Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2009-04-07, 19:48
Komentarze odnośnie newsów
Autor Wiadomość
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-12-31, 11:36   

Eeee trochę dziwnie się was czyta.To znaczy chodzi mi o ocenianie gry na podstawie oglądania a nie grania.Ale rozumiem że nie możemy w nią zagrać.Twórcy mogli by to wydać na jakieś inne platwormy.
_________________

 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2009-12-31, 15:01   

Wypraszam sobie. Grę skończyłem. Na kopii zapasowej.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-12-31, 15:02   

Zaratul napisał/a:
Twórcy mogli by to wydać na jakieś inne platwormy.

Popieram. Trochę to dla mnie dziwne, bo mówią, że nie ma żadnej wersji Sh1 na Wii, więc zrobili Shattered Memories, oczywiście grę zmodyfikowali. A PC, to co? To jest dyskryminacja tych, którzy nie mają ani PS2, ani PSP, ani Wii. Z Origins to samo. :evil:
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-12-31, 15:27   

Ja tam się zbytnio nie przejmuję, jak mają zrobić port jak z originis (z psp na ps2) to ja dziękuję..
_________________
Last.Fm
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-12-31, 15:58   

Trivane napisał/a:
Ja tam się zbytnio nie przejmuję, jak mają zrobić port jak z originis (z psp na ps2) to ja dziękuję..


To Origins na PS2 było złym portem?Co prawda kilka błędów było ale ogólnie to było bardzo dobrze.Nie miałem powodów do narzekań.
_________________

 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-31, 16:07   

Trivane napisał/a:
Ja tam się zbytnio nie przejmuję, jak mają zrobić port jak z originis (z psp na ps2) to ja dziękuję..
Nie rozumiem, port z PS2 będzie się przecież różnił niewiele od Wii.
Alav napisał/a:
To jest dyskryminacja tych, którzy nie mają ani PS2, ani PSP, ani Wii.
To co mają "ci"? Poza tym, bylo mowione juz chyba z dżylion razy, że wydanie tej gry na PC by się nie opłaciło.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2009-12-31, 16:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2009-12-31, 16:51   

Puty napisał/a:
Nie rozumiem, port z PS2 będzie się przecież różnił niewiele od Wii.


Szczerze mówiąc, to trudno mi w to uwierzyć.
Pomijając już kwestię techniczną (w grze nie ma żadnego, żadnego loadingu - no, chyba że tylko w komórce przy wczytywaniu galerii :P ), gdzie gra na PS2 na pewno będzie wyglądała gorzej (Wii = 2x GameCube && 1 GameCube > PS2 => Wii > PS2), pozostaje jeszcze kwestia sterowania. Jak pisałem wyżej, wszystkie czynności w Shattered Memories są banalne (np. otwórz szafkę i weź klucz, chwyć puszkę i nią potrząśnij by wypadł klucz itp.), ale właśnie fakt, że robi się to emulując naturalne ruchy rąk sprawia, że aż takie banalne to nie jest. Po przeniesieniu tego na pada odpada połowa zabawy z gry. To tak jak porównywanie grania w celowniczki na automatach (gdzie masz faktyczny pistolet) a granie w nie na padzie/myszy - grać można, ale to już nie to samo.
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-31, 17:09   

Ale nie słyszałeś o Black i PS2? ;] Ta gra nie miała prawa tak wyglądać.
W kwestii sterowania się zgadzam. Wcześniej chodziło mi tylko o grafikę.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2009-12-31, 17:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-12-31, 19:07   

AlaV napisał/a:
To jest dyskryminacja tych, którzy nie mają ani PS2, ani PSP, ani Wii.


Dlaczego dyskryminacja? Są gry, które wychodzą tylko i wyłącznie na konsolę i gry, które wychodzą tylko i wyłącznie na PC. Czyli Ci, co nie mogą zagrać na konsoli w tytuły wychodzące tylko na PCeta też są dyskryminowani?!. Po prostu konkurencja.
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
Ostatnio zmieniony przez Homik 2009-12-31, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-12-31, 19:26   

wiesz, Homik, rozumiałabym to, gdyby cały Silent Hill wyszedł tylko na PS. A tak nie jest. Totalnie więc nie rozumiem, czemu niektóre zostały wydane na PC, a niektóre nie. Zdaje sobie sprawę też, że granie na innych portach może sprawiać więcej przyjemności z gry, ale nie będę przecież kupować PS2 i wydawać kilku stów, aby zagrać w jedną (no może dwie) gry.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-31, 21:06   

Cytat:
Totalnie więc nie rozumiem, czemu niektóre zostały wydane na PC, a niektóre nie.
Ponieważ rokowały większe nadzieje na sukces i pozwalały podbić słupki sprzedaży. Geez...
Ostatnio zmieniony przez Puty 2009-12-31, 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-01-02, 14:42   

Wyjaśnienie co do tego portu. Wiadomo, że psp to konsola przenośna i nigdy nie dorówna stacjonarnej. Chodzi o to, że to po prostu debilny port i przez to graficznie wersja na ps2 ucierpiała najbardziej. Szerzące się kwadraty w 32" na takim sprzęcie jak PS2 nie współgra ze sobą, tym bardziej, że to gra z 2008 roku.

A co do SH SM - trochę popierniczyły mi się konsole na jakie ów gra wyjdzie. Myślałem, że szykuje się sytuacja podoba z origins..
_________________
Last.Fm
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2010-01-02, 14:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
timothy7 
Mumbler


Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 153
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2010-01-02, 14:52   

ach tam głupie czepianie sie, wiadomo że porty gier zawsze będa gorsze, ale zawsze dobrze że w ogóle beda. Dzieki temu wiele fanów mogło sobie zagrac w Origins na PS2, w tym i ja. I ciesze sie że SM bedzie na konsolę Sony, bo dzięki temu zagram. Tyle ze musze aż do lutego czekac :P
 
 
ALIEN_ALIEN 
Bann'd


Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 79
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-01-09, 20:45   

W najnowszym Neo Plus recenzja nowego Silent Hill. W Psx Extreme pewnie teraz będzie.
_________________
\\\Powód bana: Utrzymywanie dramy i nachalność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
-Żelazko\\\
Dalej jest już tylko strach ...
 
 
 
Cidus 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 142
Wysłany: 2010-01-12, 12:14   

Ja mam ps2 i wiem tyle, że w Shattered Memories na pewno zagram. Cieszę się, nie umanili sobie już tylko na ps3 wydawać. W ogóle to ten cały śnieg i mróz mnie przyciąga. Kocham taką aurę. Jakoś dla mnie zawsze zaśnieżone scenerie wydają się być wyjątkowo klimatyczne.


Acha, Wii jest głupie bo można sobie telewizor zniszczyć. :) (widziałem gdzieś na tubie chyba jak człowiek machał tym pilocikiem, machał aż w końcu mu z ręki wyleciał prosto w kineskop.)
_________________
SILENT HILL - would you survive a visit in this town?
Ostatnio zmieniony przez Cidus 2010-01-12, 12:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-12, 14:36   

http://www.metacritic.com...hatterdmemories

Średnia z 27 recenzji: 77/100. Ładnie.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2010-01-12, 14:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-01-12, 18:47   

Ja się zastanawiam, kiedy jakieś info dotyczące wersji na PS2, screeny chociaż, cokolwiek :shock:
Zwłaszcza, że dzisiaj miała być premiera w US, która znowu została przełożona.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
kraken11 
Mumbler



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 105
Skąd: Dębnica Kaszubska
Wysłany: 2010-01-14, 17:44   

AlaV napisał/a:
nie będę przecież kupować PS2 i wydawać kilku stów, aby zagrać w jedną (no może dwie) gry.


Ala, wyobraź sobie, że ja w 2000-ym roku, będąc już po wielokrotnej przygodzie z Silent Hill (1) i dowiedziawszy się, iż Konami szykuje dwujeczkę na PlayStation 2, pognałem na łeb na szyję do sklepu po Czarnulkę. Dla tej jednej, jedynej gry kupiłem właśnie PS 2. Bez sekundy wachania. Mało tego, PlayStation 2 kosztowała mnie wtedy okrągłe 2 000 zeta. Ale nawet dziś nie jestem w stanie opisać ekstazy, jaka towarzyszyła mi podczas wkładania do czytnika konsoli "dziewiczej" płyty z Silent Hill 2, w cztery dni po premierze. Ja poprostu byłem w tej grze zakochany, jak nastolatek w plakatach Lary Croft (hehe). Teraz szykuję się do zakupu PlayStation 3 dla jednej gry - The Last Guardian od Team Ico. Warto.

Też zobaczyłbym jakieś obrazki z SH: Shattered Memories. A czy tu na forum jest możliwość zapodać jakieś zdjęcia, a nie tylko linki do nich, gdzieś w sieci?
_________________
kraken11
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-01-14, 20:51   

No wiesz, gdyby zależało to tylko ode mnie, to bym z buta kupiła. Tylko że to jest raczej problem telewizora, dzielonego z całą rodzinką i tekstami z serii "Dziecko, w co ty grasz?", albo "Znowu grasz, ile można, masz maturę w tym roku" itp. itd. Może uda mi się pożyczyć od kumpeli PSP.

Niemniej screeny zapowiadają się bardzo smakowicie. Jestem ciekawa, jak będzie wyglądał ten kwestionariusz na początku...
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-01-15, 21:25   

Alex napisał/a:
Zwłaszcza, że dzisiaj miała być premiera w US, która znowu została przełożona.


Ehhh, premiera w Europie równiez została przełożona z 12 Lutego na 5 Marca :\
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
Ostatnio zmieniony przez Homik 2010-01-15, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-01-15, 21:54   

Homik napisał/a:
Ehhh, premiera w Europie równiez została przełożona z 12 Lutego na 5 Marca :\

To chyba jakiś ponury żart... Według tej strony 5 marzec jeszcze nie jest pewny, ale Climax zdecydowanie przesadza z tą premierą. Ani mi się śni czekać do marca. Do 19 stycznia zostały jeszcze 4 dni, tyle poczekam.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-01-15, 22:04   

Mam nadzieję, że żart, jednak na amazon.co.uk można składać pre-ordery na SHSM, którego data wydania również figuruje jako 5 Marzec.

http://www.amazon.co.uk/S...i/dp/B002K8Q3GA
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-01-15, 22:08   

Homik napisał/a:
Mam nadzieję, że żart, jednak na amazon.co.uk można składać pre-ordery na SHSM, którego data wydania również figuruje jako 5 Marzec.

No to pewnie tak będzie. Ja już się wcześniej zadeklarowałem, że poszukam grę na forach, a potem kupię ją, jeśli faktycznie będzie warta świeczki. Będzie to mój osobisty hołd dla panów z Climaxu, którzy śmieją się oczekującym fanom w twarz zmieniając datę premiery.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-01-15, 22:28   

Cytat:

To chyba jakiś ponury żart... Według tej strony 5 marzec jeszcze nie jest pewny, ale Climax zdecydowanie przesadza z tą premierą. Ani mi się śni czekać do marca. Do 19 stycznia zostały jeszcze 4 dni, tyle poczekam.


Lol ale fochy.....
Climax może zmieniać sobie datę premiery tyle ile im się podoba,tobie to nic do tego.
Zresztą robienie fochów bo gra przesunęła premierę o zaledwie kilka tygodni jest mocno dziecinne w moim odczuciu.
_________________

 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-01-15, 22:37   

Zaratul napisał/a:
Lol ale fochy.....
Climax może zmieniać sobie datę premiery tyle ile im się podoba,tobie to nic do tego.
Zresztą robienie fochów bo gra przesunęła premierę o zaledwie kilka tygodni jest mocno dziecinne w moim odczuciu.

Ale osobiście nie widzę, byś miał w tym jakiś kłopot ;) Mnie to zdenerwowało, Ciebie to nie rusza. Wszystko :-]
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group