Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Japonia
Autor Wiadomość
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2011-03-05, 00:19   

Nie wiem za co dostajesz piwo ale i Ja ci kliknę jedno, w Japonii trudno o dobre piwo, zatem tak tylko mogę ci podesłać polski trudnek :)

A tak na marginesie:
Polecam wszystkim książkę „STRACH MA SKOŚNE OCZY. AZJATYCKIE KINO GROZY”, można z niej wyczytać o kulturze japońskiej więcej niż usłyszysz w jakimkolwiek programie telewizyjnym.
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Rooster 2011-03-05, 00:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-03-05, 08:26   

Rooster napisał/a:
Nie wiem za co dostajesz piwo ale i Ja ci kliknę jedno, w Japonii trudno o dobre piwo, zatem tak tylko mogę ci podesłać polski trudnek :)


Jak pojedziesz do Japonii i się pochwalisz swoimi umiejętnościami to też dostaniesz :) może sam fakt, że żeby ogarnąć japoński trzeba mieć niezły łeb na karku? a piwo zawsze warto postawić, przecież i tak nie odmówisz.. polacy nigdy tego nie robią :D

Ja natomiast dowiedziałem się od koleżanki z Japonii o bezdomnych i jak oni tam niby się utrzymują. Ponoć jest ich sporo i śpią w kartonach, ale nie proszą o kase tak żarliwie jak Hamerykanie, bo to po prostu nie przystoi sięgać po cudze pieniądze. Tam nawet bezdomni mają dumę. No i oczywiście polecam przeczytać ten ciekawy artykulik o bezdomnych:

http://www.japonia.fora.p...ologie,344.html

Mnie temat niezwykle zainteresował :P
_________________
Last.Fm
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2011-03-05, 08:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2011-03-06, 16:38   

Rooster napisał/a:
Nie wiem za co dostajesz piwo ale i Ja ci kliknę jedno, w Japonii trudno o dobre piwo, zatem tak tylko mogę ci podesłać polski trudnek :)


Miho kiedy się logowała do rzeczywistego świata wybrała perk "magnetic peronality" oraz dała sobie 10 CH.
Cytat:
requirements: Level 6, CH < 10


A tak związane z tematem.
Jak dobrze pójdzie to na moich przyszłych studiach magisterskich będę też miał przedmiot dodatkowy "Japonistykę".
Akurat jeden z wykładowców robił po tych studiach doktora w Japonii.
Ostra jazda ,ale po tej uczelni Microsoft bierze bez pytania ,więc gra jest warta świeczki.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-07, 12:45   


Wprawdzie marka Kit Kat jest obecna na polskim rynku od wielu lat, to do tej pory poznaliśmy tylko kilka odmian tych czekoladowych batonów.

Inaczej jest w Japonii. Na półkach sklepowych w Kraju Kwitnącej Wiśni możemy znaleźć blisko - uwaga - 100 różnych smaków Kit Kata. Są wśród nich w miarę typowe jak bananowy, truskawkowy, mrożona herbata czy melon, ale także tak dość zaskakujące jak cytrynowa papryka, ogórkowy, guma do żucia, burak, hamburger, ocet cytrynowy, pieprz czy wasabi (ostry japoński chrzan).

Na zdjęciu: Kit Kat o smaku zielonej herbaty, z dodatkiem mleka z Hokkaido oraz z 61 proc. zawartością kakao.

WP.pl
Łat? xD Przypadkowo na to trafiłem gdy przeglądałem foto-story o produktach niedostępnych w Polsce. Mrożono-herbatkowego nawet bym skosztował.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2011-03-07, 12:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2011-03-09, 10:06   

Rooster napisał/a:
w Japonii trudno o dobre piwo,

Oj, nawet nie wiesz, Waść, jak bardzo się mylisz. Toć japońskie piwo należy do jednych z najlepszych na świecie- osobiście piwnym smakoszem nie jestem, ale każdy znajomy polak, który miał przyjemność skosztowania tegoż trunku wydał o nim wyjątkowo pochlebną opinię :) . Proponuję spróbować takiego Sapporo czy Yebisu- te są najprawdopodobniej najlepsze, choć na rynku jest wiele dobrych pozycji. No, chyba, że piłeś, i jakimś cudem Ci nie podeszło- zwracam honor ;) .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-03-09, 14:52   

Aaa tam, polskie trunki i tak są najlepsze..
Ja bym chciał kiedyś spróbować typową sake - ciekaw jestem czy wyrzygałbym wnętrzności czy też nie.

Widział ktoś japońskie reklamy? jakiekolwiek? ja znam tylko te durne, jednak nic nie przebije fit'sa, reklamy gumy do żucia:
http://www.youtube.com/watch?v=ByjoPP5WoRA

oraz reklamy.. sam nie wiem czego, ale jest durna:
http://www.youtube.com/watch?v=HHNJmWbvsL0

No i nie wspominając o teleturniejach, które z reguły są głupie, ale w jednym chciałbym wziąć udział:
http://www.break.com/index/dont-ram-the-boobs.html
:D
_________________
Last.Fm
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2011-03-09, 15:00   

Trivane napisał/a:
ciekaw jestem czy wyrzygałbym wnętrzności czy też nie.

Czemu? Sake jest bardzo słaba. Mocniejsze jest shochu, bo na spirytusie (podczas gdy sake jest na ryżu), ale i tak mocą do wódki się nie umywa ;) .
P.S. W niektórych większych marketach bądź sklepach monopolowych w Polsce możesz bez problemu nabyć sake :) .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-03-09, 15:25   

Wiadomo, nie wypije czegoś co ma 98% alkoholu :P szczerze, to nie wiedziałem, że to ma tylko 20% - koleżanka określiła to mianem 'mocne' ale widać nie jest ekspertem w tej dziedzinie :) no i połowa ludzi na filmach wytrzeszcza oczy na widok kogoś pijącego sake i krzywi morde z niedowierzania, jak zwykle wszystko jest przekłamane :D
_________________
Last.Fm
 
 
LaMuertePL 
Lurker
Lupin III



Wiek: 28
Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 355
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-03-09, 21:39   

Trivane napisał/a:
Widział ktoś japońskie reklamy? jakiekolwiek? ja znam tylko te durne


To ja dorzucam bukkake milk :D http://www.youtube.com/watch?v=5PHENQiJFzI nie rozkminiam tego.
_________________
"And shepherds we shall be,
For thee my lord for thee,
Power hath descended forth from thy hand,
That our feet may swiftly carry out thy command.
So we shall flow river forth to thee
And teeming with souls shall it ever be
In nomine Patris, et Fillis,
Et Spiritus Sancti."
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2011-03-09, 22:00   

Z tego co się dowiedziałem, nie jest to prawdziwa reklama tylko jakiś program satyryczny. Poza tym, samo bukkake(ru) oznacza coś w stylu "zalewać" (nie tylko w tym znaczeniu co niektórzy sądzą...).
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-03-10, 22:00   

Miho napisał/a:
Oj, nawet nie wiesz, Waść, jak bardzo się mylisz. Toć japońskie piwo należy do jednych z najlepszych na świecie- osobiście piwnym smakoszem nie jestem, ale każdy znajomy polak, który miał przyjemność skosztowania tegoż trunku wydał o nim wyjątkowo pochlebną opinię . Proponuję spróbować takiego Sapporo czy Yebisu


No tu już muszę się wtrącić. Jap piwo było jednym z najgorszych jakie piłem, dokładnie było to Sapporo, Ichiban i Asahi. Siki jak piwa amerykańskie, tylko dodatkowo cierpkie w smaku.
Nie wykluczam że są tam i jakieś specjały, ale na razie nie spotkałem się niestety w sklepach u nas z innymi markami.

A najlepsze piwo, to zawsze i na zawsze Trapiści. Po prostu.
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2011-03-11, 11:09   

No, to nie wiem, może te z importu są gorsze, albo Ty i moi znajomi macie kompletnie inne gusta ;) . Ja pamiętam, że mnie te piwa na ryżu również smakowały a i ogólnie mają b.dobrą opinię na świecie.

P.S. Vide dzisiejszej tragedii, mnie nic nie jest, gdyż tydzień temu przyjechałam do Polski, jeśli zaś chodzi o samo Tokio siła destrukcji nie była tak ogromna jak w samym epi i hipocentrum- trzęsienie ziemi było mocne (w zasadzie, to cały czas jeszcze trzęsie, opierając się na relacjach moich japońskich znajomych), coś tam spłonęło, pociągi przestały jeździć, telefony komórkowe działać a ludzie są mocno przestraszeni, ale wygląda na to, że metropolia nie ucierpi na tym za bardzo. Nie mam nikogo znajomego w Sendai, Miyagi-ken, ale... straszna katastrofa.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-03-11, 16:33   

To na dobre gry nie ma co liczyć w najbliższym czasie, SONY ucierpiało... ;(
...a tak na poważnie to szkoda mi Japonii. Trzęsienie ziemi, a teraz tsunami, multipakiet. Jedna z największych gospodarek na świecie i ginie z powodu położenia. Dla mnie zawsze wszystko co japońskie znaczyło lepsze.
Zbieg okoliczności, bo dwa dni temu wpadł w me ręce film 2012.
Chyba w najbliższym czasie Miho do Japonii się nie wybierzesz, chyba że z odsieczą.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-03-11, 17:30   

@UP - film 2012 to wbrew pozorom bajka, nierealistyczny gniot gdzie bohaterowie wszystko robią 'na ostatnią chwilę' -radzę sięgnąć po coś lepszego.
Cała Japonia na tym nie ucierpiała przecież.. Tokyo zdaje się nawet nie tknięte zostało, albo co najwyżej ludziom tylko czajniki z blatu pospadały. Co prawda było 10-metrowe Tsunami, ale bez przesady..
_________________
Last.Fm
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-03-11, 17:42   

Trivane,
W samym Tokio pali się kilkanaście budynków i są uszkodzenia, więc bez szkód się nie obeszło
_________________

 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-03-11, 18:06   

W każdym razie najgorsze to to, że jest już ponad 100 ofiar, a blisko 500 zaginionych. Więc można się domyślać, że końcowe szacowania będą jeszcze gorsze.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
LaMuertePL 
Lurker
Lupin III



Wiek: 28
Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 355
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-03-11, 18:07   

@Kwiatek1993
Porównując do wcześniejszych zniszczeń na poprzednich terenach, te zniszczenia to teoretycznie nic.
_________________
"And shepherds we shall be,
For thee my lord for thee,
Power hath descended forth from thy hand,
That our feet may swiftly carry out thy command.
So we shall flow river forth to thee
And teeming with souls shall it ever be
In nomine Patris, et Fillis,
Et Spiritus Sancti."
Ostatnio zmieniony przez LaMuertePL 2011-03-11, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-03-11, 19:04   

OldSnake napisał/a:
W każdym razie najgorsze to to, że jest już ponad 100 ofiar, a blisko 500 zaginionych. Więc można się domyślać, że końcowe szacowania będą jeszcze gorsze.


100 ? 500 ?
Na onecie jest notka z szacowaniami przekraczającymi 1000 osób. Podchodzi to już pod katastrofę roku, a przypominamy rok dopiero się zaczął niedawno, a trzęsienia jakoś nienormalnie zwiększyły swoją częstotliwość, Ziemia jakieś przeobrażenia geologiczne przechodzi i jesteśmy tego świadkami.. biedni My ..
_________________

 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-03-11, 19:12   

Kwiatek1993 napisał/a:
100 ? 500 ?
Na onecie jest notka z szacowaniami przekraczającymi 1000 osób.

Napisałem, że ponad sto już jest: a późniejsze szacowania będą dużo większe...=>
OldSnake napisał/a:
jest już ponad 100 ofiar, a blisko 500 zaginionych. Więc można się domyślać, że końcowe szacowania będą jeszcze gorsze.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-03-11, 19:40   

Kwiatek1993 napisał/a:

Na onecie jest notka


Skończ waść czytać takie strony. Opieranie się na tym szmatławcu graniczy z obłędem, tak samo jak oglądanie tych komercyjnych programów w tv - trzeba znaleźć sobie dobre źródło, a ani onet, ani tvn nimi nie są. Jeśli oni coś mówią, jest na pewno odwrotnie.

A teraz trudno szacować ofiary, bo ten muł jeszcze nie opadł i nie wiadomo ile pod nim ludzi się znajdzie. Wiem jednak, że to katastrofa na dość dużą skalę i ofiar będzie znacznie więcej, wszak to 10-metrowe tsunami, przewyższa 6-cio krotnie każdego człowieka.
_________________
Last.Fm
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2011-03-11, 22:23   

Trivane napisał/a:
Skończ waść czytać takie strony. Opieranie się na tym szmatławcu graniczy z obłędem, tak samo jak oglądanie tych komercyjnych programów w tv - trzeba znaleźć sobie dobre źródło, a ani onet, ani tvn nimi nie są. Jeśli oni coś mówią, jest na pewno odwrotnie.
Za to Twoje info o "co najwyżej upadających czajnikach" z pewnością jest bardzo wiarygodne. Mhm...

To nie miejsce na takie durne sprzeczki. Będą informacje, to będą. Skala zniszczeń jest ogromna i niezależnie od tego czy ofiar jest 100 czy 1000, są to nadal straty niemałe i trochę czasu minie zanim Japonia się z tego podniesie, także pod względem gospodarczym i finansowym.
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-03-12, 08:27   

Suavek napisał/a:
Za to Twoje info o "co najwyżej upadających czajnikach" z pewnością jest bardzo wiarygodne. Mhm...


To była ironia, polecam od czasu do czasu się uśmiechnąć Suavek, bo wszystko bierzesz na poważnie :) mówię tylko, że Tokio tak nie ucierpiało jak Miyagi i ogólnie cała północna Japonia.

Wg. tego co mówi koleżanka, u niej było tylko trzęsienie (Tokio), to samo na zachodzie KKW. Poza tym, ja Ci nie bronię czytać onetu, jak chcesz, możesz nawet sięgać informacji u pudelka.
_________________
Last.Fm
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2011-03-12, 08:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-03-12, 10:54   

W elektrowni atomowej Fukushima doszło do eksplozji, czy czeka nas drugi Czarnobyl ? to się okaże ..
_________________

 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2011-03-15, 10:28   

Gdyby ktoś chciał miał ochotę śledzić bieżące wydarzenia z Japonii ten blog publikuje bardzo rzetelne informacje na temat tego, co się dzieje i jakie są konsekwencje.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
sebal 
Cockroach


Wiek: 27
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-05-15, 14:09   

???????????????
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group