Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2009-04-07, 19:48
Komentarze odnośnie newsów
Autor Wiadomość
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-06-30, 16:46   

Nie jestem meteorologiem, ale wydaje mi się, że mgła nie stoi w sprzeczności z lodowym, alternatywnym SH. Mogliby to nawet wprowadzić tylko do reverse side, darując sobie mgłę w normalnym SH. Tak czy inaczej, uzasadnienie mnie nie przekonuje, ale jeżeli ma to jakiś głębszy związek z fabułą... W takim wypadku przeżyłbym bez większego uszczerbku psychicznego nawet bez latarki. Mam nadzieję, że oni wiedzą, co robią i że robią to dobrze - tzn. każde dwuznaczne, kontrowersyjne zmiany w SH:SM będą miały mocne oparcie w fabule.
Z drugiej strony... Bardzo podoba mi się, że na podstawie takiego szczegółu jak śnieg w SH1 potrafili stworzyć alternatywny świat, który jest dość oryginalnym tworem. Ciekaw jestem, jak im to wszystko w praktyce wyjdzie...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-30, 23:21   

W skrócie (nawiązując do ostatniego wywiadu)
* Ekipa współpracuje z Konami
* Gra będzie mniej więcej tak długa jak poprzednie
* Będzie można chować się w różnych miejscach, ale przebywanie w jednym przez zbyt długi czas skończy się tragicznie
* Będzie możliwość rzucania różnymi przedmiotami co przez chwilę zatrzyma przeciwników
* Nie będzie możliwości wyboru poziomu trudności
* Nie będzie apteczek, Harry będzie regenerował się sam
* Notatki w większości będą zastąpione przez inne środki przekazu
* Puzle (podobno) mają odgrywać dużo większą rolę w gameplayu niż w poprzednich częściach, ale też nie będą "zatrzymywały gry" jak w poprzednich częściach. Czyli pewnie będą na dziecinnym poziomie
* Nastąpi jakaś innowacja jeśli chodzi o bossów. O co dokładnie chodzi, nie wiadomo. Wiadomo tyle, że niekoniecznie muszą to być bydlaki, które wyłożą dopiero po kilkuminutowym ostrzale.
* Na początku będą ścigały nas te potworki, które można zobaczyć na screenach, ale z czasem będą się zmieniały
* Podobno odpowiedzi, które zaznaczymy na początku nie wpłyną całkowicie na grę i nie będzie motywu, że konkretna odpowiedź wpływa na to co zobaczymy w grze i koniec, bez jakiejkolwiek szansy zmienienia czegokolwiek. Wszystko ma się zmieniać w trakcie bo "gra nas obserwuje"
* Twórcy obiecują różnorakie niedopowiedzenia i tajemnice, jak w poprzednich częściach
*
Cytat:
SAM: Here’s an excerpt from our design doc listing reference materials:

Hitchcock’s Vertigo, Clouzot’s Les Diaboliques, Boileau & Narcejac’s “Who was Clare Jallu?”, Friday the 13th, Halloween, Psycho, Texas Chainsaw Massacre, The Brood, The Machinist, Bunuel, David Lynch, Hitchcock, Max Ernst, Edward Hopper, Troy Paiva, Jim Thompson, Gene Wolfe, Kobo Abe, Georges Bataille, Freud, Eric Berne, Baudelaire

* Gra ma zostać wydana w tym samym czasie na wszystkich platformach.
Myślę, że wypisałem co ważniejsze rzeczy (tak na wypadek jakby komuś nie chciało się czytać xD )

Ogólnie bardzo uspokoił mnie ten wywiad i mam szczerą nadzieję, że to co oni mówią to nie tylko zwykłe pieprzenie i niczym niepoparte słowa.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-06-30, 23:30, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-07-01, 00:19   

Ber, dzięki za streszczenie, bo, jak się okazało, nie wyłapałem wszystkiego. Mnie również ten wywiad uspokoił, a i dodał lekkiej pewności, że oni rzeczywiście wiedzą, o czym mówią. Nie są jakimiś wielkimi fanboyami, przynajmniej na takich nie wyglądają, więc myślę, że drugie Hołmcuming z tego nie wyjdzie. Ale czy będę gotów postawić ją na równi z częścią pierwszą, drugą czy chociażby czwartą? To się dopiero okaże. Będę naprawdę zadowolony, gdy SH:SM będzie trzymać poziom trójki. Z wywiadu wynika, że mają jasno nakreśloną wizję tego, jak gra powinna wyglądać. Te wszystkie innowacje też są jak najbardziej na miejscu, a już do komórki, jako do głównego narzędzia w SH, zdążyłem się przekonać, a nawet polubić i jestem niezmiernie ciekaw, jak to będzie wyglądać w praktyce.
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-07-01, 05:49   

Doxepine napisał/a:
i dodał lekkiej pewności, że oni rzeczywiście wiedzą, o czym mówią.

Co więcej, na każdym kroku próbują jakby zaprzeczyć "pogłoską", że są durnymi Amerykanami, którzy nie mają pojęcia czym jest SH, po części im wierze, ale mam cichą nadzieje, że ich wizja pokryje się z moją ;>

Co do wywiadu to wypisałem tak z grubsza o co się w nim rozchodzi, myślę że warto poświęcić te kilka mimut i zapoznać się z całością.

Doxepine napisał/a:
Ber, dzięki za streszczenie, bo, jak się okazało, nie wyłapałem wszystkiego.


Cytat:
Wysłany: Dzisiaj 1:19


ja pewnie też...

Cytat:
Wysłany: Dzisiaj 0:21
xD
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-07-01, 05:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2009-07-05, 04:13   

Ja mam jedno pytanie. Na jakie platformy ma się ukazać Silent Hill: Shattered Memories prócz konsoli Wii?
_________________
:



 
 
 
david113 
Cockroach


Wiek: 28
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 22
Wysłany: 2009-07-05, 08:31   

na Sony PSP® i PS2® :grin2:
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-07-26, 19:44   

Wow.

Raz jeszcze pochwalę nową koncepcję- brak jakiejkolwiek walki i desperacka próba ucieczki przed tym wszystkim. Wygląda to genialnie i po prostu naturalnie, bo 99% ludzi w takiej sytuacji zachowałoby się właśnie w taki sposób.

Naprawdę szykuje się genialny tytuł, nareszcie SH prawdziwie powróci po tylu latach.
 
 
 
david113 
Cockroach


Wiek: 28
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 22
Wysłany: 2009-07-28, 19:13   

Oj ja juz nie moge sie doczekać. Na najnowszym trailerze widać (?) Lise (?) z czarnymi włosami oraz dziewczyne łudząco przypominająca Heather Morris. Nowości i atrakcje oraz dobra zabawa zapewnione.

Moderator: Zdanie zaczyna się z dużej litery, a kończy kropką. Pojąłeś aluzję, czy kolejnym warnem mam przekonać?
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-07-29, 13:00   

Mnie zastanawia jedna rzecz, mianowicie: ilość zakończeń i styl ich zdobywania. Mam nadzieję, że nie zrobią takiej prościzny jak w Originsie. No i mam nadzieję, że szarpną się nie tylko na Good, Bad i Ufo.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2009-08-01, 15:51   

No ja jestem jak najbardziej na tak.

Grafika przedstawia się, tak 2 razy lepiej niż w Homecoming. Jest dobrze. Nawet bardzo. Wykorzystanie Wiilota to cudo. Np. głos Cheryl... Fajny ten test na początku gry. Miasto przedstawia się niesamowicie. Lodowe SH? W sumie, dlaczego nie? Co za dużo to nie zdrowo. Rdza, rdza, rdza. W SH2 tej rdzy prawie, że w ogóle nie było. A gra jest jaka jest. Paten z komórką uważam za jeden z najbardziej udanych to głuche telefony i te sprawy, to echo pics jak i dzwonienie. W SH4 był ten patent z dzwonieniem do knajpy, numer widniał na bilbordzie za oknem. Tu podobnie widać jakiś numer na bilbordzie i pewnie się wykręca i no. Ta akcja z SH4 była bardzo klimatyczna to pewnie tu będzie nie gorzej. Ba! Na screenach widać, że Harry obczaja jakiś numer w FPP. Pewnie będzie trza gdzieś zadzwonić co to by fabułę do przodu. Również, muzyka zapowiada się świetnie. Jak już Akira zdążył wymieniać w jednym z wywiadów "Kompozytor musi próbować cały czas czegoś nowego, jeśli będzie się trzymał tego samego. Nic z tego nie będzie" Słychać, że to coś nowego i już mi się cholernie podoba. Nie daj ciała Akira, nie teraz... Jestem też ciekaw jak będą przedstawiały się lokacje :) Tym bardziej iż grafika jest wyśmienita klimat miasta trzyma ten z SH1 ( w mojej opinii. Czuć właśnie to Silent Hill. Od trzeciej części mi go brakuje) Achh, nie mogę się doczekać Alchemili czy drogi do latarni... :) Fajnie, fajnie.

Te żółte kartki są dość oczo-jebne tak więc pewnie będzie możliwość ich wyłączenia. No mam taką nadzieje. Bo do gustu za bardzo mi nie przypadły. (Coś jak Runner-Vision w Mirror's Edge. Nie wyobrażam sobie grania z tym) Jedyne co mnie martwi; Puzzle... a może raczej ich brak. Jeśli nie uświadczę zagadek na poziomie "Wisielca" SH2 czy "Pianina" SH1 czy "Książek" SH3, bądź poziomu trudności zagadek będę Bardzo niezadowolony...
Również martwi mnie 'strach' Mam nadzieję iż nie będzie to strach z Homecoming (a raczej jego brak) a strach SH2 bawiący się naszym umysłem połączony ze schizmowatością (hehe wymyśliłem nowe słowo) SH, 3. Oczywiście, świetne, zostawiające nas w niepewności zakończenia. A nie jakieś Bugimeny czy Baczery. Również, mam mieszane uczucia co do tego całego uciekania. Jeśli będzie tego za dużo to może stać się to nużące, nudne i mdłe. (vide Dead Space...) No, chyba iż te ucieczki będą na "epickim" poziomie i pełne akcji i tego typu pierdół. To chyba wszystko jeśli chodzi o zmartwienia.

PS: No, Climax musi jeszcze trochę doszlifować swój diament :lol:

_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
Ostatnio zmieniony przez Plazior 2009-08-01, 15:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Dzejdzej 
Cockroach



Wiek: 32
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 49
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-08-06, 12:58   

Te filmy sa pokazane z wii to tez mozliwe ze na ps2 i psp nie bedzie tych idiotycznych strzałek
_________________
Congratulations... You are still alive...
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-08-12, 14:35   

Noo, nareszcie jakieś konkretne logo. Imho bardzo fajnie się prezentuje, szczególnie wersja na białym tle, drugi link.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-08-12, 20:19   

Plazior napisał/a:
PS: No, Climax musi jeszcze trochę doszlifować swój diament :lol:



Zrobię małego offtopa, bo jak się okazuje, Climax przy robieniu "Originsa" miało taką samą wpadkę, jak na tym screenie ;) Oby się wzięli ostro do roboty i unikali wszelkich takich glitchy.

http://www.youtube.com/watch?v=8W-67pHinqM
http://www.youtube.com/watch?v=zSRG3oIgQRk
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
Ostatnio zmieniony przez Alex 2009-08-12, 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-08-16, 08:15   

Co do nowej okładki SH SM na Wii...to jest jakiś dowcip, prawda? Mam nadzieję, że chociaż okładka wersji na PS2 będzie inna.
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-08-16, 10:27   

To nie dowcip, a pseudoartystyczna wypocina twórców tego tytułu. Na szczęście nie warto oceniać gry po jej okładce, dlatego mogę równie dobrze otrzymać płytę opakowaną folią, co i może nie byłoby tak strasznym pomysłem xD
_________________

 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-08-16, 11:44   

Ale okładka powinna reprezentować treść, a nie zbyt podoba mi się ta ,,królowa śniegu". Mało ,,sajlentowe" jak na razie.
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2009-08-16, 12:49   

Okładka brzydka i bez żadnego pomysłu; wygląda, jakby ktoś wziął artworka z Cheryl na huśtawce (jeżeli dobrze pamiętam, to był taki w artykule, w którym po raz pierwszy pokazano SH:SM), w photoshopie dorobił lód, dodał logo i w tle wsadził miasto i voilà - okładka gotowa. Na szczęście, jest to okładka NTSC. Może wersja PAL dostanie coś lepszego. Chociaż patrząc na okładkę Homecoming, nie liczyłbym na to :/ .
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-08-16, 13:51   

Dla mnie ta okładka wygląda jak zwykły, swoją drogą beznadziejny, artwork :/
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-16, 17:45   

Ale to oficjalne? Bo ja nie wiem jak można być tanim, żeby przerobić screena(który był juz wczesniej, oraz na standzie z grą na E3) w photoshopie i zrobić z niego okładkę.
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2009-08-17, 05:27   

No fakt porażka. Ale jak już Zobie wspomniał jest to okładka NTSC. Bardzo często okładki PAL są o niebo lepsze (m.in. ICO, MGS4, LoZ:WW...) Także there's still hope.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-08-17, 12:54   

Moim zdaniem ładną okładką w wersji PAL może się poszczycić tylko Silent Hill 3. Reszta jest taka nijaka.

Co do okładki Shattered Memories, to bije od niej groteskowością, a nie chłodem. Naprawdę musi to być mała, zamrożona dziewczynka siedząca na huśtawce, z wytrzeszczonymi oczami? Nie mógłby to być jakiś szczególny obiekt związany z grą? Np. jak 9 czerwonych kwadracików na okładce Silent Hill 2?

No ale zawsze może być gorzej - w wersji PAL dostaniemy pewnie jakiegoś Arctic Hornhead'a. (:
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-08-17, 14:11   

Devlock napisał/a:
zamrożona dziewczynka siedząca na huśtawce, z wytrzeszczonymi oczami?

Okładka jaką chciałbyś mieć nie spełnia marketingowych ram.
Jak myślisz zaciekawi kogoś okładka ,żeby nie użyć słowa EMO czy jakieś 9 czerwonych kwadratów.

Ice Purifies All
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2009-08-17, 17:06   

Cez napisał/a:
Jak myślisz zaciekawi kogoś okładka ,żeby nie użyć słowa EMO czy jakieś 9 czerwonych kwadratów.


Może i nie, ale to samo można powiedzieć o tej okładce. Jest ona kompletnie bezpłciowa i niepociągająca, niezwracająca na siebie uwagi kompletnie niczym.

Puty napisał/a:
Ale to oficjalne? Bo ja nie wiem jak można być tanim, żeby przerobić screena(który był juz wczesniej, oraz na standzie z grą na E3) w photoshopie i zrobić z niego okładkę.


Offtop:
Bywają gorsze okładki: http://img.amazon.ca/imag...L500_AA280_.jpg
;D
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-08-17, 17:25   

Mnie się wydaje, że ta okładka nie jest oficjalna. Na Silent Hill Memories napisali, że jest to boxart. Dodatkowo:

Cytat:
A boxart for Silent Hill: Shattered Memories has been revealed. [...] We expect more Silent Hill: Shattered Memories news from the Gamescom trade fair which starts this week's Wednesday.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-08-17, 17:57   

<Odchodzi na chwilę od Steama,Direct2Drive,Impules`a i G2Play>

To jeszcze ktoś gry w pudełkach kupuje?! :shock:
_________________

Ostatnio zmieniony przez Zaratul 2009-08-17, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group