Forum Silent Hill Page

Kinematografia - Filmy - Temat ogólny

Bersek - 2008-03-30, 14:06

Carmash napisał/a:
PS: Nigdy już nie zdecyduje się jednak na oglądanie horroru (przynajmniej tych, których nie widziałem), z moimi znajomymi. Drażni mnie bowiem niepotrzebny wytrysk humoru, podczas seansu, który momentami potrafi zepsuć efekt budowanego napięcia (dobre nagłośnienie, to jest to co tygryski uwielbiają), i jak dla mnie, groza najlepiej smakuje w samotności. Gdyby nie to, że oglądałem ten film kilka lat temu, to zapewne podniósłbym głos, aby ich uciszyć :)

Mam to samo. Po prostu nigdy nie mogę z kumplami obejrzeć horroru bo zawsze są śmichy chichy, docinki i komentarze, a strach i skupienie na filmie gdzieś umyka. Co prawda zawsze mówię "dobra cicho, oglądamy", ale nic to nie daje xD

Raq - 2008-03-30, 17:42

Carmash napisał/a:
PS: Nigdy już nie zdecyduje się jednak na oglądanie horroru (przynajmniej tych, których nie widziałem), z moimi znajomymi. Drażni mnie bowiem niepotrzebny wytrysk humoru, podczas seansu, który momentami potrafi zepsuć efekt budowanego napięcia (dobre nagłośnienie, to jest to co tygryski uwielbiają), i jak dla mnie, groza najlepiej smakuje w samotności. Gdyby nie to, że oglądałem ten film kilka lat temu, to zapewne podniósłbym głos, aby ich uciszyć
mój brat...
mi "dane było" oglądac klątwę 2 (jap) z 2 kumplami przy coli i pop-corn'ie...moze to dobry film, mi nie dane było doznać tej dobroci...horror samemu...chyba ze w kinie choc itak jakoś samemu lepiej..kino z małą iloscią ludzi to jak najbardziej...kazdy inny film ,no moze prócz dramatu itp, moze byc w towarzystwie...horror alone

Mi - 2008-04-03, 20:41

Carmash napisał/a:
"The Eye"

Ja właśnie wczoraj byłam na remake'u. Całkiem fajny filmik, kilka razy nawet podskoczyłam w fotelu :-]. Alba udowodniła, że i w horrorze potrafi sobie poradzic. Nie widziałam orginału, więc nie mam porównania, ale postaram się przy najbliższej okazji, gdy będzie to możliwe nadrobic zaległosci.
Co do zakończenia, podobało mi się- stanowiło miłą odmianę.

Raq - 2008-04-03, 21:35

Ja nie wiem..moze lookne z ciekawosci ale opinie narazie hmm..jedyna pozytywna to ta powyżej xD
Jap jest bardzo dobry polecam.
Lord of the Flies (1990)
Słowem : świetne!
Jeśli myślicie że w Mist mamy psychologie tłumu to zobaczcie LotF ;)
Tu dopiero swietnie ukazane co dzieje się z człowiekiem gdy zabierze sie mu prąd jedzenie tv itp...z miejsca jeden z moich best ever

Mi - 2008-04-03, 21:38

Hehe, film to jedno, książka LoF to jest klasyk :grin: .
Raq - 2008-04-03, 22:14

Własnie chętnie bym dorwał ksiażke bo mnie ciekawi niesamowicie ale narazie polecam film :D
R4Zi3L - 2008-04-06, 09:30

Ja oglądałem wersje z 1963, ale z tego co widzialem z wersji 1990 wydaje mi sie lepsza starsza (nie czytalem ksiazki) z uwagi na to z jakiej szkoły pochodzili chłopcy...
Rooster - 2008-04-06, 22:19

Zaciekawiłem się ostatnimi dniami filmami Takeshi Kitano
Mam już Hana-bi i Sonatine
Polecacie coś jeszcze szczególnie dobrego?
Lalki, albo może Battle Royale?
jeśli ktoś zna jeszcze dobre tytuły to będe wdzięczny za info

Mr_Zombie - 2008-04-06, 23:34

Jeżeli ktoś czeka na aktorski film Dragon Ball niech... może lepiej nie wchodzi pod poniższy linik, bo się jeszcze załamie...
Zdjęcia z planu:

LINK

Bersek - 2008-04-07, 06:54

Cytat:
Jeżeli ktoś czeka na aktorski film Dragon Ball niech... może lepiej nie wchodzi pod poniższy linik, bo się jeszcze załamie...
Zdjęcia z planu:

http://www.stopklatka.pl/...ie.asp?wi=44802

Ja się nie załamałem...ja prawie umarłem ze śmiechu
W czym to w ogóle DB przypomina bo nie rozumiem? :->

jarq - 2008-04-07, 11:32

Mr_Zombie napisał/a:
Jeżeli ktoś czeka na aktorski film Dragon Ball niech... może lepiej nie wchodzi pod poniższy linik, bo się jeszcze załamie...
Zdjęcia z planu:

LINK


Nie! To jest jakaś totalna porażka! Nie czekałem na ten film bo nawet nie wiedziałem że coś takiego powstanie... :shock:
Bersek napisał/a:
Ja się nie załamałem...ja prawie umarłem ze śmiechu

A ja się załamałem, na pewno tego nie obejrzę :\

Carmash - 2008-04-07, 18:27

Mocne zdjęcia xD Nietrudno przy czymś takim o napady "nerkowstrząsu", który szybko może przemienić się w niewyobrażalny śmiech, a w konsekwencji rozsadzić człowieka na strzępy! Chryste...co za palanty chodzą po tym śmiecie...
R4Zi3L - 2008-04-11, 17:33

Rooster napisał/a:
Battle Royale
Polecam... warto.. ale nie oglądaj 2ki... dobrze radze :P
Cytat:
LINK
Szkoda... a juz mialem nadzieje ze sfilmują chociaż poczatek DBZ albo Cell Game... a tak widze ze cos pokroju Xeny z tego wyjdzie...
Rooster - 2008-04-12, 00:12

Widziałem wczoraj CJ7
To trzeci film STEPHENA CHOW
pod koniec troche sentymentalny (niepotrzebnie jak na komedie)
Może nie umywa się do Shaolin Soccer czy Kung-Fu Hustle ale helloo, to jest STEPHEN CHOW (8
polecam

szametu - 2008-04-12, 06:45

http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=30737

powiem tak ... byly dżej lo pewnie dlugo sie bedzie leczyl psychotropami po takim zwiazku. bo wiadomo ... ty masz ladna zone a koledzy kochanke i w ogole ze zlotego garnka sie nie najesz ;p ... moze to moje prywatne przezycia, a moze wiara ze jemu sie jeszcze powiedzie ?

ale niech juz raczej proboje jako rezuser. lepiej na tym wyjdzie. bo jako aktor, to taksowkarza raczej nie zagra ;]

o czym mowa w filmie ? dosyc ciekawie zrobiony, jak na pierwszy raz to musze pochwalic, co raczej zadko mi sie zdarza, bo lubie sie poznecac i pomarudzic. w mysl postepowania polakow ' skoro ja mam zle, to laczego inni maja miec lepiej? '

pod koniec film troche, ale tylko troche zaczyna nudzic ... ale moze to mi sie skonczyly nerwy - jak by za wami siedzialo stado mlodziezy wpieprzajacych popkorn i siorbiacych kole, szlak by Was trafil raz dwa ;p - i ten detektyw co to ni z gruszki ni z pietruszki zaczyna powazne rozwarzania.

pies ma robic co pies robic musi ... moje zdanie

Rooster - 2008-04-12, 21:59

Obejrzałem właśnie Sonatine
Bardzo dobry film
Gdyby MUSIAŁ go porównywać do któregoś z tych amerykańskich to byłby to "Scarface"
Podoba mi się konwencja filmu i sposób w jaki tworzona jest akcja. Nic nie jest od początku do końca oczywiste jak w produkcjach JuEsEndEj. Trzeba się całkiem dobrze poświęcić oglądaniu filmu żeby nie przegapić jakiegoś szczegółu który potem ma jakieś znaczenie

Nast. w kolejce jest Hana-Bi a już na pocz. maja dostane Battle Royale na DVD

R4Zi3L - 2008-04-14, 22:38

Oglądałem dzisiaj Parasite Eve... bardzo klimatyczny i dobra muza... fabułę i elementy strachowe traktować jako drugi plan... wtedy sie dobrze ogląda :)
StuntmanMikeL - 2008-04-16, 10:10

Dostałem od brata na urodziny Jackie Brown. Będę brutalny. Gdyby to nie był film Tarantino to powiedziałbym że jest świetny, ale tak to jest "tylko" dobry. Tarantino stać było na więcej, ale i tak czy siak Jackie Brown jest warta grzechu (film, nie sama Jackie xD ) i dla prawdziwego kinomana jest to pozycja przynajmniej niedoominięcia.
Plazior - 2008-04-16, 15:03

Mike-L napisał/a:
ale tak to jest "tylko" dobry. Tarantino stać było na więcej


No ja go dawno juz nie ogladalem ale film jest B.dobry IMO. Widziales Hostel'a on na Tarantino jest "dobry"... Tak samo koles na innym forum napisal ze "Death Proof" jest...

Cytat:
Opsrany i do dupy


To tak go zjechalem ze hohoho...

PS:(Sorry za offtop)A ta piosenka Delfonics mnie rozwala xD "...la la la means I love you babe..."

Kilroy - 2008-04-16, 15:14

Dzisiaj obejrzałem Alien vs Predator Requiem. Co du dużo mówić, film ssie i to bardzo. Predator to jakaś zakała, Alieny nie straszą, tylko robią za mięcho armatnie, a Predalien jest jakiś ospały. Scenariusz, to już w ogóle żart.
Spoiler:
Rząd rozpieprzył całe miasto bombą atomową, ale darował życie trójce ocalałych...
End of spoiler

Btw. grupka ocalałych, próbująca dotrzeć do helikoptera i czmychnąć z miasta, przed jego zbombardowaniem, gdzieś już chyba była :P

Mi - 2008-04-16, 15:19

plazi napisał/a:
Widziales Hostel'a on na Tarantino jest "dobry"... Tak samo koles na innym forum napisal ze "Death Proof" jest...


Hostel zrobił Eli Roth, Tarantino tylko "opatrzył" go swoim nazwiskiem.

Co do oceniania filmów, to mówi się że o gustach się nie dyskutuje, bo są przeróżne i to prawda. W oczach jednego DP to arcydzieło, w oczach innego to crap i to całkiem naturalne. Jak wchodzę na filmweb i widzę tam co niektóre komentarze typu
"Podobał Ci sie "xxx" ?! Jesteś poje**** , totalnie nie masz gustu, taki shit może się podobac tylko debilom!"
to mnie szlag trafia.

Plazior - 2008-04-16, 15:26

Yes, we can.
Raq - 2008-04-16, 18:27

plazi napisał/a:
Widziales Hostel'a on na Tarantino jest "dobry"
Miho napisał/a:
Hostel zrobił Eli Roth, Tarantino tylko "opatrzył" go swoim nazwiskiem.
dokładnie, a do tego Hostel nie jest dobry na nikogo...ze tak to okręslę...shit
Rooster - 2008-04-16, 22:18

Dokładnie
Hostel jest beznadziejny, banalność treści i przereklamowane sceny tortur
Film taki jak ten dobitnie skłania do zadumy i zwrócenia swojego zainteresowania na kino starsze, nawet nie amerykańskie ale azjatyckie, europejskie

Właśnie obejrzałem "Labirynt Fauna" i mogę powiedzieć że nie zmarnowałem prawie 2 godzin.

A głównym problemem dzisiejszych filmów from JuEsEndEj jest właśnie ich banalność (jakkolwiek byście to pojmowali)

Plazior - 2008-04-16, 22:32

Yes, we can.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group