Forum Silent Hill Page

Gry - Kabel sieciowy w ps2

Cloud - 2009-12-31, 09:22
Temat postu: Kabel sieciowy w ps2
Witam, ostatnio a dokładnie wczoraj, dostałem gre Ghost Recon na konsole...no i właśnie pomyślałem że fajnie by sobie było pograć z kimś przez sieć, wiecie może jaka byłaby prawdopodobna cena, czy za coś prócz kupna tego kabla się coś płaci?
StuntmanMikeL - 2009-12-31, 09:35

Jeśli chodzi Ci o multitapa, żeby postukać na splicie to minimum 20-30zł za oryginalnego na allegro. W sklepie pewnie droższe o conajmniej połowę, ale zawsze zostają nieoryginalne.

No ale piszesz: "sieć", więc zakładam, że chodzi o internet. Jeśli masz PS2 slim to modem już powinien być wbudowany w konsolę, więc jedyne o musisz zrobić to kupić kabel ethernet (w sklepie komputerowym, lub elektronicznym) i podpiąć pod konsolę. Nie dam głowy jednak, że na 100% będzie działać, bo nigdy tak na dobrą sprawę nie widziałem na własne oczy PS2 podpinanego do sieci, poza tym nie jest powiedziane, że będziesz mógł tak od razu podpiąć do neta inne urządzenie, niż to, które miałeś przy jego zakładaniu (czyli komputer). Zależy od dostawcy. Jeśli masz adres MAC przypisany do komputera i w dodatku masz tyko jedno IP, to wątpię, że zadziała.

No a jeśli masz jakiś stary model PS2, w którym nawet modemu nie ma, to myślę, że od razu mozesz sobie cały plan darować. :lol:

Cloud - 2009-12-31, 10:23

Nie, nie. Slim mam oczywiście, no ale IP to ja mam jedno, mimo wszystko dzięki za wyjaśnienie
_Music - 2009-12-31, 10:32

Zadaj sobie najpierw pytanie czy ktokolwiek będzie w to jeszcze grał po sieci.

Bezpośrednie podpięcie kablem ethernetowym raczej nic nie da, zależy w jaki sposób odbierasz internet.
Ja mam routera do którego podpięty jest kabel, a ten bezprzewodowo łączy i kompa i konsolkę (ale ps3), więc podobny schemat (tylko przewodowy) tutaj bym widział.

StuntmanMikeL - 2009-12-31, 11:38

Zależy jeszcze od tego jaki ma modem, czy dostawca jakoś ogranicza podpinanie innych urządzeń (zdarza się, że tak nie robią) etc. etc. Routerem było by chyba najlepiej to zrobic, bo o ile dobrze pamiętam, jeśli dobrze się ten router skonfiguruje, to nie trzeba nawet dodatkowego IP, jedyna niedogodność w tym przypadku, to że prędkość łącza będzie dzielona na te dwa urządzenia.

Z drugiej strony ja na chacie mam 2 IP i pieca z konsolą podłączone na raz do modemu kablowego (komp przez USB, a PS3 przez ethernet), więc opcji jest wiele.

Zaratul - 2009-12-31, 11:38

_Music napisał/a:
Zadaj sobie najpierw pytanie czy ktokolwiek będzie w to jeszcze grał po sieci.


Dobre pytanie.Nie lepiej włączyć GR 1 albo Advanced Warfighter 1 i 2 na PC?

_Music - 2009-12-31, 12:56

StuntmanMikeL napisał/a:
jeśli dobrze się ten router skonfiguruje, to nie trzeba nawet dodatkowego IP, jedyna niedogodność w tym przypadku, to że prędkość łącza będzie dzielona na te dwa urządzenia.


Jeśli ma się router, to trzeba tylko by dostawca zatwierdził nowy adres mac (jeśli do tej pory korzystało się np. z kabla), później wszelkie inne urządzenia łączą się bezproblemowo.
Np. tak

Moryc - 2009-12-31, 16:52

Przeciez router zaslania MAC'i wszystkich urzadzen podsieci.
Cloud - 2009-12-31, 18:02

Zaratul, niby tak...ale na moim notebook'u coś prócz Mario odpalić to cud jest ;) . A lan ogólnie by się przydał to jakiś sieciówek, nie koniecznie do GR
StuntmanMikeL - 2009-12-31, 18:03

Ale chyba tylko wtedy, jeśli sklonujesz do tego routera adres MAC, jaki spisał sobie dostawca internetu, w momencie gdy był zakładany. Nie wiem do końca jak to jest, ale w każdym razie granie po sieci na PS2 jest martwe, więc teoretycznie najlepiej olej całą sprawę i tak jak pisze Zaratul - załatw sobie GRAW na PC, o wiele lepsza gra.
_Music - 2009-12-31, 20:39

Moryc napisał/a:
Przeciez router zaslania MAC'i wszystkich urzadzen podsieci.


Tak, dlatego dostawca wklepuje jedynie mac routera.

StuntmanMikeL napisał/a:
Ale chyba tylko wtedy, jeśli sklonujesz do tego routera adres MAC, jaki spisał sobie dostawca internetu


No, mi tam dostawca nie robił problemów ze zmianą maca- możesz miec chociażby nowy komputer, więc sądzę że żadna firma nie robiłaby z tego problemu.

StuntmanMikeL - 2010-01-01, 14:43

_Music napisał/a:
No, mi tam dostawca nie robił problemów ze zmianą maca- możesz miec chociażby nowy komputer, więc sądzę że żadna firma nie robiłaby z tego problemu.

A, nie no to jasna sprawa. Wystarczy tylko jeden telefon i to załatwią. Zdarzają się jednak tacy dostawcy, którzy życzą sobię jakieś opłaty za taką przyjemność.

_Music - 2010-01-01, 15:22

A to już niedobry dostawca wtedy i znak że należy go zmienic :]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group