Forum Silent Hill Page

Gry - Gry - Temat ogólny

Suavek - 2010-06-24, 00:09

Nie warto. Jedynie Transformers z PS2 na podstawie serialu Armada był całkiem niezłym shooterem. Reszta to crapy.

A ten nowy TF wygląda jak Unreal Tournament 3 z robotami. Mówię to w pozytywnym kontekście. Jak stanieje i będzie wersja angielska (u nas sprzedają pełną polską...) to może sobie sprawie.

StuntmanMikeL - 2010-06-24, 00:34

Jeśli chodzi o gry na licencji filmów Baya: Transformers to typowy shit zrobiony na szybkiego, ale Transformers 2 jest całkiem grywalny. Trochę sterowanie lewe ale poza tym całkiem przyjemna napierdzielanka. Jeśli dobrze pamiętam to robili ją kolesie od Vigilante 8 z PSX. Unikaj tylko pecetowej wersji bo taka jest niezoptymalizowana, że chyba tylko na jakimś pentium quadzie czy innym komputerze z kosmosu idzie w to komfortowo pograć.
Alex - 2010-06-24, 01:00

Mnie akurat pierwsze Bayformersy na PS2 się w miarę podobały, ładna animacja robotów, ciekawe i nawet wymagające misje. Ale to wciąż tylko gra na licencji zrobiona na szybkiego. Za to Bayformers 2 na PS2 (i Wii przy okazji) to badziewie, za które nigdy przenigdy się nie bierz. Beznadzieja, która nieudolnie czerpie z God of War ile tylko może. Co do War of Cybertron, to oczekuję tej gry na NDS - PC za słaby, konsol nie posiadam :-]
Suavek - 2010-06-24, 01:17

Zdajesz sobie sprawę, że na NDS to będzie zupełnie inna gra? W dodatku pewnie crapowata? ;>.

Miałem okazję pograć w Bayformersy na PS2. Jedynka to taka młócka na jeden raz. Monotonna i trochę nudnawa. Dwójka to porażka, ale to zupełnie inna gra niż to co wyszło na nowe konsole i PC.

Niemniej jednak TF na podstawie Armady wypada całkiem nieźle jak już wspomniałem - http://www.youtube.com/watch?v=5FDk-7ocarY - ktoś gra jakby miał dwie lewe ręce, ale mimo to gra na swoje czasy była przyzwoita.

Kurde, przez Was nabrałem ochoty by raz jeszcze obejrzeć animowany Transformers The Movie. Po raz tysięczny...

EDIT:

http://uk.xbox360.ign.com...10.html?show=hi - 9/10 w IGN. Choć średnio im ufam to gra wygląda fajnie.

EDIT 2:
http://www.gametrailers.c...mers-war/701083 - recenzja GameTrailers. Ot dobra strzelanka.
http://www.youtube.com/watch?v=h_NmilAp_Tw - utworek Stana Busha (którego kojarzyć powinny osoby pamiętające pełnometrażowy film animowany) stylizowany na scenki z klasycznego serialu.

Nie ma co, prędzej czy później chętnie sobie sprawię, zarówno z sentymentu jak i dla rozwałki.

Alex - 2010-06-29, 17:30

Obczajcie creditsy (bez spoilerów) War of Cybertron. Aż się łezka w oku kręci:
http://www.youtube.com/watch?v=JSELOUysNQo

Suavek - 2010-06-29, 17:38

Dawałem to już w poście wcześniej ;) . Utworek sentymentalny, szczególnie dla osób pamiętających film, ale sam w sobie kiepski.
StuntmanMikeL - 2010-07-01, 21:00

Ktoś jest tu może zaznajomiony z serią Onimusha? Kiedyś pamiętam na PS2 krótką chwilę w trójkę grałem (Demon Siege o ile dobrze pamiętam), ale potem odłożyłem "na później" i tak jakoś o niej zapomniałem. Teraz chciałem się doń przysiąść, bo ogólnie dobre wrażenie na mnie wtedy zrobiła, ale odstrasza mnie trochę fakt, że to trzecia część. Jest ona jakoś mocno powiązana z poprzednimi, tak że dosłownie musiałbym najpierw przez tamte się przebić, czy mogę od razu jechać od tej?
Plazior - 2010-07-01, 21:16

Tylko z częścią pierwszą, która jest imo najlepsza. Także wypadało by ją skończyć, przed 3.
StuntmanMikeL - 2010-07-01, 21:29

Urgh. To lipa, bo to trójka mi się spodobała i teraz granie w jakąś poprzednią część, tylko po to żeby móc się zabrać do tej będzie niczym przykry obowiązek...

Ah fuck it, gram w trójkę. xD

Ale i tak dzięks. Przeczytam sobie w necie co się działo w jedynce, żeby wiedzieć chociaż o co chodzi. xD

R4Zi3L - 2010-07-01, 21:40

Nie rozumiem czemu granie we wczesniejsze czesci, szczegolnie jesli sa lepsze mialoby byc przykrym obowiazkiem?
StuntmanMikeL - 2010-07-02, 00:33

Bo w jedynce nie ma Jeana Reno. :P

A tak serio - trójkę zobaczyłem najpierw i to na nią mam ochotę, a nie na grę, której nawet na oczy nie widziałem. Założę się, że czymś się od siebie różnią, a już na pewno fabułą. Poza tym to, że wg. was jedynka jest lepsza, wcale nie znaczy, że ja odniosę takie wrażenie x]

EDIT: Aha, jeszcze jedno. Kiedyś to na konsoli w to grałem, ale teraz akurat nie mam jej na chacie i w wersję na pieca muszę przycinać. Powiedzcie mi bo nie mogę sobie przypomnieć - Francuzi gadają tu po swojemu, to pamiętam, ale czy Japońscy bohaterowie także powinni po swojemu nawijać? Bo u mnie gadają po angielsku, co trochę dziwacznie brzmi. Tym bardziej coś kojarzę, że jak grałem na konsoli to Japońce także zaciągali po swojemu.

Say - 2010-07-02, 21:45

2>4>1>3

...gdybym miał się silić na ranking. Trójka ma najgorsze lokacje (minimum klimatu poprzednich części), muzykę, przeciwników i ostro porytą fabułę. Dobra gra, ale siostrzyczki ją zjadają IMO.

StuntmanMikeL - 2010-07-02, 23:43

Póki co to tylko niektóre dialogi i fabuła trochę przygłupie mi się wydają (no ale z drugiej strony wskaż mi cokolwiek traktujące o podróży w czasie, w którym nie znajdą się jakieś bzdury...), plus kamera czasem ustawi się dziwacznie. Poza tym gra jak najbardziej in-plus. Klimat ma fajny, lokacje też są pomysłowe, a patent z rozwiązywaniem zagadek dwoma bohaterami w różnych przedziałach czasowych wypada zajefajnie.

Ogólnie całość mocno kojarzy mi się z Legacy of Kain: Defiance, gdzie patent z różnymi przedziałami czasowymi, zagadki i system walki są niemalże identyczne. O ile pamiętam obie gry jakoś mniej więcej w tym samym czasie się pojawiły, więc ciekawe kto od kogo ściągał. x) Podobieństw jest aż nadto, żeby to był zwykły przypadek.

R4Zi3L - 2010-07-03, 06:37

Pierwszy ukazał się LoK:D.....
Cloud - 2010-07-03, 22:52

Grałem w 1,2,3. chronologicznie :D
Jedynka- cud, miód etc. Uwielbiałem zakończenie
Dwójka- Kilka kroków, ale brak bohatera z pierwszej części odrzucił mnie od tej gry i ją odłożyłem
Trójka- Też znakomita giera, chociaż nie lubie raczej gier z mieszaniem czasu (Prócz właśnie LoK'a hehe :) ) Na jakiejś trudniejszej zagadce odłożyłem gre na dłużej i zapomniałem o niej, cóż. Heheh :D

Say - 2010-07-05, 17:32

Lubić Onimushę i nie zagrać w Dawn of Dreams, to niemalże przestępstwo ;]
Świetna historia (w cholerę smaczków i odniesień do poprzednich części), bardziej dynamiczne walki, absolutnie mistrzowska MUZYKA, rozbudowanie, bonusy i replay-ability...

...nadrabiaj szybko.

Żelazko - 2010-07-09, 00:25

Według CD-Action Dragon Age 2 został zapowiedziany. Szacowana data premiery to marzec 2011. Ciekawe co z tego wyjdzie. Gra ma wyjść na pieca, xkloca i PS3.
Cytat:

A jednak! Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, BioWare wraz z Electronic Arts, oficjalnie zapowiedziało grę Dragon Age II, sequel najwspanialeszego RPG-a 2009 roku.

W grze wcielimy sie w zupełnie nową postać (co oznacza, że zapisane stany gry wykorzystamy tylko do zaimportowania konsekwencji podjętych w oryginale decyzji, a nie samego bohatera) – człowieka, o nazwisku Hawke, który zgodnie z informacją prasową "przetrwał zagładę swojego rodzinnego domu". Z udostępnionych informacji nie wynika jednoznacznie, czy będzie to jeden z Szarych Strażników.

Dość oszczędna w treści informacja prasowa nie wyjawia, jaki będzie cel przygody - czytamy natomiast, że "będziemy musieli przetrwać w stale zmieniającym się świecie, kompletując drużynę z najbardziej zabójczych sojuszników, po drodze zyskując sławę i fortunę, by ostatecznie odcisnąć swoje piętno na historii". Akcja gry obejmie całą dekadę, a historia w niej opowiedziana będzie kształtować się w zależności od podejmowanych przez bohatera decyzji. Ostatecznie Hawke stanie się najważniejszą postacią świata Dragon Age.

Zmieniony system walki pozwoli "myśleć niczym generał i walczyć niczym Spartanin", niezależnie od wybranej klasy (co ciekawe komunikat prasowy wymienia tylko trzy z nich - maga, złodzieja i wojownika). Dragon Age II ma stawiać na filmowe przedstawianie akcji, zastanawiająco brzmi zapowiedź zaś "nowego stylu graficznego”. Jak będzie się prezentował przekonamy się, gdy BioWare opublikuje pierwszy zwiastun produkcji – ma on trafić do sieci 17 sierpnia, równo z początkiem targów gamescom.

Więcej informacji poznamy wraz z pojawieniem się w kioskach nowego, sierpniowego numeru amerykańskiego magazynu Game Informer. W piśmie znajdzie się bowiem obszerny artykuł poświęcony Dragon Age II. Na razie pozostaje nam zaś oglądanie pierwszych udostępnionych przez twórców concept-artów – jeden znajdziecie u góry nad newsem (to fragment okładki Game Informera), pozostałe są już w naszej GALERII.

Data premiery Dragon Age II to marzec 2011. Gra ukaże się na PC, PS3 i X360.


Źródło: http://www.cdaction.pl/ne...e-poczatek.html

Suavek - 2010-07-09, 21:49

http://www.empik.com/drag...12,multimedia-p

Wie ktoś może czy to jest wersja premierowa czy może EA Classics? Nie chce mi się do Empiku iść w taki upał a może ktoś był i widział.

Czy w Dragon Age można tak jak w Mass Effect 2 zmienić jakoś voice-acting na oryginalny angielski poprzez ingerencję w pliki?

Kwiatek1993 - 2010-07-09, 23:45

Otóż jako, że ostatnie dni pokazują, że najazd Islamu na nasz kraj to nie tylko turki z kebabami i Meczety na wsiach ale także i klimat :D .. Brakuje tu jeszcze tylko arabskich karawan , wielbłądów i palm ... siedziałem cały dzień w domu znużony ogólnym upałem przed kompem z wiatrakiem przy ryju i zimną herbatą. Moim śpiącym oczom ukazał się ten oto upragniony od dzieciństwa widok , jakby potwierdzenie, że święty Mikołaj istnieje jak lodowy powiew w ten cholernie upalny dzień otóż ... nie powiem sami zobaczcie bo aż ocznego i zmysłowego orgazmu dostałem ....

http://www.gram.pl/news_8..._produkcji.html

To chyba jedyny powód dla którego może w przyszłym czasie będe zmuszony kupić Playstation 3 .. choć mam już X klocka :roll:


MOJA UKOCHANA GRA COME BACK !!! BOŻE NIE WIERZE W CIEBIE ALE JEŚLI ISTNIEJESZ NIE POZWÓL BY TĘ GRE SPIER****** :grin:

Zaratul - 2010-07-10, 12:16

Suavek napisał/a:
Czy w Dragon Age można tak jak w Mass Effect 2 zmienić jakoś voice-acting na oryginalny angielski poprzez ingerencję w pliki?


Można tylko musisz skombinować pliki\pliki z angielskimi speachami i podmienić je.

Suavek - 2010-07-11, 22:49

Na innym forum otrzymałem odpowiedź jakoby PL edycja posiadała wybór języka. Także na jednej stronie wyczytałem (pisane przed premierą gry), że niby taka opcja będzie. To jak to w końcu jest?

EDIT: Niby wystarczy odpalić konfigurację przed grą. Może ktoś potwierdzić?

Zaratul - 2010-07-12, 11:14

Suavek napisał/a:
EDIT: Niby wystarczy odpalić konfigurację przed grą. Może ktoś potwierdzić?


Niestety tego tak się nie robi ponieważ albo masz grę w pełni polską albo w pełni angielską.Żeby mieć kinową wersję polską trzeba zrobić tak:

-instalujesz angielską wersję
-robisz backup angielskich głosów
-uninstall angielskiej wersji
-instalacja polskiej wersji
-zastąpienie polskich głosów angielskimi backupem który zrobiłeś wcześniej
-???
-profit

StuntmanMikeL - 2010-07-12, 11:47

EA
Games

Fuck up everything


Tylko EA jest na tyle głupie, żeby takie kretyńskie wydanie zrobić. Nie widziałem chyba jeszcze ani jednego wydania, które było by wygodne i przyjazne graczowi. Corporate whores.

Suavek - 2010-07-12, 13:28

To ja już nie wiem.

http://bioworld.ea.pl/?p=729

Cytat:
Jak już informowaliśmy, gra Dragon Age: Początek dostępna będzie w pełnej polskiej wersji językowej. Nic nie stanie jednak na przeszkodzie, by grę uruchomić w wersji z polskimi napisami, ale z oryginalnymi angielskimi głosami, a więc w polskiej kinowej wersji językowej.

Podsumowując, grę uruchomić będzie można z następującymi ustawieniami:

* PL audio/PL napisy
* ENG audio/PL napisy


To samo dostałem jako odpowiedź na forum Polygamii - że niby w konfiguracji można wszystko ustawić.

W innym newsie na tej stronie było napisane coś takiego:

Cytat:
“Pudełkowego” Mass Effecta 2 możemy zainstalować w trzech językach: polskim, czeskim i węgierskim. Nie ma możliwości wybrania w konfiguracji gry języka angielskiego, jak miało to miejsce w Dragon Age.


Cóż, w sumie i tak "po fakcie". Zamówiłem wczoraj wieczorem edycję kolekcjonerską z empiku - http://www.empik.com/drag...40,multimedia-p (widzę teraz, że podrożało o całe 2zł ;p). Podobno wydanie o tyle dziwne, że gra jest po Polsku (chgw czy z opcją zmiany dialogów) a cała reszta bonusów po angielsku (i dobrze). Cóż, zobaczymy jak wyślą. Najwyżej będę żałował i grał po Polsku.

Trivane - 2010-07-13, 21:55

@Suavek - czemu jesteś tak negatywnie nastawiony na polski voice-acting? przetestowałem obie wersje Dragon Age - polską i angielską i muszę podkreślić (podobnie zresztą jak 95% polaków), że jest to najlepiej zrobione spolszczenie z jakim przyszło mi obcować. Polska wersja bije na łeb angielską, no i chyba lepiej grać w ojczystym języku niż obcym, gdzie na pewno wszystkich zdań nie zrozumiesz ;P

Zaufaj mi, polska wersja DA jest naprawdę wysokich lotów :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group