Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Japonia
Autor Wiadomość
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-05-10, 16:43   

Eh.... tez mi sie marzy wyjazd tam kiedys, ale tak naprawde to chyba byla by najdrozsza z mozliwych podrozy.... dlugo mnie nie bedzie stac... :( W jedna strone to chyba jest 2000zl czy cos takiego...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2010-05-10, 19:57   

Weź kredyt. I go nie spłać :lol: Tak na serio to ja też narzekam na ceny. Póki co zaproponowałem rodzicom wakacje w Singapurze. (Do Tokio raczej mnie nie ciągnie na lato... bardziej Jesienią.) Ale jak obczajam ceny biletów i wycieczek, to od razu mi się odechciewa tych wszystkich wycieczek... Za takie koszta to ja mogę się wybrać do, obskurnego Egiptu, Barcelony i Tunezji. Do wszystkich naraz... Tylko że ja nienawidzę tych klimatów latynoskich męskich prostytutek. Po za tym żarcie jest nie dobre. A tyle co ja się nasłuchałem i na oglądałem o Singapurze to aż ślinka cieknie. Żarcie to po prostu raj dla smaku, lekko strawności i odchudzających się kobiet. Widoków i miejsc do zwiedzania jest... Dużo. Bardzo. Całkiem. Dla tego wycieczka w tamte tereny Singapur/Tokio bardzo mnie podnieca tylko koszta takowej wycieczki nie pomagają. A rodzice nic specjalnego u skośnookich nie widzą. Szkoda. Może kiedyś jak pojadę w świat, na czarnym Harleyu z moją małą po autostradzie Kaliforni, będę mknął wprost na prom na wyspę Kwitnącej Wiśni.
Ostatnio zmieniony przez Plazior 2010-05-10, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-05-10, 20:53   

Zazdroszczę ci Miho tych wyjazdów do Dżapanii^^. Mój jedyny bliższy kontakt z nią to zbliżające się lipcowe Japan Expo w Paryżu, pod warunkiem, że wyjazd wypali.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2010-05-11, 11:12   

R4Zi3L napisał/a:
W jedna strone to chyba jest 2000zl czy cos takiego...

Najtańszy, jaki udało mi się znaleźć, to 3, 000 zł w obie strony, przez Moskwę. Teraz leciałam za 3, 500, ale kupowaliśmy bilet trochę później, a im wcześniej, tym lepiej.

Plazior napisał/a:
Do Tokio raczej mnie nie ciągnie na lato... bardziej Jesienią

Niestety, jest pierońsko wręcz duszno. Najlepiej wybrać się tam wiosną, aby obejrzeć sakurę, bądź jesienią. Ja planuję powrót już w Lipcu, jeśli uda mi się zamknąć wszystkie swoje sprawy tutaj, a bardzo bym tego chciała.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2010-05-19, 11:18   

Jako, że nie podzieliłam się zdjęciami z kwietniowego wyjazdu, wstawiam linki do kilku zdjęć z deviantart, wszystkie oczywiście mojego autorstwa :) :

Brama Torii w wodzie, Miyajima
Brama Torii #2
Brama Torii #3
Złoty pawilon "Kinkakuji" w Kioto
Moje śniadanie ;)
Moje rzeczy: pockies, piwo, kanapka, yukata i superbułka ;)
Świątynia w Kioto
Diabelski młyn w Osace
Floating Garden: budynek z tarasem widokowym w Osace
Ruchome schody tegoż budynku
Kwitnąca Wiśnia #1
Kwitnąca Wiśnia #2
Kwitnąca Wiśnia #3
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-06-01, 13:54   

Od jakiegoś czasu szukałem strony, na której mógłbym porozmawiać z japonkami. Poszukiwania zakończyły się sukcesem, gdyż znalazłem ciekawą stronę: Japan Guide , i choć najczęściej spotykam tam ludzi nie mających czasu na wszelaką korespondencję, zawsze są skorzy do pomocy jeśli chodzi o język japoński czy informacje dotyczące samego kraju. Najczęściej chcą rozmawiać po angielsku by podszlifować swój język, można ich normalnie zrozumieć, ale nie polecam stosować żadnych trudnych zwrotów, ni idiomów, ni phrasal verbsów, bo spędzicie sporo czasu na tłumaczeniu im wszystkich :D

Niemniej jednak zarezerwowałem już sobie sporo znajomości, by pojechać do tego kraju i mieć przynajmniej 2 przewodników po pięknym Nippon. Rozmawia się z nimi równie przyjemnie, co z anglikami, chętnie chcą się dowiedzieć, jak się żyje w Polsce i jaki jest u nas system szkolnictwa. I trochę trudno mi jest o tym wszystkim pisać, bo biedni japończycy muszą w soboty zaiwaniać do szkoły :| jedna przesłała mi nawet ciekawy artykuł dotyczący '五月病' (May Disease) i aż nie chce mi się wierzyć, że coś takiego ma tam w ogóle miejsce.

Jeśli dobrze traficie, możecie zdobyć na prawdę sporo wartościowych przyjaźni. Wśród Japończyków raczej nie będzie to specjalnie trudne, bo prawie każda osoba, z którą rozmawiałem, określała swoje społeczeństwo jako 'nieśmiałe', ale mimo wszystko o dobrych zamiarach :)

P.S - na samej stronie japan-guide.com można się trochę pogubić, wszelkie kategorie komunikacji z osobami znajdziecie pod adresem: http://www.japan-guide.com/local/jp/
_________________
Last.Fm
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2010-06-01, 14:01, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-06-01, 14:07   

Trivane napisał/a:
P.S - na samej stronie japan-guide.com można się trochę pogubić, wszelkie kategorie komunikacji z osobami znajdziecie pod adresem: http://www.japan-guide.com/local/jp/

Ale jak konkretniej przebiegają rozmowy? Kamera, chat, czy po prostu mikrofon? :) Aż mnie zaciekawiło to to :D
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
Ostatnio zmieniony przez Alex 2010-06-01, 14:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-06-01, 14:58   

Normalnie, to działa jak Prywatna Wiadomość, ale większość z nich przeważnie podaje maila, skype, od razu konto na facebooku czy innym dziadostwie komunikacyjnym :D podałem to, bo w necie wiele jest takowych stron do komunikacji pozakrajowymi, ale niestety płatne, tutaj mamy darmowe, wystarczy, że do danej osoby trafi Twój komunikat i już możesz ustalić jak chcesz rozmawiać. Według kategorii się wpisują, jeśli szukają kogoś do rozmowy, to w dziale 'friends', jeśli chodzi o wymianę języków 'language exchange' etc. tyle w zasadzie wystarczy :)
_________________
Last.Fm
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2010-06-01, 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2010-06-02, 16:54   

http://www.metro.co.uk/we...-marries-pillow zgadnijcie, kim (czym?) jest wybranka serca tego otaku?...
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-06-02, 20:23   

Też bym się zakochał jakby miał taką poduszkę....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2010-06-02, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-06-02, 20:26   

R4Zi3L napisał/a:
Też bym się zakochał jakby miał taką poduszkę....
http://cdn.smosh.com/smosh-pit/3/pillow-2.jpg
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-06-02, 20:31   

_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2010-06-02, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-06-17, 11:10   

Tak sobie przeglądam pewną stronę z cosplayami i nie mogę wyjść z podziwu, jakie te wszystkie Japonki są ładne :D umarłem chyba ze 20 razy podczas oglądania ich zdjęć p_p ja chcę do Japonii XP


















_________________
Last.Fm
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-06-17, 13:00   



Trivane, mówi Ci coś nazwa "photoshop"?

Poza tym nie zdziwiłbym się gdyby połowa osób na tych zdjęciach to byli faceci ;p

Zresztą, co z tego, że ładne skoro bardziej niż często dorosła japońska dziewczyna ma zwyczaj prezentować poziom intelektualny dwunastolatki.

No ale spoko, ta "fascynacja" Japonią przechodzi z wiekiem zdaje się ;>.

A dla tych co nadal myślą, że Japonia to tylko ładne dziewczyny i raj dla fanów M&A:
Powtórz 100x: "Nie będę psuł nikomu obiadu okropnymi zdjęciami"

Ostatnio mi znajomy co siedzi w Japonii opowiadał, że takie coś mu wlazło do pokoju. Nie spał przez dwa dni ;) .
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2010-06-17, 13:23   

Suavek napisał/a:
Ostatnio mi znajomy co siedzi w Japonii opowiadał, że takie coś mu wlazło do pokoju. Nie spał przez dwa dni ;) .

Taaak, mnie też takie coś odwiedziło :shock:. I karaluch rozmiarów truskawki.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-06-17, 13:40   

@Suavek - czy Ty zawsze musisz niszczyć czyjeś marzenia? oO
Fuuj, jaki robal! jak ja bym takie coś znalazł w łóżku, to bym palpitacji serca dostał.
A koresponduję z 4 japonkami i są niezwykle urodziwe. Poza tym nie widziałem kraju, który by nie miał brzydkich dziewczyn :P a chce wierzyć, że większość Japonek są takie jak te z obrazków, które podałem ^^
_________________
Last.Fm
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-06-17, 14:07   

Ten "robal" to Wija - http://pl.wikipedia.org/wiki/Wije

Nie są ani jadowite, ani nie połykają w całości, więc nie wiem czego tu się bać. ;P W Polsce zresztą też takiego można znaleźć, jeno rzadziej występują.

W Australii to jest dopiero jazda, jak pająk wielkości kartki A4 złoży sobie gniazdko w rogu pokoju. xD
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2010-06-17, 14:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-06-17, 14:19   

Cytat:
Some species of centipede can be hazardous to humans because of their bite. Although a bite to an adult human is usually very painful and may cause severe swelling, chills, fever, and weakness, it is unlikely to be fatal. Bites can be dangerous to small children and those with allergies to bee stings. The bite of larger centipedes can induce anaphylactic shock in such people. Smaller centipedes usually do not puncture human skin.

http://www.youtube.com/watch?v=8CL2hetqpfg - a tu filmik jak takie zwierzątko wcina mysz. Nie dla osób o słabych nerwach.

Cóż, groźne dla życia to może nie być ale chyba czegoś takiego bym się bardziej bał niż pająka. No ale ja w ogóle mam fobię jeśli chodzi o wszelkie robactwo, więc cieszę się, że mieszkam gdzie mieszkam ;p.

PS. W Japonii zwie się to Mukade.
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2010-06-17, 14:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-06-17, 14:32   

Whoah, zobacz tylko jaki to jest bydlus na tym filmiku - "trochę" większy od tego co Twój kolega znalazł. xD W sumie pisze, że tylko niektóre gatunki, ciekawe czy ten ze zdjęcia to jeden z tych niektórych, pewnie nie, bo nawet jest napisane, że te mniejsze nie są w stanie przebić skóry ludzkiej. Szczerze mówiąc to sam nie chciał bym sprawdzać.
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2010-06-17, 14:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2010-06-17, 14:39   

Trivane napisał/a:
że większość Japonek są takie jak te z obrazków, które podałem ^^

Nie jest :) . Tak jak wszędzie, znajdują się te wyjątkowo urodziwe i te brzydsze, ale by większość wyglądała tak jak te na zajęcia, to już podchodzi pod tzw. "marzenie ściętej głowy" ;].
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-06-17, 14:43   

@MikeL
No zdjęcie z gugli, a nie to co znalazł. Z reguły (w Japonii przynajmniej) takie robactwo ma 10-20cm. A filmik i tak wrzuciłem aby odnieść się do wspomnianego przez Ciebie "połykania w całości" ;) . Nie wiem, ale świadomość, że takie coś najprawdopodobniej żyje sobie pod tatami w pokoju nie należy do przyjemnych. Brzydkie to, zwinne i podobno bardzo wytrzymałe, trudne do zabicia (ponoć młotkiem trzeba mocno).

Ale w Japonii ogólnie jest pełno różnego robactwa. O na przykład, a propos pajęczaków - http://4.bp.blogspot.com/...-h/HPIM4287.JPG

Albo ten gatunek szerszeni - http://www.joemonster.org...365489&t=365489

To co, ktoś jeszcze chce jechać do Japonii? ;>
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-06-17, 15:05   

I rest my case. xD No ale nie oszukujmy się - to że takie bydlaki tam żyją, nie znaczy zaraz że na każdym kroku można się na nie nadziać. W Polsce też parę podobnych przyjemniaczków żyje, a jednak bardzo rzadko można takiego spotkać.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-06-17, 15:18   

Tyle, że te Mukade to raczej norma w japońskich domostwach ;) . Żyją sobie często pod tatami, razem z gigantycznymi karaluchami i innymi dziwadłami. Kilku moich znajomych, którzy byli lub są w Japonii miało trochę przygód z tym całym robactwem. Jasne, nie twierdzę, że to codzienność i że stanowi to zagrożenie dla życia lub zdrowia, ale mimo wszystko w porównaniu z realiami polskimi nie jest to przyjemny obraz. Wątek zacząłem głównie aby wyjść na przeciw idealnemu wizerunkowi Japonii wykreowanemu przez młodocianych fanów M&A i innych cosplay'ów. Po prostu jeśli zdejmie się klapki z oczu i skupi na czymś innym niż dziewczyny, gry i anime, to Japonia wcale taka idealna nie jest. Jest z pewnością intrygująca, ma naprawdę ładne krajobrazy i ciekawą kulturę (o czym spragnieni wizyty w Japonii jakoś zapominają), ale jeśli chodzi sam kraj, ludzi i życie codzienne... nie byłbym tego taki pewien.
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-06-17, 15:44   

Heh, obiad mi obrzydziłeś, ale Japonii nie zdołasz. Co prawda przeraża mnie wizja spotkania w domu jakiegoś robala, którego trzeba młotkiem tłuc, albo innych, nieco mniej groźnych insektów. Ja rzadko kiedy spotykam w swoim domu robaki, od czasu do czasu zjawi się pajączek albo komarek, więc z pewnością byłby to dla mnie szokiem spotkać taką obrzydliwą Wije. Wiem też, że mieszkanie w Japonii nie należy do najwygodniejszych, słyszałem, jakie przeciętne mieszkanie ma wymiary. Wybrać się na tydzień, pozwiedzać, pooglądać jak najbardziej, ale chyba zamieszkać tam na stałe nie zamierzam. Jestem za bardzo przywiązany do Polski :)

Ja zamierzam zwiedzić Japonię tylko dla poznania ich kulinariów i kultury. Czytałem kiedyś mitologię Japońską i kilka książek o ich tradycji, zafascynowanie grami, anime czy mangami nie spowodowało u mnie kompletnej zaćmy i nie postrzegam Japonii jako kraju pełnego urokliwych dziewczyn z masą punktów rozrywkowych. Chociaż nie przeczę, że chciałbym spotkać ładną Japonkę, bo zapewne takowe też tam żyją :D
_________________
Last.Fm
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-17, 17:13   

Skoro już o wyglądzie Japonek - czemu niemal wszystkie pozują do zdjęć z nogami wykręconymi do środka, jak kaleki? to jakaś moda, czy choroba narodowa? O tym, że te nogi są przy okazji często krzywe, to już inna sprawa.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group