Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:05
Przygodówki
Autor Wiadomość
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-04-07, 22:47   

Arch Enemy napisał/a:
Pierwszymi przygodówkami, w których zakochałem się były obie części Syberii :D


No dla mnie też Syberia 1 i 2 są najlepszymi przygodówkami ever. :)
I mam dla ciebie dobrą wiadomość..będzie Syberia 3!
Tu masz linka: http://www.gaminator.pl/n...-produkcji.html
_________________

 
 
 
Arch Enemy 
Cockroach



Wiek: 38
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: Twin Peaks
Wysłany: 2009-04-08, 16:07   

No to już zacieram ręce i mam nadzieję, że 3 część będzie równie dobra jak poprzednie :)
_________________
"....Self Destruct Sequence..." \m/
 
 
 
Devil 
Cockroach



Wiek: 30
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2009-04-08, 16:16   

Ja też niegdyś zagrywałem się w Syberię. Gdy kumpel mi ją pożyczył ukończyłem w dwa dni. Była to pierwsza gra przygodowa i chyba najlepsza. Z dwójka było podobnie także w parę dni ukończyłem. Mam nadzieje że trójka będzie jak dwie poprzednie części i nie będzie robiona dla kasy ale z szczerych chęci.

Ciekawe o czym będzie fabuła? Kontynuacja czy zupełnie nowa historia? :grin2:
_________________
Gry
 
 
 
Arch Enemy 
Cockroach



Wiek: 38
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: Twin Peaks
Wysłany: 2009-04-08, 16:18   

Według mnie powinni zacząć nową historię, bo obecna jest już zakończona i jeśli będą chcieli ją rozwijać, to wyjdzie z tego masło maślane innymi słowy - moda na sukces :P
_________________
"....Self Destruct Sequence..." \m/
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-04-08, 19:08   

Arch Enemy napisał/a:
Według mnie powinni zacząć nową historię, bo obecna jest już zakończona i jeśli będą chcieli ją rozwijać, to wyjdzie z tego masło maślane innymi słowy - moda na sukces :P


Bardzo dobrze że to poruszyłeś.Ciekawe co zrobi Microids.Będzie kontynuować historię Kate Walker czy zrobi kompletnie nową fabułę?
Sam nie wiem co lepsze bo do Kate i jej podróży do serca Syberii się bardzo przywiązałem. :)
_________________

 
 
 
Devil 
Cockroach



Wiek: 30
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2009-04-08, 19:27   

no ale co tu kontynuować SPOILERKate dotarła na Syberię, Hans odjechał na mamutach/SPOIER. Chyba nie ma czego kontynuować. Ja bym raczej był za tym aby wymyślili nową historię.

PS. no chyba, że opiszą powrót Kate do domu.
 
 
 
Arch Enemy 
Cockroach



Wiek: 38
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: Twin Peaks
Wysłany: 2009-04-08, 20:42   

Devil napisał/a:
no ale co tu kontynuować SPOILERKate dotarła na Syberię, Hans odjechał na mamutach /SPOIER. Chyba nie ma czego kontynuować. Ja bym raczej był za tym aby wymyślili nową historię.

PS. no chyba, że opiszą powrót Kate do domu.


Ewentualnie mogliby pokazać ostatnie dni z życia Hansa :D
_________________
"....Self Destruct Sequence..." \m/
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-04-17, 23:42   

http://www.fileshack.com/...ill+Life+2+Demo

Ukazało się demo przygodówki Still Life 2.Zajmuje 1 GB.
_________________

 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-04-18, 08:51   

To mnie rozwaliłeś ,jak każdy wkurzający serwis ,trzeba mieć cholerne konto by to pobrać .
Już może lepiej sprawdzić na stronie producenta.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Pryka 
Cockroach



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-04-18, 08:53   

http://www.gamershell.com/download_43798.shtml bez konta
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-04-18, 12:46   

Cez napisał/a:
To mnie rozwaliłeś ,jak każdy wkurzający serwis ,trzeba mieć cholerne konto by to pobrać .


Eeee co? Żeby pobierać na Fileshacku nie trzeba mieć konta.
Przecież ci się pyta przy pobraniu czy chcesz pobrać plik bez rejestracji.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Zaratul 2009-04-18, 12:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ghaand 
Mumbler


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 125
Wysłany: 2009-07-17, 13:45   

Syberia świetna była, Neverhood przeszedłem wieeele razy, ale za każdym razem zabawa przednia ;D Jest jeszcze jedna, świetna przygodówka nieco 'zapomniana', a mianowicie Sanitarium. Fabuła, lokacje - majstersztyk.
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2009-07-17, 16:05   

Z sanitarium sprawa ma się dziwnie...bo gra jest fenomenalna i cholernie klimatyczna ale...np level dyniowy mnie zabił, Boże co za jazda i klimat myślałem ze narobię poid siebie ze szczęścia...a potem taki etap z robalami...WTF...niby wszystko połączone ma spójną cąłość i wogóle ale jak by to utrzymać całe w klimacie początkowej psychodeli to wow...azteki też mnie średnio jarały, choć cyrk miał stajla;d...ale początkowe sanitarium i potem dynie...ohh...ktoś to wyciągnął z moich snów ;d
_________________
 
 
 
Ghaand 
Mumbler


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 125
Wysłany: 2009-09-02, 18:23   

Początkowo 5 (ile tam było tych historii?) tych historii nie współgra ze sobą, ale później można zrozumieć o co biega. Jak ze snu został wyjęty poziom z posiadłością, jejku, byłem wniebowzięty. Te zniekształcone ściany, wszystko w sepii, no jazda na maksa. Wioska dzieci też była niezła.
Day of the Tentacle, to moim zdaniem najlepsza przygodówka EVER, powala klimatem, humorem, i świetną grafiką. Najbardziej polubiłem Laverne i Edisona (tego najnowszego ;p). Loom także mnie powaliło na kolana, tym swoim klimatem, kojarzącym mi się z zimnym świtem, świetna fabuła, pomysł z odgrywaniem zaklęć... Cudo.
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-09-06, 13:45   

Już tylko kilka dni dzieli Polske od wydania gry "The Path".

Nie wiem czy grę można nazwać przygotówką ,ale ogranicza się ona tylko do chodzenia postacią.

Gra jest inspirowaną bajką o czerwonym kapturku.
Właściwie gra polega na tym zejść z tytułowej ścieżki i przeżyć inną odmianę spotkania z wilkiem.
Po czym po zwiedzać koszmarny dom i umrzeć w ślepym zaułku będą zgniatany przez nieokreśloną siłę.

Zastanawiam się nad kupnem.Ale gra wydaje mi się nudna bez względu na jej artystyczną wartość.
http://www.youtube.com/watch?v=JN6orFWhU5U

Jeszcze trochę czasu mam.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-09-06, 14:01   

http://www.psxzone.opalne...opic.php?t=1072
Na jej temat nawet osobny topic został założony, w którym zainteresowani już zdążyli swoja opinię wyrazić, w tym ja. Nie powtarzając tego co już zdążyłem o tej grze napisać, powiem krótko -
Cez napisał/a:
Zastanawiam się nad kupnem.Ale gra wydaje mi się nudna bez względu na jej artystyczną wartość.
- skwitowałeś tą grę celniej niż rewolwerowiec na dzikim zachodzie.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-11-11, 12:12   

http://www.gog.com/en/gamecard/sanitarium

GOG niedawno dodał do oferty swoich gier Sanitarium! Nie wiem jak wy ale ja kupuję bo posiadać oryginał tej gry wypada(co z tego że elektroniczny :P ).No i to wydanie ma tą zaletę że nie doczytuje danych z płyty co mnie mocno wkurzało podczas grania.Tym co nie grali w nią to polecam,niewiele jest tak genialnych przygodówek.
_________________

 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-11-11, 14:14   

Potwierdzam. Dla fana SH nie zagrać w tą grę to grzech. No i nie zaszkodzi od czasu do czasu ruszyć głową, bo zagadki w Sanitarium stoją na całkiem przyzwoitym poziomie. ;)
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-11-11, 14:26   

Zar masz u mnie kratę browarów. Toż to informacja miesiąca. Pojawiła się iskierka nadziei, że tym razem uda mi się skończyć całość i nie uświadczę żadnych errorów.
 
 
 
Kamillo 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 149
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-11-11, 21:11   

StuntmanMikeL napisał/a:
Dużo słyszałem o Shenmue (tzn. nie o grze samej w sobie, tylko o tym jaka to ona wspaniała nie jest), ale do tej pory jakoś mnie do niej nie ciągnie no i właściwie nic o niej nie wiem. Słyszałem, że najbardziej do niej podobna gra to Yakuza, w którą grałem na PS2 i bardzo mi się podobała. Na czym ona właściwie polega i w czym tkwi jej magia? Może jednak się skuszę na tego DC, żeby zagrac...


Cóż, odpisuję po prawie roku, ale lepiej późno nić wcale ;)

Shenmue opowiada historię młodego chłopaka, któremu zabito ojca. Dąży on do zemsty oraz zdobycia informacji "kto i dlaczego?". Na czym polega magia Shenmue ? Sam nie wiem. Gra na pewno jest bardzo rozbudowana - każdego wieczora nasz bohater wraca do domu, tudzież miejsca, gdzie aktualnie mieszka. Rano budzi go dźwięk budzika i kontynuujemy przygodę. Z każdą zwykłą osobą możemy porozmawiać, spytać o drogę czy o cokolwiek innego. Wszędzie możemy wejść. Wszystko wziąść w ręke, obejrzeć z każdej strony. Możemy kupować w sklepach, karmić zwierzęta czy nawet grać na automatach w salonie arcade w starsze pozycje SEGI! Kiedy brakuje nam pieniędzy, zatrudniamy się do pracy (jedna z nich polega na transporcie skrzyń za pomocą wózka widłowego). Poznajemy nowych ludzi, przysparzamy sobie wrogów, zyskujemy przyjaciół... Rio, bohater trenuję sztuki walki. Wróć! Gracz trenuje (w swoim Dojo które ma w domu, w parkach, laskach) wykorzystując je później w starciach. Shenmue zapoczątkowało QTE i w żadnej innej grze nie jest ono tak rozbudowane.

Garścią słów nie da się opisać Shenmue. Jest to symulator ŻYCIA człowieka, który pragnie zemsty.

Do Shenmue, tak jak do Silent Hill trzeba dojrzeć. Tak więc sądzę, że każdy z tu obecnych użytkowników uwielbiłby tę grę. :)
 
 
 
Ghaand 
Mumbler


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 125
Wysłany: 2010-08-16, 14:39   

Niedawno skończyłem Still Life. Świetna fabuła, podobał mi się pomysł z obrazami jako wskazówkami, gdzie zostało popełnione morderstwo, świetny klimat Pragi, czegoś jednak mi zabrakło. Dwójeczkę wyłączyłem po kilku chwilach, takiego szajsu dawno nie było. Ukończyłem też Black Mirror, tłumaczenie zasługuje na wielkiego facepalma, jednak tylko na początku grania literówki, błędy ortograficzne, nieprzetłumaczone wyrazy i powtórzenia cholernie irytują, jednak jak już się wkręci w fabułę i genialny klimat (grafika świetna, mimo że jak na rok wydania dosyć przestarzała,) mrocznej tajemnicy rodu Gordonów, ponurego zamczyska, to na to się nie zwraca uwagi. Zakończenie mało zaskakuje, można było się domyśleć, kto jest mordercą (chociaż ja się nad tym nie zastanawiałem), mimo to BM jest jedną z lepszych przygodówek.
Ostatnio zmieniony przez Ghaand 2010-08-16, 14:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-08-16, 15:27   

Właśnie gram w Still life. Klimat na razie niezły, to prawda, choć czegoś mi w tej grze brakuje. Zagadki są trochę sztuczne, choć rozumiem, ze bez otwierania różnych miejsc za pomocą pokręteł i dźwigienek, to przygodówka nie istnieje XD

Black Mirror uwielbiam, wg mnie najlepsza przygodówka w jaką grałam. Fabuła bardzo mi się podobała, tak samo jak muzyka i lokacje. Klimat z każdym rozdziałem coraz mroczniejszy i dość wartka akcja - kolejne dobre elementy gry.

Ghaand, jeśli planujesz zagrać w BM 2, to zdecydowanie odradzam.
Moja krótka recenzja dwójki znajduje się tu:
http://www.psxzone.opalne...p?p=35217#35217
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-08-17, 13:32   

A graliscie w The Dark Eye? Jeśli nie to polecam - bardzo intrygujacy tytul inspirowany proza Edgara Allena Poe. Klimat wgniata w fotel. Choc dzisiaj moze juz tracic archaizmem.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2010-08-17, 13:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Ghaand 
Mumbler


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 125
Wysłany: 2010-08-19, 22:30   

Ja chciałem zagrać, ale mam 32bitową wersję Windowsa, nijak da się uruchomić tego.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-08-19, 23:06   

Ghaand napisał/a:
Ja chciałem zagrać, ale mam 32bitową wersję Windowsa, nijak da się uruchomić tego.

Każdy Windows począwszy od Win95 jest 32 bitowy (Nie licząc tych nowych, 64 bitowych wersji ofkoz). ;) Systemy od XP wzwyż po prostu działają już niezależnie od DOSa, dlatego takie stare gry ciężko na nich uruchomić. Zawsze pozostaje Ci DosBox (emulator). Ale trochę to dziwne, bo pamiętam ja The Dark Eye uruchomiłem na XP bez problemów. Jedyne co musiałem zrobić, to jakąś przedpotopową wersję Quick Time zainstalować, bo z najnowszą nie działało.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group