Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Żelazko
2011-04-27, 22:57
Stephen King
Autor Wiadomość
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2012-07-22, 17:07   

RM daje radę, odchodzić od tematu to on potrafi ale działa to na mnie wręcz odwrotnie, bo buduje tą fajną otoczkę rodem z 80s/90s movies
_________________
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2012-07-25, 20:00   

Teraz czytam "Dallas '63", nie jest to horror co prawda, ale czyta się dobrze. Brakuje mi trochę większej ilości opisów z tamtych czasów, albo prób głównego bohatera przystosowania do życia w latach 60, ale powieść jak do tej pory bardzo dobra (jestem w 2/3 powieści). Na razie ostrożnie mogę polecić.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2012-07-30, 20:33   

"Dallas..." skończone, naprawdę dobra książka z naprawdę dobrym zakończeniem (wreszcie!). Jw., trochę brakuje większej ilości opisów życia ludzi w latach '60. Ale trzeba przyznać, że King naprawdę potrafi budować napięcie, ostatnie 200 stron przeczytałam praktycznie za jednym zamachem.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
nensha 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 56
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2012-12-20, 23:26   

Lubię Kinga, ale za jego ogólne pomysły. Nie cierpię niestety, jak ten człowiek opisuje. Jedynym, co wg mnie podaje w strawnej formie, są opowiadania ("Skazani na Shawshank") i krótkie książki typu "Wielki marsz". Czytało się rewelacyjnie, "Wielki marsz" pochłonęłam w kuchni, jak usiadłam do gotowania obiadu :-]
Oprócz tego czytałam jeszcze "Zieloną milę", ale to już było strasznie ciężkie przez rozwlekanie akcji do granic możliwości... Próbowałam też czytać "Historię Lisey", ale zrezygnowałam po 15 stronach. Aktualnie robię podejście do "Bastionu" i mam za sobą chyba 300 stron. Fabularnie super, ale - wiadomo.
A na podstawie jego książek widziałam "Misery" i "Lśnienie" i uważam, że jako filmy istnieją rewelacyjnie. Znając jednak jego styl, zupełnie nie ciągnie mnie do przeczytania oryginałów ;)
_________________
I'm in flames cause I have touched the light
It pulls me so
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-12-20, 23:54   

Też mam tak samo jak Ty.Wole kiedy King pisze zwięźle ale za to treściwie.Jego największe tomiska typu TO i Lśnienie przeczytałem ale często mnie przynudzały.Wielki marsz był zdecydowanie najlepszy ze wszystkich.
_________________

 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-12-21, 14:01   

Dlatego lepiej posluchać jego audiobooków :P Polecałbym z filmowych adapatacji ci też Mgłę. Film jest o wiele lepszy niż opowiadanie wg mnie, szczególnie zmienione zakończenie. Pomysly Kinga sa tak naprawde dosc sztampowe, szczegolnie jesli chodzi o sposoby straszenia, pewnie dlatego jest takim płodnym pisarzem. Wydaje mi się ogólnie że lepsze są ekranizacje jego tekstów niż same one, ale tylko wtedy gdy nie sa brane słowo w słowo.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
leny 
Bann'd

Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 9
Wysłany: 2013-11-28, 13:04   

Taak audiobooki Stephena Kinga wprawiają w osłupienie ... nieraz to az ciarki przechodzą i cieżko isc do toalety ;p
_________________
Powód bana: multikonto i reklamy spam.
///Żelazko
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group