w jakimś regionie świata wykonywano egzekucję za pomocą włóczni. Możliwe też, że włócznia symbolizuje pal (nawet kształtem jest podobna, nie ma typowego grotu, tylko jest zaostrzona na czubku), a wiadomo, że w Europie i na Bliskim Wschodzie na przestrzeni wielu wieków stosowano nabijanie na pal jako formę egzekucji.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group