Forum Silent Hill Page

Silent Hill 2 - Jarzące się światła na drodzę

sgt.white - 2009-06-24, 12:28
Temat postu: Jarzące się światła na drodzę
Grając W SH'a 2 zauważyłem, że na skrzyżowaniu Katz ST.- Neely ST. pali się sygnalizacja świetlna. Jak myślicie co to może oznaczać? W innych częściach miasta tego nie zauważyłem...
Bersek - 2009-06-24, 12:40

Moim zdaniem jest to stworzone dla podkręcenia klimatu, co imo twórcą się udało. Pamiętacie motyw z Twin Peaks gdzie co jakiś czas była pokazywana sygnalizacja uliczna i zawsze nocą? No, to wychodząc ze szpitala i kierując się już do więzienia (a przypomnę, że wtedy ulice SH wypełnia ciemność), natrafiłem na palące się, czerwone światło i nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że twórcy inspirowali się właśnie TP. Nie wiem czy już o tym nie wspominałem, ale w każdym razie to tylko mongolska teoria xD
Raq - 2009-06-24, 12:44

Mógł byś screen'a zapodać? ja też 1 myśl miałem 'Kuźwa TP'...pewnie jest to swoisty smaczek w podziece mistrzowi Davidowi :)
Bersek - 2009-06-24, 12:51

No właśnie nigdzie nie mogę znaleźć i nie pamiętam nawet, w których dokładnie odcinkach to pokazywali :/
StuntmanMikeL - 2009-06-24, 13:21

Kiedyś czytałem, że jednym z motywów często przewijających się przez filmy Lyncha jest kolor czerwony (czy to były czerwone kurtyny... nie pamiętam), który w jego "mitologii" oznacza ujawnienie sekretów, niczym odsłonienie czerwonej kurtyny na teatralnej scenie. A fakt, że twórcy SH wzrorowali się m.in. na Lynchu widać nie raz i nie dwa w ciągu całej gry (Lost Highway, Blue velvet...), więc niewykluczone, że to o to chodzi. Wszak moment, w którym James udaje się do muzeum, jest tym momentem w grze, od którego wszystkie tajemnice zaczynają się wyjaśniać.
Raq - 2009-06-24, 14:19

Ta też czytałem o tym odkrywaniu sekretów i metaforze kurtyny. Ber: światła pojawiaja się w WIELU odcinkach zwłaszcza początkowych...ma to również na celu budowanie klimatu, wyciszenie i przygotowanie na cos...w końcu wiadomo ze czerwone światło to STOP i za chwile coś się wydarzy...
Carmash - 2009-06-24, 14:20

StuntmanMikeL napisał/a:
Kiedyś czytałem, że jednym z motywów często przewijających się przez filmy Lyncha jest kolor czerwony (czy to były czerwone kurtyny... nie pamiętam), który w jego "mitologii" oznacza ujawnienie sekretów, niczym odsłonienie czerwonej kurtyny na teatralnej scenie.


Taki zabieg został wykorzystany chociażby w The Lost Highway, gdzie przy jednej z początkowych scen zostaje nałożone tło, w postaci czerwonej kurtyny właśnie.

sgt.white - 2009-06-24, 21:07

Zauważyłem, że światła się co jakiś czas zmieniają... ale to chyba nic nie wprowadzi do tego tematu...
Bersek - 2009-06-24, 21:12

sgt.white napisał/a:
ale to chyba nic nie wprowadzi do tego tematu...

Oj żebyś się nie zdziwił jakie głupoty czasami potrafią naprowadzić na właściwy trop. W tym problem, za dużo osób boi się odezwać w strachu przed tym, że "walną głupotę". Oczywiście nie mówię tutaj o kompletnie mongolskich teoriach, które na siłę starają się podważyć rozkminiane latami, ustalone i 100% pewne teorie :D
Przepraszam za offtop, chyba nie daję dobrego przykładu xD

Zaratul - 2009-06-24, 21:22

Bersek napisał/a:
Moim zdaniem jest to stworzone dla podkręcenia klimatu


No dokładnie.W Making od Silent Hill 2 Team Silent mówi że to podkreśla "dziwność" miasta.Tak więc to chyba tylko smaczek. :)

Bersek - 2009-06-24, 21:26

Ok mam ten fragment.
http://www.youtube.com/wa...feature=related
od 6:10

Zaratul napisał/a:
No dokładnie.W Making od Silent Hill 2 Team Silent mówi że to podkreśla "dziwność" miasta.


Kurde, wiedziałem że gdzieś już słyszałem o co chodzi z tymi światłami, ale nie mogłem skojarzyć gdzie :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group