Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Japonia
Autor Wiadomość
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2011-07-16, 13:04   

Klamka zapadła, dostałam pracę w Osace (jako nauczyciel angielskiego) i podpisuję roczny kontrakt. Chyba się zapłaczę, tyle czasu, tak daleko od domu- ale zdecydowałam.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-07-16, 13:45   

Congrats,jak oferują dobrą pracę mimo że ona jest daleko od domu to jednak IMO warto ją wziąść.Ja bym zrobił tak samo.
_________________

 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2011-07-16, 13:46   

Gratuluję, Pani Małżo. Jak pomieszkasz w Osace troszkę dłużej, to liczymy na obszerne sprawozdanie, takie jak poprzednie. :D
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2011-10-03, 14:52   

2 tygodnie temu zorientowalam się, że mieszkam 7 minut piechotą od głównej siedziby Capcomu: klik- mój apartamentowiec znajduje się zaraz przy stacji Temmabashi, raz, stojąc sobie przed supermarketem spojrzałam w górę i... xD

Nie wiem, jakim cudem nie zauważyłam tego wcześniej xD.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2011-10-03, 19:25   

Bawi Cię to?

Żelazko: Bez względu jakby nie zinterpretować post jest to czysty offtopic i prowokacja. Następnym razem objedzie się bez słownego pouczenia tylko wystawię prawdziwe ostrzeżenie.
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2011-10-06, 15:02   

Rooster napisał/a:
Bawi Cię to?


W pewnym stopniu tak, podobnie jak obrazek, który jest w linku :) .

Anyway, jako że nie lubię offtopować, wkleję zdjęcie kolejnej rzeczy, która mnie ostatnio rozbawiła ;) :
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2011-10-16, 04:43   

Jestem ciekaw ile mniej więcej jest dialektów języka japońskiego i czy różni się on bardzo wzdłuż szerokości geograficznej kraju.
_________________
:



 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2011-10-16, 05:26   

Żelazko napisał/a:
Jestem ciekaw ile mniej więcej jest dialektów języka japońskiego i czy różni się on bardzo wzdłuż szerokości geograficznej kraju.

Na wikipedii naliczyłam 17, choć jak wiadomo, wiki nie powinna być odbierana jako ultymatywne źródło informacji. Osobiście moja wiedza n/t dialektów ogranicza się jedynie do różnic pomiędzy tym Tokijskim, a dialektem Kansai-ben, używanym w Osace i muszę powiedzieć, że różnica, choć nie aż tak ogromna, jest jednak bardzo widoczna. W Tokio raczej używa się "podstawowego" japońskiego, jakiego możemy nauczyć się z podręczników + współczesnego slangu, Kansai-ben za to jest (przynajmniej dla mnie) bardziej charakterystyczny. Na początku, jako obcokrajowiec, który "dorastał" w Tokio, bardzo wzbraniałam się przed przyswojeniem w.w. , po 4 miesiącach jednak przyzwyczaiłam się i nawet zdarza mi się niekiedy używać, co zazwyczaj wprawia moich znajomych w ogromną radość, w końcu to dość zabawne, kiedy osoba z innego kraju zaczyna używać lokalnego dialektu, mimo wszystko, po pewnym czasie jest to raczej nieuchronne ;) .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2011-10-16, 05:39   

Miho napisał/a:
mimo wszystko, po pewnym czasie jest to raczej nieuchronne ;) .


Hehehe, ja mam już wymazany ze słownika polskiego parę ładnych słów. A z co raz pogarszającym się moim słuchem z roku na rok, chyba będę musiał zainwestować w implanta albo jakiegoś plug-a w ucho, bo nie idzie mi czasem zrozumieć ludzi w głośnych pomieszczeniach/obszarach, jeszcze zapomnę jak poprawnie mówić.

Jak coś ciekawego z Japonii się nasunie, bardzo chętnie bym posiedział i poczytał :3
_________________
:



 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-02-04, 16:18   

Nie byłem i nie znam tamtejszej rzeczywistości. Ale przy okazji innych zainteresowań miałem do czynienia z niektórymi tekstami. W sumie to Japonia zawsze zaskakiwała mnie demografią.

To bardzo ludny kraj O_o'

PKB na osobę blisko 3 razy większy niż u nas. Ale po uwzględnieniu parytetu siły nabywczej (konwersja PKB do wartości ich pieniędzy u nich, wyrażonej w dolarach) już tylko mniej niż dwa razy wyższy (1,7 wg. danych z wiki).

Japonia to wielka gospodarka, i wielkie długi, i trudne położenie - zadłużenie potykających się krajów UE to ok 80% PKB w Japonii to ponad 200% PKB - czarne chmury... kraj zbudowany na kolosalnych kredytach.

O kulturze się nie wypowiadam zbytnio bo jej nie znam. Zmiany musiały być kolosalne. Sam nie wiem co myśleć o polityce USA wobec krajów pokonanych. RFN/Japonia - widać podobne elementy polityczne (ładowanie dłużnej forsy w technologię).

USA mające drukarnie dolarów - dbały oto żeby mogły one płynąć za granicę. I żeby kupować za nie (taniej dla nich) technologię. Geniusz "niby".

Cytat:
Stawki podatku dochodowego płaconego państwu to 5%, 10%, 20%, 23%, 33%, 40%, płaconego prefekturze 4%, płaconego gminie 6%, toteż najniższa zsumowana stawka podatku dochodowego wynosi 15%, a najwyższa 50%. Podatek dochodowy od osób prawnych (firm) wynosi 40% (do 1997 49%). Podatek konsumpcyjny wynosi 5%.
Ostatnio zmieniony przez lolek00 2012-02-04, 16:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2012-02-04, 17:12   

Mówiąc o długach. To ja bym się nie zdziwił jak w niedalekiej przyszłości cały ten system runie jak to było w republice Weimarskiej po pierwszej wojnie światowej. Podobny rezulatat, ale działania, które obece rządy prowadzą są nieco inne, ale mają podoby charakter.
Ja nie moge się pogodzić z faktem, że takie niezależne (to jest prywatne) maszynki jak Banki Centralne/Narodowe istnieją. Największą machlojką było obalenie systemu waluty złotej. Umożliwiając na druk pieniędzy, które nie są popartę żadną wartością i są cholernie niestabline. W sumie pierwsza wojna światowa też się do tego przyczyniła do obalenie gold standard w dużej mierze. Jednak to pozwala Centralnym Bankom żywić się na długach zaciągniętych przez polityków.

Ludzie pójdą po rozum do głowy kiedy ich zarobki i oszczędności nie będą miał prawie żadnej wartości, będą protesty w krajach zadłużonych na większą skalę niż arabska wiosna ostatniego roku.

Thomas Jefferson napisał/a:

I believe that banking institutions are more dangerous to our liberties than standing armies. If the American people ever allow private banks to control the issue of their currency, first by inflation, then by deflation, the banks and corporations that will grow up around [the banks] will deprive the people of all property until their children wake-up homeless on the continent their fathers conquered. The issuing power should be taken from the banks and restored to the people, to whom it properly belongs.
_________________
:



 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-02-04, 17:29   

Teraz kasa pokrywa się gospodarce - można to tak krócej ująć ;d Nie chcę odbiegać od tematu.

W sumie zostawię temat Japonii innym - tak jak pisałem nie mój konik. Chciałem tylko skomentować też cyferki towarzyszące ich państwu.
_________________

 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2012-06-10, 00:15   

Ile jest w tym prawdy?

 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-06-10, 08:42   

Wg mnie niewiele... ale moze coś mi umyka....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2012-06-10, 08:49   

Wydaje mi się, że nic, ale ja tam się nie znam ;]
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2012-06-15, 14:10   

Nic.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2012-06-15, 15:14   

..
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2012-08-13, 13:42   

Nastają dla mnie złe czasy... :cry: ...
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-08-13, 13:47   

Zaczniesz kupować oryginały? :)
_________________

 
 
 
LaMuertePL 
Lurker
Lupin III



Wiek: 28
Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 355
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-08-13, 15:06   

Albo do Polski wróci. :razz:
_________________
"And shepherds we shall be,
For thee my lord for thee,
Power hath descended forth from thy hand,
That our feet may swiftly carry out thy command.
So we shall flow river forth to thee
And teeming with souls shall it ever be
In nomine Patris, et Fillis,
Et Spiritus Sancti."
 
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2012-08-13, 16:39   

Głupota chcą wsadzać ludzi za kratki za byle co jak w US.
_________________
:



 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2012-08-14, 03:48   

Hmm, filmy to może z Tsutaya (wypożyczalnia), ale np. jak takie Walking Dead oglądać, skoro w tym kraju nie emitują... :\
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
LaMuertePL 
Lurker
Lupin III



Wiek: 28
Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 355
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-08-14, 11:19   

Zawsze pozostają strony typu kinomaniak czy ekino. ;)
_________________
"And shepherds we shall be,
For thee my lord for thee,
Power hath descended forth from thy hand,
That our feet may swiftly carry out thy command.
So we shall flow river forth to thee
And teeming with souls shall it ever be
In nomine Patris, et Fillis,
Et Spiritus Sancti."
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-08-15, 23:01   

Nasze media rzadko nawiązują do Japonii ale ostatnio - i to już któryś news opisują ich problemy czy to z Rosją czy Chinami:

http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

Ostatnio spory o roponośne wysepki są na topie chyba, bo konflikt Falklandzki też odżywa zwolna :roll:
Ostatnio zmieniony przez lolek00 2012-08-15, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2012-09-16, 11:17   

..
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group