Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:05
"Szczelanki"
Autor Wiadomość
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-10, 18:14   

Kanalio - http://www.psxzone.opalne...er=asc&start=50 w tym temacie, na tej stronie dawałem newsa, oraz cynk o tym, że film stara się o zaklasyfikowanie jako 13+. Ma wyjść jeszcze w tym roku.
 
 
Garrett 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2008-05-11, 12:49   

MP to świetna gra. Druga część do świetnych dla mnie nie należy, co nie oznacza, że jest zła. Jest po prostu dobra, tylko dobra. Klimat i fabuła są lepsze w jedynce. Co prawda o alternatywnym zakończeniu nie miałem pojęcia do przeczytania tutaj postów (hmm, chyba będe musiał przejść MP2 jeszcze raz) ale ogólnie MP jest lepsze w każdym calu od swojego sequela. Mój ulubiony sposób walki to dwie Berretty lub Desert Eagle (w dwójce troche przesadzili z możliwością strzelania z dwóch Desert'ów na raz). MP to najlepszy TPS jaki widziałem do tego z fabułą i klimatem lepszym niż w większości gier.

Co do filmu to bardzo chciałbym żeby Maxa zagrał Mel Gibson. Dlaczego? Obejrzyjcie Payback to zobaczycie ;) .
_________________
Si vis pacem para bellum.
MyAnimeList
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-05-11, 16:18   

Garrett napisał/a:
(hmm, chyba będe musiał przejść MP2 jeszcze raz)


Chyba 3 razy :grin2:

A co do MP ostatnio pogrywalem sobie w jedynke i zaraz po tym w dwojke i wiem w czym jest problem! Dwojka ma B.D. fabule i dialogi ale jedynka ma jeszcze lepsze! Wiec dwojka bardziej mi sie podobala w wykonaniu.(Na maks detalach itp. to gra naprade poraza nawet dzis) Dlatego dalem glos na dwojke, bo w dwojce, jedna bertta, jeden strzal w leb i koles pada a w jedynce to caly czas to samo: 1/3 gry dwie bertty > 2/3 dwa uzi'ki > 3/3 M4 i cala filozofia.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-06-20, 11:16   

Bersek napisał/a:
nie było problemu.

Dopomóż mi ktoś bo gra nawet się nie uruchamia ,a komunikat "abonormal program termination" dużo mi mówi :evil:
Już nie kupuje gier ,bo mnie zakupy wkurzają tylko.

edit:
Dobra już znalazłem
Cytat:

Kliknij prawym przyciskiem myszy w ikone Maxa na pulpicie. Wybierz właściwości. Na zakładce skrót w polu element docelowy po cudzysłowiu dodaj -skipstartup. Między cudzysłowiem a kreską muszisz dać spację.


edit2:

Umieściłem na Yt wszystkie Polskie stawki komiksowe z Max Payne 1.
Pokazując ,że mogę rzeczywiście nagrywać dzwięk.
Jak ktoś chce odświeżyć pamięć oraz mnie wspomóc xD ,niech kliknie.
Polskie wstawki komiksowe z Max Payne 1cz1
Polskie wstawki komiksowe z Max Payne cz2
Polskie wstawki komiksowe z Max Payne 1cz3
Polskie wstawki komiksowe z Max Payne 1cz4
To zabawne ,ale nic lepszego nie mogłem sobie wyobrazić xD.
Polskie wstawki komiksowe z Max Payne 1cz5
Polskie wstawki komiksowe z Max Payne 1cz6

Max Payne 1 jest 100 razy lepszy niż dwójka.
W dwójce brakuje tego ciągłego napięcia ,gra wydaje się być dużo łatwiejsza ,co dla mnie jest minusem chociaż początkowo nie było.
Jedynka to ciągłe napięcie ,słuchanie wściekłego Maxa ,3 wstawki komiksowe na jeden pod rozdział,super muzyka w tle, oraz kij bejsbolowy i miejscami trudne sytuacje dla których wejście bez pośrednie to pewna śmierć.
Jedyna wada gry ,zakończenie które jakoś mnie zaspokoiło.
Bym się jeszcze czepił ,że gra jest krótka ,ale ja tego jakoś nie odczuwałem ,przy F.E.A.R to strasznie na to narzekałem.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Garrett 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2008-06-20, 23:40   

Rany, tego się nie da słuchać. Nie przepadam za polonizowaniem gier. Kinowe można przetrzymać ale dubbing? Nie, po prostu nie. Polskie głosy zabijają cały klimat w grach i brzmią beznadziejnie. Może z wyjątkiem cRPGów. Minsk w BG2 czy Ignus w P:T byli świetni.
_________________
Si vis pacem para bellum.
MyAnimeList
 
 
Kilroy 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 145
Skąd: dolina trolli
Wysłany: 2008-06-20, 23:46   

Ty się lepiej ciesz, że nie zatrudnili Cezarego Pazury do Maxa :P
Dubbing to zło. Albo nauczyć się czytać, albo angielskiego.
_________________
A drink a day keeps the shrink away.
-- Edward Abbey
Ostatnio zmieniony przez Kilroy 2008-06-20, 23:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sullivan_1989 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 152
Skąd: Wish House
Wysłany: 2008-06-20, 23:49   

Garrett napisał/a:
Nie przepadam za polonizowaniem gier. Kinowe można przetrzymać ale dubbing? Nie, po prostu nie. Polskie głosy zabijają cały klimat w grach i brzmią beznadziejnie.


Czego najlepszym przykładem jest niestety Far Cry. Ale pewnie jakby się poszperało troszkę, to znalazłoby się i parę innych świetnych tytułów ze spartolonym dubbingiem "mejd in połlend". Ale to nie ten temat na takie rozmowy. Wybaczcie, ale nie mogłem się powstrzymać.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-06-21, 10:00   

.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2010-11-21, 18:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-06-21, 10:51   

Całkowicie zgadzam się z Bersek-iem może polski dubing nie jest najlepszy ,chociażby fakt ,że 3-4 kolesi pokłada głosy za 8 postaci .
A kobita na końcu gry trochę nie pasuje.
Ale angielskie głosy są jeszcze bardziej beznadziejne ,a głos Max brzmi jak dziad który po prostu czyta tekst .Funny as hell.
Garrett napisał/a:
Polskie głosy zabijają cały klimat w grach

Jeśli rzeczywiście głos polski też taki miał być ,cytując was oddając nihilizm ,to mógł wsiąść kartę papieru i bez emocji to przeczytać rzeczywiście oryginalny klimat gry jest fajny.

Jestem gotów na ostre uwagi na moje zdanie.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Garrett 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2008-06-21, 11:24   

Prawda, że głos samego Max'a w wersji angielskiej nie jest najlepszy ale IMO i tak lepszy od Pazury. Poza tym przy tłumaczeniu traci się niektóre joke'i jak odniesienia do podobnego (identycznego?) wypowiadania nazwiska Max'a i bólu przez braci po akcji w metrze.
Moim zdaniem każda gra powinna mieć tylko dwie wersje językowe. Język kraju w którym gra powstała i angielski. I tak zrobione żeby można było sobie wybrać audio kraju ojczystego i napisy angielskie i vice versa.
_________________
Si vis pacem para bellum.
MyAnimeList
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-06-21, 12:41   

..
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-06-21, 12:57   

OMG!? Ten Polski dubbing to IMO porażka.Jak by testował jakiś kołek...
Chociaż fakt, w pierwszej części ani angielski, ani polski, ani włoski dubbing nie jest dobry bo nie pasuje do głównego bohatera.Ale angielski jest o duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo lepszy od polskiego.I jak Garret napisał dżołki w wersji polskiej...Ale do takiego MP2 to angielski dubbing pasuje idealnie.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
sullivan_1989 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 152
Skąd: Wish House
Wysłany: 2008-06-21, 13:13   

Nie zapominajmy też, że w pierwszej części MP głosu bohaterom użyczali... twórcy\ :-> .
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-06-21, 13:17   

sullivan_1989 napisał/a:
Nie zapominajmy też, że w pierwszej części MP głosu bohaterom użyczali... twórcy\ :-> .

No i co z tego? Wyszło im do bardzo dobrze.
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-06-21, 15:19   

Właśnie usłyszałem Polski dubbing Maxa Payne`a.Z tej traumy długo nie wyjde.
Angielski MP>Polski MP.A potem się ludzie dziwią czemu jest tyle piractwa.
Jest tyle m.in dlatego że gracz wie że Polska wersja jego ulubionej gry ssie więc ściąga z neta.
Jak już zostało powiedziane wcześniej najlepszym rozwiązaniem by było wydawanie gier w obu wersjach językowych.
_________________

 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-07-05, 13:27   

Bersek napisał/a:
Ja powiem tak, że imo angielski dubbing w tej grze po prostu ssie i nie wyobrażam sobie nie grać w MP z polskim dubbingiem.


Może odnosisz takie wrażenie dlatego że zaczynałeś z "polskim" Maxem i na takim poprzestałeś? Ja nawet nie słyszałem polskiej wersji MP i szczerze powiedziawszy nawet nie chce jej słyszeć. Nie zdzierżam polskiego dubbingu tak jak nie zdzierżam Tomasza Knapika, Lucjana Szołańskiego, Macieja Gudowskiego i innych lektorów którzy mi tylko zakłócają "flow of the movie/game". Poza tym już tyle razy skończyłem zarówno jedynkę jak i dwójkę, że większość dialogów znam na pamięć i moim zdaniem niektóre z nich są po prostu kultowe. Nie wiem z drugiej strony dlaczego uważasz, że dialogi w angielskiej wersji ssą. Moim zdaniem są więcej niż dobre. No, ale mówię - to może efekt tego, że przywykłeś do Radka Pazury tak jak ja przywykłem do Jamesa McCaffreya.
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2008-07-05, 13:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-07-05, 13:37   

Mike-L, Zgadzam się w 100%, co do joty.(czy jakoś tak)

Ale trzeba przyznać że dubbing(dubbing, nie lips syncing) w Wiedzminie to pierwsza klasa jak dla mnie.

Skoro o Max Payne mowa.Back to basics, zabieram się za pierwszą kwadratową część gry :D
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
Ostatnio zmieniony przez Plazior 2008-07-05, 13:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pyramid.pusher 
Wall Man
76-calowy ostrosłup



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Labyrinth
Wysłany: 2008-07-05, 15:42   

plazi napisał/a:
Skoro o Max Payne mowa.Back to basics, zabieram się za pierwszą kwadratową część gry :D

O, ja wczoraj właśnie ukończyłem. Dzisiaj albo jutro biorę się za dwójeczkę : ) Mimo że obydwie "młodzikami" nie są (7 i prawie 5 lat), ich grafika nadal ma swój urok, nadal ma to coś, czego nie mają współczesne przebajerowane i wypucowane tytuły. No i - powtórzę się - klimat w obydwu wciąż zabija.
_________________
[quote="Aisza 20:35"]własnie myslę o 4um, walczę o nie, nie dopuszczę do tego żeby kłamstwo i chamstwo wygrało[/quote]
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-07-05, 15:48   

..
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-07-05, 16:46   

Max Payne jedynka ma z leksza ubogą grafikę. Ale dwójka na full detalach w roździałce 1400:900...Miodzio. Dam taki przykład: Hitman:blood money cień w lusterku znika, a w MP2 jest dalej i to jak pięknie zrobiony :puppyeyes: Dlatego MP2 również stoi u mnie nad MP1 ze względu na Grafikę i Fizykę. (No, z animacją trochę gorzej)
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-07-06, 18:28   

Lać tam na grafę! M akurat lata czy Maxowi świeci się gęba (pixel shader skins) czy rzuca ultra-dokładny cień (chociaż rag-dolle i havok niewątpliwie dodają rajcowności grze, bo nie ma to jak patrzeć na fruwających kolesi i próbujące ich dogonić cegiełki, kartony etc.), bo to co do dzisiaj przyciąga mnie w tych tytułach to niezwykła frajda z grania i niesamowity klimat. Żadnych innych gier nie skończyłem tyle razy co MP 1&2. Co mi właśnie przypomina, że chyba niedługo zasiądę do nich jeszcze raz :)
 
 
Zamykający 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 137
Skąd: PoKraków
Wysłany: 2008-07-27, 20:21   

Testowałem właśnie modyfikację 7th Serpent: Crossfire do Maksia 2. Szczerze polecam, klimat i efekty specjalne jak z filmu akcji! http://maxpayne2.levels4y...ads.l4y?cat=174
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-07-28, 11:17   

Cytat:
Testowałem właśnie modyfikację 7th Serpent: Crossfire do Maksia 2. Szczerze polecam, klimat i efekty specjalne jak z filmu akcji! http://maxpayne2.levels4y...ads.l4y?cat=174


Szkoda tylko, że wymaga 2 razy mocniejszego sprzętu niż do oryginalnego MP2. Nie wiem w sumie czemu, jakichś ulepszeń w grafice nie uświadczyłem w tym modzie. Zatem jeśli na waszych kompach sam Max Payne 2 już raczej cienko chodził to do tego moda nie warto siadać, bo tylko zaśniecie na klawiaturze przez te 3 klatki na sekunde xD No, ale jeśli wasz pecet to to uradzi to mod jest zajefajny, to fakt. Sam go skończyłem ze smakiem :)
 
 
Zamykający 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 137
Skąd: PoKraków
Wysłany: 2008-07-28, 16:24   

Stuntman_Mike-L napisał/a:
Szkoda tylko, że wymaga 2 razy mocniejszego sprzętu niż do oryginalnego MP2.

Lol, a ja myślałem że to co mam to złom. Od nie będę już trząsł monitorem w przypływie złości xD
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
Toster 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 29
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-07-31, 10:47   

Co prawda jakimś wielkim fanem Maxa nie jestem ale na czas wakacji postanowiłem sobie odświeżyć jedynkę po latach. Klimat jest świetny. Nawet w letni upał można wczuć się w skutą lodem i pokrytą zamiecią atmosferę Nowego Jorku.
To co mnie również zszokowało w jedynce to to, że ta gra, nawet po tylu latach, doskonale wygląda. Te wszystkie ognie wystrzałów, odpryski z kafelków na ścianach metra! :shock: no po prostu bomba! :hypno:
_________________
I'm the sensitive terminator, Angel folk with demonic soul!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group